piątek, 18 marca 2022

2,5% na KO w Alior oraz nowa edycja konta z 300 zł na start

W tym tygodniu rosło napięcie w oczekiwaniu na odpowiedź Aliora na to co wydarzyło się w Getinie przed tygodniem. Wszystko przez start nowej edycji KO u melonika i faktycznie mamy tu dość mocną zmianę, od dziś jest już 2,5% a nowi w dalszym ciągu mogą liczyć na dodatkowe 300 zł, ruszyła bowiem nowa promocja konta. Słowem jest nieźle.


 

Zaczniemy jednak od KO zwane tutaj kontem MegaOszczędnościowym. Jak zwykle mamy tutaj dwie promocyjne stawki, które można uruchomić do 5 kwietnia:

 • 1,5% dla nowych środków
 • 2,5% dla nowych środków za przelew na ror w wysokości 2000 zł

Wniosek prosty, warto tutaj mieć konto, bo stawka dzięki temu rośnie znacznie, a przelać sobie 2k to żaden problem, przy czym karty mieć tutaj nie trzeba. Na dodatek ror w Aliorze daje możliwość skorzystania z 5 darmowych przelewów natychmiastowych, co często się przydaje.

O dziwo nowe środki tym razem są wyliczane za bardzo krótki okres wstecz. Przywykliśmy, że banki dają sobie tydzień lub dwa wstecz względem daty nowej promocji. Tymczasem Alior patrzy na saldo jakie mieliśmy 15 marca a więc w ubiegły wtorek, zaledwie 3 dni temu!

Nie sposób też przypomnieć o super sprawie jaką jest nieograniczona ilość darmowych przelewów wewnętrznych z KO na ror. Korzystałem z tego non stop co z przelewami natychmiastowymi pozwala optymalizować swój cashflow. W konkurencyjnym Getin i Millennium trzeba już uważać, bo drugi przelew i kolejne są już niestety płatne.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

300 zł na start dla nowych

Ponieważ dla podwyższenia stawki do 2,50% potrzebny jest ror i przelewanie nań 2000 zł, warto przypomnieć, że samo założenie konta bank oferuje możliwość zgarnięcia na start 300 zł. A to już jest fajny bonus do jednego z najlepszych KO na rynku.


Kto może z tego skorzystać? Hmmm, obecnie mamy już trzecią edycję tej promocji. W poprzednich karencja wynosiła 2 lata,w obecnej edycji nie uległo to zmianie. Dalej należy mieć przerwę dwuletnią w posiadaniu tutaj konta by wrócić po premię i liczne bonusy. Dobrze chociaż, że nie ma tu sztywnej daty, która wydłużałaby się w kolejnych edycjach.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

Nowa edycja potrwa przez najbliższe dwa miesiące, więc powyższy link powinien być aktywny do 30 kwietnia 2022. W poprzednim artykule na ten temat linki zostały automatycznie podmienione, więc jak sądzę podobnie będzie od maja, jeśli oczywiście będzie 5 edycja. Pamiętajcie by przy składaniu wniosku zaznaczać odpowiednie zgody, bo to warunek podstawowy w każdej promocji bankowej - tutaj dotyczy to zgody na wiadomości elektroniczne oraz głosowe.

 

Co trzeba zrobić by zgarnąć o stówę więcej niż poprzednio czyli 300 zł?

300 zł za banalne dwie czynności w miesiącu

Warunki nie są jakoś skomplikowane. Bank wymaga by jedynie by w każdym miesiącu trwania promocji:

 • zalogować się do apki
 • wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta

Za takie dwie banalne czynności dostaniemy 50 zł. Niniejsza promocja trwa przez pół roku, więc sumie takich premii można mieć 6 co daje nam tytułowe 300 zł. Jak ktoś przegapi w którymś miesiącu te warunki to przepada mu tylko premia za dany miesiąc, nie ma kar wprzód, Warunki są jednak tak łatwe, że trudno tutaj coś przegapić.

Uwaga: warto na konto przelewać sobie jednorazowo 2000 zł w miesiącu by uniknąć niepotrzebnej opłaty wysokości 10 zł (nie dotyczy osób do 26 roku życia, które nie muszą nic robić).

 


Konto w Alior jest zdecydowanie jednym z najlepszym na rynku i w przeciwieństwie do innych najwięcej. Przykładowo do konta można wybrać sobie dwie darmowe korzyści, które w dowolnym momencie można zmieniać w zależności od potrzeb.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

Wyżej widzimy przykładowo co jest do wyboru. Przydać się może wybranie 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu, a limity wcale nie są tutaj małe. Można także wybrać wyższe oprocentowanie na KO. Te opcje zaznaczyłem na żółto by łatwiej je odnaleźć. Sam je obecnie używam po zmianach.

Podsumowując widzimy jak ważne jest dbanie o własne finanse i pilnowanie terminów. Czynność łatwa, a przynosząca duże korzyści dla naszej kieszeni. Ale tego czytelnikom FpG nie trzeba chyba przypominać:)

Regulamin promocji 300 zł za bankuj mobilnie

Regulamin promocji konta oszczędnościowego na 2,50% edycja 22

40 komentarzy:

 1. A coś ty za regulamin wkleił. To nie ta promocja KMO, to poprzednia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkleilem te która była dostępna w banku, Alior jeszcze jej nie odnowił.

   Usuń
  2. Już zaktualizowane:)

   Usuń
 2. Dla zainteresowanych, Getin na lokacie zatrzymaniowej oferuje dziś tylko dwa depozyty:
  2,10% na 4m
  2,60% na 6m,
  minimalny wkład to 10k. Kasa oczywiście poszła do aliora na opisana wyżej promocję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co korzystać z oferty zatrzymaniowej kiedy od ręki dla każdego w Getinie mamy 3%. Z tego samego powodu Alior wypada blado. Na 3% jest jeszcze Inbank, gdyby ktoś był pod korek w Getinie.

   Usuń
  2. Pod warunkiem że spełnia się warunek nowych środków. Ja go nie spełniam.

   Usuń
 3. W Inbank nie trzeba mieć nowych środków, a jednak oferta lepsza. Nie trzeba nawet zakładać żadnego konta nie mówiąc o dodatkowych wymaganiach. Trzeba jasno napisać, że Alior ofertę dał poniżej rynku, a nie wychwalać kiepską ofertę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. In bank daje tylko lokaty blokujące SR dni na kilka miesiecy, a nie konto z dostępem do środków w każdej chwili i w dowolnej ilości, a to zasadnicza różnica.

   Usuń
  2. Alior dal po srodku, skoro Mille daje 2% a Getin 3%, to po co sie maja wysilac. PKOBP czy Pekao dalej szoruja w okolicach zera. Poza tym w Alior masz nieograniczona ilosc przelewow na ROR a wtedy jest duzo latwiej zarzadzac swoim budzetem.

   Usuń
  3. W Getin mam 2% na KO do prawie końca maja, więc konto zamknąłem u zielonych w tym tygodniu. Przelewać środków na te sama stawkę do millennium nie widziałem sensu, ale Alior wręcz spadł mi dziś z nieba i to w ostatnim momencie, bo już w weekend wyjeżdżam z kraju. Przelewać kasę do kantoru w Alior i z powrotem do Getin na pewno nie jest wygodnie, a tak znów wszystko na miejscu i pod ręką. Bo nigdy nie wiadomo jaka kasa będzie w kantorze potrzebna.

   Usuń
 4. Chyba lada dzień będzie nowa oferta Getin ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie do czytelników czy środki na koncie walutowym w Alior wpływają w jakiś sposób na badanie salda w tym banku dla KO? Pokasowalem stare waluty, a środki z kont norweskich, meksykańskich itd wracają na konto podstawowe w pl.
  Wiem ze w millennum na pewno tak, ale Alior kantor to oddzielne logowanie, więc nie jestem pewien, bo login w zasadzie ten sam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla promocji KMO Alior liczy tylko srodki w PLN (o to chyba pytasz). Wiele lat temu liczyl walute ale byly z tym mega problemy, bo trudno bylo zgadnac po jakim kursie to mialoby byc liczone i czy codziennie zmienne. Wycofali sie z tego juz dawno.

   Usuń
  2. Będę miał okazję to sprawdzić, bo wczoraj dostałem smsy z Aliora o pozamykaniu kont walutowych, więc jak sądzę kwoty śmieciowe zostały przeksiegowane na nasza walutę i zwiększa mi saldo.

   Usuń
 6. Rodzi się też pytanie czy saldo na rachunku maklerskim ma wpływ na KO. Dziś rozpoczęte KO będzie się kończyć w czerwcu, zaś moje obligacje aliorowskie kończą się po 6 latach w maju. Dużo nowych rzeczy do sprawdzenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan, a czy nie powinno być tak: Zwolnienie z opłaty 10 zł za konto przelej 1.500 zł, zwolnienie z opłaty 5 zł za kartę debetową – zrób zakupy kartą (w punktach usługowo- handlowych lub przez Internet) za co najmniej 300 zł, przelej miesięcznie 2.000 zł – wtedy podwyższone oprocentowanie na Megaoszczędnościowym do 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
 8. Pytanie z innej beczki. Spotkaliście się z sytuacja, że usługa zapłacona może być niezrealizowana? Mam wyjazd pojutrze, zapłaciłem że przejazd z lotniska do hotelu i dziś podałem jego adres firmie przewozowej. Odpowiedź z firmy brzmi: za późno, przewóz nieważny.
  Nie wiedziałem, że coś takiego jest możliwe. Jak widać lepszy jest sprawdzony sposób kombinowania na miejscu niż bukowania z wyprzedzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Korzystałem z usług tej strony https://www.getyourguide.pl/
  i wszystkie fakultety były zrealizowane. Tam są też dowozy z lotniska do hotelu... może coś sobie wybierzesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pytam jak dojechać, bo to nie jest problem. Do tej pory wyjeżdżając martwiłem się na miejscu co dalej, różnie bywało, ale zawsze człowiek jakoś dojechał.
   Teraz tylko widząc przy bukowaniu biletu na samolot nową opcje dowozu do hotelu z lotniska wybrałem przejazd w jedna stronę, bo powrót był już dwa razy droższy.
   Na co chce tutaj zwrócić uwagę to fakt, ze dotąd sądziłem, że opłacona usługa jest nieodwołalna i obojetne kiedy się zgłoszę choćby i na samym lotnisku to przewoźnik musi zrealizować usługę. Tymczasem na dwa dni przed dostałem odmowę jej wykonania. Ciekawe czy chociaż kasę zwrócą. Info jest raczej przestroga dla innych, że w takim przypadku trzeba zgłosić nazwę hotelu z wyprzedzeniem, a
   nie czekać do momentu pakowania.

   Usuń
  2. Polcan błagam Cie. Zawsze może być, że ktoś nawalił, w szczególności przejazdy itd. A w krajach nazwijmy to niepewnych to już w ogóle możesz zabukować i szansa że ktoś podjedzie jest 50 na 50.
   Ale i w takiej Grecji zdażało się to mi już.
   Pan transportowiec liczy na minimum 4 czy 5 osob a jak jesteś w dwójkę, co gorsza w pojedynkę, to szansa, że on podjedzie to ruletka. Dlatego trzeba naprawdę wcześnie wyjechać na lotnisko aby mieć zapas. Albo nocować bardzo blisko lotniska, tak żebyś z Buta nawet doszedł.

   Usuń
  3. Dlatego od lat latam wyłącznie na zorganizowane wycieczki przez biura podróży. Prowadzą za palec od wylądowania do finalnego wylotu. Fakultety mogę kupić u nich albo u miejscowych.
   Znajomi, którzy latają we własnym zakresie twierdzą obiektywnie, że na co trzecim, czwartym takim wyjeździe coś nie gra.
   Ja obliczałem, że ani to tanio, a ni komfortowo i martwić się trzeba, czy ktoś nie nawali. Ale każdy ma wybór czy kupuje z biura czy leci na własną rękę.

   Usuń
  4. Wszystko ma swoje wady i zalety, za napisanie reklamacji w ramach rekompensaty dostałem ostatnio bon na 200 zł od biura podróży i to na pewno jest na plus. Z drugiej strony do miejsca gdzie obecnie lecę nie obsługuje żadne biuro podróży, więc akurat tym razem nie mam wyboru.
   Zresztą prowadzę prywatny ranking wyjazdów i trudno wskazać według niego co jest lepsze. Najlepszy był zrobiony na własną reke, ale najgorszy też organizowałem sobie sam.

   Usuń
  5. A ja nigdy nie korzystam z przygotowanych wyjazdów. Wszystko planuję samodzielnie, robię to co chcę i ile chcę, a nie to co mi wymyśli jakieś biuro. Ale jak będę starszym panem, to może zmienią się moje upodobania.

   Usuń
 10. Obecna - 22. edycja - trwa krótko: Uczestnik może przystąpić do Promocji, jeśli wpłaci Nowe środki od 18 marca 2022 roku do 5 kwietnia 2022 roku. Poprzednia edycja trwała od 16 lutego 2022 roku do 17 marca 2022 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, warto mieć to na uwadze... Dlatego chyba zaczekam na 23. Choć dziwaczne że AŻ tak krótka, nawet posiedzenie RPP jest 6.04.

   Usuń
  2. do Anonimowy 19 marca 2022 07:37 Z obecnej nie skorzystam. Wejdę w następną.

   Usuń
 11. W Polsce jest tylko komunikacja prywatna i na wsie busy tylko jedzza

  OdpowiedzUsuń
 12. Millennium potrafi być zabawny. Właśnie otrzymałem reklamę pod hasłem 'twoje oszczędności dawno tego nie widziały', sprawdziłem co to.
  Od 1 kwietnia konta mają mieć 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Które konta ?

   Usuń
  2. Wszystkie te, które do tej pory w standardzie miały 0,01%. Info na ten temat jest w poczcie wewnętrznej.

   Usuń
 13. Konto "Mega!!! Oszczędnościowe" i promocyjne stawki, 2,5% i 1,5%.
  Ani to mega, ani to promocja. To żenada w obecnych czasach.

  OdpowiedzUsuń
 14. TYLKO nieboszczka Idea dawała i obecnie Getin daje nieco więcej niż standard 1-2%. Jak kipnie Getin to idziemy z kasą na dno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale Idei już nie ma... i chyba nie będzie...

   Usuń
 15. W Alior do wyboru mamy dwie spośród jedenastu korzyści. Taką korzyścią jest m.in. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym: Zyskaj więcej i podnieś oprocentowanie na swoim koncie oszczędnościowym do 2% dla salda do 10 000 zł dla aktywnych.
  Czy naprawdę teraz mamy tylko 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiekszosc to tzw. pseudokorzysci, jedna z nich jest te 2%, bo nie dosc, ze trzeba wydac 300zl, to jeszcze jest to dla 10 tys. Korzysci, to juz byly w dawnym koncie KWJ Aliora, ze wszystkimi uslugami darmo za 1 przelew na miesiac. Rzad lub NBP powinien przystapic do sciagniecia nadmiernej plynnosci z bankow komercyjnych, ale po co, skoro glownymi beneficjentami obecnej sytuacji sa Pekao i PKOBP oferujace 0,01% na depozytach.

   Usuń
  2. do Anonimowy 20 marca 2022 13:49 To wydaje się absurdalne. Konto Megaoszczędnościowe jest obecnie na 2,5%, a ta Korzyść do 10.000 zł jest na 2%. Gdyby klient aktywował tę tę korzyść, to straciłby!

   Usuń
 16. 1 procent z wpływem dochodu.a 0.75 bez wpływu dochodu od 1 kwietnia

  OdpowiedzUsuń
 17. Od 1 kwietnia konta oszczędnościowe w milenium te na 0.01 ma być 0.75 już dostał potwierdzenie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...