sobota, 23 kwietnia 2016

3% na Lokacie wakacyjne oszczędności w Idea bank


Piątek to dzień w którym aktywność blogersko-internetowa praktycznie zamiera. I trwa ona do poniedziałku, większość ludzi bowiem ucieka od internetu i korzysta z uroków weekendu.

Ale oto w piątkowy wieczór, kiedy praktycznie nic się już nie dzieje, Idea bank pokazała znów lokatę na 3%. A trzy procent to już lokata godna uwagi, tym bardziej iż nie będzie pewnie długo w ofercie, tak jak ostatnio.

Popularność lokat z trójką w Idea bank można porównać do obligacji Aliora, które sprzedają się w kilka godzin, choć sprzedaż planowana jest przez tydzień. Tyle że w przeciwieństwie do obligacji, w przypadku lokat nie wiadomo kiedy oferta zniknie.


Ostatnio lokata na 3,00% w Idea bank nosiła nazwę Lokata od Zająca i ukazała się już... po świętach. I zając uciekł szybciej niż ktokolwiek się tego spodziewał. Wytrzymał nieco ponad dzień, po czym czmychnął w niewiadomym kierunku.Co mamy tym razem? Nową lokatę na dwa miesiące. Nazwa sugeruje, że mają to być wakacyjne oszczędności, a za nieco ponad dwa miesiące rozpoczną się wakacje. Więc lokata skończy się praktycznie na początku wakacji.

Największą zaletą oczywiście jest brak jakichkolwiek ograniczeń co do kwoty. Kto chce może pakować nawet pod korek BFG. Szaleńcy mogą nawet i więcej, trudno bowiem sobie wyobrazić, by w dwa miesiące coś się stało z Idea bank.

Warto tutaj znów przestrzec nowe osoby, które nigdy nie były klientem Idea banku by najpierw wybrały lokatę wabik. Lokata Happy na 4,00% do kwoty 10.000 zł to co prawda jednorazówka, ale jak wyciskać, to na maksa.

Tutaj założysz lokatę happy na 4,00%, jeśli jesteś nowy

Oczywiście optymalizatorzy mogą tę lokatę podkręcić o 0,10% lub nawet o 0,25% jeśli skorzystają ze strony optymalizacyjnej. Taka możliwość nie będzie istniała zawsze, ale póki jest taka okazja, warto z niej skorzystać.

Tutaj podniesiesz oprocentowanie lokaty także w Idea bank

32 komentarze:

 1. A tyle razy mnie przekonywałeś że IB już Cię nie interesuje :) A ja zawsze to samo, jeszcze jej nie skreślaj... Choć przyznaję że jedynie procenty godne uwago tu są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się składa, że i z tej oferty nie skorzystam. Nie miałem tu już lokaty od nie pamiętam kiedy, ostatnio był to Ping Pong jak jeszcze oferował porządną stawkę.
   Gdyby nie było innych okazji to może bym skorzystał, niestety Idea wybiera bardzo niewygodne dla mnie terminy ofert.
   Ale wiem, że dla innych to gratka, stąd artykuł.

   Usuń
  2. Poprawka - przypomniałem sobie, że miałem tu lokatę jeszcze w ubiegłym roku, ale Idea bank zablokowała mi środki. Irytujący to bank, nie mówiąc już o nowym interfejsie.

   Usuń
 2. ...no i trzeba pamiętać o terminie zakończenia lokaty. Lokata jest z automatu zakładana jako odnawialna, a po odnowieniu będzie oprocentowana na poziomie 0,1%. Zmiana na nieodnawialną nie jest taka prosta, ponieważ w grę wchodzi kontakt z konsultantem, przez system transakcyjny się nie da.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. da sie zerwac w kazdej chwili przez system

   Usuń
  2. Dla posiadaczy starego systemu IB nadal mozna edytowac ja samemu i zmienic na nieodnawialna. Na razie korzystam ze starego interfejsu IB i sadze, ze jest jeszcze spora grupa, ktora uzytkuje ten stary system

   Usuń
  3. Z regulaminu:
   "Posiadacz Rachunku ma możliwość zmiany charakteru Lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie Dyspozycji w Oddziale bądź za pośrednictwem Bankowości Telefonicznej w dowolnym momencie trwania Okresu Umownego."
   Nie ma żadnego zapisu, że można zmienić lokatę na nieodnawialną przez internet, jak to było wcześniej.

   Usuń
  4. Przecież można zerwać na następny dzień po odnowieniu.

   Usuń
  5. i czekać nie wiadomo ile aż Ci łaskawie zwrócą Twoją kasę

   Usuń
  6. a uwaga dotyczy wszystkich lokat IB czy tylko zrywanych?

   Usuń
  7. zrywanych

   Usuń
 3. Marcinie bardzo dobrze, że opublikowałeś ofertę IB. Mnie osobiście ten bank już przestał odpowiadać ale..... pieniądze nie śmierdzą. Złożyłem już wniosek i w środę zabieram kasę z Optimy i wpłacam na wyższy procent w IB. Rożnica to 0,4% . Dla mnie się opłaca.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalej jest tak, że mamy 5 dni na dokonanie wpłaty od momentu złożenia wniosku?

   Usuń
  2. Tak - jest 5 dni. Dzisiaj skorzystałem z oferty!

   Usuń
 4. Również korzystam ze starego systemu Idea Bank.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zwróciłem uwagi bo składałem przez nowy juz system IB. Środa wynika z tego, że koniec lokaty 2 miesięcznej nie może wypadać w dniach 25-26 czerwca bo to dni wolne i pieniądze pracują na bardzo niski procent w IB. A tak lokata kończy się 27 czerwca /poniedziałek/ i odnawia się na niewielki procent więc z samego rana jest zerwana i wędruje tam gdzie jest wyższy procent.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 6. ja tam wcale nie panikuje, nic nie rezerwuje, mam 50K na zającu i jeżeli lokata wakacyjna zniknie jutro to ich strata, płakał o te pare złotych nie będę, wrzucę po zakończeniu zająca (30.04) kasę do Optimy, tam jest teraz do 150K. Chyba, że nie zniknie i pokaże mi się przycisk" przedłóż" to skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest jeszcze Millennium 2,7% dla nowych środków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w milenium trzeba mieć płatne konto, lub spełniać jakieś tam warunki, co dla wyjadaczy wiśni, którzy mają co najmniej po kilka kont z obowiązkowymi zakupami kartą jest już nie do przyjęcia. Niech milenium zrobi zupełnie bezpłatne KO, wtedy można by je polecać.

   Usuń
 8. Czy te 5 dni na opłacenie lokaty od momentu złożenia wniosku obejmuje również dni wolne od pracy - sobota, niedziela?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest jeszcze w ing konto oszczędnościowe 2,5% na 4 miesiące dla nowych środków, sam się nad nim zastanawiałem bo reszte ofert dla nowych klientów już wyczerpałem ale w międzyczasie Idea wyszła z tą lokatą więc zaryzykuję jej założenie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie próbowałem złożyć wniosek o tę lokatę i został on z automatu odrzucony. Czyżby koniec promocji? bo nie mam innego pomysłu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam prostsze rozwiazanie :D Przeczytac w mailu powod odrzucenia,u mnie byla niezgodnosc danych na wniosku,mam w banku podane panienskie :)

   Usuń
  2. Niestety błędnie założyłeś, że każdy mejl wygląda tak samo. W moim nie było uzasadnienia.
   Jednakże spróbowałem jeszcze raz i tym razem wszystko w porządku (te same dane).
   Także AKTUALNE.

   Usuń
 11. A mi się udało przed chwilą założyć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Złożyłem dziś wniosek o tę lokatę.
  Jest on ważny do 04.05.
  I właśnie 04.05 kończy mi się poprzednia lokata w Idea Banku, z której środki chciałbym przekazać na tę nową.
  Nie mam konta w Idea Banku.
  Jak to zatem zrobić?

  Mam taki plan: 04.05 zerwę lokatę standardową (bo ta poprzednia przedłuży się z automatu na warunkach standardowej) i przy zrywaniu jako numer konta podam rachunek nowej lokaty.
  Czy to zadziała?
  Tytuł przelewu będzie niewłaściwy.
  Obie lokaty są na 50k.
  Co z odsetkami, które będą nadwyżką ponad 50k?

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie ma już lokaty wakacyjnej na 3% w Idea Banku wszystko co dobre szybko się kończy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tym razem była dość długo, bo zniknęła dopiero po południu. Miałem wczoraj założyć lokatę z kończącej się inwestycji, ale AI30+ niestety w marcu zmienił bank i teraz przelewy nie idą natychmiast, lecz trwają kilka godzin.

   Gdyby przelew szedł z Idea banku jak zwykle, zdążyłbym bo w południe jeszcze lokata była dostępna, ale że szedł z Aliora, więc gdy dotarł, lokaty już nie było.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...