środa, 6 kwietnia 2016

Ile warte jest 4% na koncie 500+ w Banku Pocztowym


Przyznać muszę, że wczorajszy wpis pozwalający podkręcić zysk na lokacie w BOŚ z 2,80% do 3,05% dopiero testuję. Jak już uda się wszystko zgrać, opiszę całość w osobnym artykule tak, by każdy mógł sobie podkręcać zyski bardziej niż oferuje sam bank.

Dziś omówimy sobie istotną nowość, jaka pojawiła się nieoczekiwanie w Banku Pocztowym. Od kwietnia ruszyła głośna akcja 500+. Najciekawiej zaczęło się to w mało atrakcyjnym banku, który zaproponował... konto oszczędnościowe na 4,00%.

Czyżby bezkonkurencyjne na tym polu WBK miało już pierwszego konkurenta? Przyjrzymy się bliżej owym 4.00%, które powyżej granicznej kwoty też jest oprocentowane.


Ciekawy pomysł, gorzej ze szczegółami


Po pierwsze, jak wskazuje sama nazwa, konto jest dedykowane osobom otrzymującym świadczenie z programu Rodzina 500+. Już sam ten fakt mocno ogranicza grupę docelową, bowiem musi to być rodzice lub opiekunowie dzieci w wieku do 18 lat, przy czym musi to być rodzina z minimum dwojgiem dzieci.

Gdyby z konta mogły skorzystać tylko osoby otrzymujące 500 zł co miesiąc i tylko taka kwota byłaby możliwa do zdeponowania, to miesięczny zysk wyniósłby... 1,32 zł. Drugi miesiąc, przy nowym wpływie 500 zł przyniósłby zysk na poziomie... 2,66 zł. Dalej chyba nie trzeba liczyć. Nic tylko otwierać szampana;) Na niego jednak nie zarobimy z odsetek.

A mimo wszystko nie jest to do końca prawda. Bowiem na swojej stronie bank podaje, że nie jest to konto tylko dla osób otrzymujących rządowe 500 zł, ale konto dla każdego. Taką informację można znaleźć w Pytaniach i odpowiedziach, co widzimy niżej.

Niby 500+ ale dostępne dla każdego:)

Jakby nie było, to atrakcyjne 4,00% potrwa tutaj tylko do 30 czerwca 2016. Nie jest tak jak w Millennium czy innych bankach, gdzie stawka jest gwarantowana przez kilka miesięcy bez względu na to kiedy skorzystamy z oferty. Deadline jest ostateczny i wątpię czy w drugiej połowie roku bank przedłuży tę stawkę.

Konto pojawiło się 4 kwietnia 2015, więc na dobrą sprawę nawet najszybsi nie zyskają 4% przez kwartał. Od 1 lipca stawka gwałtownie spadnie do 0,40% czyli tyle ile obecnie bank gwarantuje powyżej 5000 zł.

Podsumowując daleko tej ofercie do 4,00% jakie gwarantuje dziś WBK. I w zasadzie mało istotne kto jest grupą docelową. Jest to bowiem zwykły wabik, ale zbyt słaby by skusić się na tę ofertę. 

2 komentarze:

  1. Czy na konto 500+ wymagane są systematyczne wpłaty? czy obowiązuje jakaś minimalna wpłata miesięczna?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odpowiedź już masz powyżej. Naucz sie czytać ze zrozumieniem.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...