środa, 11 maja 2016

Darmowe wystawianie na allegro


Banki organizują już coraz mniej ciekawych promocji. Poza Credit Agricole nie pojawiło się praktycznie nic ciekawego. Z licznych akcji specjalnych został już tylko omawiany w poniedziałek Paribas z 100 zł premii, ale tutaj mało kto może z tego skorzystać.

Tymczasem na popularnym portalu allegro pojawiła się nowa akcja, adresowana do wszystkich użytkowników ze zwykłym kontem, a więc bez statusu Firma. W akcji tej jest możliwość wystawienia 25 ofert za darmo.

Kto dokładniej może brać udział w tej promocji? W przeciwieństwie do ofert bankowych nie ma tutaj wymogu bycia nowym użytkownikiem. Allegro bardziej promuje swoich obecnych klientów niż nowych.
Warunkiem skorzystania z 25 darmowych wystawień jest wystawienie przynajmniej jednej oferty lub kupienie przynajmniej jednej rzeczy na Allegro w okresie ostatnich 12 miesięcy. Warunek jest zatem najprostszy z możliwych, jeśli brać pod uwagę definicję obecnego klienta.

Oferta promocyjna potrwa do 31 lipca 2016. Pakiet 25 darmowych wystawień ważny jest do końca miesiąca w którym zostały pobrane. Obejmuje on wystawienie przedmiotu, dodatkowe zdjęcia oraz "Czas trwania 14 dni bez równoczesnego zakupu Wyróżnienia".


Promocja ma jednak ograniczenia. Płatne pozostają pozostałe opcje jak:
 • planowane wystawienie
 • cena minimalna
 • pogrubienie, wyróżnienie, podświetlenie
 • promowanie na stronie Działu
 • czas trwania 14 dni przy równoczesnym zakupie Wyróżnienia
Dodatkowo z promocji wyłączono następujące kategorie:
 • nieruchomości
 • wakacje
 • samochody
 • maszyny
 • motocykle i quady
 • inne pojazdy i łodzie
 • przyczepy, naczepy
Płatne pozostaje zatem wystawianie "większego kalibru". Cała reszta może być wystawiana za darmo przez kolejne trzy miesiące. Warto pamiętać, że niewykorzystane oferty nie przechodzą na kolejny miesiąc.Innymi słowy jak ktoś wystawi coś 20 razy, to pozostałe 5 darmowych wystawień nie przechodzą na kolejny miesiąc, lecz przepadają. W kolejnym miesiącu też będzie tylko 25 wystawień.

Regulamin promocji darmowe wystawianie na allegro

11 komentarzy:

 1. 1. Jest to stale powracająca promocja. I bardzo dobrze.
  2. Darmowe jest tylko WYSTAWIANIE, ale już za SPRZEDAŻ trzeba płacić (piszę, bo może nie wszyscy na to zwrócą uwagę).
  3. Trzeba na stronie Allegro aktywować pakiet do tej promocji - samo się z automatu nie włączy.
  4. Brawa dla Allegro za taką promocję, ale trzeba mieć świadomość gry słów - bo sprzedaż nie jest za darmo a promocję trzeba włączyć, a kto tego nie doczyta, będzie mieć żal.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak aktywować promocję?
  Kilka gratów po zimie sie nazbierało ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Link do aktywowania: http://allegro.pl/myaccount/bundles/Index.php

  OdpowiedzUsuń
 4. czy dobrze rozumiem że mam do 31 lipca 3 x 25 darmowych wystawień? czyli 25 w maju, 25 czerwcu i 25 w lipcu

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze ta promocja mobilizowała mnie do wystawienia poniewierających się zbędnych rzeczy a przy okazji zostawał grosz, który normalnie by poleciał do kieszeni allegro

  OdpowiedzUsuń
 6. Allegro więcej zarobi na prowizji od sprzedaży więc to poświęcenie dot. rezygnacji z opłaty za wystawienie to tak naprawdę nic innego jak nakręcanie sobie zysku i polepszanie wizerunku poprzez promocję a przy okazji my jako sprzedający możemy też coś zarobić lub pozbyć się zbędnych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Akurat wczoraj wystawiałem aukcje, ach...

  OdpowiedzUsuń
 8. Allegro traci "klientów"przykładem jest OLX - gdzie jest więcej aktywnych użytkowników. 2 w tym tygodniu miałem nieprzyjemność z oszustwem na ALLEGRO- zakupiony komputer za 4 tysiące nie doszedł. Program Ochrony Kupujących to jakaś KPINA ! Po wydrukowaniu stosownych formularzy na Policji dowiedziałem się że są one nie ważne z punktu widzenia Policji. Teraz czekam na dalsze działania Policji (30 do nn dni). Taka pseudo promocja nie jest promocją -ponosimy koszta sprzedaży(czyli % od ww wartości).
  Z OLX jest tutaj pewniejszy-przynajmniej w mojej opinii - pozdrawiam J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli trafiłeś na oszusta, to raczej nazwałbym to pechem. Ale nie martw się, bo Program Ochrony Kupujących działa do 10 tysięcy, więc prędzej czy później całą kwotę odzyskasz. Tylko zapisz koniecznie w kalendarzu WSZYSTKIE terminy, których musisz się trzymać, przeczytaj dokładnie regulamin, żeby widziec kiedy co i zrelaksuj się, bo złość piekności szkodzi, a przecież pieniądze odzyskasz na pewno. A jesli płaciłeś kartą płatniczą (a nie przelewem/gotówką), to masz jeszcze możliwość dochodzenia zwrotu bezpośrednio przez bank tzw procedurą cashback. Jest to bardzo długotrwałe i wymaga papierologii, ale warto wiedzieć, że jestes chroniony podwójnie.

   Usuń
  2. No niestety ALLEGRO narzuca sztywne terminy. Policja mnie wyśmiała - dokładnie- wg ww portalu policjanci mają a to do 30 dni. Mi udzielili informacji że może potrwać ponad 90.... wtedy juz mi się nie należy zwrot z POK(program ochrony kupujacych...)

   Usuń
 9. Nie znam szczegółów programu ochrony allegro, ale Policja ma chyba niewiele do gadania. Mają przyjąć zgłoszenie i wystawić papierek. A czy z postępowania coś wyjdzie, czy ujmą sprawcę to już dla ciebie żadna różnica.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...