poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Nietypowe 4,00% na lokacie na start w Plus bank z jednym hakiem


Plus bank rzadko gości na stronach FpG, bo też oferta tutaj raczej kiepska. Ale i tutaj warto zajrzeć raz w roku czy coś ciekawego czasem się nie pojawiło. A że wszystko budzi się do życia to może i tu coś się pojawiło?

A pojawiło, mamy tu bowiem lokatę na stare dobre 4,00% czyli jak możemy przyjąć od razu bez wnikania w szczegóły lokatę wabik. I nie będzie w tym dużo pomyłki, chociaż to dość nietypowy wabik i to na plus:)

Co zatem różni go od innych wabików? Gdyby zrobić przegląd wabików, to okaże się, że mają jedną wredną cechę wspólną - trzeba być nowym klientem banku. W Plus bank o dziwo tak nie jest.
Jak czytamy na stronie banku to produkt adresowany dla klientów, którzy posiadają w PlusBanku Konto Plus założone w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To dość zaskakujące, bowiem do tej pory musiało to być świeże mięso nowa zwierzyna na którą przynętę jest pokazywany wabik.

Tutaj jest inaczej chociaż nie każdy klient posiadacz Konta Plus ze stażem krótszym niż rok może liczyć na tę lokatę. Warunkiem dodatkowym jest nie posiadanie żadnych lokat w Plus banku od początku oferty czyli od 22 marca. 

Warunek raczej nietrudny do spełnienia, bowiem dobrych lokat to Plus bank nie ma. Co ciekawe lokata jest dość specyficzna i inna od reszty wabików jakie doskonale znamy. Porównajmy popularne wabiki:
  • Idea bank na 4% nie wymaga konta
  • mBank na 4% wymaga założenie konta
  • BGŻOptima na 3,2% można zerwać w dowolnym momencie
A w Plus bank? Tutaj Lokata na start wpakowuje się jakoś pomiędzy powyższe możliwości. Pozwala bowiem jak Optima swobodne dysponowanie środkami ale nie do końca. Tak naprawdę jest to lokata progresywna o średnim oprocentowaniu na 4%.

Ściślej wygląda to tak:Odsetki co miesiąc spływają na konto. A więc w pierwszym miesiącu dostaniemy tak jak widzimy 3%. Jeśli zerwiemy lokatę po drugim miesiącu to dostaniemy już 4%, ale średnio za oba miesiące zyskamy na lokacie 3,50%. 

Jeśli wytrzymamy do końca to za trzeci miesiąc dostaniemy 5% zysku, ale znów średnio za kwartał zarobimy tytułowe 4%. Jakby na to nie patrzeć oferta jest ciekawa i jedynym jej mankamentem jest kwota.

A kwota to już wabik pełną gębą. Można bowiem ulokować jedynie 10.000 zł i oczywiście nie można założyć więcej aniżeli jedną lokatę. Nie ma też szans na odnowienie jest to więc bacik na zachętę do deponowania tutaj środków.

Niestety to jednorazówka. Ot mała uczta w mało ciekawym banku i trochę bałaganiarskim banku. Bowiem jak wejdziemy w pdf o nazwie Regulamin lokaty na start otrzymamy zupełnie inne parametry aniżeli podaje strona bankowa.

Karta do konta jest przymusowa i kosztuje 9 zł :(
 
A jak wygląda samo Konto Plus wymagane do lokaty? Niby za zero jak widać wyżej, ale na pewno wadą konta jest przymusowe korzystanie z karty płatnej aż 9 zł. Zwalnia z opłaty jedynie płatność kartą na niemałą kwotę bo aż 500 zł, a to bardzo wyśrubowany warunek.

Sama karta ma też szereg brzydkich opłat. Nie wolno sprawdzać przykładowo salda w bankomacie, bo taka przyjemność będzie kosztować 2 zł. Za wpłatę kasy we wpłatomacie sieci Euronet bank pobierze już 5 zł. Kto zmieni PIN w bankomacie zapłaci już 7 zł. Słowem używanie karty debetowej Plus banku to istny koszmar.

Co prawda bank ma jakiś tam bonus za płatności kartą i za wydanie wymaganych 500 zł można dostać 10 zł. Ale jest to bonus na fakturę w Plusie lub Cyfrowym Polsacie, co zdecydowanie zawęża klientelę. Jest to więc raczej oferta dla obecnej klienteli Plusa, bo nowi raczej się nie skuszą.

Zły bo stary regulamin jaki podaje Plus bank nie opisuje lokaty właściwie 

2 komentarze:

  1. Bank opłacalny dla posiadaczy telefonu w plusie lub korzystających z Cyfrowego Polsatu. Dodatkowo można korzystać ze smartDomu i oszczędności miesięczne są niezłe. Mi bank obniża za korzystanie z usług abonament o 25 zł na miesiąc.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy 10 000 PLN wychodzi 27 PLN odsetek miesięcznie (przy założeniu 4%/msc). Karta do konta kosztuje 1/3 kwoty odsetek, czyli wychodzi na to, że lokata jest na 2,67% - słabo.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...