poniedziałek, 30 maja 2016

Konto Idealne na miliony-polaków.pl czyli trudny wybór sześciu kluczowych elementów


Pamiętacie ubiegłoroczną ankietę dotyczącą konta wymarzonego w Raiffeisen? Wystarczyło poświęcić 5 sekund na jej wypełnienie i zyskać w zamian lokatę na 6% co uznałem za jedną z najlepszych ofert roku.

Obecnie mamy możliwość wypełnienia nowej ankiety dotyczącej konta idealnego. W ubiegły weekend wypełniłem tą ankietę i przyznać muszę, że nie jest tak banalna jak przedstawiona tutaj.

Czemu ma służyć ta ankieta przedstawiałem niedawno na PP3 w artykule W kupie siła. Rzekomo mamy kolejną możliwość wpływania na banki, które zaostrzają nam warunki kont. Ale ankieta nie jest łatwa, gdyż daje nam tylko 6 opcji na 19 możliwych.Fajnie byłoby mieć wpływ na nasze konto

Nie będę tu przedstawiał całej ankiety, gdyż jest dość długa. Każdy może ją sobie sam zrobić po rejestracji, która wygląda identycznie jak w akcji specjalnej comperii. Zostawiamy na dedykowanej stronie nasz mail i aktywujemy konto z linka jaki przyjdzie na nasz mail.

Tutaj weźmiesz udział w ankiecie o lepsze konto

Skupimy się tutaj tylko na najważniejszej, kluczowej części ankiety, jaka zainteresuje zapewne każdego czytelnika bloga. Gdybyśmy mieli omawiać wszystkie punkty ankiety, byłby to artykuł gigant, którego nikomu nie chciałoby się czytać. Niemniej jednak ciekawsze punkty w drugiej części artykułu dziś na PP3.


Bez wątpienia najtrudniejsze jest pytanie nr 10 i tutaj spędziłem trochę czasu na wyborze zaledwie 6 opcji spośród 19 możliwych. Musimy bowiem wybrać tylko 6 kluczowych elementów, które mają dla nas największe znaczenie.

Z mojego punktu widzenia, kluczowych jest 8 punktów, więc dwie opcje musiałem wyeliminować. 
 • darmowe przelewy 
 • darmowe prowadzenie konta, 
 • darmowa karta, 
 • darmowe bankomaty 
 • gwarancja braku zmiany 
to rzeczy kluczowe jakie od wielu lat są standardem, ale które banki ostrożnie od niedawna zaczynają zmieniać. To już pięć opcji.Kluczowy punkt trudnej ankiety
Chcielibyśmy także mieć:
 • cashback, który przecież często decyduje o wyborze konta
 • atrakcyjne oprocentowanie rachunku jak w WBK
 • wyższe oprocentowanie produktów oszczędnościowych
Hola, ale to już 8 punktów, a miało być tylko sześć! W końcu na czymś bank musi też teoretycznie zarabiać. 

Tutaj weźmiesz udział w ankiecie o lepsze konto

Oczywiście stworzenie idealnego konta nie jest możliwe. Nawet jeśli bankierzy faktycznie wezmą pod uwagę nasze sugestie, to będzie to uśrednienie odpowiedzi wszystkich ankietowanych. A niektórzy zapewne wybiorą pozostałe 11 punktów.

Niejeden wybierze bliskość oddziału, tańsze ubezpieczenia czy korzystne warunki kredytu. Zapewne tymi punktami będą zainteresowani bankierzy, w końcu oni zarabiają na kredytach i ubezpieczeniu, a klienta w banku można urabiać na swoją modłę. 


Przypomnę, że kto na koniec ankiety odpowie na pytanie o nazwę rachunku idealnie dopasowanego, może wygrać jeden z 55 smartwatch Sony SW2. Niektórzy lubią takie zabawy, więc skoro można połączyć zabawę z potencjalną wygraną to czemu nie.

Tutaj weźmiesz udział w ankiecie o lepsze konto oraz konkursie o smartwatch

Ankieta jest ważna do 30 czerwca 2016. Jak dotąd w dniu publikacji artykułu wzięło udział dopiero ponad 9 tys. osób. Nie jest to dużo, ale czasu do końca akcji jest jeszcze dużo, więc warto by było nas więcej.

Ciekaw jestem jakie wy wybralibyście 6 możliwości spośród 19 możliwych, lub które dwie opcje spośród 8 wybranych przeze mnie trzeba by odrzucić? Mój wybór uzasadniłem w drugiej części artykułu.

Ciąg dalszy: Sprawmy sobie lepsze konto

3 komentarze:

 1. Wymieniłbym "gwarancje braku opłat" na "atrakcyjne oprocentowanie rachunku".
  Jak zmienią opłaty to zmienię bank - oprocentowanie bardziej by się przydało ;)
  "Wypłata z bankomatów na świecie" -> "bezpłatna karta".
  Z karty korzystam cały czas, z wypłat rzadziej. Chyba, że karta bezpłatna na łatwych warunkach.

  Pozostałe 4 tak samo.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 2. Akcja pod patronatem ZBP - dziękuję postoję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie bardzo istotnymi punktami są darmowe bankomaty, często używam ich do wypłacania gotówki, w wielu miejscach niestety płatność kartą nie istnieje. No i aplikacja mobilna, często jestem poza domem, więc bez niej jak bez ręki.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...