środa, 26 września 2018

200 zł do zgarnięcia do IKEA za 10% cashback na karcie w Paribas


Po zniknięciu z rynku WBK pałeczkę w najczęstszych promocjach bankowych przejmuje Paribas. Jak było do przewidzenia Santander stawia na mało ciekawe oferty, za to Paribas ciągle szykuje coś nowego na co warto zwrócić uwagę.

Po omówionej niedawno ofercie 300 zł za Aktywni z kontem omamy tutaj do zgarnięcia 200 zł w postaci karty upominkowej do popularnego sklepu IKEA. Dodatkowo w łatwy sposób można zdobyć 5000 punktów w ramach oferty MamBONUS>
Kto może z tego skorzystać? Według regulaminu ograniczenie dotyczy tylko posiadaczy karty kredytowej w Paribas. Trzeba mieć rok przerwy w posiadaniu takiej karty aby móc skorzystać z kolejnej promocji. To lepiej niż w Citi, gdzie karencja jest o wiele dłuższa.

Tutaj zgarniesz 200 do IKEA + 5000 punktów za kartę w Paribas

Promocja ma potrwać dość długo, bo aż do 18 listopada 2018. Może się jednak skończyć szybciej jeśli pula 4000 nagród wyczerpie się wcześniej. 


Co trzeba zrobić by zdobyć dwie stówki do IKEA?
Paribas jest dość wymagającym bankiem. Francuzi wymagają by w okresie pierwszych dwóch miesięcy od momentu zawarcia karty wydać kartą 2000 zł. Innymi słowy w tej promocji można liczyć na niemały bo 10% cashback.


Co zrobić by zdobyć 5000 punktów w MamBONUS?
Dużo łatwiej jest zdobyć punkty na start. Tutaj wymagane są tylko 4 transakcje kartą, ale każda z nich musi opiewać na minimum 50 zł. Więc w sumie wystarczy wydać 200 zł. Czasu na to mamy do końca drugiego miesiąca po miesiącu w którym dostaniemy kartę. 

Czy 5000 punktów to dużo? Według regulaminu MamBONUS 1 zł to równowartość 2 punktów czyli de facto 5000 punktów dałoby aż 2500 zł, a to już fajna stawka:) Jak łatwo się domyślić punkty nie są wymienialne na gotówkę tylko na nagrody.

Jak wyglądają owe nagrody możecie sobie pooglądać na stronie katalog nagród. Tutaj wyraźnie widać, że owe 5 tysięcy to wcale nie tak dużo. Niektórzy lubią taką punktomanię i cieszy ich jak punkty rosną. 

Tutaj zgarniesz 200 do IKEA + 5000 punktów za kartę w Paribas

Udział w promocji zresztą i tak zwiększy wam startową pulę punktów. Wymagane 2000 zł potrzebne do zgarnięcia karty upominkowej do IKEA z automatu zwiększy wam punkty. Kto takiej zabawy nie lubi może zgarnąć premię do sklepu meblowego i zamknąć niepotrzebną kartę.


Na koniec warto jednak wspomnieć o pewnej wadzie kart w Paribasie. Kartę w Citi można brać w ciemno nawet bez premii jest bowiem całkowicie darmowa. W paribasie tak niestety nie jest i miesięczna opłata za kartę wynosi 6 zł


Z tego prosty wniosek, że paribasowska karta to raczej kredytówka, która służy tylko do zgarnięcia premii i jej zamknięcia. Być może przy zamknięciu bank zaproponuje coś ekstra jak jest w przypadku kart Citi:)

Regulamin programu lojalnościowego Mam bonus
Regulamin oferty 5000 punktów na start

10 komentarzy:

 1. wielki procent w IB zniknął. Szajse. Myślałem że dotrwa do połowy października

  OdpowiedzUsuń
 2. Troszkę off topic, ale z racji że na tym forum jest wielu zorientowanych ludzi chciałem podpytać o jedną rzecz: który bank w tym momencie najfajniej premiuje wpływ wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy o jakie profity Ci chodzi? Jeśli na jednorazowej wypłacie określonej kasy to np. opisane w tym poście na dole konta:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/09/braes-udzia-w-promocji-envelobanku.html

   Jeśli zaś dobrze oprocentowanego KO i jednorazowej premii z polecenia to np. to:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/09/tego-sie-nie-spodziewaem-getin-bank.html

   Opcji jest parę, zerknij aktualne jeszcze promocje wstecz - na tym blogu ;)

   Usuń
  2. Dzięki.

   Chodzi mi raczej o lepsze oprocentowanie KO, bo nie lubię za często chodzić z papierkiem zmiany konta do kadrowej.

   Niestety GB/IB/LB odpadają w przedbiegach z powodów moralnych.

   Usuń
  3. W takim razie może opisane tu niżej KO na 3% w Nest Banku aż na pół roku? Zdaje się, że wymagają właśnie wpływu wynagrodzenia. Tylko ma limit 50 tys. zł.

   Usuń
 3. Pytanie odnośnie IB - czy jak przeleje środki z konta idealnego (swojego) na konto idealne żony to będzie to uznane jako nowe środki - pytam odnośnie założenia lokaty na nowe środki.

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Beda jako nowe jesli20.08 nie byly u Ciebie

   Usuń
 4. Moim zdaniem tak. Liczą się środki na dany dzień, a nie źródło ich pochodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprawa wygląda tak : ja mam konto idealne i żona ma konto idealne i chciałbym założyć lokatę na nowe środki na koncie żony - zasilając jej konto kwotą z konta męża.. i tak zona miała saldo na dzień 20 września np. 40tys. zł - 26 września zakończyła się jej lokata na 10tys. zł ale została przedłużona na lokatę wysoki procent więc defakto saldo z 20 września się ciut zwiększyło (doszły odsetki z kończącej się lokaty) i na początki października chciałem przyrzucić trochę środków ze swojego konta i założyć u niej lokatę na nowe środki.. u niej następna lokata się kończy 15 października to wtedy bym przerzucił od niej (odwrotnie) do mnie też na nowe środki - chyba będzie ok?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...