wtorek, 4 września 2018

Zarobić w dwojaki sposób czyli premie spod lady


Od pewnego czasu jeden z czytelników bombarduje mnie pytaniami jak można zarobić na bankach w obie strony. Chodzi nie tylko o premie na start, ale także o premie na koniec, za samą chęć wyjścia z grona klientów banku.

Pomysł ciekawy, chociaż w praktyce mało użyteczny. Zamykałem wiele kont w różnych bankach, a mimo to na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy jakiś bank próbował dawać bonus za zatrzymanie nas w gronie klientów banku.

200 zł na start oraz... 300 zł na mecie;)
Ostatnio jednak rzeczony czytelnik poinformował mnie, że coś takiego zaistniało w Millennium. Od dłuższego czasu informuję na blogu o tym, że kto nie skorzystał z bonusu na start może wypisać się z grona klientów banku by wrócić po jakże łatwe 200 zł na start.

Tutaj weźmiesz udział w promocji 200 zł na start w Millennium

Gdy z tego właśnie powodu zamykałem konto w banku, nie dostałem żadnej informacji. Być może dlatego, że zamykał mi je kumpel, który wiedział że niebawem wrócę po premię, więc nawet nie próbował mnie zatrzymać.

Tymczasem czytelnik złożył właśnie wniosek o wypowiedzenie konta i dostał propozycję dodatkowego bonusu za wstrzymanie się z zamknięciem. Bank oferuje 5% cashback za płatności Blik oraz 2% za płatności kartą.

Tej oferty nie ma w standardzie. Podobno do zgarnięcia jest w sumie 300 zł w pakiecie po 50 na miesiąc. Łatwo więc policzyć, że owa 'ukryta' promocja potrwa przez 6 miesięcy. Jak ktoś i tak płaci kartą w Millennium, a znam takie osoby, to lepiej żeby te płatności były nagradzane.

Podobny przypadek miałem zresztą w ubiegłym roku dotyczyło jednak karty kredytowej. Założyłem ją tylko po darmowe uruchomienie limitu w koncie, gdy więc limit już został otwarty zawnioskowałem o natychmiastowe zamknięcie niepotrzebnej kredytówki.

Tymczasem bank by zachęcić mnie do zatrzymania karty dał 3% cashback i to bez limitu zwrotu. Mogłem więc dokonywać płatności po kilka tysięcy i całość tej płatności była objęta zwrotem za zakup. Jak widać banki pod ladą mają ciekawe oferty i trzeba na nie zapolować.

Możecie więc potestować trick z zamknięciem konta. Warto jednak przy tym zaznaczyć miesięczny okres wypowiedzenia, zamiast trybu natychmiastowego. Wówczas można poczekać nawet 30 dni na 'propozycję spod lady'. 

Oczywiście konta zamykać wcale nie musimy. W dowolnym momencie możemy zrezygnować z zamykania, a wówczas bank anuluje złożone wypowiedzenie. W ten sposób można sprawdzić każde konto poza ING czy nie ma jakiejś dodatkowej promocji przeciwnej do promocji na start.

Za informację o ukrytej promocji dziękuję Zbyszkowi, który dowiedział się o niej w ubiegłym tygodniu. Natomiast jeśli ktoś spotkał się z podobną propozycją zatrzymania klienta w innym banku dajcie znać.

15 komentarzy:

 1. Ja w zeszłym tygodniu miałem tel. z Deutsche Banku. Pan, który zakładał mi w oddziale lokaty promocyjne na 3% zasugerował, że nie muszę od razu po ich zakończeniu zamykać u nich kont. Powiedziałem, że nie potrzebuję "martwych" rachunków i wtedy padła propozycja 2,5% na bodajże jakimś KO. Odpowiedziałem, że mam już przyszykowaną pod tą kasę KO w Getin na 3% i to zakończyło nasze "negocjacje" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wracając do KO w Getinie na 3%. Pamiętajcie, że jeszcze tylko przez niecałe 2 tygodnie można przystąpić do tej promocji na nowe środki aż na 3%. To najwyższa stawka na rynku dla tak dużej kwoty, a dodatkowo można zarobić na programie poleceń, o którym Polcan napisał w tym artykule: http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/08/50-z-na-start-oraz-500-z-ekstra-za.html

   Dla osób, które chciałyby skorzystać z mojego polecenia w Getinie podaję swój KOD: 3R5D35
   Mam zamiar "nie rozstawać" się z nimi przez minimum rok, więc premię 50zł mają te osoby jak w banku ;)

   Usuń
  2. Trzeba przypomnieć, że aby spełnić warunki otrzymania tych 50zł po wpisaniu KOD-u polecenia należy wg. regulaminu:

   "1) Nowy i Obecny Klient powinni wyrazić i utrzymać zgodę na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną(w tym na adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego) na dzień wypłaty Nagrody.

   2) Nowy Klient w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Konta Osobistego, zapewni wpływ na nowo otwarte Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble w wysokości co najmniej 1000 zł z rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Noble Bank."

   Usuń
 2. Potwierdzam korzystam z tej promocji w Millenium, jednakże mam zwrot max 60 zł (30 zł karta i 30 zł blik).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja natomiast zamykając konto w Millenium otrzymałem propozycję zwolnienia z płatności bezgotówkowej kartą debetową min. 1 raz i spełniania warunków przelewu 1000 zł przez okres 6 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw mi też to proponowali, ale się nie zgodziłem. Wówczas magiczny cashback się pojawił, więc zamknięcie przesunęło się o 6 miesięcy.

   Usuń
 4. Mnie z tego powodu już trzeci raz przesunęło się zamknięcie w millenium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak wygląda "współpraca" przy pomocy Sprytnego, Blue Media oraz Żabka?

   Usuń
  2. Elegancko.Można korzystać.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. a wie Pan Panie Krzysztofie, że po upadku tych skoków zlicytują Panu mieszkanie na rzecz pokrycia dwukrotnych wkładów członkowskich ... :)

   Usuń
 6. Nie ma konta oszczędnościowego w db na 2.5 Jet w banku zachodnim na 2. 5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Krzysztofie, widzę że często wybiera Pan zupełnie niekonwencjonalne produkty oszczędnościowe. Czasem wychodząc na tym lepiej (długoterminowa lokata na niemal 4%), czasem gorzej. W BZWBK ma pan poza kontem Max Oszczędnościowym, jeszcze konta Systematyczne, oprocentowane na 2.7%. Co Pan o tym myśli.

   Usuń
 7. A ja mam w skoku Stefczyka udziały za 50 zl A jaworzno 30 zl

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzisiaj w Citi za nie zamykanie konta PRIORITY zaproponowali 5% cash back do 30zł miesięcznie przez 6 miesięcy. Fine by me :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...