środa, 13 maja 2015

3,50% na nowej lokacie internetowej w Plus Bank


Omówione wczoraj dwie lokaty wyróżniają się zdecydowanie na tle szaroburych lokat. Ba, po ostrej majowej obniżce oferty w Aviva, oba depozyty przypominają bliźniacze wieże World Trade Center, wystające wysoko ponad wszystko co jest wokół.

Jest jednak różnica. Oglądający panoramę południowego Manhattanu turyści nie wiedzieli, że niebawem obie wieże znikną z powierzchni ziemi. My zaś wiemy, że dni oferty Aviva i Expandera przekraczające miły próg 4,00% są policzone.

Znając życie obie niebawem znikną z rynku. Nie są jednak pozbawione wad typu wabiki, z ograniczeniami kwotowymi i wymogiem udania się do oddziału. Nas tutaj jednak interesują oferty bez tych ograniczeń, a coś nowego pojawiło się w niepozornym Plus Bank.

Panie Marcinie,
Może jeszcze Pan zdąży w jutrzejszym porannym wydaniu z tą lokatą?


Nowa niespodzianka ze strony Plus banku

Powyższy mail wraz z powyższym obrazkiem, który otrzymałem późną nocą od Maćka, mówi sam za siebie. Lokata półroczna nie jest zbyt ciekawa, ale kwartalna już jak najbardziej.

3,50% to na dziś dolne rejony pierwszej ligi, ale jednak pierwszej, więc warto o tym napisać. Bank ten nie rozpieszcza nas swoimi lokatami, od czasu do czasu okupuje dolne rejony drugiej, tym razem jednak zaskoczył wszystkich.

Zaglądając do tabeli oprocentowania widzimy, że standardowo lokaty internetowe Plus Banku oferują odpowiednio zaledwie 2,40% i 2,65% co kwalifikuje je co najwyżej do poczekalni, która miejmy nadzieje nigdy nie będzie zaanektowana do rankingu lokat. 

W grudniu ubiegłego roku Plus Bank też nas zaskoczył ofertą lokaty internetowej na 4,00%. Jak pamiętamy czytelnicy wręcz rzucili się na ten bank, a liczne komentarze pod artykułem informowały, że zakładanie lokaty nie było takie proste. Kto przeoczył może sobie zajrzeć do artykułu Plus bank oferuje 4,00% na elokacie

Póki co mamy promocyjne oprocentowanie. Kto wie jak sprawnie pójdzie zakładanie lokat tym razem, gdyż w grudniu zamieszanie było niemałe. Niestety nie wiadomo jak długo będzie w ofercie i pewnie niebawem zniknie wraz z bliźniaczymi wieżami Expandera i Avivy.


Jak widać zrobiła nam się fajna środa. Na FpG lokata, która wyróżnia się wśród innych, zaś na PP3 najnowsza oferta inwestycyjna, która też wygląda na zdecydowanie lepszą od tego co zwykle można spotkać na rynku.

15 komentarzy:

 1. Jakiś link do tej lokaty? Brak na stronie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie nie można znaleźć ani info o tej tej lokacie, ani nawet obrazka. Informacje zawarte w artykule pochodzą od czytelnika Maćka.

   Usuń
  2. Potwierdzam jako naoczny świadek utrwalony przez czytelnika Maćka zrzut ekranowy. Niestety dzisiaj to już chyba tylko produkt archiwalny.

   Usuń
 2. W tabeli oprocentowania na ich stronie jest 2,4% dla internetowej na 3M. Hmm... może czytelnik Maciek wrzuci trochę więcej informacji jak założyć tą lokatę ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj była na stronie Sam widziałem Dziś nie ma

  OdpowiedzUsuń
 4. Rychło w czas powstał ten artykuł. Oferta już nieaktualna.
  Info podałem w komentarzu 11 maja, więc zainteresowani mieli okazję skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok na przyszłość taki artykuł ukaże się na drugi dzień. Jeśli można to proszę o takie info na maila, gdyż nie wszystkie komentarze ja publikuję.
   Maciek napisał wczoraj w nocy po godzinie 22:00, artykuł powstał rano przed godziną siódmą. I jak widać już było za późno.

   Usuń
  2. A ja przeczytałem Twój komentarz i dzięki temu założyłem tą lokatę.. Dzięki Anonimowy za info w komentarzach, ja nie potrzebuje na maila ;-)

   Usuń
 5. Wczoraj w nocy Polcan pytał mnie do kiedy ta lokata, aby puścić pełne info, ale niestety PlusBank nie podał na stronie, więc co się dało zostało zrobione. Nie ma co Polcana atakować "rychłowczasem".
  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata była od 11. Nikt nikogo nie atakuje. Polcan robi kawał dobrej roboty - nie raz podsuwał dobrą ofertę. Jednak dodawanie wpisu w sytuacji, gdy oferta nie obowiązuje nie ma moim zdaniem sensu.

   Usuń
  2. Po pierwsze nie wiedziałem, że oferta już jest nieaktualna. A po drugie myślę i tak ma to sens, pokazuje bowiem, że dziś jest czas, gdy nawet lokaty na mało ciekawe 3,50% rozchodzą się jak ciepłe bułeczki...

   Usuń
 6. W zasadzie to tylko przez półtora dnia lokatę można było założyć bardzo króciutko była dostępna i na stronie plus banku też pisało że oferta OGRANICZONA czasowo czy coś w ten deseń.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobnie było w lutym z atrakcyjną lokatą na 4% w BS Piaseczno. Po 2 dniach już jej nie było. Przy tak mizernych stopach ludzie są wygłodzeni :)
  O ofercie Plusa było na forum mBanku już wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
 8. oczywiście wczoraj założyłem trzy lokaty w +banku (ilość i kwoty nieograniczone), dziś dostałem potwierdzenia, bez numerów lokaty, ale każda z innym numerem konta do wpłaty, wpłaciłem i jest ok :) Na stronie jest \już tylko na 2,4% /3M Czyli powtórka z Piaseczna.

  OdpowiedzUsuń
 9. 3,5% mogą wyciągnąć osoby mające Konto Skarbonkowe w Getinie. Lokata 2,5% na kwotę 500 zł z premią 1 zł daje oprocentowanie 3,5%. Trzeba się jednak sporo naklikać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...