piątek, 27 listopada 2015

BZ WBK wypłaci kasę z lokat w SK bank czyli hmmm jak to się robi...


Nie PKO, lecz BZ WBK będzie wypłacać kasę z lokat SK banku. Początek przewidziano na 30 listopada czyli poniedziałek. Można się znów spodziewać prawdziwego runu na bank, wiadomo bowiem, że każdy dzień zwłoki to realna strata tym większa, im więcej mamy tam środków.

A środków tam jest a jest. Liczne artykuły podają kwotę: 2.001.667.907,68 zł czyli grubo ponad dwa miliardy. Wypłaty potrwają przez najbliższe dwa miesiące do 29 stycznia 2016, ale wisienkowicze ustawią się zapewne w kolejkach jako pierwsi.

Z jednej strony to dobrze, że to nie pupilek będzie znów oddawać środki, ale z drugiej to utrudnienie dla tych, którzy po kasę będą musiały się udawać się kawał drogi. W końcu WBK nie ma aż tylu oddziałów co PKO. 

 
Komunikat o wypłacie środków z SK bank

Gdybym miał środki w SK banku, musiałbym specjalnie fatygować się do dość odległego oddziału z dowodem osobistym. Środki można bowiem przelać na wybrane konto bankowe czy w SKOK, ale i tak trzeba zjawić się osobiście z dowodem w WBK.

Mamy zatem powtórkę z rozrywki, bowiem podobny komunikat BFG wydawało w sprawie pierwszego wołomińskiego bankruta. Opisałem to w artykule PKO będzie wypłacać środki z BFG do końca lutego. Rozpoczął się więc oczywisty run na PKO, by nie tracić kasy z potencjalnych odsetek, tym bardziej że pierwszym dniem wypłaty był... piątek.

Paradoksalnie przedstawiciele PKO prezentowali absurdalne prośby, by ze względu na okres przedświąteczny odłożyć wizytę w oddziale na po świętach. Oczywiście bez żadnej gwarancji jakichkolwiek płatności odsetek za przetrzymanie środków. Przykład takiej prośby zamieściłem w artykule Skazani na PKO czyli przyjdźcie do nas po świętach.

Wielu czytelników twierdziło nawet w komentarzach, że dostawało telefony od PKO z taką prośbą, tłumacząc to troską o komfort klientów:) Zapewne podobnie będzie i tym razem, chociaż wypłata zaczyna się w poniedziałek, więc potencjalnie straty będą mniejsze, jeżeli komuś nie uda się zdobyć kasy już pierwszego dnia.

Gdy odbierałem środki w grudniu ubiegłego roku z BFG musiałem udać się osobiście do oddziału PKO. Całą procedurę zresztą opisałem w artykule PKO nie realizuje przelewu środków z Wołomina. Możemy jednak zrobić sobie to sami, posiadając konto w WBK:)

Nastawcie się jednak na długie oczekiwanie. Obsługa banku z pewnością spotka się po raz pierwszy z taką procedurą, otrzyma więc szczegółowe wytyczne zebrane w e-learnigowym poradniku z którym będą się dopiero zapoznawać. A każdą czynność sprawdzać kilkakrotnie, żeby się nie pomylić.

Możecie zresztą w komentarzach znów zostawiać sprawozdania miasto po mieście jak będzie wyglądała taka obsługa w BZ WBK. W przypadku SKOK Wołomin zostawiliście ponad 200 komentarzy relacjonując jak to wyglądało w praktyce w różnych miastach w Polsce, a lektura jest ciekawa nawet dziś. Warto zajrzeć do komentarzy pod artykułem Skazani na PKO czyli przyjdzcie do nas po świętach.

Założenie świetnego konta w WBK dla premii 100 zł zapewne wielu z was się przyda do realizacji przelewu środków otrzymanych z BFG po SK bank. Kto jeszcze nie załapał się na tę superpromocję, bo jeszcze jakimś cudem o niej nie słyszał, ma możliwość poznać ją w ostatnim momencie dziś na PP3. Ostatnim bowiem zapisy są tylko do dziś do godziny 23:59.

100 komentarzy:

 1. Wiadomo dlaczego został wybrany akurat BZWBK ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo minister finansów w nowym rządzie był z BZWBK - polityka PiSu.

   Usuń
 2. Czyli nie wykonają przelewu na wskazane konto w innym banku, jeśli nie mam konta w WBK? Czy to jakaś parodia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może w tej akcji coś się zmieni, być może procedury jakie otrzymają pracownicy WBK w kursie e-learningowym z BFG będą zmiany i będzie możliwy przelew.
   Gdy zgłosiłem się po odbiór środków z PKO poinformowano mnie, że środki są do wypłaty z rachunku celowego, dedykowanego dla środków pochodzących z BFG. I mogę je albo wypłacić, albo zaksięgować na koncie w PKO.

   Wybrałem oczywiście drugą opcję, po czym zrobiłem od razu przelew do lepszego banku.

   Usuń
  2. Polcanie.. Skąd takie info??? Po upadłości SKOK Wołomin można było wydać dyspozycję przelewu na dowolne konto. Warunek: tylko 1 przelew. Więc żadnego przymusu wpłaty do PKO BP. Jak Ciebie tak poinformowano to albo Ty nie doczytałeś warunków wypłaty albo wprowadzono Ciebie w błąd,,

   Usuń
  3. Byłem oczywiście pierwszego dnia, kiedy nikt jeszcze nie wiedział co robić i każdy ruch był poprzedzony czytaniem licznych wydruków. Być może potem doczytali co trzeba i realizowali już przelewy.

   Prosiłem o przelew na podane konto, odmówiono mi takiej możliwości, ale zaksięgowano mi środki na koncie w PKO. Zaraz po wyjściu z placówki sam sobie zrobiłem przelew.

   Usuń
  4. W pierwszy dzień bez problemu można było zrobić przelew więc nie wprowadzaj ludzi w błąd

   Usuń
  5. W komunikacie BFG jest informacja, że można zlecić przelew, więc problemu na pewno nie będzie. A jeśli pracownik banku poleci wam założenie konta, zawsze można odmówić.

   Usuń
 3. A co z kontami IKE? To jakiś skandal, ze trzeba czekać tak długo a pieniądze leżą nie oprocentowane. BFG i zarząd komisaryczny chyba robią sobie jaja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustawa jest tu dość klarowna.. Niestety dla posiadaczy IKE. Choć komunikat BFG jest nieczytelny, można go odczytać jakby BZ WBK wypłacał też środki z IKE. Jednak telefon do infolinii BFG rozwiał wątpliwości... Procedura ustawowa (30 dni na powiadomienie 45 na wskazanie nowego IKE) ma mieć zastosowanie.

   Usuń
 4. Dezinformacja!!!BFG podaje,że będzie możliwość przelewu na wskazany rachunek bankowy w dowolnym banku!

  Żródło:Komunikat nr 18 BFG z 26.11.2015

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację - przelew można zlecić tak do banku jak do dowolnego SKOK. Jest więc lepiej.

   Usuń
  2. Nie jest lepiej. Jest tak samo...!!!

   Usuń
 5. Witam! Czy ktoś się orientuje w takiej sprawie, jeżeli zlecę wypłatę środków z BFG na własne konto Godne Polecenia w BZWBK to czy środki za moim koncie znajda się od razu, jak przelew wewnętrzny?

  OdpowiedzUsuń
 6. nie mam już większego wyboru ofert powitalnych, więc jako na miejsce złożenia sk bankowych zasobów, patrzę ew. na neogang, którego oddział jest akurat u mnie we wsi, jego opinia jako sponsora czyścicieli kamienic trochę mnie deprymuje, czy ktoś miał do czynienia z tą instytucją, czy były jakiekolwiek kłopoty z depozytami, przelewami? Z góry dziękuję za odpowiedż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden z najlepszych banków jeśli chodzi o komunikację. Dobrze działająca bankowość internetowa. Byłem zachwycony, że nie było tu kiedyś ograniczeń kwotowych dla stawek 8,5% na lokatach. Ale miej na uwadze, że to dane sprzed kilku lat, więc dużo się tutaj mogło zmienić.

   Minusy? Opłata za każdy przelew, czego nie ma w bankach komercyjnych i dramatycznie skrajny rasizm, którym biją na głowę wszystkie banki w Aliorem włącznie. Odkąd zamknąłem tutaj konto wiosną 2012, nie mogłem skorzystać z żadnej promocji. I nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić.

   Usuń
  2. Neogang miał jeszcze lokalne oferty depozytów, które różniły się od oferowanych na stronie.. Były minimalnie lepsze ale można je było zakładać tylko w oddziale. Teraz oferta publiczna nie poraża.. Możesz podpytać w placówce choć najczęściej wywieszali plakat na witrynie. Bank jak lokalny bank spółdzielczy.. Z zamykaniem konta miałem bałagan: zaginęły pełnomocnictwa w systemie, druki pobrane ze strony były niewłaściwe itp. Ale to może celowe utrudnienia by nie zamykać rachunku.

   Usuń
 7. No i wycięli. Nie w temacie, ale to dzisiejsza nowość w ideabanku: Nie ma już lokat Andrzejkowej ani Trzynastki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani Tylko Teraz. Kogoś to jeszcze dziwi?

   Usuń
  2. Rano jeszcze były. Zakładałem sobie codziennie moje wnioski mam ważne do 02.12.2015

   Usuń
  3. dzięki za opinię o neogangu, są już chętni na pieniądze ze spadków po sk, OPTIMA daje 2,8 na koncie oszczędnościowym dla nowych środków, może pojawią się następni, może WBK wykorzysta niepowtarzalną sytuację na otwarcie nowych kont i depozytów

   Usuń
  4. Optima działa tak jak zwykle. Kończy się jeden okres promocyjny i zaczyna następny. Tak więc nie wiązałbym tego z SK Bankiem

   Usuń
 8. Byłem członkiem SKOK Wołomin i aktywnym depozytariuszem,i nie miałem żadnego problemu z BEZKOSZTOWYM przelewem środków z PKO BP(pochodzących z BFG)na DOWOLNY RACHUNEK w DOWOLNYM BANKU.Słyszałem natomiast,że w niektórych oddziałach Banku dezinformowano ludzi,wmamiając im,że potrzebują do przelewu rachunek w PKO BP.Jak widzę,ofiarą tej dezinformacji padł także Autor tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. no to szlag mnie trafi... WBK, Muszę brać wolne z pracy i jechać kilkadziesiąt kilometrów aby pokazać dowód osobisty. Mam konto w WBK, mam lokatę w SK Banku, czy nie można tego zlecić telefonicznie u konsultanta w WBK? Przecież dane te same konsultant mnie weryfikuje, więc po co te utrudnienia :(

  OdpowiedzUsuń
 10. a każdy dzień zwłoki to realna strata tym większa, im więcej mamy tam środków-prosze nie wprowadzac w blad srodkow jest tyle ile potrzeba reszta to kasa dla ike i dlatego ta roznica pozdrawaim

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jeśli miałem założoną e-lokatę w SK Banku na 13 miesięcy i lokata kończyła się w kwietniu 2016 to otrzymam cały wkład plus odsetki naliczane do 21 listopada czy też tylko sam wkład bez odsetek ?

  OdpowiedzUsuń
 12. BZ WBKolesiowski ;) z dniem 1 stycznia dziekuję za wspołpracę temu bankowi, ide tam gdzie konto jest darmowe. 7 zl/mieś to niby śmiesznie mało a to godzina czesto ciężkiej fizycznej pracy za płacę minimalną.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy mogę wypłacić tylko to co miałem na lokatach i koncie, a środki z IKE wypłacić dopiero powiedzmy za 2 tygodnie? (jak już otworzę nowe w innym banku)

  OdpowiedzUsuń
 14. z tego co pamiętam to WBK nie ma nawet prawa do transferu środków z IKE czy IKZE, w WBK składasz odpowiednie dyspozycje, zaś te idą dopiero z WBK do BGF, który dokonuje transferu środków na nowe IKE czy IKZE, więc właściwie są to dwie różne sprawy, ale są to problemy chyba w żadnych ustawach czy rozporządzeniach nie opisane w 100%, więc trzeba to przećwiczyć na żywym organizmie. Tak czysto (na szczęście teoretycznie na razie) zapytam: jeżeli środki zgromadzone na depozytach są traktowane technicznie ciut inaczej niż IKE i IKZE, to czy dla tych form obowiązuje limit 100k EURO rozłącznie czy razem? To znaczy czy np. mając 300k na depozytach a 150 K na IKE dostaniemy wszystko, czy też środki będą pomniejszone proporcjonalnie o udział w sumie gwarantowanej, a może jeszcze zupełnie inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BFG traktuje wszystkie srodki i te z IKE jako jeden limit 100k Eur, ale juz niekoniecznie, jak widac mamy 20 dni na wyplate srodkow z IKE przez fundusz. Infolinia BFG inforuje, ze trzeba czekac na pismo od zarzadu SK Banku (ok 30 dni) i nastepnie wg tej instrukcji postepowac.

   Usuń
  2. No a mi powiedzieli coś innego, że jak nowy bank otworzy mi nowe konto IKE, to mogę już to zrobić.

   Usuń
  3. A gdzie zamierzacie przenieść pieniądze? Na jakie inne IKE?

   Usuń
  4. @Anonimowy 29 listopada 2015 22:14
   Tu jest ranking IKE w bankach:
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ktory-bank-oferuje-najwyzej-oprocentowane-IKE-7287678.html

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. owszem maja informacje na temat ike. na liscie ona widnieje. ale środki nie sa z tego tytułu wypłacane..

   Usuń
 15. Witam.A czy ktoś wie jaka jest procedura jeśli uznam , że kwota wypłaty z SK jest niezgodna z moimi obliczeniami/oczywiście mówimy o kwocie w ramach limitu/.Czy jest jakaś droga odwoławcza? Do kont systematycznego oszczędzania SK bank miał doliczyć premię za systematyczność/w zależności od okresu oszczędzania. Czy może wiecie czy ta premia zostanie też naliczona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu jest formularz reklamacji:
   https://www.bfg.pl/sites/default/files/formularz_wniosku.pdf
   Trochę mało miejsca na opis powodu złożenia reklamacji.

   Usuń
 16. Padl intranet w moim oddziale bzwbk. Nie ma dostepu do procedur. Nie daj boze jest tak w calej Polsce. Specjalnie otwarte konto dla wyplaty z skb w bzwbk ma limit przelewow max 125000 co skutecznie ogranicza wyplate i rozdysponowanie srodkow.. Dyrektor oddzialu moze dac limit wyzszy. Czyli od godziny zabawa trwa i konca nie widac..

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem już po przelewie z BFG do BZ WBK.cała procedura trwała 15 minut. Tak się złożyło, że byłem 1 klientem i na mnie było testowanie. System w BZ WBK łatwiejszy niż PKO BP.

  OdpowiedzUsuń
 18. System padł w całej Polsce. Właśnie wracam z oddziału we Wrocławiu. Nic nie załatwiłam a czas leci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. to czemu jeszcze nie dostałem pieniędzy.. i infolinia wewn banku zablokowana... Udalo ci sie przed terminem wiec buzia na klodke i daj na msze

   Usuń
  3. Więcej synu pokory i zmień blog.

   Usuń
  4. Tato jerzy.. protest w kwestii zarzucaniu komus bzdur przy braku wiedzy o problemach jest zasadny... i slowa dobrane stosownie do arogancji jerzego, ktory mysli, ze na jego siedlcach swiat sie konczy.. wiec zamiast pyskowki lepiej milczec... faktycznie moze i pora zmienic blog jak niektorzy komentatorzy nie wiedza czemu wpisy tu sluza.. bez odzewu.

   Usuń
  5. Anonimowy z 30 listopada 2015 18:44 nie obrażaj ludzi.

   Usuń
 19. Jestem już po przelewie (100K), wszystko ok. Bez najmniejszych problemów.

  OdpowiedzUsuń
 20. Około 10.15 poszedł przelew z bfg do idea. Panie z bz WBK niedoinformowane, proponowały tylko wypłatę gotówkowa, i nie miały tyle pieniędzy w oddziale. Dopiero po telefonie do centrali zgodziły się na przelew.

  OdpowiedzUsuń
 21. W oddziale w Krakowie tez padl im intranet. Panie srednio poinformowane, musialy dzwonic na infolinie. Poszedl darmowy przelew. Czekam az sie pieniadze pojawia u mnie na koncie. Namawiaja na zalozenie konta z karta na "preferencyjnych" warunkach oraz na lokate 2.6% na 4 miesiace. Nie wiedziec dlaczego prosza rowniez o podanie nr telefonu ... .

  OdpowiedzUsuń
 22. Kurde ja mam do przelania 180 tys. a nie chcę zakładać konta w tym banku.Chyba będzie problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie będzie -- przelew jest robiony przez pracownika

   Usuń
 23. Wypłata z BFG z przelewem na konto w WBK bezproblemowa w Katowicach. Niestety przelewy z konta ograniczają się do kwoty 125 000zł co znacznie ogranicza rozlokowanie większej gotówki w jeden dzień. Ale co tam ważne ze kasa odzyskana :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy jakoś uzasadniają to ograniczenie do 125 tyś? To nie jest zgodne z tym co pisze BFG i oni sami na swoich stronach:
  [...]
  Środki gwarantowane zostaną wypłacone w wysokości wskazanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, w gotówce lub w formie przelewu na rachunek wskazany przez deponenta.
  [...]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałeś zbyt szybko... Anonimowemu z 30 listopada 2015 11:45 chodziło pewnie o przelewy już poza procedurą BFG.

   1. Anonimowy poszedł wykonać przelew BFG - na swój rachunek w BZ WBK. Dostał całość jednym przelewem (powyżej 125 tys.)
   2. Mając pieniądze na rachunku w BZ WBK Anonimowy chce je rozesłać po innych rachunkach. BZ WBK narzuca mu ograniczenie na przelewy dzienne w wysokości 125 tys. zł.

   Usuń
  2. Dzięki stary za doprecyzowanie . Nie wszyscy czytają ze zrozumieniem

   Usuń
 25. Jestem po odbiorze pieniędzy z BFG i przelewie z WBK Tarnowskie Góry. Wszystko odbyło się jak należy w 15 min. Limit na 125k trzeba zlecić tylko w oddziale bo na infolini się nie da. 25k można jeszcze odrazu pobrać w kasie bez prowizji i awizacji. Więcej z WBK na dzień wycisnąć się nie da jeśli przelew zleci się na konto w WBKu.

  OdpowiedzUsuń
 26. Uwaga osoby z nowym dokumentem tożsamości-brak możliwości wypłaty środków.Niedawno zmieniłem dowód i pomimo prawidłowego peselu system nie odnalazł mnie jako klienta SK Banku,No tego to się nie spodziewałem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak taka sprawę załatwić - mam od niedawna nowy dowód...

   Usuń
  2. pewnie na zasadzie reklamacji, ale Ja osobiście odwiedził bym jutro albo jeszcze dziś inny odział lub podszedł do innego pracowanika . Przecież muszą mieć procedury na taką ewentualność n ie ty pierwszy i nie ostatni

   Usuń
  3. Ja wszystko załatwiłem na nowym dowodzie w 5 minut, bezproblemowo (nowy nie był zgłaszany do SkBanku). Oddział BZ WBK w Warszawie.

   Usuń
 27. Da sie wykonać przelew z bzwbk pow 125 k... ale kosztuje on 8 pln i musi być zlecony w oddziale.. Może czasem dla dużych kwot warto

  OdpowiedzUsuń
 28. No nieźle.Mam do wypłaty więcej niż mam na moim koncie w bfg.
  Wypłata niemożliwa.Ja to mam pecha. Nie dość,że nie mogę zaoszczędzić do końca trwania lokat-najpierw Skok Wołomin teraz SK Bank to teraz jeszcze to.Poszła reklamacja do bfg. Kolejny dzień niemałych środków bez oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, ja tez mam wiecej do wyplaty niz w BFG ale jeszcze nie bylem, dlaczego nie wyplacic rownowartosc BFG pomimo tego ze jest wiecej?

   Usuń
  2. U mnie nie chodzi o kwotę graniczną bfg tylko mam do wypłaty 180 tys. a SK Bank przelał na moje konto w bfg 150 tys.

   Usuń
  3. to dlaczego zniklo 30 K ?

   Usuń
  4. To właśnie będzie badane przez bfg.W tym tygodniu nie mam szans na załatwienie tej sprawy a już miałem uderzać do Lions :(

   Usuń
 29. a ja byłem o 9.30 w BZ WBK, czekałem 40 min, dostałem potwierdzenie wykonania operacji, ale pieniędzy w mBanku jak ni ma tak ni ma, może przyjdą w sesji o 18.15.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja tez mam przelew zlecony ok 10:00, powinien przyjsc 2 sesja elixir, ale brak. Cos mi sie wydaje, ze BZWBK przetrzymuje te przelewy i dostaniemy je dopiero jutro 1 sesja elixir.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew z BZWBK do Credit Agricole zlecałem ok. godz. 15:30. Pani mówiła, że dzisiaj nie będzie już sesji wychodzących. Jednak ok. godz. 18:00 pieniądze miałem już w CA.

   Usuń
 31. Czy orientujecie się jak dokonać zwrotu z IKE? Nie chodzi mi o wypłatę transferową do nowego IKE tylko o zapłacenie podatku od środków zgromadzonych na IKE i wykonanie przelewu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Procedura chyba podobna jak przy wyplacie transferowej z IKE, trzeba czekac na pismo z zarzadu komis. SKB (maja na to 30 dni), potem jest 45 dni na dostarczenie danych nowego IKE (jak nie chcesz kontynuowac w nowym miejscu, to pewnie bedzie opisana procedura, jak wyplacic po otraceniu podatku). BZWBK nie bedzie posredniczyl w tej wyplacie

   Usuń
 32. Przelew przed 11, do tej pory brak kasy w Millennium.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja też tak mam. Przelew przed 11:00 (powinien wyjść o 12:15), na razie kasy brak w Credit Agricole. Może nie idzie elixirem? tylko na koniec dnia? zobaczymy

  OdpowiedzUsuń
 34. Zero kolejek suma się zgadza przelew jutro na moim drugim koncie . IKE również załatwione założyłem nowe konto IKE z umową udałem się ponownie do BZWBK a tam wypełniono nowy formularz i wskazano nowe konto IKE i zapewniono mnie że do 7 dni pieniądze z IKE mają być w formie wypłaty transferowej na koncie.Jeżeli będziecie zakładali nowe IKE trzeba wypełnić formularz i wskazać nr konto IKE Sk banku i przyczynę tj upadek banku.

  OdpowiedzUsuń
 35. dziadostwo....jak PKO BP wypłacał pieniądze z BFG to miałem je bardzo szybko...coś mu tu brzydko pachnie...przelew wyszedł to czemu go jeszcze nie mam?

  OdpowiedzUsuń
 36. Odmówiono mi zwrotu środków, bo oprócz lokat mam też IKE. Kazano mi wypełnić wniosek o zwrot pieniędzy z IKE. Powiedziałam, że nie chcę gotówki z IKE, a transferu na nowe IKE na razie nie mogę zrobić, bo zgodnie z informacjami BFG mam czekać na zawiadomienie zarządu komisarycznego banku i postępować zgodnie z jego instrukcjami. Powiedziano mi, że bez dołączenia wniosku o wypłatę z IKE nie dostanę pieniędzy z lokat. Czy ktoś miał podobne problemy z odzyskaniem pieniędzy z lokat w związku z posiadaniem IKE ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z lokat mi zwrócono a IKE sprawa wyglada nastepująco W BZWBK kazano dostarczyć Potwierdzenie zawarcia umowy w celu wypłaty transferowej IKE z nowym bankiem następnie BZWBK złożył wniosek o wypłatę środków gwarantowanych przez fundusz gwarancyjny w trybie indywidualnym/reklamacji dla osoby fizycznej i do siedmiu dni złocisze mają być na koncie.

   Usuń
  2. "Kazano mi wypełnić wniosek o zwrot pieniędzy z IKE". Czyli że da się zrobić zwrot z IKE bezpośrednio na konto lub w gotówce (oczywiście z pobraniem podatku od zysku)?

   Usuń
 37. Przelew wysłany z BZ WBK 10:20 wszedł 3 sesją do Raiffeisen-Polbank.

  OdpowiedzUsuń
 38. Ciekawostka. Jak ktoś ma konto ze współmałżonkiem to pieniądze dzielą 50/50 i każda osoba zasilona w 50% wspólnego kapitału traktowana jest osobno. Czyli, mąż ma 50% i sam wykonuje przelew oraz żona podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 39. kasa wreszcie przyszła na moje konto w mBanku

  OdpowiedzUsuń
 40. Podobno kończy się kasa z BFG, stąd opóźnienia lub braki przelewów. Ja byłem z samego rana i dobrze, bo pieniondze odzyskałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasa się nie kończy, bo nawet się nie zaczęła. Środki na wypłaty nie pochodzą ze skarbca BFG, który mógłby się wyczerpać, lecz ze składki 599 banków, o czym pisałem dziś na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/11/ktore-banki-zapaca-za-bankructwa-sk.html

   Usuń
 41. A u mnie jazda-wczoraj zakładałem lokatę w Lion's Bank,podałem swoje dane itp.
  Dziś byłem w oddziale BZWBK,wszystko pięknie,ładnie i szybko,dane zostały zweryfikowane,przelew wyszedł.
  A niedawno wchodzę na pocztę i sprawdzam,a tam informacja,że przelew został odrzucony ze względu na niezgodność danych,szlag mnie trafił ,zadzwoniłem do Lion"s,a kiedy wspomniałem im,że to pieniądze z BFG,to od razu stwierdził,że to pewnie jest przyczyna odrzucenia.
  Co ja mam w takim przypadku zrobić? Czy ponowny przelew będzie bezpłatny? Ewentualnie wypłata całej kasy?
  Jak byście to zrobili,bo ja jestem zielony,zachciało mi się bawić w przelewy internetowe :-O.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udaj się ponownie do BZWBK i poproś o przelew tym razem na twoje zwykłe konto ROR (zakładam że posiadasz takowe). Dopiero potem z ROR-a przelej na lokate do Lion'sa gdzie jest weryfikacja nadawca<->odbiorca.

   Usuń
  2. No właśnie nie mam ROR,czyli muszę założyć ROR w BZ WBK?

   Usuń
  3. W ogóle nie masz żadnego konta ROR ? W żadnym banku ? Najpierw na ROR, potem na lokatę w Lions.

   Usuń
  4. Mam firmowy ROR,ale to tak trochę kicha przelać taką kasę,chyba założę w tym WBK,jeśli to krótka procedura,mam do piątku możliwość założenia tej lokaty w Lion'ie

   Usuń
 42. Witam,
  to jak to w końcu jest z tym IKE ? można już załatwiać wypłatę transferową czy trzeba czekać na jakieś pismo z BFG ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wlasnie jak to jest z tym IKE, bo pojawiaja sie wpisy, ze mozna to zalatwic przez reklamacje w BZWBK do funduszu. Ja uslyszalem w banku, ze BZWBK nie zajmuje sie ta wyplata. Czyli, czy moge juz otwierac nowe konto IKE i pojsc wypelnic reklamacje do BZWBK o transfer?

   Usuń
  2. Zgadza się, można wniosek/reklamacja wypełnić bezpośrednio w BFG lub za pomocą BZ WBK. Trzeba mieć potwierdzenie założenia IKE w innej instytucji finansowej i wypełnić wspomniany wniosek. Taki wniosek można pobrać w pdf ze strony BFG.

   Usuń
  3. Nawiązując do IKE Ja nie zakładam nowego konta IKE w innym banku więc nie mogę wykonać transferu i chcę wypłaty na własny rachunek.
   Po złożeniu wniosku reklamacyjnego w BZWBK napisałem pismo do SK banku z żądaniem wpłaty środków z odsetkami na podany rachunek bankowy pomniejszony o podatek, bo w tym przypadku trzeba go zapłacić. Nie ma w tej chwili atrakcyjnej oferty IKE Ale powiem Wam ,że w BZWBK można założyć lokatę VIP na 6 mies. 3%

   Usuń
  4. Nie burzyli sie w BZWBK, ze nie masz nowego IKE?

   Usuń
 43. Witam, mial ktos moze konto wspolne i powyzej kwoty BFG bylo dzielone na wspolposiadaczy po rowno?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawie po równo: różnica między kwotami współposiadaczy to 9 groszy. Skąd się to wzięło nie wiem, nie mniej wszystko poszło sprawnie.

   Usuń
 44. Witam, jak uzyskać wyciąg z konta skbanku, miałem tam kilkanaście lokat i muszę przeliczyć czy dobrze policzyli mi kwotę do wypłaty.

  OdpowiedzUsuń
 45. W dniu dzisiejszym I sesją elixir tj. 22.12.2015r. wszedł mój transfer IKE z SK Banku. Wniosek/Reklamację przez BZ WBK złożyłem 07.12.2015r., pod wnioski podłączyłem potwierdzenie zawarcia umowy o IKE z nową instytucją finansową.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...