środa, 6 maja 2015

Jak podkręcić zysk na Koncie Więcej za Mniej do 4,00%


Wczorajsze omówienie nowego Konta bez Kosztów pozostawia wiele wątpliwości. Nic dziwnego, bowiem BOŚ nie wyjaśnia wiele w opisie na swojej stronie internetowej. A sprawa wymaga osobnego omówienia.

Sam zresztą musiałem odkrywać etapami o co w tym wszystkim chodzi. Najpierw, sporządzając ranking kont oszczędnościowych na maj, natknąłem się na dwa konta w BOŚ. Stare progresywne Konto EKOProfit dające na start tylko 2,25% oraz nowe konto Więcej za Mniej zaczynające się od 2,75%.

Oczywiście z marszu założyłem w oddziale nowe Mniej za Więcej. Nigdy nie wiadomo kiedy takie konta mogą się przydać, a jak coś można podkręcić to podkręcamy. Konsultantka bez problemu założyła piąte konto w BOŚ. Problemy zaczęły się potem.


Standardowo mamy tutaj tylko 2,75%


Okazało się bowiem, że po zalogowaniu do bankowości internetowej BOŚ tego konta po prostu... nie ma. Było na papierku, dostałem bowiem kopię umowy, ale nie było ono widoczne na monitorze. Nic nie dało odświeżanie czy restart laptopa.

Jednocześnie Rafał kolejny raz poinformował mnie o nowym koncie, które daje 4,00% o nazwie Konto bez Kosztów. Założyłem więc szóste konto internetowo wybierając rzecz jasna metodę przelewem.

Co się ostatecznie okazało? Mianowicie to, że dopóki konto bez kosztów nie zostało aktywowane, nie było widać konta więcej za mniej. W momencie gdy uruchomiono nowe Konto bez kosztów, zobaczyłem automatycznie także konto oszczędnościowe Mniej za Więcej.

Ale zysk można podkręcić najpierw do 3,50%

Po kliknięciu na szczegóły zobaczyłem, że oprocentowanie konta wynosi 2,75%. Co ciekawe po kilku godzinach, bez dokonywania jakichkolwiek czynności stawka samoistnie zmieniła się na 3,50%, co widzimy na powyższym screenie.

Po dokonaniu przelewu na 1000 zł, stawka ma ulec kolejnemu podwyższeniu do 4,00%. Postaram się zamieścić taki screen po dokonaniu przelewu.

Tutaj założysz EKOkonto bez kosztów dla 4,00%.

UWAGA:
Jak słusznie zauważył wczoraj FX w komentarzach,  zamiana Konta bez kantów na EKOkonto bez kosztów kosztuje aż 40 zł. Ale spokojnie, nikt nam nie każe robić takiej zamiany, nie ma bowiem takiej potrzeby.

Można mieć po prostu dwa albo i trzy konta osobiste i do każdego podpiąć osobne konto oszczędnościowe. W końcu w BOŚ konta są bezpłatne, bo to jeden z nielicznych normalnych banków, który nie robi problemów Kowalskiemu.


n-pasmówka w BOŚ

Co ciekawe warto mieć zarówno Konto bez kantów, te bowiem premiuje dalej przelewy do i z BOSia, jak i nowe Konto bez Kosztów. Jak się dowiedziałem można tutaj upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: wystarczy zrobić premiowany przelew na konto bez kantów, a następnie wewnętrzny przelew na konto bez kosztów! To wystarczy by podnieść oprocentowanie Więcej za Mniej do 4,00%:)

Słowem przy BOŚ przypominają się stare dobre czasy, gdy bankowość była normalna i nie trzeba było robić skrupulatnych zapisków czy warunki są już spełnione by uniknąć kar na które liczą banksterzy.

27 komentarzy:

 1. @Polcan już się pogubiłem. Czyli jak to jest? Otwieram konto bez kosztów tak? jest to zwykły ROR tak? i potem co? Otwieram konto "Mniej Za Więcej" czy "Więcej Za Mniej" bo w artykule raz piszesz Mniej Za Więcej a scren przedstawia Więcej Za Mniej ochh zgroza! nie mogli jakoś normalniej ich nazwać :) pozdr Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przywiązuj wagi do nazwy, jak zwał tak zwał, koniec końców liczy się zysk:)

   Nieważne w jakiej kolejności założysz konta. Sedno jest takie:
   - jeśli założysz samo konto oszczędnościowe Więcej za Mniej, wówczas dostaniesz tylko 2,75%
   - jeśli dodatkowo założysz konto osobiste Konto bez kosztów, wtedy oprocentowanie wzrasta do 3,50%.
   - jeśli na to nowe konto osobiste przelejesz 1000 zł, lub więcej jak rozumiem, wtedy oprocentowanie wzrasta do 4,00%.

   Tak brzmi w skrócie odpowiedz na pytanie zadane w tytule artykułu.

   Usuń
 2. Ok coś już się poukładało. Właśnie otrzymałem potwierdzenie otwarcia rachunku EKOKonto bez Kosztów. Oczywiście proszą o zalogowanie jednak brak identyfikatora:( Z tego co napisali to otrzymam go po kontakcie tel z Banku w ciągu 48h! Jeśli uporam się z zalogowaniem zapytam co dalej chyba że ogarnę to po swojemu. Czekać 48h jakoś mi się nie uśmiecha także dzwonię do Banku:) Sławek

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż dzwoniłem i lipa! Konsultant nie może mi pomóc (przyspieszyć) procesu otwarcia konta! Stwierdził że niema wniosku do kontaktu ze mną! Tłumaczę mu że ja się z nim teraz kontaktuje a On swoje że niema wniosku!! Na pytanie czy mam teraz czekać przy telefonie 48h padła odpowiedź że tak ale postaramy się przyspieszyć ten proces (zaznaczył sobie jako piorytet)!! Tłumaczę mu że nie będę czekał pod telefonem bo mam życie zawodowe itp. Stwierdził że są trzy próby a jeśli one się nie powiodą to raczej będę zmuszony do nich zadzwonić!! I tym mnie zwalił z nóg!! Ciekaw jestem jak długo w takim przypadku zamyka się konto w BOŚ bo otwarcie jest jakimś nieporozumieniem. Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zafunduj sobie wizytę w oddziale. Tam zakładałem dawno temu konto bez kantów, i zarabiam na nim bez problemów już od kilku lat. Krótko, przyjemnie i bez tony papierów.

   Gdy w tym roku w styczniu zakładałem internetowo konto w Bossa bank, to była droga przez mękę. Niezrealizowany przelew, bezsensowne rozmowy przez telefon z pokroju tych o których piszesz, to tylko przykład. Ale miałem już dostęp do BOŚ24 co ułatwiło sprawę. Ale tych kont (oznaczonych w artykule na niebiesko) nie polecam.

   Pomny paradoksu zakładania konta w BOŚ przez internet, udałem się do oddziału przy okazji testowania kancelarii notarialnych, o czym będzie niebawem. I znów wszystko dało się załatwić szybko i przyjemnie. Dziś spodziewam się zobaczyć tutaj 4,00%.

   Usuń
 4. W BOŚ strasznie topornie idą wszelkie zmiany taryf. Jeśli wejdziemy w dokumenty:

  https://www.bosbank.pl/oplaty-i-oprocentowanie/oprocentowanie/klient-detaliczny

  i sprawdzimy ile wynosi oprocentowanie konta więcej za mniej zobaczymy 1.5%:

  https://s.bosbank.pl/files/file_54/TO_ROR_1205.pdf

  co nie jest zgodne z 2.75% na stronie głównej:

  https://www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoja-bankowosc-codzienna/konta-osobiste/konto-oszczednosciowe

  OdpowiedzUsuń
 5. @polcan gdybym miał placówkę "za rogiem" to nawet bym nie pomyślał o otwieraniu konta przez internet. Jednak do placówki mam baaaaardzo daleko i jeśli jest oferta "przez Internet" to z niej korzystam efekt? widać jest beznadziejny. Odkładam zatem te podchody z BOŚ na górną półkę i jak zadzwonią i mnie "złapią" to temat ruszę jak nie to mają klienta mniej:( Sławek

  OdpowiedzUsuń
 6. "Co ciekawe warto mieć zarówno Konto bez kantów, te bowiem premiuje dalej przelewy do i z BOSia, jak i nowe Konto bez Kosztów" Mógłbyś rozwinąć myśl, czemu warto mieć konto bez kantów? Zwłaszcza że w TOiP kosztuje ono 12zł/mc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Koncie bez kantów pisałem wiele razy. Jak zarabiać między innymi tutaj:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/05/pozytywne-zmiany-w-koncie-bez-kantow.html

   Nowe konto jest darmowe przez rok:
   https://www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoja-bankowosc-codzienna/konta-osobiste

   A kto konto już ma, może sobie taką bezsensowną opłatę anulować.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/11/144-z-do-zgarniecia-w-bos-bank-czyli.html

   Usuń
 7. Przechodzę właśnie przez proces zakładanie nowego konta i natknąłem na jedną dziwną rzecz. Otóż maksymalna kwota jednorazowego przelewu to 5 000. Czyli jeśli zdeponujemy np 9 000 to aby je wypłacić bezpłatnie będziemy musieli czekać 2 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit jest narzucany internetowo. Właśnie rozmawiałem z konsultantką, twierdzi że limit można zwiększyć w oddziale bez problemu.

   Dla mnie jest inny problem. Ponieważ jest ten bezsensowny limit na 5k, zrobiłem dziś dwa przelewy na dwa konta w BOŚ. Niestety z konta bez kantów jakoś nie da się zrobić przelewu na Więcej za Mniej, a po trzech próbach mam już blokadę autoryzację smsów.

   4 próby dodzwonienia się do centrali są bezskuteczne. Wszyscy konsultanci wiecznie zajęci niezależnie na jaki telefon dzwonimy i jak długo będziemy czekać...

   Ech. nieprzypadkowo chwalę Millennium i Eurobank, gdzie kontakt jest całkowicie bezproblemowy i na koszt banku...

   Usuń
  2. Czy te kłopoty nie wynikają z faktu, że jedna osoba może mieć jedną parę kont ROR/oszczędnościowe w BOŚ, czyli albo Konto bez Kosztów z kontem Więcej za Mniej , albo Konto bez Kantów z kontem Profit. Tak przynajmniej z dużą pewnością stwierdziła konsultantka w oddziale, który odwiedziłem wczoraj w drodze z pracy do domu.

   Usuń
 8. czy kartę do konta jest wymug brać?

  OdpowiedzUsuń
 9. Przez jaki okres będzie obowiązywało to oprocentowanie 4%?

  OdpowiedzUsuń
 10. Do jakiej kwoty jest to oprocentowanie 4% na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
 11. Coś byłą mowa o 10 000zł. A co się dzieje z przychodami - wpadają na konto oszczędnościowe czy na zwykłe konto? Bo co jeśli mam już powyżej tych 10 000zł, oprocentowanie spada?
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 12. Założyłem w zeszłym tygoniu Konto w BGŻ i mam tylko dostępny ROR, Co zrobić aby uzyskać dostęp Do konta Oszczędnościowego. Dodzwonienie się do BOŚ graniczy z cudem ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Polcan podwyższyli Ci oprocentowanie? U mnie nadal 3,5 ,a regulaminu nigdzie znaleźć nie moge.

  OdpowiedzUsuń
 14. No nie wiem czy wszystko wyjasnione. Ja to rozumiem to tak że jeśli uda nam się zasilić konto bez kosztów kwotą 1000 zł 1 dnia miesiąca to od 11 oprocentowanie będzie podwyższane.Czyli nie ma możliwosci miec 4 % przez cały miesiąc nigdy

  OdpowiedzUsuń
 15. Dajcie sobie spokój z tym kontem oszczednościowym.
  Zrobiłem przelew min 1000zl i posiadam ROR.
  Na konto oszczędnościowe przelałem 20tyś zł.
  4% brak, uzyskałem 2.75%
  Oto wiadomość z banku:

  "Uprzejmie informujemy, że saldo rachunku oszczędnościowego Więcej za Mniej wynosi 20 000,00 zł. Aby uzyskać oprocentowanie 3,5%, a następnie nawet 4% saldo nie może przekroczyć 10 000 PLN.
  Podwyższenie oprocentowania do poziomu 4 procent możliwe jest po zasileniu rachunku kwotą min. 1000,00 złotych w każdym miesiącu, wpływy będą sumowane.
  Podwyższenie oprocentowania nastąpi do 10-tego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po spełnieniu warunku zasilenia konta, a jeśli 10-ty dzień miesiąca przypadnie w dniu wolnym od pracy, podwyższenie następuje w pierwszym dniu roboczym następującym po tym dniu."
  Dyskwalifikacja moim zdaniem.

  System transakcyjny źle działa.
  Konta znikają z systemu, brak dostępu do pieniędzy, jak w Idea Banku.
  Maja limity na kwoty przelewów, nawet po zmianach nie działa jak trzeba.
  Mam uziemione pieniądze.
  Odradzam to konto.

  OdpowiedzUsuń
 16. w "TABELi OPROCENTOWANIA RACHUNKÓW O CHARAKTERZE BIEŻĄCYM DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH" znalazłam informację, przy "KONcie OSZCZĘDNOŚCIOWym WIĘCEJ ZA MNIEJ w PLN" że "Rachunek oprocentowany jest degresywnie, a odsetki należne Posiadaczowi rachunku, obliczane są dla całości środków ulokowanych na Rachunku, według stawki oprocentowania określonej w Tabeli oprocentowania dla najwyższego progu kwotowego, w którym znajdują się środki na danym Rachunku."
  Zadzwomiłam do banku- jeden doradca potwierdził moje przypuszczenia, że dla 10050 zł wszystko będzie oprocentowane 2,75 a nie 4 %, drugi zaś że jeśli jest to promocja to na pewno dostanę od 10 000 zł - 4% a to co powyżej - 2,75%, myślę, że ten pierwszy ma rację bo nigdzie na piśmie nie doszukałam się że ten rachunek w promocji ma inne oprocentowanie niż ten bez promocji (czyli jest degrasywne).
  ktoś ma jakieś zdanie w tej kwestii???

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja na konto oszczędnościowe przelałem 9900zł dnia 19.05.2015. Otrzymałem za to ok 10zł, czyli jak przypuszczam po całym miesiącu powinienem dostać ok 30zł. Nie chciałem przelewać więcej bo jest dużo niewiadomych.
  Mam tylko takie jedno pytanie: jak to jest z przelaniem tego tysiąca? Przelałem na ROR chyba 25.05 (na koniec maja było 3.5%) i teraz pytanie czy to mi się będzie liczyć na koniec czerwca czy ten 1000zł musi być przelany między 1 a 10 dniem miesiąca?
  I jeszcze sprawa odnośnie posta powyższego posta z 25.05. Rozumiem, że pieniądze trzeba przelewać na ROR co miesiąc i nie można ich wypłacać, tak? Z miesiąca na miesiąc musi być coraz więcej?
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 18. Gdy kwota rachunku oszczędnościowego "Wiecej za mniej" przekroczy magiczną wartość 10 tys. (choćby po dodaniu pierwszych odsetek) całość ulokowanych pieniążków zmniejszy oprocentowanie z 3,5% (4%) na 2,5%. Dlatego najlepiej trzymać zamiast 10 tys, kwotę 9900 zł.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ludzie drodzy- konta w BOŚ nie sa dla spekulantów i kombinatorów, jakich nas tu 99% na tym blogu :-) Stąd te limity, istniejace zresztą w wiekszości banków. Te konta są dla normalnych, cięzko pracujących i mało zarabiających rodaków, którzy ledwo moga cokolwiek zaoszczędzić a kwota 10 tys. złotych to dla nich majątek. Dla takich ludzi są te podwyższone procenty bo każda złotówka jest dla nich na wagę złota.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mieć a nie mieć złotówkę? :-) Ja na finanse nie narzekam ale staram się dbać o przychody.
  Radek

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...