czwartek, 5 maja 2016

250 zł lub 100 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole


Aby założyć omawianą wczoraj lokatę mobilną na 3% trzeba posiadać konto w danym banku. Jak ktoś je już posiada, to nie ma żadnego problemu. Lokatę traktujemy jako miły bonus i warto wtedy instalować aplikację mobilną by ją założyć.

Gorzej gdy nie mamy konta. Zakładanie konta dla samej lokaty wabika raczej nie jest dobrym pomysłem. Konto musi oferować coś ekstra, jakiś fajny bonus na zachętę. Credit Agricole przewidział to i od maja oferuje taki bonus na zachętę na swojej dedykowanej stronie.

Nie jest to już szumny bonus w postaci 1000 zł za założenie jednego z czterech dostępnych kont. Dziś dają cztery razy mniej bo 250 zł na szumnie nazwanym Coraz lepszym koncie osobistym. Czy faktycznie?
Poprzednia promocja z 1000 zł nie była zbytnio popularna, gdyż miała dość trudne warunki do spełnienia. Co prawda pierwsze 200 zł było łatwe do spełnienia, ale i tak wymagano długiej, bo aż 18 miesięcznej lojalności. Czy to się zmieniło?

Zmiany są i to dość znaczne. Do tej pory okres karencji dla nowego klienta wynosił zaledwie trzy miesiące, teraz wydłużono go czterokrotnie. Nowy klient to taki co nie miał tu konta od 1 roku.

Promocja potrwa przez blisko trzy miesiące, bo do końca lipca 2016. Zatem teoretycznie załapią się osoby, które zamknęły tu konto do 30 lipca 2015. Teoretycznie, bo regulamin nie podaje daty początku trwania promocji, która zaczęła się 2 maja 2016.

Co zatem muszą zrobić osoby, które załapią się do kategorii Nowy klient, a chcą zgarnąć 250 zł i założyć omawianą wczoraj lokatę mobilną na 3%.

Tutaj założysz konto w Agricole z 250 zł premii


250 zł za przeniesienie konta dla zadowolonych
Warunek jest mocny i raczej trudny do spełnienia. Credit Agricole żąda bowiem przeniesienia konta z innego banku. Mało tego, wniosek o założenie jest wnioskiem z pełnomocnictwem w którym należy wskazać między innymi... dyspozycję zamknięcia konta w dotychczasowym banku.

Punkt 3 jest zaskakujący

Mam wrażenie, że w tym momencie CA nieco przeholowali. Przeniesienie wynagrodzenia do innego banku należy do naszej dobrej woli. Każdy bank chciałby, abyśmy właśnie do niego przelewali nasze wynagrodzenie, choć tylko nieliczne dają za to jakieś wymierne korzyści.

I banki owszem mamią nas przeniesieniem wynagrodzenia, ale nie wymagają przy tym zamknięcia dotychczasowego konta. Gdy przenosiłem wynagrodzenie z BGŻ do Eurobanku po darmowy limit, nie było wymagana kasacja poprzedniego konta, choć w tamtym przypadku BGŻ i tak szedł do odstrzału, skoro zlikwidowano premię 1%. 

Podobnie w Millennium jak przenosimy limit w koncie po to by jego przyznanie było darmowe, nie jest wymagane by limit w dawnym banku był kasowany. Przenosiłem już kilkakrotnie limit czy to z Kredyt banku a nawet Credit Agricole i nigdy nie wiązało się to z likwidacją limitu w poprzednim banku.

Jeśli ktoś się zgodzi na przeniesienie z likwidacją starego konta, będzie musiał spełniać dodatkowy warunek: 
 • dokonania przelewu na minimum 1500 zł przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe


100 zł za przeniesienie konta dla niezadowolonych
Jest jeszcze druga, łagodniejsza opcja. Tyle że w tym przypadku do zgarnięcia jest znacznie mniej bo 100 zł. Skąd takie dwie różne podejścia?

Bank wychodzi z założenia, że jest bankiem doskonałym. Promocję nazywa przenieś konto z gwarancją satysfakcji, a więc już w nazwie zakłada, że nowy klient będzie usatysfakcjonowany z konta w CA.

Tutaj założysz konto w Agricole z 250 zł premi

Jestem pełen podziwu. Nie ma banku doskonałego, nie ma też konta doskonałego. Owszem kilka kont można wyróżnić, ale raczej nie będzie to Credit Agricole. To jeden z nielicznych banków, w którym klientem byłem tylko raz i jakoś nie pałam chęcią powrotu, chyba że oferta byłaby na miarę konta w WBK.

Bank przyjmuje jednak do wiadomości, że mogą znaleźć się osoby niezadowolone. I w przypadku niewypełnienia przez bank gwarancji satysfakcji wypłaci nam 100 zł. Warunkiem wypłaty jest nieco bardziej drastyczny, jest nim 
 • dokonania przelewu na minimum 1500 zł przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych
Warunek jest zatem dwa razy trudniejszy. Ale za to pozwala przenieść konto z Credit Agricole do innego banku. Przy czym uwaga - czas na przeniesienie jest ograniczony. Należy zrobić to nie wcześniej niż w 7 i nie później niż w 8 miesiącu od dnia otwarcia konta.

Na dodatek musimy się tłumaczyć z naszego niezadowolenia. Bank da nam formularz do wypełnienia, gdzie trzeba będzie napisać, że są lepsze konta od CA z uzasadnieniem. To raczej nie będzie trudne i taką wadę można wskazać już na start.

Duże wymagania jak na konto

Co to za wada? To zależy jakie konto wybierzemy. Jeśli będzie to reklamowane Konto PROSTOszczędzające PLUS to tutaj bank wymaga, by założyć konto z kartą. A karta jest darmowa dopiero przy płatnościach na kwotę aż... 500 zł! A to przecież jeden z najbardziej wymagających warunków darmowości karty.

Dla porównania: WBK nie wymaga żadnych płatności kartą, Millennium wymaga tylko jednej płatności kartą na dowolną kwotę, BPH tylko 4 płatności na dowolną kwotę. Inne banki mają wymagania na 200 zł, 300 zł lub 400 zł jak w Toyota bank. CA wymaga aż 500 zł co z marszu stawia konto w gronie bardzo wymagających kont.

Podsumowując mamy dość nietypową ofertę. Komu jest obojętne, gdzie popłynie wynagrodzenie i nie zależy mu na obecnym koncie, być może skorzysta z oferty by zgarnąć 250 zł. Musi się jednak w tym celu udać do oddziału by założyć konto. 

Od kilku lat przyglądam się nowym promocjom w Credit Agricole, z zamiarem powrotu. Niestety jak dla mnie warunek przeniesienia konta w połączeniu z likwidacją starego jest nie do zaakceptowania. To my powinniśmy decydować, czy zostawić dawne konto czy z niego zrezygnować na rzecz nowego, zamiast zgadzać się na warunki stawiane odgórnie przez bank.

Regulamin promocji Przenieś konto z gwarancją satysfakcji 

9 komentarzy:

 1. Można w ten sposób zamknąć 4 konto oprocentowane na 0% w WBK :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mozna tez zlozyc dydpozycje zamkniecia konta i ja odwolac

  OdpowiedzUsuń
 3. jak dla mnie to akurat - lokata 6- miesięczna z kontem Prestige w Eurobanku się skończyła, opłata za to konto 4,90 więc po co to trzymać?
  Także chyba się przejde do tego Agricole :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata za konto w Eurobanku? Nie robisz prostego przelewu na 3.000?

   Usuń
  2. moge i robić, ale tak naprawdę w tej chwili nic to nie daje, bo w WBK-u jest to samo praktycznie a do 4.000 zł pieniądze pracują. Także Eurobank w tej chwili jest zbędny.

   Usuń
  3. WBK jest całkiem ok i dla małych kwot bezkonkurencyjny, niestety dla większych kwot już nie.
   Eurobank za to daje darmowy limit w koncie i to przez 10 dni w miesiącu, co jest bardzo dużą zaletą, więc korzystam z tego od lat (a co więcej nie trzeba odnawiać tego limitu co rok jak w Millennium).
   I co więcej nie ma tu limitów na przelewy, co w WBK jest bardzo wkurzające. A jak robisz większy przelew nikt nie dzwoni w celu weryfikacji jak w PKO.
   Jak dla mnie Eurobank jest od kilku lat bezkonkurencyjny. Ale oczywiście każdy ma inne wymagania do banków, stąd każdemu co innego pasuje:)

   Usuń
  4. Czy kartę do konta można potem zlikwidować bez żadnych opłat?

   Usuń
 4. Można to wykorzystać i ułatwić sobie zamknięcie konta które nie jest łatwe do zamknięcia (np. trzeba wypowiedzenie wysłać pocztą).

  OdpowiedzUsuń
 5. 250zł nie wyklucza wzięcia 100zł. Spokojnie można przytulic 350zł + 100zł polecający konto

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...