wtorek, 18 września 2018

Tego się nie spodziewałem! Getin Bank ponownie przedłużył promocję 3% na KO

Getin Bank dalej szaleje, nie tylko z pozostawionym wysokim procentem, ale niestety również z regulaminem o czym napiszę w dalszej części. Wpływ na to zapewne miała oferta "młodszej siostry z rodzinnego klanu" - IDEA Banku ;) Choć jej 3,5% na Lokacie na nowe środki trudno przebić - to zawsze jest to jednak blokowanie kasy. Getin przedłużył ponownie na tych samych warunkach promocję swojego Konta Oszczędnościowego na 3% z wysokim limitem - bo aż do 200 tys. zł - gdzie przez cały ten okres (3 miesiące) mamy dostęp do kasy! :) Jednak zmienił zapisy w regulaminie.

Bank właśnie przedłużył swoją rewelacyjną ofertę jednak tym razem tylko dla nowych klientów - otwierających tu KO oraz ROR. Jak podaje to obecny regulamin należy "łącznie" spełnić m. in. te dwa warunki! Czy zatem promocja ta wyklucza obecnych klientów? Moim zdaniem, biorąc zapisy regulaminu dosłownie - niestety tak. 
Promocja na nowe środki KO 3% aż do 200 tys. zł - to dalej chyba najlepsza oferta na rynku, która jednak tym razem eliminuje obecnych klientów.  Warunkiem jest wpływ na w/w konto nowych środków względem dnia 13.09.2018r. I ta data jest tutaj kluczowa - aby środki były uznane jako "te nowe".To świetna oferta zarówno pod kątem oprocentowania jak i kwoty jaką można zdeponować. 200 tys. zł przy 3% na KO to rekord - bo T-Mobile ogranicza nas do 50 tys. a Alior do 20 tys. zł - przy tym samym procencie. Getin Bank wyznaczył graniczną datę 14 października - kiedy to te nowe środki muszą się pojawić na koncie. Wątpiłem aby tym razem bank zdecydował się przedłużyć obecną promocję, dodatkowo na tych samych warunkach - a tu takie miłe zaskoczenie :) Tym niemiłym jest jednak - eliminacja z oferty obecnych klientów, posiadających już ROR i/lub KO.

Tutaj założysz KO na 3% w Getin Banku z łatwą szansa na 3,5% do 10 tys. zł aż przez rok!

Aby przystąpić do promocji bank wymaga oprócz samego KO założenia  również konta osobistego. Jest to ROR o nazwie Proste Zasady i nazwa rzeczywiście jest adekwatna do tego czego bank od nas oczekuje. Bowiem do spełnienia warunku całkowitej "darmowości" tego konta wymagana jest tylko i wyłącznie jedna płatność na dowolną kwotę kartą bądź Blikiem. To jedne z najprostszych warunków do spełnienia! 

Ostatnio bank pozytywnie zaskoczył także w innej kwestii. Getin obniżył jeszcze wymagania do promocji w tym KO na 3,5%! Dla nowych klientów przygotował bowiem już 2 edycję promocji: "Bonus za aktywność" - gdzie przez cały rok można otrzymać do kwoty 10 tys. zł aż 3,5% na KO! Dodatkowo obniżył wymagania w stosunku do jej 1-szej edycji!
I właśnie te warunki zmieniono na lepsze! Wystarczy tylko wpływ 1tys. zł ;)
Jeśli zostaniesz nowym klientem otwierając to konto osobiste i jak zaznacza to regulamin: "suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady w łącznej kwocie wyniesie minimum 1000zł" miesięcznie oraz przy zaznaczeniu zgód marketingowych - masz gwarantowane podwyższenie oprocentowania tych 10 tys. zł do 3,5%! A wszystko to przez 12 m-cy. Co więcej bank nie wymaga - aby było to wynagrodzenie od pracodawcy! Wystarczy zwykły przelew z innego banku ;) 
Co więcej można korzystać z tych 2 promocji jednocześnie! Wystarczy spełnić bardzo proste warunki.

Do tej promocji należy jednak przystąpić najpóźniej do końca listopada. Nie trudno zauważyć, że wymagania do spełnienia w tej promocji - są identyczne do tych, które tylko zwalniają z opłaty za konto w Millennium Banku (1000 zł wpływu i jedna płatność kartą/bądź Blikiem) Tutaj te czynności gwarantują nam dla 10 tys. zł - wspomniane wcześniej 3,5% na KO przez cały rok! Więcej w regulaminie na dole artykułu.Jak każdy bank - tak i Getin rozpieszcza najbardziej nowych klientów dlatego dla nich to nie koniec niespodzianek ;) Po raz pierwszy bank ten uruchomił - Program poleceń, w którym to w banalny sposób można dostać dodatkowe 50zł na start przy założeniu konta Proste Zasady z polecenia! Wystarczy podczas zakładania konta wpisać w specjalnym polu KOD osoby polecającej i posiadając już to konto spełnić proste 2 warunki (cytuję):

"1) Nowy i Obecny Klient powinni wyrazić i utrzymać zgodę na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną(w tym na adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego) na dzień wypłaty Nagrody.

2) Nowy Klient w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Konta Osobistego, zapewni wpływ na nowo otwarte Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble w wysokości co najmniej 1000 zł z rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Noble Bank."

Kto chciałby być poleconym przeze mnie bądź Polcana i dostać ten KOD zapraszam do kontaktu na maila tzielak1@gmail.com. Ty również będziesz mógł po założeniu konta polecić je swojemu znajomemu. Za każdego (maksimum 5-ciu), którzy spełnią warunki otrzymasz po 100 zł !!! To może dać Wam nawet dodatkowe 500 zł ;) Więcej o Programie poleceń we wcześniejszym artykule na ten temat. 
Jeśli chcesz założyć ROR w Getin Banku z możliwością skorzystania z KOD-u polecenia - do zyskania tych 50 zł musisz użyć tego linka poniżej:Podsumowując oferta Getinu jest rewelacyjna, ale niestety tym razem tylko dla nowo zakładających ROR i KO - bo to oni jak zwykle mogą zyskać najwięcej! Oferta KO na 3% aż do 200 tys. zł jest skierowana tylko do osób zakładających to KO i ROR, więc jeśli je w Getin Banku już posiadasz (wg. regulaminu założone przed 18.09.2018 r.), to na tę promocję się niestety nie łapiesz. Ci nowo przystępujący, którzy mogli mieć inny produkt banku (np. kredyt/kartę kr./lokatę) już tak, ale - pod warunkiem, że zasilą konto nowymi środkami wobec dnia 13 września oraz w okresie od 18.09.2018r. do 14.10.2018r. nie zakończył im się okres trwania poprzedniej promocji na nowe środki!
I tu jest ta mała niedorzeczność. Jeśli regulamin warunkuje przystąpienie do promocji od założenia zarówno KO jak i ROR-u - to po co w ogóle odnosić się do tego o czym on mówi powyżej? Trochę to moim zdaniem zagmatwali.  
(szczegóły w regulaminie promocji na dole artykułu)
Dotychczasowi klienci mogą zyskać zaś na programie poleceń. Do KO na 3% nie trzeba specjalnie przekonywać - bo bije na głowę całą konkurencję, a przy okazji może wpaść parę stówek za polecenie konta ;) 

Jeśli nie chcesz się bawić w kody na dole link do otwarcia KO:


 Regulaminy:

31 komentarzy:

 1. A jak ktoś ma KO bez ROR'u?
  trzeba założyć ror ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ROR, jak to w większości promocji bankowych - jest wymagany. Ale Konto Proste Zasady - jak sama nazwa wskazuje nie wymaga wiele. Jest on całkowicie darmowy - przy tylko jednej płatności w miesiącu, na dowolną kwotę kartą lub Blikiem. Tak, więc nawet ta karta nie jest obowiązkowa - jak ktoś chce płacić samym Blikiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po przeczytaniu w regulaminie "4. W okresie trwania Oferty Specjalnej Bank codziennie na koniec dnia wylicza Nowe środki dla Uczestnika" obstawiam, ze nia da sie zrobic podkladki? Tzn mam np teraz 200K, dolewam drugie 200K ktore bedzie nowymi srodkami i zabieram stare 200K?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie przejdzie. Mało tego, regulamin w obecnej formie WYKLUCZA obecnych posiadaczy ROR i KO! :(

   Usuń
 4. Zobaczcie tylko jak IDEA czasem kpi sobie ze swoich klientów. Polecam artykuł na Bankier.pl :
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-proponuje-klientom-rekompensaty-7615192.html
  Czyli proponują w ramach rekompensaty m. in. "lepiej oprocentowaną lokatę". Jest to lokata 3% tylko na 1 m-ąc i dodatkowo z ograniczeniem kwotowym do 10 tys. zł! Potrafią sobie zażartować z człowieka ;) Normalnie mają obecnie dostępne bez takich ograniczeń 3,2% oraz 3,5% dla nowych środków! Czy oni drwią sobie z klientów? Tyle co oni proponują, rzekomo w lepszej ofercie, czyli 3% - daje wymieniony wyżej w artykule na 3, a nie 1 m-c Getin Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego wniosek, że nie każdy wie o zagrywkach IB które tutaj każdorazowo komentujemy. Wielu klientów pewnie nawet nie zauważa, że okresowo są tutaj promocje, a jak już się załapie np. na lokatę na nowe środki to daje się ogolić do 0,01%.
   Tacy zapewne pomyślą, że owe 3% to gratka...

   Usuń
  2. a teraz to ja mam problem z Optimą która obniżyła mi oprocentowanie na Smart do 0.7%. Saldo na dzień badania miałem 0zł. Nowe oprocentowanie promocyjne na koncie zaczęło się od 1 sierpnia bodaj i trwa do 5 listopada. 1 sierpnia też miałem zero zł. Początkowo miałem 2.6% i trzymałem tam drobniaki. Zrobiłem kilka przelewów wychodzących, przychodzących w sierpniu, wrześniu i dziś zobaczyłem 0.7%. Już nie chce mi się czytać tych regulaminów i tabel. Może ktoś wie czemu?

   Usuń
  3. Czemu ci się nie chce czytać tych tabeli? Bo jesteś leń.
   I. Definicje:
   Saldo Początkowe – suma środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta
   BGŻ Optima Klienta, wg stanu na koniec dnia 2 lipca 2018 r.,

   Usuń
  4. Bo czytam takie papiery niemal 12h na dobę i czasem po prostu mam już wrzątek w głowie a kazdy nowy paragraf przyprawia o ból oczu :-) Akurat o tym zapisie wiedziałem, ale jako ze wydawało mi się ze saldo mam na 0zł to myślałem ze są jeszcze jakieś inne czynniki. Tymczasem zapomniałem o lokacie. jak wycofałem z niej pieniadze to wtedy spadło oprocentowanie. Ot i cała historia. Muszę czekać do 5 listopada na nowe warunki, ale tak się zastanawiam czy nie zamknąć tego konta skoro optima potrafi zliczyć saldo prawie miesiac do tyłu przy nowych warunkach. jedyną zaletą tego konta są jednak darmowe przelewy

   Usuń
 5. Cyt: "Bank właśnie przedłużył swoją rewelacyjną ofertę zarówno dla nowych jak i obecnych klientów w promocji na nowe środki na KO. 3% aż do 200 tys. zł"
  Według mnie nie dla obecnych klientów, gdyż został zmieniony - Regulamin Oferty Specjalnej „Na nowe środki” – XII edycja.
  Już nie posiadania, lecz tylko założenia. Czyli artykuł jest do poprawki?
  IV. Warunki przystąpienia i uczestnictwa w Ofercie Specjalnej
  1. Warunkiem przystąpienia do Oferty Specjalnej jest spełnienie w Okresie przystąpienia do Oferty oraz w całym Okresie trwania Oferty Specjalnej łącznie następujących warunków:
  a) zawarcie umowy o Konto Oszczędnościowe,
  b) zawarcie umowy o Konto Osobiste,
  c) udzielenie i utrzymanie (tj. brak cofnięcia) Zgód marketingowych,
  d) brak wyrażonego sprzeciwu Uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego, a w przypadku, gdy przed przystąpieniem do Oferty Uczestnik sprzeciw taki złożył, wyrażenie zgody na przetwarzanie jego danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego
  oraz wpływ Nowych środków na Konto Oszczędnościowe w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej.
  Warunki wskazane w ust IV pkt. 1 lit. c i d nie ograniczają ani nie wyłączają prawa Uczestnika do cofnięcia wyrażonych zgód lub wniesienia sprzeciwu do przetwarzania jego danych osobowych, niemniej w przypadku skorzystania z tych uprawnień Uczestnik nie będzie spełniać warunków promocji, ze skutkiem wskazanym w ust. III. pkt. 7 i 8
  2. Nowe środki wpłacone w Okresie trwania oferty specjalnej są objęte promocyjnym oprocentowaniem o którym mowa w ust III pkt 1
  3. Uczestnik może wyłącznie raz przystąpić do Oferty.
  4. Oferta Specjalna obejmuje wyłącznie jedno Konto Oszczędnościowe w Okresie trwania Oferty Specjalnej. W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego konta oszczędnościowego, Ofertą Specjalną może zostać objęte najstarsze indywidualne Konto Oszczędnościowe w Banku.
  5. Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 18.09.2018 r. do 14.10.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Jerzy. Poprawię to jak będę mógł najszybciej - bo mam urwanie głowy w pracy :(

   Usuń
  2. Na stronie jednak wciaz widnieje zapis "Z oferty Konta oszczędnościowego „Na nowe środki” może skorzystać każda osoba, która:
   posiada już lub założy konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym i wpłaci nowe środki zgodnie z definicją określoną w Regulaminie oferty."
   Zapomnieli zmienic?

   Usuń
  3. Cytuję regulamin: "5. Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 18.09.2018 r. do 14.10.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.
   Po co zatem o tym wspominać - skoro warunkiem przystąpienia do obecnej promocji - jest założenie w podanym terminie ROR-u i KO? Czy to źle rozumiem?

   Usuń
  4. pkt 5 sugeruje ze jest to albo błąd albo gapiostwo kogoś kto konstruował ten regulamin bo ten punkt jest zupełnie niepotrzebny. Skoro Oferta dotyczy tylko osób zawierajacych umowę to ktoś kto posiada już konto z natury rzeczy jest wykluczony z tej promocji.
   Albo więc zapomniano dodać wzmianki o posiadaczach konta w pkt 1. albo bałaganiarz zapomniał wykreślić pkt 5. chyba że chodzi o tych co zamkną stare konta i otworzą nowe w trakcie tej edycji.
   Ja i tak mam dalej XI edycję aż do 1 listopada. Co bedzie dalej to zobaczymy, ale do następnej edycji to pewnie bede mógł przystapić w połowie grudnia dopiero
   MM

   Usuń
  5. Dokładnie. Pracownik banku usuwający zapis "lub posiadanie" nie przeczytał dalej regulaminu. Brak spójności. Kogo tam zatrudniają? U mnie natychmiast otrzymałby upomnienie.

   Usuń
  6. Tom Tom... Powiedz ty mi czemu nie zamiesciłeś mojego poprzedniego komentarza a część jego treści powtórzyłeś w swoim (zakładam jednak ze to zbieg okoliczności).
   W Regulaminie jest błąd. Zostanie wkrótce poprawiony przez bank i opublikują nowa treść regulaminu. Oferta jest skierowana również do aktualnych posiadaczy kont.
   MM

   Usuń
  7. Do MM. Ano z takiej prostej przyczyny, że nie ja zamieszczam komentarze. Robi to Polcan - po weryfikacji. Ja nie mam do nich dostępu.

   Usuń
  8. Anonimowy 18 września 2018 14:00
   Cyt: W Regulaminie jest błąd. Zostanie wkrótce poprawiony przez bank i opublikują nowa treść regulaminu. Oferta jest skierowana również do aktualnych posiadaczy kont.
   MM
   Skąd masz taką wiedzę?

   Usuń
  9. @Anonimowy 14:00 - MM
   Wszystkie komentarze zostały dziś opublikowane (oprócz anglojęzycznych niczego nie wnoszących do dyskusji) Czasami trzeba poczekać na publikację, gdyż jak TomTom mam uranie głowy w pracy. W miarę możliwości staram się jednak regularnie publikować Wasze cenne komentarze.

   Usuń
 6. CZyli jest to tylko oferta dla nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie jak w końcu. Żona miała jakieś konta u nich, ale teraz chyba brak, może wziąć udział czy nie? Bo wrzuciłbym do niej środki.

   Usuń
  2. Dobre pytanie ;) Na stan regulaminu na tą chwilę moim zdaniem (i nie tylko) niestety tak. Tylko dla nowo zakładających ten ROR i KO. Chyba, że bankowy regulamin swoje, a promocja swoje.

   Usuń
 7. Jestem w aktualnej promocji 3% do początku października więc nie będę mógł skorzystać z tej nowej opisanej tutaj. Pieniadze pójdą pewnie na lokaty do IB albo KO Millemium i tam poczekają na kto wie kolejna promocję 3% KO w Getin

  OdpowiedzUsuń
 8. Wkurza mnie to pogrywanie na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wkurza mnie to pogrywanie na nowe środki."
   Niestety to już standard i w większości banków tak jest. Na szczęście jednak w Getinie definicja "nowych środków" nie jest aż tak zagmatwana jak w Idei ;)

   Usuń
 9. Wyjasniło sie w koncu? Dla obecnych tez jest? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wyjasniło sie w koncu? Dla obecnych tez jest? :)" Wiem, że nie mojej odpowiedzi oczekujesz, ale bank zwleka z poprawą regulaminu (być może celowo). A on na pewno jest do poprawy - gdyż jego obecna wersja niestety wyklucza obecnych posiadaczy KO/ROR. Najdziwniejsze jest to, że strona internetowa banku mówi iż mogą oni brać udział - a już sam regulamin - ich wyklucza. Po co zatem była ta zmiana w jego treści? Może właśnie po to - by nałapać nie do końca doinformowanych klientów i przetrzymać ich kaskę za darmo? Tego właśnie nie wiem i nie do końca rozumiem intencje banku, który jak najszybciej nie wyjaśnia tej kwestii.

   Usuń
 10. Ta promocja jest skierowana również do obecnych klientów. Sprawdziłam to wpłacając środki na KO - zostały objęte promocją. Bank wyliczył stan środków na dzień badania salda i potwierdził w przesłanej na rachunek wiadomości, że spełniłam warunki promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli mają niezły bur... w regulaminie ;)

   Usuń
  2. Ok, o to mi własnie chodziło, aby jakis user potwierdził. Dzieki sliczne.

   Usuń
 11. Polecam artykuł o stracie IDEA Banku oraz krótko o planowanym połączeniu z Getin Bankiem na prnews.pl:
  https://prnews.pl/idea-bank-ze-strata-4046-mln-zl-ii-kwartale-2018-r-437546

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...