poniedziałek, 11 kwietnia 2016

BGŻOptima zniża loty do 2,60% oraz tajniki polecania konta w Millennium


Patrząc uważnie na komentarze czytelników trudno nie odnieść wrażenia, że większości z Was jak lokaty to w Idea bank, a jak konto oszczędnościowe to w BGŻOptima. Dlatego wszelkie zmiany w tych właśnie dwóch bankach wzbudzają najwięcej emocji.

Powód jest oczywisty i zrozumiały. Idea nie robi żadnych ograniczeń kwotowych, więc łatwo tutaj zaszaleć korzystając z 5-dniowego czasu ważności wniosku. Optima zaś pozwala korzystać z dowolnej ilości darmowych przelewów w miesiącu.

Niestety Idea ograniczyła się już tylko do kilkudniowej promocji dobrych lokat i to tylko w momencie gdy kończy się promocja masowych lokat by nie stracić klientów. Optima zaś ostrożnie bada kolejne minima i właśnie kolejne minimum jest testowane.Mniejsza stawka, ale dla wyższej kwoty

Tym razem Optima ostrożnie bada naszą reakcję na nową stawkę 2,60%. Obniżka wyniosła zatem niewiele bo tylko 0,10pp, ale jest zauważalna dla dużych kwot. W ramach częściowej rekompensaty możemy tutaj wpakować nieco więcej bo do 150.000 zł.

Jeśli ktoś nigdy jeszcze nie był klientem Optimy powinien oczywiście zacząć od  lokaty bezkarnej, która daje zdecydowanie więcej aniżeli obecna stawka na koncie oszczędnościowym. A otwierając lokatę, z automatu otrzymujemy konto:)

Tutaj założysz kwartalną lokatę bezkarną na 3,20% z kwotą do 100.000 złPrzypominam, że Optima należy dp banków, w którym jest możliwość podniesienia oprocentowania lokat przez rejestrację na platformie społecznych zakupów bankowych. W przypadku doboru lokatowców stawka będzie wynosić 3,45%:)

Tutaj dołączysz do społeczności która pozwala zwiększyć stawki lokat 

Od dobrych kilku lat Optima toczy zażartą rywalizację z Millennium o lepsze konto i w zasadzie trudno tutaj wskazać lidera. To oczywiście zależy od tego czego oczekujemy od banku. Mnie osobiście na dziś bardziej odpowiada portugalski bank.

Powodów jest kilka. Raz, że Optima gwarantuje stawkę 14 lipca i termin jest ostateczny więc oferta z każdym dniem jest mniej atrakcyjna dla nowych. Millennium zaś gwarantuje stawkę stale przez 92 dni, bez względu na to kiedy założymy konto.

Obecnie kończy mi się 92 dniowy okres konta na 3.00% oferowany jeszcze w styczniu, więc przyszedł czas na ewakuację i zerowanie salda. Tym razem jednak zachowuję jednak konto ze względu na program poleceń, który pozwala zarobić do 1420 zł.

Ponieważ dziś konto w Millennium znów oferuje więcej niż Optima, gwarantuje bowiem 2,70% przez 92 dni, ,chętnie polecę to konto, a dodatkowo będziecie mogli zarobić na poleceniu. Wystarczy w pierwszym miesiącu zapłacić kartą na kwotę 360 zł by dostać 60 zł na start:) Szczegóły opisywałem tutaj.

Tutaj założysz konto na 2,70% z mojego polecenia

Program poleceń Millennium jest z pewnością najlepszy z wszystkich jakie do tej pory widziałem. Nie podajemy tutaj poufnych danych jak nr PESEL jak było w przypadku WBK, czy nr telefonu jak jest w przypadku PKO oraz Inteligo. Mamy swój numer polecenia, który nas identyfikuje i po sprawie.

Owszem może się wydawać, że numer telefonu jest ok, bowiem można sprawdzać bank. W Millennium wygląda to jednak tak, że bank od razu informuje nas smsem, kto skorzystał  z oferty oraz kto spełnił warunki. Dodatkowo zbiorczą informację możemy znaleźć już po zalogowaniu się do bankowości. Nie trzeba korzystać z jakichś ekstra dedykowanych stron z nowymi hasłami itp.


Bieżący raport w Millennium

Jak widać do tej pory skorzystały z mojego polecenia 4 osoby, z czego 2 spełniły już warunki. Za pierwszego premia wynosi 60 zł, zaś każdego kolejnego już po 100 zł:) Zaś osoba która otworzy konto dla 2,70% z marszu może polecać konto innym. Tego brakuje w Optimie.

11 komentarzy:

 1. A czy wiesz Marcinie, że w Millenium można po raz kolejny otworzyć lokatę RR na 3,5 % ?
  W piątek miałem telefon - jutro przetestuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. W piątek przetestowałem ze skutkiem pozytywnym. Założone 2 lokaty mobilne(dla mnie i żony)na 3,5%

   Usuń
  2. @Arek
   Nie wiedziałem, ale chętnie przetestuję:)

   Usuń
  3. A na marginesie wie ktoś może, czy podobnie można odnowić lokatę mobilną w Eurobanku? Stawka taka sama jak w Millennium, zaś ten depozyt kończy mi się pod koniec kwietnia.

   Usuń
  4. Test wypadł negatywnie.
   Można założyć lokatę mobilną, ale zwykłą czyli tę na 3,25%

   Usuń
  5. Jak najeżdżałem na obrazek to oprocentowanie urosło do 3,5 !
   Po zalogowaniu jest 3,5%

   Usuń
  6. Uuua, sam sobie jestem winien, bo szukałem napisu lokata RR do którego już przywykłem. Mam więc tylko 3,25%.
   Następnym razem będę pamiętać, dzięki za przypomnienie:)

   Usuń
 2. Dla nowych srodkow - a nowe srodki policzyli jako w stosunku do srodkow na koniec dnia 05.04.2016.
  Poprzednia promocja trwala do 07.04.2016 wiec liczylem ze kolejne nowe srodki policza w stosunku do 06.04.2016 ale niestety cofneli sie o jeden dzien wiecej :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz i tak było łagodnie, poprzednio brali saldo na tydzień przed końcem promocji

   Usuń
 3. Jeszcze jeden minus optimy, powiązanie konta. Tylko wypłaty na powiązane konto zewnętrzne. Ale też i minus Millennium przelew do 50K na dzień i zawiły regulamin promocji.

  OdpowiedzUsuń
 4. koniec moneymani 3 100 zł od bzzwbk, kto dostał info? a kto 100zł na konto?
  ja mam info na 100 czekam jak dostanę to dam znać

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...