piątek, 15 kwietnia 2016

Podnoszenie stawek lokat w praktyce czyli ybanking od środka


Ponieważ coraz więcej osób pyta mnie w mailach o sposób podnoszenia oprocentowania lokat w bankach dziś szerzej o ybanking od środka. Z rozmów wynika, że nie bardzo wiecie jak to działa, mimo iż było to już opisywane w komentarzach przy okazji poprzedniego artykułu.

Na początek bardzo dobra wiadomość, która jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność platformy bankowych zakupów grupowych. Okazuje się, że podnosić można także oprocentowanie już trwających lokat! To bardzo dobra wiadomość o której do tej pory nie pisałem. 

To oznacza, że dzięki temu można więcej wycisnąć. Warto więc nie tylko zarejestrować się samemu by mieć lepszy zysk, ale przede wszystkim zaprosić innych, by wspólnie zyskać 2,5 raza więcej.


Główne korzyści dają połączenia z innymi


Na czym polega podniesienie stawki istniejących lub lokat, które mamy zamiar założyć? Rejestrujemy się na platformie:

Tutaj możesz połączyć się ze mną na platformie bankowych zakupów bankowych

Za samą rejestrację i przesłanie do ybanking dowodu założenia lokaty dostaniemy podwyższenie stawki o 0,10%. Potwierdzenie należy przesłać na lokata@ybanking.com, wystarczy nawet częściowy print screen z bankowości internetowej.

A więc już sama rejestracja podnosi nam stawkę. Więcej zyskamy jednak, jeśli będziemy mieli pokrycie naszej kwoty lokaty u innych, połączonych z nami uczestników ybanking. Wtedy podwyższenie stawki wyniesie 0,25%. Na czym polega owo tajemniczo brzmiące pokrycie?

Załóżmy że mamy lokatę na 20.000 zł. Nie mając żadnych połączeń, będąc tylko zarejestrowanym, stawka będzie podniesiona o 0,10%. Jeżeli będziemy połączeni ze znajomym, a ten również założy w dowolnym banku lokatę na 20.000 zł, to stawka będzie podniesiona o 0,25% :)

Ale uwaga, jeżeli nasz znajomy założy lokatę na 15.000 zł czyli trzy czwarte naszej lokaty, to nasze oprocentowanie będzie wynosiło:
 • stawka bankowa + 0,25% dla kwoty 15000 zł
 • stawka bankowa + 0,10% dla kwoty 5.000 zł
Warto więc znaleźć innego znajomego, który ma lokatę na 5.000 zł lub więcej, tak by cała nasza ulokowana kwota była objęta podwyższonym oprocentowaniem.
Przykład praktyczny widzimy wyżej. Ulokowałem w BOŚ kwotę 23.600 zł. Mam obecnie trzy połączenia z czytelnikami bloga, którzy skorzystali z mojego zaproszenia. Założyli oni lokaty w sumie na kwotę 19.667 zł, więc w efekcie:
 • mam 2,80% + 0,25% dla kwoty 19.667 zł (za kwotę pokrytą)
 • mam 2,80% + 0,10% dla kwoty 3,933 zł (za kwotę niepokrytą) 
Jeżeli znajdzie się osoba nowa która założy lokatę na 4000 zł, lub zrobi to ktoś dotychczasowych połączonych osób, wówczas całość ulokowanej kwoty będzie oprocentowana na 3,05%.

Co ciekawe ktoś musiał założyć także jakiś kredyt, bowiem w kolumnie drugiej mam premię za połączenie w wysokości 1,50%. Oznaczałoby to, że ktoś kto skorzystał z mojego  linku polecającego założył także kredyt:) 

A więc podsumowując mój konkretny przypadek: 
 • część kwoty 19.667 jest oprocentowana na 2,80% + 1,50% (za kredyt)
 • część kwoty 19.667 jest oprocentowana na 2,80% + 0 ,25% (za lokatę)
 • kwota 3.933 zł jest oprocentowana na 2,90%
Jaki będzie całkowity zysk będę mógł stwierdzić dopiero po zakończeniu lokaty, będzie jednak wyższy niż zysk z samej lokaty, gdyż BOŚ i ybanking płacą oddzielnie:) Ybanking robi wypłatę po zgromadzeniu już 25 zł. 

Moje zaproszenie do ybankingu celem podnoszenia stawek lokat

Same linki polecające możemy wysyłać dowolnym znajomym lub rodzinie. Widzimy je na pierwszym screenie w sekcji Wyślij zaproszenie. Oczywiście im więcej osób wyślemy to zaproszenie, być może z niniejszym instruktażem, tym większa możliwość podniesienia naszej stawki nawet o 2% które widzimy na stronie głównej.

Warto na pewno to przetestować, by samemu przekonać się jak to działa. Skoro i tak zakładamy lokaty ze względu na ich bezpieczeństwo, nic nie szkodzi na przeszkodzie, może poza naszym niezdecydowaniem, by zwiększyć ich zysk. W internecie siła i tutaj widać to bardziej niż gdzie indziej.

42 komentarze:

 1. No dobrze Polcan ale czy za dodatkowy dochód od Ybanking dostaniemy jakiś PIT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwota jest zwolniona z podatku do jakiejś wartości - chyba 700 PLN ! Dostajesz czystą kasę be podatku belki.
   Właśnie to testuję od miesiąca

   Usuń
 2. Ciekawe kto się doliczy podwyższonego oprocentowania . W banku często z tym jest problem, a tutaj to czarna magia + sprzedanie swoich danych nie wiadomo komu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie danych nie sprzedajesz poza imieniem, nazwiskiem, mailem, numerem konta do wypłat premii. Ja potwierdzenia wysyłałem też bez dokładnych danych osobowych - tylko imię i nazwisko + kwota !

   Usuń
 3. Witam,
  jak wygląda sprawa podatku od zysku z korzystania z ybanking ?

  OdpowiedzUsuń
 4. A w jaki sposób podnieść oprocentowanie trwających lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysyłasz skan na maila podanego po zalogowaniu do YB. Ja tak podnosiłem lokaty z Idea Banku

   Usuń
 5. Czy podwyższają też oprocentowanie za lokaty w SKOKach?

  OdpowiedzUsuń
 6. Marcin - te +1,50% (za kredyt)wg mnie jest błędnie wyświetlaną informacją systemu. Ja jestem połączony z osobami które na 100% lokują a nie biorą kredyty, a ekran mam identyczny jak Ty :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłosiłem to już wczoraj mają to sprawdzić, choć tak mi to tłumaczono jak napisałem w artykule.
   Generalnie komunikacja z yb jest bardzo dobra, więc niebawem się dowiem jak to jest dokładnie.

   Usuń
  2. Fajnie jak byś to wyjaśnił - ale nawet wyliczenia Twojej premii przez system YB (w skali roku 49 PLN) dla kwoty 19667 są na 0,25% a nie 1,5% !

   Usuń
 7. czy ktoś ma lokaty w boś bo chętnie zarejestruję się z jego linka i założę lokatę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. § 2 pkt 6 regulaminu zakazuje tego :)
   Chętnie bym Ci udostępnił połączenie ale ...

   Usuń
  2. Hihi,
   "Mam obecnie trzy połączenia z czytelnikami bloga, którzy skorzystali z mojego zaproszenia."
   ciekawe jaka jest definicja "znajomego" wg ybanking?
   Polcan sam się tu przyznał, że połączył się z czytelnikami, no ale Polcan reklamuje ybanking, więc nie usuną mu konta :)

   Usuń
  3. Zakładamy, że znajomi to osoby, które znają lub mogą się wymienić danymi wrażliwymi, np. adresem zamieszkania.
   Gdyby zjawisko nabrało masowego charakteru, to będziemy to weryfikować.

   Usuń
 8. Na stronie ybanking czytamy:
  "Przez 12 miesięcy od rejestracji naliczymy Ci premię za nowe lub istniejące lokaty w dowolnym banku jakby były założone przez Ybanking."

  Czyli dla jakiejkolwiek lokaty, jaką teraz mam w trakcie, np. w BZWBK, Citi, gdziekolwiek, mogę podnieść jej oprocentowanie o 0,1% za cały okres jej trwania?
  Czy jednak podwyższenie będzie tylko od momentu zgłoszenia tej lokaty (zgłoszenia do ybanking) do końca lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz podnieść jakąkolwiek lokatę. Mam taką sytuację że lokata kończy mi się w lipcu a premia od YB 0,1% jest przez rok. Wtedy w lipcu trzeba wysłać kolejne potwierdzenie na nową lokatę aby dalej dostać 0,1% (lub 0,25% jak masz z kimś połączenie i macie pokrycie w kwotach lokat).
   Ważna informacja - 0,1% jest wypłacane do kwoty 100 PLN a 0,25% (za połączenie z inną osobą) - bez ograniczeń !

   Usuń
  2. Oprocentowanie można podnieść od momentu zgłoszenia lokaty do jej zakończenia. Później, w okresie 12 miesięcy od rejestracji na Ybanking, można zgłaszać następne lokaty w innych bankach.

   Usuń
 9. Dzień dobry, Dziękuję za zainteresowanie Ybanking i pytania. Odpowiedzi:
  - Informacja o 1,5% premii za połączenie, to jest podana stawka jaką może klient uzyskać za połączenie z kredytem. Nie oznacza, że takie połączenia są realizowane. Przyjąłem, że to może wprowadzać w błąd, poprawimy nagłówek informacji. Rzeczywiście realizowana stawka jest w podsumowaniu korzyści.
  - PIT 8c jest wystawiany po przekroczeniu 760 zł korzyści. Ybanking to sprzedaż premiowa, mniejsze premie są zwolnione z podatku.
  - Dane osobowe - do naliczenia premii wystarczy ograniczony zestaw danych osobowych. Jesteśmy zarejestrowaną spółką akcyjną. Baza danych jest zgłoszona do GIODO. Jeżeli ktokolwiek miałby pomysł na wyłudzanie danych osobowych, to na pewno nie taką metodą.
  - Ybanking jest oparty o internet i sieć społecznościową. Poprawność wyliczeń na pewno będzie testowana przez klientów, którzy wymienią się informacjami o swoich produktach. W przypadku najmniejszych nieprawidłowości obecni i potencjalni klienci dowiedzą się o tym natychmiast. Nie możemy sobie na to pozwolić. Jednocześnie 'czarna skrzynka' zapewnia pełną poufność danych. Zapraszanie znajomych nie oznacza dzielenia się informacjami o posiadanych produktach.
  - Proszę nie wymieniać się anonimowo linkami. Na Ybanking mogą się łączyć jedynie znajomi i członkowie rodziny (ale nie jedno gospodarstwo domowe).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Pawle. A po czym pan rozpoznaje "jedno gospodarstwo domowe" ? Nie podając adresów jak pan chce to zweryfikować ?

   Usuń
  2. Dzień dobry, W pierwszej kolejności pytamy naszych użytkowników o zbieżnych nazwiskach. Liczymy na wzajemne zaufanie i rzetelność. Natomiast jeżeli mamy podstawy sądzić, że to nie wystarczy, wówczas, zgodnie z regulaminem, możemy poprosić o informacje o miejscu zamieszkania i zameldowania. Pozdrawiam

   Usuń
 10. Za co płacą tą premię? Jaki to ma dla kogoś sens???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, premie za zgłoszenie lokaty w innym banku płacimy żeby zachęcić klientów do Ybanking - taka forma promocji. Oczywiście liczymy na to, że następną lokatę klient kupi już przez nas. Natomiast gdy stworzy sieć znajomych na Ybanking, to już zawsze będzie wszystkie produkty kupował z nami. Pozdrawiam

   Usuń
 11. Szanowni Państwo

  zgodnie z regulaminem organizowanej przez nas akcji Money Mania 3,
  do 11. kwietnia 2016 r. byliśmy zobligowani do poinformowania o naliczeniu premii te osoby, które zakwalifikowały się do wypłaty środków.

  Niestety, dokument, który pierwotnie otrzymaliśmy od naszego partnera - Banku Zachodniego WBK - i na podstawie którego części z Państwa przesłaliśmy wiadomość o zakwalifikowaniu się do wypłaty premii, zawierał błędy. Do dziś nie otrzymaliśmy wiarygodnego raportu, który pozwalałby nam jednoznacznie stwierdzić, że zostali w nim uwzględnieni wszyscy Klienci spełniający warunki stawiane przez Bank.

  Weryfikujemy poszczególne przypadki chcąc uzyskać pewność, że wszyscy kwalifikujący się do wypłaty premii otrzymają swoje pieniądze.

  Prosimy Państwa o czas na dokładne i rzetelne wyjaśnienie tej sytuacji z Bankiem.

  Z wyrazami szacunku
  Zespół Money Manii

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja mam pytanie - mam kilka lokat w Idea, a znajoma ma jedną lokatę w Idea na kwotę 5 razy niższą niż moje lokaty tam.

  Załóżmy że zgłoszę swoje lokaty (wszystkie) na to podwyższenie o 0,1% - czy później będę mógł połączyć je z lokatą znajomej, czy też żeby zrobić połączenie, to musze pominiąć w zgłoszeniu na 0,1% te lokaty, które chce połączyć z lokatą znajomej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, na Ybanking łączą się ludzie, a nie produkty. Wszystkie lokaty i kredyty połączonych osób traktowane są jako połączone. Premia 0.25% będzie naliczana od momentu zakupu lokaty przez znajomą i nie trzeba nic dodatkowego robić. Wszystkie produkty kupione później także będą traktowane jako połączone. Pozdrawiam

   Usuń
 13. Ybanking działa
  Polcan dostałam od bardzo dalekiego kuzyna link do bloga oraz meilowe zaproszenie do połączeń. "Sparowałam się" z nim na 10 i 20 tysięczne lokaty, które zakładałam wcześniej bez pośrednictwa YB a które lada dzień się kończą. Wyobraź sobie, że podpięli mnie do niego/ tzn. do lokaty na 20 tys. a na 10 tys. to jeszcze nie sprawdzałam/.
  Polcan czy jak złożę wniosek ze strony YB na lokatę 3,2 % w Optimie/ niedługo kończy mi się roczna "kara"/ to też będzie kilka dni na jej opłacenie? czy ona podlega też pod BFG?
  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolina, jeśli lokaty kończą ci się lada dzień, to pokrycie działa inaczej według informacji jaką dostałem od yb w piątek:

   "Proszę zwrócić uwagę, że saldo na Ybanking jest wyliczone zgodnie z liczbą dni aktywności produktu w danym miesiącu.

   Przykładowo lokata na 20 tys. zł zgłoszona w połowie miesiąca, w tym miesiącu w systemie będzie miała saldo 10 tys. zł.
   Oczywiście w kolejnych pełnych miesiącach w systemie będzie kwota 20 tys. zł.

   Ostatni miesiąc trwania lokaty również będzie wyliczony z taka samą zasadą."

   Warto to mieć na uwadze, w przypadku gdy kwota jaką widzimy w yb nie pokrywa się z faktyczną sumą lokat.
   Oczywiście bezkarna w Optimie podlega pod BFG, natomiast nie wiem jak działa zakładanie lokat przez yb, bo nie zakładałem ich dotąd w ten sposób.

   Usuń
  2. Powyższy wpis Pani Karoliny zalatuje mi troszkę fałszem. Czy faktycznie pisała to Pani K.K.?

   Usuń
 14. Premia jest tylko dla polecającego czy dla wszystkich połączonych stron?

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzień dobry, premia jest dla obu stron taka sama. To jest premia za połączenie, a nie za polecenie. Jeżeli dwie osoby już korzystające z Ybanking połączą się, to także dostaną premię, a przecież nikt nikomu nic nie polecał. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzień dobry, może przydarzyła się literówka. Adres działa. Dziś dostaliśmy bardzo dużo maili. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Panie Pawle,

  "Dla kwot do 25 000 zł wystarczające jest Twoje oświadczenie."

  A jak zgłosić lokaty ponad 25 tys. ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Panie Pawle,
  Nie widzę jakie lokaty i w jakim udziale wchodzą w skład rozliczenia korzyści.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzień dobry, kwotę powyżej 25 tys. zgłasza się przez wysłanie pliku z potwierdzeniem otrzymanego od banku lub printscreen-u ze bankowości elektronicznej.

  Import lokat do systemu trwa maksymalnie jeden dzień roboczy. Wszystkie lokaty zgłoszone wczoraj zostały już zaimportowane.

  W indywidualnych sprawach proszę o kontakt na contact@ybanking.com

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. 0,1% jest wypłacane do kwoty 100 PLN

  Przecież to jest żenujące...


  "Na Ybanking mogą się łączyć jedynie znajomi i członkowie rodziny (ale nie jedno gospodarstwo domowe)"

  Czyli jak się mieszka w jednym mieszkaniu, to już się rodziną nie jest...

  Rozumiem, że jak się jest sierotą nie posiadającą żadnej rodziny, to już ma się z założenia ograniczone możliwości połączeń.
  No bo z nieznajomymi to nie wolno.

  "na Ybanking łączą się ludzie, a nie produkty"
  "Natomiast gdy stworzy sieć znajomych na Ybanking, to już zawsze będzie wszystkie produkty kupował z nami"

  Na Ybanking nie tworzy się sieci znajomych tylko tych znajomych ma się już wcześniej podobnie jak rodzinę. Ludzie się nie łączą, tylko są połączeni już wcześniej więzami rodzinnymi, czy też prywatno-osobistymi.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, wyjaśnię skąd takie ograniczenia.

   1) 100 zł dotyczy tylko lokat kupionych przez klienta przed rejestracją albo spoza naszej oferty. Od lokat kupionych przez Ybanking nie ma ograniczenia kwoty.
   Od lokat zgłoszonych nie otrzymujemy prowizji od banku i jest to nasz koszt promocji. 100 zł to jest poziom, który możemy wziąć na siebie. Powyżej 100 zł musielibyśmy być jak część banków - jedną ręką rozdawać pieniądze, a drugą wyjmować z kieszeni klientów za ich plecami. My nie chcemy być jak ta część banków.

   2) Jedno gospodarstwo domowe - gdyby nie było takiego ograniczenia, to każde małżeństwo podzieliłoby swoje lokaty na pół i połączyło się na Ybanking. Bez tego ograniczenia Ybanking nie mógłby istnieć i nie wypłacałby żadnych premii.
   Rodzina to nie tylko jedno gospodarstwo domowe. Mamy sporo połączeń rodziców i dorosłych dzieci, rodzeństw, itp. Zapraszamy serdecznie.

   Usuń
 22. Widzę ze yb wprowadził limit wypłacanej premii 500 zł na wypłaty z połączeń ... Jeszcze kilka dni temu miało być bez limitow ... Ciekawy jestem kolejnych zmian ;(
  Swoją droga daje to do myślenia jakie pieniądze "łącza" ludzi na yb:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klasyczny przykład biznesu w którym plany weryfikuje życie.

   Usuń
  2. Dobrze to ująłeś Marcinie... ! Ciekawe jak pójdą wypłaty premii - w tym miesiącu na koniec nazbieram na pierwszą transzę...

   Usuń
 23. Dzień dobry,
  Proszę zauważyć, że ograniczenie do 500 zł jest tylko za lokaty zgłoszone na Ybanking, a założone przed rejestracją lub spoza naszej oferty.
  Od lokat kupionych przez Ybanking nie ma ograniczeń kwoty, ani za sam zakup, ani za połączenie.

  Rzeczywiście nie uwzględniliśmy, że Ybanking przyciągnie tylu milionerów, którzy zgłoszą u nas lokaty roczne lub dłuższe (czyli bez szansy na szybkie przeniesienie na Ybanking). Te lokaty, które już zostały zgłoszone będą miały wypłatę zgodnie z warunkami z momentu zgłoszenia. Dla lokat zgłaszanych w przyszłości musieliśmy wprowadzić ograniczenie 500 zł.

  Jednak jeszcze raz powtórzę: ograniczenie jest TYLKO dla lokat kupionych poza Ybanking. Zakupy przez Ybanking nie mają ograniczeń.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...