sobota, 30 maja 2015

Zapowiedź końca 3% cashback w Paribas czyli miłe złego początki


Przyznaję, że oczekiwałem iż oprocentowanie konta oszczędnościowego w Optimie nieznacznie spadnie. A jednak jak widzieliśmy wczoraj dalej mamy tutaj 3% i to gwarantowane do 28 lipca. Wszystko wskazuje więc na to, że zmiany będą dotyczyły lokaty, a nie konta.

Według nieoficjalnych informacji, zamiast zmiany oprocentowania konta, zmieni się oprocentowanie lokaty bezkarnej i to już od najbliższego poniedziałku, czyli od nowego miesiąca. To by oznaczało, że tylko do jutra mamy tutaj stare dobre 4,00%.

Patrząc na fuzje banków, widzimy w zasadzie coś co jest regułą: bank przejmujący, który ofertę zwykle ma kiepską, zaczyna grzebać w dobrej ofercie banku przejmowanego. Z tego powodu najlepiej jest korzystać jak najszybciej z tego co zostało.

Widzieliśmy to na przykładzie Meritum banku. Odkąd pojawił się tu Alior to w zasadzie już wszystko zostało pozamiatane: oprocentowanie lokaty wabika spadło o cały 1,00 pp, zaś atrakcyjne konto oszczędnościowe stało się nijakie. Dziś oferuje tylko... 1,75%!

Alior działa szybko i efekty widać już od kilku miesięcy. BNP Paribas, który przejął BGŻ działa na szczęście nieco bardziej opieszale. Ale oczywiście jako pierwsze zniknęło doskonałe konto z premią w BGŻ oferujące 1% premii za wynagrodzenie. 

W Optimie zmiany zaczynają być też widoczne. To już nie jest BGŻOptima, lecz BGŻ BNP Optima, by każdy wiedział kto tu rządzi. Na stronie tego jeszcze co prawda nie widać, ale przy dokonywaniu przelewu widzimy już nową nazwę. Tak przynajmniej pokazał mi wczoraj BOŚ przy automatycznym rozpoznawaniu numeru rachunku. 

Zmiany zaczęły się od sztandarowego produktu jakim jest tutaj lokata bezkarna. Niedawno Optima poinformowała, że nie można tej lokaty założyć ponownie, jeśli znów założy się tutaj konto, co niektórzy roboli nieustannie. 

Z drugiej strony Paribas też zapowiada zmiany u siebie. Oficjalnie wiadomo, że od 12 czerwca zniknie 3% cashback na iKoncie co widzimy niżej.

Koniec 3% cashback od 12 czerwca

Szkoda, gdyż było to dobre uzupełnienie cashbacku. Wiele banków daje cashback, ale za płatności w punktach usługowo-handlowych z wyłączeniem płatności internetowych. Paribas umożliwiał 3% zwrot w drugą stronę.

Z tego prosty wniosek, że kto planuje większe zakupy przez internet, powinien zrobić to przed 12 czerwca, by załapać się jeszcze na 3% cashback. Zaś kto nie założył jeszcze lokaty bezkarnej, może to prawdopodobnie zrobić jeszcze do tylko jutra.

Nie wiadomo jaka będzie stawka lokaty od czerwca, ale patrząc na ogólną tendencję widoczną w innych bankach przypuszczalnie będzie to już tylko 3,50%...

5 komentarzy:

 1. Na stronie www banku brak takiej informacji, przed chwilą sprawdziłem także na swoim koncie- też nie ma. Jestem jednym z tzw.tabletowców (od afery tabletowej :-) i konto mam obowiązek utrzymać do sierpnia. Czy zmiana dotyczy także nas?
  Tabletowiec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja pochodzi od jednego z czytelników, który podzieli się nią ze mną mailowo. To po prostu odpowiedź banku na zapytanie, kiedy kończy się promocyjne 3%.

   Usuń
 2. Regulamin stanowi:
  "W przypadku, gdy Promocja nie zostaje odnowiona na kolejny sześciomiesięczny okres Bank poinformuje o tym Uczestników Promocji na 14 dni przed zakończeniem się bieżącego okresu obowiązywania Promocji poprzez wysyłanie SMS lub poprzez system bankowości elektronicznej Pl@net, lub poprzez zamieszczenie informacji w Zestawieniu Transakcji.
  Jakoś nie widziałem nigdzie informacji o zakończeniu promocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy pisaniu artykułów pamiętam, że spotykałem się z hasłem z wyłączeniem transakcji internetowych. Nie pamiętam dokładnie, bowiem nie mam już wielu kart i praktycznie wszędzie płacę BPH. Było to bodaj inteligo, PKO i jeszcze jakieś...

  OdpowiedzUsuń
 4. Od płatności internetowych nie ma moneyback w TMUB i Orange Finanse.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...