środa, 18 maja 2016

3% na Lokatach Wakacyjne oszczędności oraz Do końca miesiąca w Idea bank


A to niespodzianka. W ofercie Idea banku znów pojawiła się znana nam bardzo dobrze lokata Wakacyjne Oszczędności z bardzo atrakcyjną stawką 3,00%. Znana, bowiem pojawiła się już pod koniec kwietnia i widniała przez tydzień w ofercie.

Nie dożyła jednak maja, co można było wywnioskować z prostej reguły: skoro to lokata na 2 miesiące, to skończy się z początkiem wakacji. Tak by wakacyjne oszczędności można było wypłacić na początek wakacji. 

Ok, ale wakacje trwają przez dwa miesiące, a wakacyjne oszczędności można przecież spożytkować także w lipcu. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by powtórzyć tę ofertę w maju. I jest i to w duecie z inną lokatą na 3,00%:)Powrót popularnej lokaty

Do wyboru na 3,00% jest także inna lokata o nazwie Do końca miesiąca. Tutaj czas trwania jest uzależniony od momentu wpłaty i już sama nazwa sugeruje ile ich będzie3,00% gwarantowane jest do końca miesiąca, więc jeśli założymy ją dziś czyli 19 maja, to potrwa przez 12 dni do końca maja. Założona jutro potrwa przez 11 dni itd.


Oraz nowość na krótki okres

Największą zaletą w obu przypadkach jest oczywiście brak jakichkolwiek ograniczeń co do kwoty. Kto chce może pakować nawet pod korek BFG. Szaleńcy mogą nawet i więcej, trudno bowiem sobie wyobrazić, by w dwa miesiące coś się stało z Idea bank. Jedyne ograniczenie dotyczy ilości, bowiem można ich założyć tylko 5 sztuk.

Biorąc pod uwagę ostatnio wprowadzone oferty kont, robi się coraz ciekawiej w Idea bank. Dzięki nim nie trzeba się kłopotać kontem w Millennium czy Optimie, lecz przygotować te konta pod przyszłe promocje, korzystając w międzyczasie z kont w Idea bank.

Obecna oferta dobrze też współgra z kończącymi się lokatami w Toyota bank. Akurat skończyła mi się lokata z bonusem, więc warto było ją przerzucić na Wakacyjną. Tym bardziej iż konsultanci Toyoty dzwonią do obecnych klientów, którym kończy się lokata i środki wracają na konto osobiste oferując lokatę na... 2,15%.


Tradycyjnie warto tutaj znów przestrzec nowe osoby, które nigdy nie były klientem Idea banku by najpierw wybrały lokatę wabik. Lokata Happy na 4,00% do kwoty 10.000 zł to co prawda jednorazówka, ale jak wyciskać, to na maksa.

Tutaj założysz lokatę happy na 4,00%, jeśli jesteś nowy

Oczywiście optymalizatorzy mogą tę lokatę podkręcić o 0,10% lub nawet o 0,25% jeśli skorzystają ze strony optymalizacyjnej. Taka możliwość nie będzie istniała zawsze, ale póki jest taka okazja, warto z niej skorzystać.

Tutaj podniesiesz oprocentowanie lokaty także w Idea bank

39 komentarzy:

 1. Idea bank ostatnio bardzo pozytywnie zaskakuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. A to dziwne że zaskakuje? Polcan napsioczył na nich, wyrzucił z rankingu to się otrząsnęli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś nie powiem złego słowa. Bank wyróżnia się na tle innych swoją ofertą, więc zasługują na pochwałę.

   Usuń
 3. A Lions daje 2,85% na 3 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu Polcan piszesz,że oferta podwyższenia oprocentowania nie będzie istniała zawsze?Przecież to dopiero początek tej firmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko prędzej czy później się kończy, zależy bowiem od rentowności.

   Usuń
  2. Nie mamy w planach zakończenia wypłacania premii. Efektywność sprzedażowa Ybanking jest na razie bardzo dobra, więc na dzień dzisiejszy nie widzimy takiego ryzyka.

   Ewentualne zmiany możemy wprowadzać do promocji od lokat "obcych", kupionych poza Ybanking. Ta promocja jest ambitna z naszej strony - płacimy klientom "za nic" licząc, że uda się przekonać do odnowienia lokaty już przez Ybanking.
   Na razie ten mechanizm działa dobrze, więc wymagał tylko drobnych korekt.

   Zmiany w tej promocji nie wpływają na podstawową działalność Ybanking, czyli wypłaty premii od lokat i kredytów kupionych przez naszą platformę.

   Pozdrawiam
   Paweł Turczynowicz
   Ybanking

   Usuń
 5. Ojejku, ale słodzicie. Bez przesady proszę. Jak Idea Bank da lokatę na 3,5% i to nie jętkę jednodniową, to wtedy i ja posłodzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi bowiem nie tyle o ofertę lokat, ile o umiejętne połączenie ich z dobrymi kontami. To jest całkiem ok:)

   Usuń
 6. Żeby Idea dała dobre oferty na początek lipca. Będą wówczas kończyć się lokaty 6M zakładane po likwidacji konta WC w RFPB ... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że będą. Lokaty kwietniowe kończą się właśnie na początku lipca, więc możliwe, że Idea da dobrą ofertę by nie było masowego odpływu kapitału.

   Usuń
  2. Polcan.. nie, możliwe, ale na pewno będą. Mi osobiście 30 czerwca kończą się ostatnie lokaty wakacyjne, i zaraz potem 4..5..6 lipca parę lokat "Power" Jeżeli w tym czasie nie będzie nic ciekawego to odleci im moich kilkaset K gdzie indziej. Lokat poniżej 3% nie zakładam, więc polecą na konta oszczędnościowe, jeżeli KO spadną poniżej 2% to pozostaje tylko bank ziemski :-)

   Usuń
  3. Obyś był prorokiem, bo też nie mam zamiaru zakładać lokat poniżej 3,00%.

   Usuń
 7. A zwrociliscie uwage, ze dribnym drukiem jest zapis "Oferta obowiazuje tylko w dniu 18.05.2016 do 24:00" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W którym miejscu?
   Lokaty widnieją dalej na stronie głównej, więc czyżby to była ściema?

   Usuń
  2. Jest taki zapis w stopce przypadku lokaty Do końca miesiąca.
   Swoją drogą biorąc pod uwagę konstrukcję lokaty, czyli zapis o okresie trwania lokaty, zapis druczkiem o ofercie obowiązującej wyłącznie w dniu 18 maja jest sprzeczny.
   Skoro oferta pojawia się 18 maja i trwa tylko kilka godzin, to nie ma najmniejszego sensu pisać, że okres lokaty to liczba dni do końca miesiąca.
   Chyba, że to nowy, udziwniony zapis lokaty 13 dniowej...

   Usuń
  3. Od chwili wypełnienia wniosku na lokatę wakacyjną - ile mam dni na wpłatę środków -?

   Usuń
 8. odnośnie lokaty Do końca miesiąca - "produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank"
  Cokolwiek jest to konto indywidualne to go nie posiadam (ROR?), bo nie mam możliwości założenia tej lokaty, lipa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem przed chwilą czy obie lokaty są widoczne także po zalogowaniu się do bankowości.
   U mnie obie są widoczne.

   Usuń
  2. pewnie masz ROR w Idea? Być może konto indywidualne do zamaskowana nazwa ROR w IDea. Ja nie posiadam poza lokatami nic więcej i nie mogę założyć "Do końca miesiąca"

   Usuń
  3. Tak mam. Być może chodzi też o to czy używasz Idea Cloud czy nie jak sugeruje Jerzy.

   Usuń
  4. używam oczywiście Cloud, nie mam nic poza lokatami i nie mam tej lokaty. Jak widać, nie jestem odosobnionym przypadkiem :(

   Usuń
 9. Godzina 9:50, u mnie lokaty do konca miesiaca nie widac - jestem zalogowany w systemie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lokata "Do końca miesiąca" istnieje tylko w Nowym systemie Idea Cloud, w starym systemie jej nie ma. Jest tylko "Lokata Wakacyjne Oszczędności".

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że do podwyższenia oprocentowania wystarczy złożyć wniosek przez stronę IdeaBanku, jeśli mam już konto w YBanking? próbuję złożyć wniosek przez YB, ale dostaję tylko komunikat, żeby przesłać potwierdzenie otwarcia lokaty na wskazany adres. Czy lokata założona przez stronę IB zostanie potraktowana jako lokata zakupiona przez YB, czyli bez ograniczenia premii do 100zł?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzień dobry, tak, obecnie wystarczy kliknąć 'złóż wniosek' na strony YB, a później założyć lokatę w dowolny sposób, w tym także po zalogowaniu na stronę banku. Kliknięcie 'złóż wniosek' na YB wystarczy nam do zaraportowania, że pomiędzy założeniem lokaty a YB jest związek. Na tej podstawie wypłacamy premię bez ograniczenia.

  Pozdrawiam
  Paweł Turczynowicz
  Ybanking

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam do Pana pytanie:

   Co należy rozumieć pod pojęciem "potwierdzenie otwarcia lokaty" powyżej 25000zł

   Co konkretnie ma zawierać to potwierdzenie i co ma nim być, skoro same oświadczenie nie wystarczy?

   Na stronie ybanking jest błąd, EKOlokata SUPERprocentująca jest już na 2,4%

   Usuń
  2. Potwierdzenie powinno zawierać imię i nazwisko posiadacza, nazwę banku, nr referencyjny, kwotę, oprocentowanie, okres od i do.

   Pozdrawiam
   Paweł Turczynowicz

   Usuń
  3. Ludzie czy wam się w głowach poprzewracało podajecie jakiejś firmie te dane: imię i nazwisko posiadacza, nazwę banku, nr referencyjny, kwotę, oprocentowanie, okres od i do.

   Niczego was życie nie nauczyło Jutro o sobie poczytać na stronie głównej w INTERII albo ONECIE. Sami prosicie się o kłopoty

   Usuń
  4. Dzień dobry, gdybyśmy planowali skok stulecia na dane klientów, to nie byśmy rejestrowali spółki akcyjnej, nie działali pod wlasnymi nazwiskami i nie inwestowali w system informatyczny.

   Nie dotykamy pieniędzy klientów. Jak moglibyśmy użyć tych danych w sposób niekorzystny dla klientów? Każdy sposób jaki przychodzi mi do głowy przyniósłby znacznie więcej szkody nam niż klientom. Dlatego chronimy te dane bardziej niż swoje własne.

   Ale rozumiem, że w przypadku części klientów na zaufanie trzeba zapracować bardziej niż u innych. Zapraszam do Ybanking za kilka tygodni / miesięcy, gdy zobaczy Pan, że nic złego się nie dzieje, a coraz więcej osób korzysta z banków na lepszych warunkach.

   Pozdrawiam
   Paweł Turczynowicz

   Usuń
  5. Też nieufnie podchodziłem do Was na początku, najnormalniej człowiek się boi tego i owego bo licho ni śpi. Proszę się nie dziwić że niektórzy bojaźliwie do tego podchodzą ja też w jakimś sensie wciąż się pewnych rzeczy boję. Dziś jednak kibicuję Wam. Proszę mi powiedzieć , Bo tak Jak Pan wspomniał płacicie jak na razie za nic, kiedy w waszej ofercie można spodziewać się lokat o powiększonym oprocentowaniu. Jak na razie niczego ciekawego nie ma. Rozumiem że to dopiero początki no ale jakąś wizę macie. I odnośnie płacenia skoro o tym mowa. Kiedy należy spodziewać się wypłat?

   Usuń
  6. Nie dziwię się. Rozumiem to, że dla klientów to jest podejrzane, że Ybanking oferuje lepsze warunki banki. Szczególnie za produkty, których nie sprzedaliśmy.

   To ma uzasadnienie. Rynek bankowy jest postawiony na głowie. 50% kosztów banków to koszty sprzedaży. Czyli 50% cen wynika tylko z konieczności pokrycia kosztów sprzedaży. Jeżeli zbudujemy platformę, która będzie na tyle skuteczna, że klienci sami będą chcieli z niej skorzystać i jeszcze będą zapraszać znajomych, to uzyskamy sprzedaż bez kosztów.
   50% ceny (marży) można oddać klientom i wszyscy są zadowoleni.

   Rozumiem, że przekonywanie klientów będzie trwało i jesteśmy na to gotowi.

   Naszym założeniem jest żeby oferować te same produkty, jakie oferują banki, tylko dodawać do nich dodatkowe premie. Na Ybanking jest już sporo klientów, którzy zarabiają 1,5% premii od lokat za połączenie z kredytami. Da się, tylko najczęściej trzeba zaprosić kilku/kilkunastu znajomych. Kredytobiorcy są wśród nas :)

   Wypłaty premii następują do 20 dnia następnego miesiąca, po przekroczeniu kwoty 25 zł (mniejsze premie przechodzą na kolejny miesiąc).

   Pozdrawiam
   Paweł Turczynowicz

   Usuń
  7. Przesłałam potwierdzenie zawarcia lokaty wraz z danymi, które Pan tu podał.

   Otrzymałam od ybanking odpowiedź, że mam przesłać dodatkowo screen z bankowości elektronicznej potwierdzający założenie lokaty.

   Proszę o odpowiedź, do czego ybanking jest potrzebny ten screen i dlaczego nie wspomniał Pan o tym w swojej pierwszej wypowiedzi?

   Usuń
  8. Czy potwierdzenie zawierało wszystkie te dane? Screen jest potrzebny tylko wtedy, gdy potwierdzenie nie zawiera wszystkich tych informacji.

   Proszę zwrócić uwagę, że to musi być potwierdzenie otrzymane od banku. Oświadczenie złożone przez klienta jest możliwe do kwoty 25 tys zł.

   Pozdrawiam
   Paweł Turczynowicz

   Usuń
 13. Polcan dlaczego piszesz, że tylko 5 lokat. Sam mam chyba z 10, bo zakładam na mniejsze sumy, aby w razie czego nie zrywać całości.

  5 to można za jednym zamachem na tą samą kwotę, ale sumarycznie nie spotkałem ograniczenia.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas zakładanie wczoraj lokaty pojawiła mi się taka liczba po prawej stronie.
   Być może liczą się lokaty z poprzedniej edycji. Mogę zrobić taki test raz jeszcze i sprawdzić jaka cyfra się pojawi.

   Usuń
 14. czy można zmienić lokatę na nieodnawialną w bankowości idea cloud?

  OdpowiedzUsuń
 15. Anonimowy23 maja 2016 10:19 - nie można, jest to możliwe tylko poprzez infolinię, bank naziemny lub czat

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...