wtorek, 12 maja 2015

Gwarancja zysku 4,40% jak na lokacie w nowej promocji w Aviva


Bez wątpienia w tym roku jedna lokata, będąca w zasadzie polisolokatą wyróżniała się do niedawna zdecydowanie. Była to oferta Aviva reklamowana jako Gwarantowany zysk jak na lokacie. 5,40% robiło wrażenie przypominając jednocześnie stare dobre czasy, gdy zysk z lokat był jeszcze przyjemny.

Niestety od maja także i ta oferta została bardzo mocno obcięta. Zupełnie bez żadnego powodu, oprocentowanie tej oferty obniżono o calutki punkt procentowy do obecnego 4,40%. W dalszym ciągu oferta jest godna uwagi, ale już nie jest tak elektryzująca jak poprzednio.

Skoro jest zmiana oprocentowania, to warto także się przyjrzeć innym parametrom. Często bowiem firmy i banki lubią sobie to i owo pozmieniać niezauważenie dla własnej korzyści. Czy tak samo jest tym razem?

To co najważniejsze a więc brak dodatkowych produktów zostało. Gdyby doczepiono tu jakiekolwiek śmiecie oferta nie byłaby omawiana, lub mocno skrytykowana. Na szczęście żadnych dodatków nie ma, więc warto się udać na wizytę do Avivy.

Bez dodatkowych produktów czyli ok
Dostępne są teraz następujące miasta: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. I to oczywiście jest największą wadą, gdyż wyklucza praktycznie ludzi spoza tych miejscowości. W końcu mało komu będzie się chciało dojeżdżać do wymienionych wyżej miast, tylko po to by założyć "lokatę".

Tym bardziej, że nic się nie zmieniło w kwestii ilości środków jakie możemy tutaj zdeponować. W dalszym ciągu mamy zaledwie  do ulokowania kwoty z przedziału od 2.000 zł do 20.000 zł, co nie jest dużym zakresem. Niestety to jednorazowy wabik, a wabiki z definicji są ograniczone licznymi obwarowaniami. 

Link do założenia oferty 4,40% jak na lokacie w Aviva Centrum Finansowe.

W związku z obniżką, nie jest to już najwyżej oprocentowany produkt lokatowy bez haczyków. Na dziś liderem zostaje oferta w Expander, gdzie dla przypomnienia mamy zakres do 60.000 zł, zaś stawka wynosi 4,50%. Tym razem jest to prawdziwa lokata, mimo iż oferuje ją Expander i można ją założyć w zdecydowanie większej ilości miast aniżeli ofertę Avivy.

Ciekaw jestem kiedy spadki się wreszcie zatrzymają i zaczną jakieś pierwsze wzrosty na lokatach. Teoretycznie nie ma już żadnych przesłanek do obniżek, a mimo to mamy dalej tendencje spadkową, która ciągnie się praktycznie od początku istnienia bloga...

8 komentarzy:

 1. A co jeśli się wybierzemy do nich i doradcy twierdzą że nie ma takiej polisolakaty? Byłem pod koniec kwietnia w Warszawie i wstąpiłem do nich aby założyć na 5,4% i bez powodzenia. Jak to z tym jest? Bo nie ukrywam że mnie wkurzyli tym bo sam na ich stronie widziałem taką ofertę a oni swoje że nic takiego nie ma

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ty na pewno wiesz co to jest punkt procentowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma się co czepiać. Jest OK. Jeśli było 5,4%, a teraz jest 4,4%, to spadło o 1 punkt procentowy / 100 punktów bazowych i zmniejszyło się o ok. 18%. Procent procentowi nierówny. Przy spadku z 2% na 1%, mamy obniżkę o 50%. Punktów procentowych się używa się dla rozróżnienia, choć i tak większość mówi o procentach, bo z kontekstu wynika o co chodzi.

   Usuń
  2. Problem byłby, gdybym napisał spadło o 1%, jak niekiedy banki lubią pisać...

   Usuń
 3. Ta Aviva jest do bani bo jakby cóś to dają tylko 50% zwrot. A expander życzy sobie minimum 30 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdopodobnie w Rzeszowie jeszcze można...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta lokata jest dla głupich. Nie ma żadnych gwarancji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzwoniłam wczoraj (24.08.2015) i powiedzieli, że już nie ma tej polisolokaty..

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...