wtorek, 19 kwietnia 2016

Jak zamknąć konto w BPH czyli zmiana warty dla premii bankowych


Wszystko co dobre kiedyś się niestety kończy. 3% cashback w BPH właśnie dobiegł końca, trwał bowiem przez 12 miesięcy, które przeleciały niczym z bicza strzelił. BPH to fajny bank, ale dzieli niestety los Meritum.

W finansach trzeba też mieć porządek. Owszem konto w BPH jest lightowe jak żadne inne. Nie trzeba robić tutaj przelewów, wystarczą zaledwie 4 płatności kartą na dowolną kwotę by wszystko było całkowicie darmowe. I problemów z bankiem żadnych.

Niestety BPH zostaje przejęte przez Alior, a to już powód do ewakuacji. O kupnie dowiedzieliśmy się całkiem niedawno, bo na początku tego miesiąca. Przyszedł więc czas na zamknięcie fajnego konta w fajnym banku.

Pożegnałem już sympatyczny bank


I tutaj kilka porad. Po pierwsze ważna wiadomość, o wszystko musimy sobie sami zadbać. BPH nie robi żadnych utrudnień, o koncie Lubię To! konto można powiedzieć, że nazwa jest trafna, ale przy zamykaniu go sami musimy je wyczyścić, jeśli nie chcemy... zostawić na pastwę banku naszych środków.

O co chodzi? BPH to jedyny bank, który nie dba o saldo. W zdecydowanej większości banków, jak chcecie zamknąć konto, musicie mieć przy sobie numer konta w innym banku, który należy podać na formularzu zamknięcia konta.

I tak w Raiffeisen jak nie podacie numeru konta w innym banku, konsultantka odmówi wam wypełnienia formularza. To samo ma miejsce w mBanku. W BPH nie robią z tym żadnego problemu, chcesz zamknąć konto, nie ma problemu - zamykamy. Nie pytają dlaczego, nie trzeba też podawać konta w innym banku do przelewu środków jakie mogą wrócić chociażby z 3% cashback.

Faktycznie jest fair:)

I zamykają nawet jeśli macie środki na koncie. Konto w BPH po raz pierwszy zamknąłem w 2012. Jakież było moje zdziwienie, gdy po ponownym otwarciu konta w 2015 na koncie zobaczyłem... 9,99 zł. Bank o tym nie informował, miał blisko 10 zł klienta u siebie przez 3 lata. I pewnie miałby do końca świata, gdybym nie otwarł tutaj konta ponownie:)

Druga ważna rzecz to fakt całkowitego zamknięcia niczym w ING. W Getin banku przykładowo, możecie sobie pozamykać konta, ale zachować dostęp do bankowości internetowej. Dzięki temu jak założymy sobie lokatę w Open Finanse, zobaczymy ją w bankowości Getin.

W BPH tak nie jest. Jak zamkniecie konto, nawet z niezerowym saldem, to po upływie 30 dni nie będziecie mieć dostępu do bankowości internetowej. Poprosiłem o pozostawienie bankowości - niestety nie ma takiej opcji. Konsultantka musi obowiązkowo zaznaczyć zamknięcie bankowości.

Konto zamknąłem więc w ubiegłym tygodniu, jak zwykle podczas wizyty w oddziale. Ale wczoraj wyzerowałem całkowicie konto robiąc przelew do innego banku. Kto o tym zapomni, ten po 30 dniach nie zaloguje się do bankowości i nie odzyska swojej kasy. Warto o tym pamiętać.

Zamknięte konto w BPH zastąpiło nowe w mBanku. BPH premii nie ma już żadnych, jest tylko darmowe, zaś w mBanku za wykonanie 5 przelewów można dostać 100 zł, więc na dobrą sprawę całość można zrobić w 5 minut:) Warunek - nie można mieć konta od 1 października 2015.

Tutaj założysz konto w mBanku z premią 100 zł za 5 przelewów 

Konto łatwo się otwiera przez przelew na 1 zł chociażby z WBK, który pojawia się jako pierwszy na liście. I już po kilku minutach można używać konta. Karta jest tutaj zupełnie niepotrzebna, skoro premię zgarnąć można samymi przelewami. 

Zanosi się na to, że konto w mBanku będzie jednym z najkrócej posiadanych. Dzwoniłem raz jeszcze na infolinię i znów uzyskałem potwierdzenie, że dodatkowych 500 zł nie można zdobyć, jeśli było się klientem mBanku. Konto zatem zamknę szybko bez żalu, czego nie mogę powiedzieć o bardzo sympatycznym BPH.

12 komentarzy:

 1. Jest jeszcze oferta T-Mobile z kontem przy którym też był jakiś zwrot? Było coś takiego jak pamiętam.

  Też muszę zamknąć BPH i zostaje mi BZWBK z którego zakupów pożytku nie ma :)

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie pamiętasz zawsze możesz użyć zakładki PROMOCJE na tym blogu.

   W sekcji Najciekawsze Konta jako nr 1 widnieje właśnie T-Mobile z 5% cashback:) Dostępny jest tam tak link do artykułu omawiającego ofertę jak i link do samej oferty.

   Usuń
 2. Również miło wspominam BPH, które już zamknąłem po promocji. Na pochwałę zasługuje postawa pracowników działu reklamacji banku BPH, którzy uwzględnili moją reklamacje. Reklamacja dotyczyła obciążenia mnie za limit kredytowy po dacie w której złożyłem wypowiedzenie prowadzenia konta i limitu. System standardowo obciążył mnie za limit - widocznie nie wiedział nic o wypowiedzeniu a pracownicy uwzględnili moje argumenty. Jest to bardzo miły gest, który pozostawię w pamięci.
  Maciek

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja założyłam konto w BPH 26 czerwca 2015r. Czy zgodnie z regulaminem mogę jeszcze skorzystać w maju i czerwcu z 3% zwrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego nie ? Jestem w podobnej sytuacji , nadal korzystam z karty i liczę na zwrot 3%

   Usuń
  2. Wystarczy sprawdzić historię konta, odszukać pierwszą premię z banku i doliczyć 12 miesięcy.
   Jak założyłaś dopiero w czerwcu, to pierwsza płatność była prawdopodobnie w lipcu. Więc premię jeszcze dostaniesz za kwiecień i maj.

   Usuń
 4. 13 marca złożyłam w placówce BPH oświadczenie o rozwiązaniu kompleksowej umowy rach. bankowego . Dzisiaj zalogowałam się do konta i przy numerze rachunku w pozycji rodzaj rachunku zapis : Salda zlikwidowanych rach. w PLN - 1,80.Wykonałam przelew na męża konto w BPH i pieniądze już tam są. Logując się 13 kwietnia był zapis brak rachunków .

  OdpowiedzUsuń
 5. do przejęcia BPH tym razem długa droga, KNF musi wyrazić zgodę, a prowadzi już przynajmniej jedną kontrolę w związku z nadużyciem w części TFI [pomimo, iż tego nie sprzedają, ale to właśnie podwód do zablokowania]

  OdpowiedzUsuń
 6. Na innych blogach piszą że byli klienci też mają szansę na 500zł... Jak tow końcu jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem wczoraj w oddziale mBanku z tym pytaniem. Po analizie regulaminu orzekli tam, że byli klienci też mają okazję zdobyć dodatkowe 500 zł.

   Usuń
 7. Hej zamknąłem konto w Aliorze, ale został mi dostęp internetowy. To niby oznacza że musiałbym wypowiedzieć umowę ramową? Mogę to zostawić czy jednak całkiem zamknąć? Alior jest dziwny, nie uznają że mam tam jakieś konto jednak? Kiedyś przecież jakieś opłaty za konto techniczne zdaje się dowalali po jakimś czasie?

  OdpowiedzUsuń
 8. dobrze napisane

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...