czwartek, 5 maja 2016

Gwarantomat na 3,30% bez dodatkowych produktów znów w Expander


Po dłuugiej przerwie znów daje znać o sobie popularny Expander:) Oferta różnych produktów jest tutaj co prawda cały czas, ale nie omawiam jej na blogu, gdyż są to zwykle różne struktury jakimi lubi raczyć nas Idea bank.

Tym razem jednak wraca oferta naprawdę godna uwagi, gdyż nie zawiera żadnych dodatkowych i nikomu niepotrzebnych produktów. Wszak to co lubimy najbardziej to produkty bez dodatków, takie które dają zarobić bez oglądania się na jakieś dodatkowe warunki giełdowe jak w przypadku e-Rentiera.

Do takich produktów można zaliczyć z pewnością Gwarantomat obiecujący atrakcyjną na dziś stawkę 3,30%. To zwykła polisolokata, jakich omawialiśmy tutaj wiele, nie tylko u Expandera. Wystarczy przypomnieć chociażby bliźniaczy ubiegłoroczny Gwarantomat.
Jak to zwykle bywa w firmach typu Expander to oferta skierowana niestety tylko do nowych klientów. Innymi słowy do osób, które nigdy wcześniej nie skorzystali z usług spółki Expander. A szkoda.

Tym razem ta polisolokata potrwa 2 miesiące. Extrema kwot jakie można tutaj włożyć nie są zbyt wygórowane. Minimalna kwota to 20.000 zł, zaś maksymalna niewiele więcej bo tylko 25.000 zł. Kto zatem ma tyle wolnych środków, może skorzystać z tej oferty, a długo nie potrwa.

Tutaj założysz Gwarantomat na 3,30% w Expander

Według zapowiedzi Expandera oferta ma potrwać tylko do 20 maja 2016 czyli raptem jeszcze tylko dwa tygodnie. Przy czym Expander zastrzega sobie prawo do zakończenia promocji wcześniej. Tego typu okazje zawsze cieszyły się dużą popularnością, więc niewykluczone, że oferta skończy się przed wspomnianą wyżej datą.

W ubiegłych latach przywykliśmy do tego, że Expander prezentował swoje oferty atrakcyjnych polisolokat praktycznie 4 razy w roku. Jakby na każdą porę roku trzeba je było odświeżać. Obecna oferta pojawia się jednak po długiej 7 miesięcznej przerwie.

Porównując stawki widzimy też, że oprocentowanie niestety znów spada. Ostatnia oferta tego typu czyli październikowy Gwarantomat oferował jeszcze 3,50% i to do kwoty 300 tysięcy. Teraz mamy niższą stawkę i mniejszą kwotę maksymalną. 

Ale jaka sytuacja jest na lokatach każdy wie. O Expanderze zdążyliśmy już właściwie zapomnieć, nie sądziłem bowiem, że Gwarantomat jeszcze powróci po tak długiej przerwie. Ale jest, więc warto skorzystać póki jest w ofercie

5 komentarzy:

 1. Witam
  a ja mam pytanie trochę inne - założyłem wczoraj konto w banksmart, ale nie zakładając lokatę na 3,5 czy w związku z tym jak mi uruchomią bankowość będę mógł założyć tą lokatę na 3,5 % czy identycznie jak w mbanku i moneymani - albo zakłada się lokatę zakładając od razu konto i wtedy mamy wabik na 3,5 % a zakładając najpierw konto samo to później nie można już takiej lokaty otworzyć??

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie wspominasz o minusach:
  - trzeba się umówić i udać się do oddziału (nie jest to jeden klik myszką = stracony czas),
  - nie ma tutaj BFG, tylko UFG: czyli w przypadku upadłości dostaniemy tylko 50% kapitału, ale nie więcej niż 30 tys. euro
  - w poprzednich edycjach ludzie pisali, że jest się często "stratnym" o kilka dni: uruchomienie po kilku dniach i do 10 dni na zwrot,
  - prawdopodobnie po takiej wizycie, w przyszłości konsultanci będą dzwonić,
  - polisolokata: na samo słowo zapala mi się już pomarańczowa lampka.

  Często korzystam z różnych promocji, ale ta mi się nie podoba. Marny zysk, a tyle minusów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Expanderze zawsze trzeba się było udać do oddziału tak jak w przypadku Avivy, zaś to że mamy tu UFG to bezpośrednia konsekwencja tego, że to polisolokata.

   Jak dla mnie te minusy są jak najbardziej do zaakceptowania, w przeciwieństwie do minusów jakie posiadają struktury.

   Usuń
 3. Polcan, niestety, ale tutaj się mylisz. Czy wzięłeś pod uwagę koszty/zysk? Dojechanie na spotkanie kosztuje, czas to również... koszt. To jest typowy wabik, aby zdobyć de facto nowy adres/numer telefonu/mail usera, które potem sprzedadzą za XX zł., a nie zdobyć środki finansowe na np. kredyty. Oferta jest beznadziejna. Gdyby tutaj widełki były na poziomie max. kwoty 250 tys. zł., to można by się było bawić. A tak to... bez sensu totalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację... ale z drugiej strony, czy włożyłbyś 250 tys. z zabezpieczeniem UFG? Ja nie. To tylko 0,5-1% więcej niż obecne lokaty.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...