wtorek, 5 kwietnia 2016

Zakręcony sposób zakładania lokaty EKOprocentującej na ponad 2,80% w BOŚ


W kwietniowym rankingu lokat znów mieliśmy serię spadków. Ranking jest sporządzany zwykle ostatniego dnia poprzedniego miesiąca, więc siłą rzeczy zmiany wprowadzone od nowego miesiąca muszą być aktualizowane.

I tak okazało się, że zając z idea bank zdążył uciec, wiosna też tam skończyła się ekspresowo. Toyota zmniejszyła stawki na swojej lokacie 100 dniowej o kolejne 0,25pp. Swoje najlepsze lokaty zlikwidował Ciechanów, Olsztynek zaś reklamuje lokaty z 2008. Słowem - gnijąca wiosna...

Z tego wniosek, że na dziś najlepsze lokaty oferuje bank, który jest pod ścianą czyli BOŚ. A biorąc pod uwagę naciągane lokaty Cloud czy Fortune każące trzymać 10% środków na koncie, to właśnie BOŚ należy się pierwsze miejsce. Warto też omówić je osobno.

Jedna z lepszych lokat na dziś

Jak pamiętamy z artykułu Czarny rok dla rynku BOŚ wykazał za rok ubiegły stratę na 12,6 mln. Musi się więc ratować przed surowym KNF między innymi lepszą ofertą lokat. A skoro potrzebuje podreperować swoje zapasy, nic dziwnego że ostro lansuje lokaty z podtytułem na nowe środki.

Na plus trzeba zapisać bankowi fakt, że nie robi podziału na klienta świeżo upieczonego i obecnego z długim stażem. Każdy może zakładać lokatę liczą się bowiem nowe środki względem 31 grudnia 2015.
 
Wbrew pozorom nie jest łatwo założyć tę lokatę. Logika mówi by po zalogowaniu się do bankowości wybrać odpowiednią lokatę, do czego przywykliśmy w Idea banku i po sprawie. Tymczasem zobaczymy tam tylko taką listę:

 
Nie tędy droga do lepszej lokaty


Na liście combo można założyć tylko lokatę na Stare środki, ale lokaty na 2,50% nas tutaj nie interesują. Druga myśl jest taka, by lokatę założyć bezpośrednio ze strony banku. Ale uwaga - to też zły pomysł! Przestrzegła mnie przed tym konsultantka na infolinii.

Okazuje się, że obecni klienci posiadający tutaj konto muszą założyć lokatę w inny sposób. Należy wybrać zakładkę Wniosek widoczny pod zakładką... Kredyty. Otworzy się wówczas poniższe okienko a lista combo pokaże lokaty na Nowe środki.

 
Lokatę zakładamy przez wniosek


Nie jest to na pewno intuicyjne. Gdyby Wniosek był umieszczony pod zakładką Lokaty byłoby to jeszcze jako tako sensowne. Niestety bankowość internetowa nie zawsze trzyma się kupy. Warto się jednak pomęczyć by mieć lepsze oprocentowanie.

A można mieć jeszcze lepsze, jeśli skorzystamy z platformy do podnoszenia oprocentowania lokat o której pisałem w rankingu lokat. 

Tutaj podniesiesz oprocentowanie lokat w BOŚ

Kto więc chce jeszcze bardziej podkręcić stawkę, może założyć sobie konto na powyższej platformie i stamtąd wejść na stronę banku BOŚ. 

Stawkę można jeszcze bardziej podkręcić:)

UWAGA dla optymalizatorów
Należy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Lokatę w BOŚ zakładamy mając już środki w BOŚ a te muszą się tutaj znaleźć bardzo szybko bo przed godziną 15:00! Zatem kto robi przelew z innego banku w godzinach południowych, raczej nie założy lokaty tego samego dnia. Warto o tym pamiętać.

Sam się na to nadziałem robiąc przelew środków otrzymanych z obligacji opisywanych dziś a PP3. Środki dotarły na konto w BOŚ w piątek po godzinie 15:00 więc jedynym rozsądnym posunięciem było przelanie ich na konto.    

24 komentarze:

 1. Jeszcze jedna ważna informacja dla nowych klientów zakładających EKOkonto bez kosztów i bez karty bo ona jest płatna co miesiąc (a konto jest konieczne aby dostać wyższe oprocentowanie na 2,8%).

  Zgodnie z regulaminem:
  Do czasu złożenia w Banku wzoru podpisu Posiadacz Rachunku otwartego za pośrednictwem Strony internetowej banku/Witryny internetowej nie może:

  (...)ustanowić w Usłudze BOŚBank24 limitów: maksymalnej kwoty jednorazowego przelewu i maksymalnej kwoty dziennej wszystkich przelewów wyższych niż:
  a) 5.000 złotych w przypadku Rachunków otwartych za pośrednictwem Strony internetowej.

  Dla mnie to jakiś absurd - czy kasę po zakończeniu lokaty mam wypłacać po 5k dziennie ? Może te limity można zmienić telefonicznie ale wątpię.

  Druga sprawa - aktualnie zakładam konto od czwartku rano. Do dzisiaj nikt z banku się nie odezwał a konto nie zostało aktywowane. Niby mają 5 dni roboczych. Jak dowiem się czegoś nowego to dam znać !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ty nie miałeś wcześniej konta w BOŚ? Dużo pisałem w ubiegłym roku o KO na 4%, dla którego warto było tutaj założyć konto. Do dziś bank daje cztery procent, które mają być do odwołania.

   Lokatę zakłada się dość dziwnie. Po przelaniu środków na lokatę przez dłuuugi czas jej nie zobaczymy. Dopiero po kilku godzinach pojawia się w bankowości internetowej. Cały czas też nie widać oprocentowania, dopiero na koniec wskakuje tyle ile być powinno.

   Usuń
  2. A no nie miałem konta w BOŚ'u :). Mógł być tylko jeden powód - kasa zablokowana na innych lokatach :)

   Usuń
  3. Oj Arek w takim przypadku zakładasz konto i wpłacasz złotówkę. Konta promocyjne warto zakładać nawet jak się nie ma kasy. Mogą się potem przydać i tu masz tego świetny przykład.

   Usuń
  4. No w sumie w tym przypadku tak można było zrobić ale nie wszędzie się tak da - w Millenium np by to nie przeszło bo promocyjne oprocentowanie rozpoczyna się od wpłaty pierwszej zł i jest ograniczone czasowo do np 3 M !

   Usuń
  5. polcan czy Ty zakładałeś tę lokatę 2,8% dla siebie? Pytam bo jeśli masz pieniądze na 4% to raczej w grudniu 2015 nie miałeś stanu 0, prawda? Ja akurat miałam i o ile dobrze rozumuję to jeśli założyłabym lokatę na 50tys to te 10 tys/ z grudnia 2015/ będzie na 2,5% a reszta na 2,8%?

   Usuń
  6. Liczy się nadwyżka ponad to co było w grudniu 2015.
   Mam 10k na 4% cały czas w BOŚ odkąd się pojawiło i wypłacam je raz w miesiącu by obsłużyć konta np. w PKO, gdzie wymagany jest przelew na 9k. Zresztą odsetki i tak trzeba wypłacać, bo kto się zagapi temu bank obniży stawkę do 2,25%.

   Te 4% jest nadal, więc dalej mam tam środki. Dlatego akurat to niczemu nie szkodzi, bo limit mówi wyraźnie ile warto tutaj trzymać środków:)

   Usuń
  7. Dzięki. Ja też mam konto na 4% od długiego czasu i wiem jak działa:) Chodziło mi o to czy Ty założyłeś tę nową lokatę na 2,8% mając te 10 tys na 31 grudnia 2015. Po prostu nowa lokata nie wyjdzie 2,8% w takim wypadku. Mam 50 tys nowych do zainwestowania co według mnie wychodzi, że z tych 50 tys 10 tys na 2,5% a 40 tys na 2,8%. Oczywiście 10 tys na 4% nie ruszam.

   Usuń
 2. BFG wytrzyma w razie czego jego upadek?

  OdpowiedzUsuń
 3. Aktualizacja mojego porannego wpisu:

  1. Potwierdziło się moje przypuszczenie o ograniczeniu max przelewu do 5k dziennie dla ekonta bez złożenia oryginału podpisu !!!

  2. Można to obejść - gdy mamy aktywne konto zakładamy lokatę nie z poziomu konta tylko bez logowania poprzez link ze strony www. Tam ma być dyspozycja do zwrotu środków nie do BOŚ tylko do banku z którego przelewaliśmy środki na założenie lokaty !

  3. Obecnie zakładanie konta wydłużyło się do 4-5 dni ze względu na bardzo dużą ilość nowych wniosków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie do ybanking albo do czytelników:
  co oznacza:
  - 0,1% zakup,
  - 0,25% połączenie z lokatą?
  Jeśli mam konto w BOŚ i założę lokatę na pół roku, to ile będę miał:
  - 2,9% (zakup oznacza założenie lokaty przez ybanking?)?
  - 3,05% ? (Co znaczy "połączenie z lokatą"? Zakładam lokatę, więc z jaką lokatą mam ją łączyć?)
  - 3,15% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak założysz sam z linka podanego w artykule będziesz mieć więcej o 0,10%
   Jeśli skorzystasz z mojego linka:
   https://ybanking.com/invite-ext/PDmJ7KXn/

   dostaniesz więcej o 0,25%. Dzięki temu będziemy połączani na platformie, a ja już założyłem lokatę - stąd połączenie z lokatą.

   Usuń
  2. @polcan - ybanking wymaga przesłania mailem potwierdzenia założenia lokaty. nie boisz się wycieku danych (maile nie są szyfrowane), potwierdzenia zawierają dane wrażliwe...

   Usuń
  3. Nie sądzę by to było jakieś oszustwo. Można oczywiście zapytać w samym banku o ich współpracę z Ybanking.
   Czekam na telefon od prezesa ybankingu, porozmawiam z nim o tym.

   Usuń
  4. Polcan czy ten Twój link jest do jednokrotnego założenia lokaty czy można ich założyć kilka na przestrzeni kilku dni i na wszystkich mieć 3,05%?

   Usuń
  5. Tak jak Marcin napisał:
   - 0,1 % dostaniesz za wysłanie mailem potwierdzenia założenia lokaty (może być bez danych adresowych, tylko imię, nazwisko i numer lokaty).
   - 0,25% bonusu dostaniesz korzystając z linku Marcina lub / i mojego :) pod warunkiem, że będziesz miał pokrycie kwoty w naszych lokatach. My wtedy też dostajemy 0,25% premii do naszych lokat. Jeżeli np inwestujesz 100k a Marcin ma lokaty na 50K to bonus 0,25% dostajesz dla 50K a dla reszty masz 0,1%. Dlatego ważne jest aby mieć jak najwięcej połączeń !

   Podsumowując - bez połączeń w BOŚ możesz mieć 2,9% a z połączeniami z innymi użytkownikami 3,05%.

   Mała uwaga - wypłaty premii są po 50 PLN - nie co miesiąc ale po uzbieraniu pełnej kwoty 50 PLN !
   Premia nie jest objęta podatkiem - czyli YB wypłaca 0,25% czystego bonusu !

   Usuń
  6. @Anonimowy 15:00
   Jak tylko się dowiem dam znać. Na Ybankingu są mocno zajęci i nawet po uzyskaniu połączenia zwykle jest tylko kilka minut na rozmowę...

   Usuń
  7. No właśnie - link jest do założenia konta w YB a nie do założenia lokaty. Można więc skorzystać tylko z jednego linku. Jeżeli Marcin nie ma miliona w lokatach to szybko jego polecenie się "zużyje" i chyba będzie bezwartościowe, bo kwota jego lokat nie będzie miała pokrycia w lokatach czytelników FPG :)

   Usuń
  8. Racja lokaty to wciąż tylko ułamek wartości moich inwestycji które w większości mam poza bankami.
   Na lokatę w BOŚ poszedł tylko zwrot z obligacji Mexpolu opisywanych dziś na PP3 + ostatnia pensja.
   Sam dopiero poznaję Ybanking i jak widzę wiesz więcej niż ja:)

   Usuń
  9. Po skorzystaniu z symulatora korzyści, wynika, że połączenia pomiędzy osobami posiadającymi wyłącznie lokaty, nie daje dodatkowego zarobku. Potrzeba nam ludzi z kredytami...

   Usuń
  10. Dzień dobry, postaram się odpowiedzieć na pytania.

   1) Co oznaczają premie?
   Jeżeli użytkownicy Ybanking się połączą (użytkownicy, a nie produkty), to od ich produktów które się pokrywają obaj użytkownicy dostają premie. Przykład użytkownik A ma 50 tys lokat, użytkownik B 30 tys. Jeżeli się połączą to użytkownik A dostanie 0,25% od pokrytych 30 tys. i 0,1% od niepokrytych 20 tys. Użytkownik B otrzyma 0,25% od całości - bo całość ma pokryte.

   2) Połączenie odbywa się np. przez wejście na Ybanking przez link z zaproszeniem, jednak łączenie się jest ograniczone do osób, które się znają.

   3) Bezpieczeństwo - maile nie są szyfrowane, ale są powszechnie uważane za bezpieczne. Przecież banki wysyłają potwierdzenia założenia lokaty także nieszyfrowanym mailem. Sam serwis jest szyfrowany i bezpieczny.

   4) Dzielenie lokat pomiędzy użytkowników? Lokaty są dzielone proporcjonalnie pomiędzy połączone osoby. Jeżeli Pan Marcin nie jest milionerem, to rzeczywiście każda połączona z nim osoba dostanie tylko część z jego lokat. Istotą naszego biznesu jest zachęcanie użytkowników do zapraszania kolejnych osób.

   5) Symulator? Oferta lokata-lokata została wprowadzona kilka dni temu. Jeszcze nie wszystkie mechanizmy na Ybanking ją uwzględniają, np. symulator będzie uaktualniony za 2-3 dni. Ale naliczona będzie zgodnie z opisywanymi zasadami.

   Usuń
 5. do Anonimowy 5 kwietnia 2016 14:18

  Odnośnie danych osobowych - je wysłałem print screena do YB z lokaty w idea banku - tak jak pisałem wcześniej były tam tylko imię, nazwisko, numer lokaty, kwota. Dostałem za to bonus 0,1%. Teraz szukam pokrycia na moją kwotę aby otrzymać bonus 0,25% i aby ktoś mógł też dostać 0,25% bonusu.
  Przy rejestracji w YB nie podajesz adresu zamieszkania, tylko imię nazwisko mail i numer telefonu.
  Chyba jest w miarę bezpiecznie jeżeli chodzi o dane osobowe ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ot taki zakręcony łańcuszek szczęścia. Bez obrazy ale beze mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wolimy określenie 'zakupy grupowe', ale bez obrazy :)
  Choć spróbuję pokazać kilka różnic z łańcuszkami:
  - Korzyści są takie same dla zapraszanego i zapraszającego

  - Źródłem premii nie są prowizje od następnej zaproszonej osoby, tylko oszczędności na koszcie sprzedaży. Banki wydają kosmiczne pieniądze na sprzedaż - Ybanking to sposób na płacenie klientom zamiast mediom, gwiazdorom i armiom sprzedawców.

  - Naszym podstawowym celem jest lojalność klientów, a nie szybki wzrost. Kto zacznie korzystać z Ybanking, ten raczej nie przestanie (o ile banki będą chciały oferować w ten sposób atrakcyjne produkty). To jest też główny cel banków - sprawić żeby taka grupa jak np. czytelnicy tego bloga stali się lojalni - wyzwanie, prawda? ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...