czwartek, 12 maja 2016

50 zł premii za założenie Lokaty Bezkarnej na 3,20% w akcji specjalnej


Dziś startuje kolejna akcja specjalna z bonusem. Tym razem wraca niezwykle popularna BGŻOptima ze swoją sztandarową lokatą bezkarną z oprocentowaniem 3,20%, zaś dodatkowy bonus to 50 zł czyli jak zwykle na lokacie z premią. 

Już sama stawka lokaty sprawia, że warto ją założyć. Optima znana jest jednak z licznych akcji specjalnych, więc niekiedy warto poczekać z założeniem lokaty do nowej akcji, korzystając z dedykowanego linka zapewniającego premię

Nowa promocja lokaty z bonusem potrwa teoretycznie do 7 czerwca 2016. Teoretycznie, bowiem bank zastrzega sobie limit dopuszczalnych lokat z bonusem. Jest ich nie tak dużo bowiem tylko 2000 sztuk, więc możliwe iż promocja skończy się wcześniej.

Chociaż Lokata bezkarna jest wabikiem, ma jedną wielką przewagę nad wszystkimi innymi wabikami. Nie jest jednorazówką! Oznacza to, iż można ją zakładać wielokrotnie pod warunkiem, że nasza karencja wynosi 12 miesięcy.

Do zyskania blisko 700 zł:)
Innymi słowy jeśli ktoś zamknął konto w Optimie w kwietniu, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, może znów załapać się na nową promocję. Według regulaminu zaś początek akcji to 9 maja, czyli konto powinno być nieaktywne od 8 maja 2015.

Tutaj założysz lokatę bezkarną na 3,20% z bonusem 50 zł

Jak zwykle w tego typu akcjach musimy zostawić na dedykowanej stronie swój mail, z którego zakładamy lokatę najpóźniej do 7 czerwca. Następnie do 13 czerwca należy aktywować konto i zasilić lokatę bezkarną na minimum 1000 zł.

Oczywiście ze względu na dobre oprocentowanie warto założyć maksymalną kwotę czyli 100.000 zł, gdyż po raz kolejny będzie można z niej skorzystać dopiero po roku następnej karencji.

Wymagane terminy dla premii
 
Aby otrzymać premię nie trzeba trzymać okaty przez 3 miesiące czyli tyle ile trwa. Wystarczy posiadać ją do 1 sierpnia 2016 by zgarnąć premię, która zostanie wypłacona do 30 sierpnia 2016. 

Nawet jej zerwanie nie skutkuje spadkiem oprocentowania jak to jest w praktycznie każdej innej lokacie. Tutaj nazwa lokata bezkarna pochodzi właśnie stąd, że można ją bezkarnie zerwać w dowolnym momencie bez spadku oprocentowania. Niemniej jednak warto ją przetrzymać przynajmniej do 1 sierpnia by zgarnąć premię.

Regulamin nowej promocji 50 zł w BGŻOptima 2016

19 komentarzy:

 1. "Oczywiście ze względu na dobre oprocentowanie warto założyć maksymalną kwotę czyli 20.000 zł, gdyż po raz kolejny będzie można z niej skorzystać dopiero po roku następnej karencji."
  Maksymalna kwota to chyba 100.000zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Zmyliła mnie kwota maksymalna ustawiona domyślnie widoczna na reklamie. Po przesunięciu suwaka max w prawo można kwotę zwiększyć do 100 tys:)

   Usuń
 2. hmn czyli jak już korzystałem z tej oferty lokatowej (rok temu) i nadal posiadam konto to już się nie załapuję na nową promocję ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, trzeba nie mieć konta od roku. Lokatę zakłada się wraz z zakładaniem konta oszczędnościowego.

   Usuń
  2. Konto oszczędnościowe Bgż Optima jest w dalszym ciągu przydatne na co dzień. Czy naprawdę zamykacie go po to aby móc raz w roku założyć taką lokatę?

   Usuń
  3. Oczywiście że tak. Są lepsze konta dające wyższy zysk. Już nie tylko Millennium ma cały czas lepszy procent, teraz nawet Idea bank oferuje lepsze stawki.

   Konto nieużywane powinno być od razu zamykane. Jesienią 2015 mieliśmy 4% w Raifie, więc Optima stała się zbędna. Zimą 2016 było 3% w Millennium, więc znów stawka była lepsza niż w Optimie, zaś wiosną pojawiła się omawiana w poprzednim artykule Zośka Pro ze stawką ponad 2,70%. Wszystkie oferty lepsze od Optimy.

   Ale skoro jest bonus i lokata 3,20% to warto na jakiś czas wrócić do Optimy.

   Usuń
 3. Polcan ws zamykania niepotrzebnych kont masz rację. W przypadku Optimy jest jednak trochę inaczej. Lokatę bezkarną można złożyć po rocznej karencji a konto możesz zakładać i likwidować kiedy chcesz.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe:) Pytanie - jak sprawdzić kiedy się miało lokatę bezkarną, jeśli się nie ma konta w Optimie, a więc brak dostępu do historii.

   Zrobiłem błąd, że nie zapisałem sobie daty maila do Optimy. Wiem że to było w październiku jak założyłem konto w Raifie, doliczając miesiąc wypowiedzenia mam zapisane:
   Optima - listopad 2015

   Usuń
  2. Masz na myśli roczną karencję od lokaty bezkarnej tzn, jeśli u mnie 18 maja 2016r. minie rok od zakończenia lokaty bezkarnej to mogę znowu założyć taką lokatę mimo, że nie zamknęłam rachunku w Optimie? Chyba nie, prawda? Bo przecież jest napisane w regulaminie "Ważne! Lokatę bezkarną może otworzyć Klient, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie był posiadaczem tego konta. Jeżeli Klient nie spełni tego warunku zakładana lokata jest zakładaną przez Klienta Lokatą standardową 3 miesięczną."

   Usuń
  3. Tak ja to właśnie rozumiem.

   Usuń
 4. Anonimowy 21,23
  Jeżeli od zakończenia lokaty bezkarnej minęło 12 miesięcy to zamknij konto oszczędnościowe. Odczekaj kilka dni i złoż wniosek o otwarcie konta z lokata bezkarną. Powinno się udać.
  Z innej beczki- prawdopodobnie BZWBK wprowadził opłaty za smsy autoryzacyjne. Polcan czy mógłbyś się tym zająć bo wiele osób ma konta w BZWBK /chociażby KGP z ostatnich promocji/ i używa ich jako głównych.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie pewnie wpis o tym chociaż wbk obiecuje nam, uczestnikom promocji, brak zmian do połowy 2017.
   Jeśli są opłaty za przelewy zauważę natychmiast, bowiem robię praktycznie kilka dziennie.

   Usuń
  2. Prześwietliłem nową taryfę Opłat w BZ WBK od 01.08.2016r.
   Jest kilka istotnych zmian:
   -Konto Godne Polecenia dalej za 0 zł.,
   -zlecenie stałe - 0,50 zł,
   -przelew24 - 0,50 zł,
   -wypłata/wpłata gotówki w placówce BZ WBK - 5 zł,natomiast wypłata/wpłata przy pomocy karty debetowej - 0 zł. Zmuszają do posiadania karty debetowej, która bezwarunkowo płatna - 7 zł.,
   -Opłata za wznowienie karty - 15 zł.,
   -prowadzenie konta Oszczędnościowego - 1 zł. miesięcznie.

   Usuń
  3. Zapomniałem, dodatkowo 6 i kolejny SMS kod płatny przy kontach innych jak Konto<20 - 0,20 zł. Bezpłatne w miesiącu tylko 5 SMS kodów.

   Usuń
 5. a ja bym gorąco prosił o wyjasnienie oprecentowania na koncie oszczednosciowym, niby 2,6%, bo z tej formułki to nie wiele rozumiem.
  Nowe Środki
  – wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie
  większej niż Zwiększenie Salda Początkowego wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”,

  to jeżeli wczoraj miałem na koncie 0 a dzis wplacilem np 100k to na ile sa one oprocentowane, jest te 2,6% czy jakis wałek

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy 17:13
  Bank ustala datę graniczną a więc nie wczoraj jak piszesz tylko, jak dobrze pamiętam, w tej promocji datę graniczną stanowi 8 kwietnia 2016r. Jeżeli więc na 8 kwietnia b.r. miałeś na koncie 0 zł to wszystkie środki jakie wpłacisz po tym terminie to nowe środki oprocentowane na 2,6%. Jeżeli w dniu 8 kwietnia miałeś np. 500 zł to nowe środki to nadwyżka ponad 500 zł oprocentowana na 2,6 %.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 7. dziękuje za rozwianie wątpliwości

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy od 50 zł premii trzeba będzie zapłacić podatek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nie trzeba:)
   Wg regulaminu w 4.3 jest informacja, że nagrody o wartości do 200 zł są zwolnione od podatku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...