piątek, 29 maja 2015

3% znów w BGŻ Optima czyli ostatni dzień na drugi przelew optymalizacyjny


Dziś wyjątkowo polecam wpis na PP3, ze względu na nieoczekiwany komunikat jaki pojawił się w Getin. To pierwszy bank, jaki postanowił w tym roku zapłacić swoim klientom, zamiast płacić niepotrzebnie podatek:-)

Tutaj zaś omówimy trick często używany na PP3. Dwa dni temu robiliśmy trick z wypłatą środków w Optimie. Dziś czas na coś podobnego w Millennium. W poprzednich dwóch wpisach na PP3 ujawniłem w jaki sposób w dwóch różnych bankach odbywa się nabieranie klientów. Najpierw mamy obietnice dużego zysku, no może nie dużego tylko promocyjnego, tak by nowy klient czuł się fajnie i komfortowo.

Ludzie jednak zwykle nie pilnują swoich finansów, myśląc że dobrze ulokowali swoje oszczędności. W końcu jest to bank. A tymczasem natychmiast po zakończeniu promocji oprocentowanie zgromadzonych środków gwałtownie spada.

Dałem się już kilkakrotnie nabrać na tę sztuczkę, ostatnio z wypłatą kasy kartą debetową, która wcale nie zeruje nam salda. Ale od dłuższego czasu stosuje sztuczki opisane w dwóch ostatnich artykułach. I wczoraj otrzymaliśmy potwierdzenie, że tak to właśnie działa.

Zgodnie z oczekiwaniami, BGŻOptima znów obniżyła oprocentowanie wszystkim tym, którzy przysneli i nie wyzerowali salda w środę. Jeśli ktoś miał jakieś środki w tym banku tego dnia, ten musi się pogodzić z faktem, że z dnia na dzień zrobiły się stare, czyli mało wartościowe środki.

Ale dla "nowych" środków, które mogą być stare:)

Tymczasem wystarczyło je wypłacić i wpłacić z powrotem, by tę samą kasę bank potraktował jako nowe, a więc z automatu za godne lepszego oprocentowania. Głupie jak but, ale tak właśnie funkcjonują nasze banki.

Od wczoraj zatem mamy tutaj nowe oprocentowanie wynoszące 3,00%. Ktoś kto nie dokonał aktualizacji środków i zajrzy na stronę banku, będzie święcie przekonany, że dalej ma 3,00% bo tyle właśnie widać na stronie głównej. 


Tymczasem jak widzimy na powyższej informacji, kto nie wyzerował salda, będzie mógł cieszyć się 3,00% tylko dla nadwyżek nad Saldem Początkowym. Warto o tym pamiętać, gdy się korzysta z promocji bankowych.

Obecne oprocentowanie będzie obowiązywało tylko do 28 lipca, więc warto sobie nastawić alarm tego dnia przypominający, że znów trzeba wyzerować konto. W końcu przelew to banalna rzecz a korzyść w tym przypadku bardzo wymierna.

Przy okazji przypomnienie dla osób, którym kończy się promocyjne oprocentowanie w Millennium w czerwcu. Zgodnie z wczorajszą sugestią, warto dziś dokonać przelewu optymalizacyjnego do Optimy, co powinno zagwarantować lepsze oprocentowanie po zakończeniu 92-dniowej promocji, według zasad opisanych we wczorajszym artykule na PP3.

Co prawda od tego miesiąca oprocentowanie obu kont jest mniej więcej takie samo, to jednak nie wiadomo czy po 28 lipca Millennium znów będzie mieć lepszą ofertę dla posiadaczy konta 360 stopni jak było do niedawna.

3 komentarze:

 1. Super, wpis o sposobie na zachowanie 3% w BGŻ Optima 2 dni po czasie. Chyba nie skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest wpis na zachowanie 3% w Millennium, a nie w Optimie. O zachowaniu trójki w Optimie była mowa dwa dni temu na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/05/czas-na-zerowanie-konta-czyli-zadbaj-by.html

   Usuń
 2. Optima to juz standard od kilku miesiecy, lepiej wycofac srodki nawet dzien lub dwa wczesniej, zeby miec pewnosc, ze saldo zostalo wyzerowane. Nie bardzo rozumiem osoby, ktore sa zaskoczone kolejnym identycznym dzialaniem Optimy BGZ.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...