czwartek, 20 września 2018

Nawet 600 zł do wyrwania z naszego "ukochanego" IDEA Banku ;)

Co jak co, ale chyba żaden inny bank na tym blogu nie budzi tyle emocji co IDEA. To o nim najczęściej dyskutujemy, ale ma on zarówno swoich wiernych fanów jak i mocnych przeciwników. Sam zresztą raz jestem częściowo po jednej stronie, a raz po drugiej ;) Ale przejdźmy do rzeczy. 

To rewelacyjny bank dla tzw. "lokatowców" i nie zmienia się to od lat. Także bezpłatne Konto IDEALNE sprawdzało się przez lata - bo nie raz dało się dzięki niemu dostać większy % na lokatach :) Również szybki (co ważne darmowy!) transfer środków z tego konta zakończonych lokat - za pomocą Express ELIKSIR jest fajną sprawą. Można go wykonać nawet w weekend, a i kwota jaką można w ten sposób przelać nie jest mała - bo to nawet 100 tys. zł. (2*50tys.) Ale przejdźmy do sedna - czyli do obecnej promocji konta firmowego. W końcu to bank głównie dla firm i aktualnie promuje swoje - Konto FIRMA TO JA i właśnie je chcę delikatnie prześwietlić.
Naprawdę ciekawe konto firmowe
Tutaj założysz rachunek firmowy - Konto FIRMA TO JA z możliwością premii nawet 600 zł

Jest to typowy rachunek firmowy, ale z pewnymi udogodnieniami i rewolucyjnymi, jak na czasy ich wprowadzenia - rozwiązaniami. Mowa tu oczywiście o mobilnych wpłatomatach, które jako pierwszy wprowadził właśnie IDEA Bank, a stały się one fenomenem w bankowości i zostały za to wyróżnione i nagrodzone.
Rewolucja w bankowości - mobilny wpłatomat!
Małe i średnie firmy bardzo chwalą sobie ten pomysł i korzystają z niego z roku na rok w coraz większym stopniu, o czym niejednokrotnie bank lubi się pochwalić ;) 
Mobilny wpłatomat działa dokładnie tak samo jak urządzenia "naziemne", a zamawia się go za pomocą aplikacji mobilnej. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że środki na rachunku firmowym pojawiają się już do pół godziny od operacji. Do tego nie trzeba latać z dużą gotówką po mieście.

Co należy zrobić - aby uzyskać tytułową premię nawet 600 zł:
Wystarczy, jak to zaznacza bank: "aktywnie korzystać z konta – zlecać przelewy do US i ZUS, wpłacać pieniądze we wpłatomacie, wystawiać faktury online lub utrzymywać odpowiednie saldo na rachunku." I to tylko tyle, a dzięki temu co miesiąc w ramach premii możesz otrzymać do 50 zł, czyli nawet 600 zł za cały rok. (szczegóły w regulaminie na dole)

Tutaj założysz rachunek firmowy - Konto FIRMA TO JA z możliwością premii nawet 600 zł

 
To jaką premię bank przyzna za poszczególne czynności prezentuje poniższa tabela:
Szczegóły w regulaminie promocji na dole artykułu
Promocja będzie trwać podobnie jak w opisanym tutaj wcześniej Alior Banku - przez 12 miesięcy. Tam też na koncie firmowym można co miesiąc zyskać określoną kwotę. Dlatego jak ktoś nie przepada za IDEA Bankiem, a chce założyć takie konto w ciekawej  promocji odsyłam do artykułu z linka powyżej.

Trochę więcej o samym koncie firmowym z promocji:
W przypadku konta FIRMA TO JA w Idea Banku - nie płacisz nic za prowadzenie rachunku. Standardowe przelewy zlecane przez internet (również te do US i ZUS) oraz dwa przelewy ekspresowe (Express Elixir) i dwa przelewy europejskie (SEPA / EuroElixir) w miesiącu również są darmowe!

Oprócz wymienionych już korzyści należy dodać te wyliczone przez bank:
1) bezpłatny Program do faktur, z pomocą którego nie tylko wystawisz i wyślesz rachunki swoim kontrahentom, ale również zbudujesz bazę z najważniejszymi danymi swoich klientów,
2) Wirtualny Sejf, w którym przechowasz najważniejsze dokumenty; dostęp do niego uzyskasz z każdego miejsca na świecie (wystarczy dostęp do internetu),
3) Wirtualny Oddział Idea Banku, dzięki któremu większość spraw załatwisz, siedząc wygodnie przed własnym komputerem,
4) szeroką ofertę kredytów z decyzją o udzieleniu uzyskiwaną nawet w kilka minut.
Do tego dochodzą jeszcze - Idea HUB, gdzie skorzystasz ze sprzętu biurowego – drukarki, skanera czy słuchawek. Zaś w wybranych lokalizacjach nawet ze studia fotograficznego, gdzie zrobisz zdjęcia np. do wstawienia na stronę internetową firmy lub sklepu.
Dostępny jest również internetowy kantor - jeśli przeprowadzasz transakcje w różnych walutach lub po prostu jesteś zainteresowany ich wymianą.

Tutaj założysz rachunek firmowy - Konto FIRMA TO JA z możliwością premii nawet 600 zł

Wydaje się, że warto skorzystać z tej oferty - bo to konto firmowe z rewolucyjnymi rozwiązaniami. Dodatkowo zyskać można parę złotych na trwającej aktualnie promocji, ale wybór konta firmowego należy oczywiście do Was :)

Regulamin:

Regulamin promocji "Premiowanie za bankowanie"

15 komentarzy:

 1. W jaki sposób można wypłacić z lokaty 100k w weekend? Do dowolnego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwoma przelewami natychmiastowymi po 50k. Tyle jest darmowych w miesiącu. Nie zrobisz tego jednak do dowolnego banku, tylko do tych, które obsługują ExpressEliksir.

   Usuń
  2. Tak jak napisałem za pomocą systemu Express ELIKSIR, a więc właściwie do większości banków, które pozwalają na tą operację również w weekend. Ich listę podaje ta strona:
   http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

   Usuń
  3. Do Pekao SA nie mozna przelać

   Usuń
  4. Pekao SA nie jest w systemie przelewów Express Eliksir.

   Usuń
 2. Co sądzicie,o ile wiecie,o "Komunikacie w sprawie decyzji Prezesa UOKiK nr RGB-2/2018",który wpłynął 18 września tego roku do "Centrum informacji" w Bankowości Internetowej Idea Bank-u?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam sprawę i skomentowałem ją w poście pod artykułem o Getinie. Cytuję siebie:
   Zobaczcie tylko jak IDEA czasem kpi sobie ze swoich klientów. Polecam artykuł na Bankier.pl :
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-proponuje-klientom-rekompensaty-7615192.html
   Czyli proponują w ramach rekompensaty m. in. "lepiej oprocentowaną lokatę". Jest to lokata 3% tylko na 1 m-ąc i dodatkowo z ograniczeniem kwotowym do 10 tys. zł! Potrafią sobie zażartować z człowieka ;) Normalnie mają obecnie dostępne bez takich ograniczeń 3,2% oraz 3,5% dla nowych środków! Czy oni drwią sobie z klientów? Tyle co oni proponują, rzekomo w lepszej ofercie, czyli 3% - daje wymieniony wyżej w artykule na 3, a nie 1 m-c Getin Bank.

   Usuń
  2. Ciekawi mnie,czy podpiszecie ten aneks w celu uzyskania zwrotu nadpłaty.Czy rzeczywiście nadpłaciliście?Ja żadnych opłat ani prowizji nie płaciłem,więc nie widzę korzyści w podpisywaniu aneksu,poza ewentualnym zyskiem z lokaty.

   Usuń
  3. "...poza ewentualnym zyskiem z lokaty." Tylko jakim zyskiem? Ta ich "rekompensacyjna" lokata jest na gorszych warunkach niż te - które dają dla wszystkich ;)

   Usuń
  4. Na dzień dzisiejszy,owszem,ale co będzie do lutego przyszłego roku nie wiadomo;dlatego:"ewentualnym zyskiem".

   Usuń
 3. Cytuję: "Badania przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku przez Grupę Idea Banku wykazały, że aż 98% polskich przedsiębiorców archiwizowało papierowe faktury w biurze księgowym lub w siedzibie firmy." Jak to się zmienia na korzyść e-dokumentów opisano w tym artykule na prnews.pl:
  https://prnews.pl/chmura-wciaga-przedsiebiorcow-437512

  OdpowiedzUsuń
 4. A tutaj, również z tego portalu trochę więcej o stracie IDEA Banku i przyszłości całej grupy w związku z planowanym połączeniem z Getin Bankiem:
  https://prnews.pl/idea-bank-ze-strata-4046-mln-zl-ii-kwartale-2018-r-437546

  OdpowiedzUsuń
 5. Te 404 miliony straty w IB to w wiekszosci zalegle odpisy. Wiec problemu plynnosciowego jeszcze nie maja. Nie wierze jednak w zapewnienia , ze bank stale bedzie przynosil zysk jak dotychczas. Dopoki nie wzrosna stopy procentowe , to IB bedzie mial ciezka sytuacje rynkowa. Zastanawiam sie kiedy bedzie fuzja. Lions bank pojdzie raczej przed fuzja do odstrzalu ze wzgledu na krecenie lodow Getbacka. Niektore oddzialy juz pozamykali. Bedzie nowy twor marketingowy Leszka C. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bez zaangazowania dawcy kapitalu z zewnatrz. Ale kto IB/Getina dzis by przejal i przede wszystkim w jakim celu ? To juz nie lata 90-te i Leszek wie o tym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna ciekawostka o IDEA Banku. Grupa (bo również Tax Care) rezygnuje ze sprzedaży produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych, o czym donosi Puls Biznesu: https://www.pb.pl/nowy-rozdzial-w-zyciu-idei-940698

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie zniknęła ze strony IDEI - Lokata WIELKI Procent na 3,2%. Wielka szkoda :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...