wtorek, 10 maja 2016

Nie pozwól uciec premii w Money Mania 5 czyli późne przebudzenie mBanku


Zwykle wszelkie wiadomości od banku czy to smsowe czy mailowe są zwykle od razu kasowane lub lądują po prostu w koszu. Są jednak wyjątki, zaś wyjątek mBanku jest szczególnego rodzaju - może skutkować utratą premii!

Do tej pory brałem udział w praktycznie wszystkich akcjach specjalnych do których byłem dopuszczony. Nigdy nie miałem żadnych problemów z zdobyciem premii, zawsze była ona wypłacana w terminie, więc niepotrzebne było pisanie reklamacji.

Pierwszy "problem" pojawił się teraz, w związku z kończącą się dziś promocją z 600 zł w mBank, którą przypominam na PP3. Premia do zgarnięcia jest bardzo łatwa, ale można ją przegapić, jeśli nie spełni się dodatkowego warunku - kilku kliknięć!

Chociaż konto w mBanku założyłem już dawno i warunki spełniłem w 3 minuty, tyle bowiem zajęło mi zrobienie 5 przelewów, to dopiero 4 maja dostałem zaskakujący sms z mBanku. Jakby bank dopiero teraz przypomniał sobie, że czegoś tu jeszcze brakuje.

Sms brzmiał: mBank: Dziękujemy za złożenie wniosku w promocji Moneymania 5. Zaloguj się do serwisu transakcyjnego i wyraź zgodę na przetwarzanie danych.


Po zalogowaniu się wita nas powyższy komunikat, który w całości brzmi następująco:


Brak zgody = Brak premii


Chodzi zatem o przekazanie Organizatorowi naszych danych osobowych potrzebnych do wypłaty premii. W końcu to organizator przekazuje na nasze konto premię, więc musi posiadać nasze dane, my podajemy tylko maila. Brak tej zgody będzie skutkował brakiem premii. A premię 100 zł wyjątkowo łatwo zgarnąć, gdyż wystarczy zaledwie 5 przelewów na dowolną kwotę. Warto więc zalogować się i sprawdzić, czy czasem bank nie wysłał nam spóźnionego komunikatu.

Szkoda by było łatwej premii, a przyznać trzeba, że dawno tak prostego warunku jak premiowanie za przelewy nie było. Kiedyś BOŚ premiował przelewy płacąc 1 zł za przelew. mBank za jeden przelew płaci aż 20 zł:)

12 komentarzy:

 1. Czy komuś po wyrażeniu zgody zmienił się status na "Wniosek przyjęty", czy też macie status "Zakończenie procesu"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jakoś nic się nie zmienia. Mimo wyrażenia zgody, w dalszym ciągu po zalogowaniu się wita mnie komunikat:
   Promocja Moneymania 5 - wymagana zgoda.

   Też tak macie?

   Usuń
  2. Ja mam tak samo.

   Usuń
  3. Złożyłem drugi raz wniosek, sądząc że może coś źle kliknąłem za pierwszym razem. I nie dalej mam komunikat o wymaganej zgodzie.

   Oczywiście na wszelki wypadek zrobiłem sobie screen na końcu procesu, tam gdzie widnieje nr wniosku. Oba numery są niestety różne. Możliwe, że bez reklamacji się nie obędzie...

   Usuń
  4. To chyba u wszystkich tak jest w takim razie.

   Usuń
 2. Do kiedy bank wysyła ww powiadomienia ? Konto założone 26 kwietnia, a wiadomości brak ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brałeś udział w poprzednich edycjach MoneyManii? Być może dla osób, których dane już mają nie jest to wymagane.
   Dla mnie to pierwsza Moneymania, bowiem z poprzednich byłem wykluczony.

   Usuń
  2. tak, uczestniczyłem w MoneyManii 3, ale żona też uczestniczyła i mimo wszystko dostała wiadomość o uzupełnienie zgody (konto w mBanku założyła tydzień przede mną, ale to chyba nie ma znaczenia, bo wnioski były takie same)- jest jakiś termin w którym bank wysyła te powiadomienia ?

   Usuń
  3. Nic mi o takim terminie nie wiadomo.

   Usuń
 3. Getin wprowadzil limity na maksymalna wysokosc przelewu. Niestety limit ten dotyczy tez lokat (nawet jesli nie posiadamy konta w GNB).
  Obecnie nei mozna wyedytowac lokaty (nadanie lub numeru rachunku do zwrotu srodkow z lokaty) jesli kwota przekracza dostepny limit. Maksymalny limit dzienny to 200K zl. Wszystkie operacje "wyzsze" mozna zlecic TYLKO w oddziale.
  Co gorsza - wg informacji od konsultanta - limit jest uwzgledniany zarowno w dniu edycji lokaty jak i w dniu zapadalnosci lokaty.
  To oznacza, ze w sytuacji gdy laczna suma lokat konczacych sie w jedyn=m dniu przekracza 200K zl - Wasze srodki nie zostana zwrocone ponad 200K - niestety konsultant nie potrafil odpowiedziec, co sie stanie z reszta kasy ani jak sie do niej dostac...

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Anonimowy
  Potwierdzam . Getin nie realizuje likwidacji lokat powyzej 200 tys. Realizacja tylko w oddziale. Pani w oddziale dzis mi powiedziala : "panie , tu sie wszystko wali, ludzi nadal zwalniaja, bank lada chwila zawiesi dzialalnosc. wyzsze przelewy wymagaja zgody warszawy, jest tylko 1 osoba co sklada podpisy. Jest jakis duzy problem z plynnoscia."
  Pamietajcie ze Getin to rowniez idea bank, czy sie myle ???

  OdpowiedzUsuń
 5. złożyłem wniosek 10 maja , a dzisiaj założyłem konto w Mbankun.Na stronie Money Mania w zakładce moje dane nie mogę wprowadzić numeru konta w Mbanku ( pokazuje się komunikat wprowadz poprawny numer konta)
  Mam jeszcze pytanie , czy ten co miesięczny przelew 1000 zł może pochodzić z konta kogoś bliskiego??

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...