środa, 4 maja 2016

Okresowa lokata mobilna z 3,00% na start w Credit Agricole


W majowym rankingu lokat pojawiła się właściwie tylko jedna nowość w pierwszej lidze. To kolejna lokata mobilna w banku, który dopiero teraz debiutuje w dziedzinie mobilności - Credit Agricole.

Lokaty mobilne popularne są już od dość dawna, oferują bowiem nieco wyższe stawki od pozostałych. Na początku wszystkie banki równo oferowały po 4,00%. Z czasem stawki jednak totalnie się rozjechały i dziś są już bardzo różne w zależności od banku.

Credit Agricole szału nie robi. Nie oferuje jakiejś super stawki, która biłaby konkurencję na głowie. Gdyby tak miało być, musieliby zaoferować stare dobre 4,00%. Poprzestali jednak na 3,00% czyli średniej stawce.


A w niej kolejna lokata mobilna
Co ciekawe, CA nijak tej lokaty nie reklamuje. Gdy obejrzymy dość długi filmik na temat nowej aplikacji mobilnej, nie znajdziemy w nim ani jednego kadru na temat lokaty mobilnej. A przecież głównie po to ściągamy sobie aplikację na komórkę.

Dla lokat mobilnych ściągałem sobie aplikację mobilną Millennium czy Eurobanku. Tyle tylko, że w przypadku tych dwóch banków stawka na lokacie mobilnej jest wyższa, w obu przypadkach wynosi bowiem 3,50%. Co więcej w Millennium lokata jest nawet odnawialna na taki sam procent:) 

Różny jest jednak czas trwania. Eurobank pozwala tylko na 1 miesiąc, Millennium daje 3 miesiące. Credit Agricole wpasowuje się pośrodku, oferując lokatę na 2 miesiące, a ściślej na 60 dni. I z góry zaznacza, że nie będzie to stała oferta, gdyż obowiązywać będzie tylko do 30 czerwca 2016.

Jeżeli czas trwania lokat mobilnych różni się w każdym banku, to niestety wszystkie są zgodne co do maksymalnej kwoty. Każdy bank uznaje lokatę mobilną za wabik, więc nieprzypadkowo maksimum lokaty to 10.000 zł.

Credit Agricole daje więc tyle samo co Getin bank czy dziadek Noble bank. A skoro oferta jest czasowa, to całkiem możliwe iż pójdą śladem BZ WBK czy Raiffeisena. Dwa ostatnie banki sukcesywnie obniżają stawki lokat mobilnych: oba banki początkowo oferowali po 4,00%, ale dziś Austriacy oferują już tylko 2,60% zaś Hiszpanie najmniej bo zaledwie 2,50%.

Oprocentowanie standardowe + dodatkowe 2,10%

W Agricole może to wyglądać gorzej. Na swojej stronie CA informuje, że mobilna oferuje swoje obecne 3,00% według kombinacji: lokata standardowa + dodatkowe 2,10%. Po 30 czerwca oprocentowanie dodatkowe może się znacznie zmienić.

Szkoda, że nie ma lokat mobilnych w ofercie BOŚ. Zieloni też wprowadzili niedawno aplikację mobilną do oferty, ale lokaty mobilnej nie sposób tu znaleźć. A szkoda, bo konto warto tu mieć od dawien dawna...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...