czwartek, 10 marca 2022

Nieoczekiwana podwyżka do 3% na KO w Getin + 50 zł na start

Niespodzianka, mamy oto już 3% na KO w Getin! Aż żałuję, że w lutym wskoczyłem tutaj od pierwszego dnia w stawkę 2%, bo całkiem nie spodziewałem się, że po dwu tygodniach zobaczę tu o 50% większą stawkę.


Stopy w tym tygodniu poszły o kolejne 0,75pp w górę i jak dotąd banki raczej niechętnie podnosiły swoje stawki, a już z pewnością wolniej. Tym razem Getin zareagował lepiej i podniósł stawkę o 1pp co jest ewenementem w obserwowanej tutaj serii podwyżek.

To nie jest pomyłka, ruszyła trzecia edycja KO w Getin z nową stawką, mimo że druga edycja miała potrwać jeszcze przez 2 tygodnie do 24 marca co łatwo sprawdzić w artykule na ten temat jaki zamieściłem tutaj, gdy ruszyła poprzednia edycja.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawkami 2% oraz 3%

Niestety saldo dla nowych środków badane jest identycznie do tego z poprzedniej drugiej edycji czyli w dniu 16 lutego 2022. W dalszym ciągu nowa stawka 3% obejmuje środki do 400.000 zł czyli jak za najlepszych czasów i obowiązuje przez 3 miesiące. 

Nowa promocja ma potrwać bardzo krótko bo tylko do 31 marca. Zaledwie o tydzień dłużej niż miała trwać poprzednia edycja tak nieoczekiwanie zamknięta z dnia na dzień.

50 zł na start za 3 przelewy

Cały czas w Getin jest aktywny program poleceń. Jeśli chciałbyś dodatkowo zgarnąć na start 50 zł a nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod. Warunkiem przystąpienia jest bardzo krótka karencja bo tylko brak konta po... 31 maja 2021.


Jakie warunki trzeba spełnić dla dodatkowej kasy? Niezwykle proste:  wystarczy przelać sobie z innego banku 2000 zł przez 3 kolejne miesiące.To wszystko. Żadnych płatności kartą, na określoną kwotę czy ileś tam płatności. Wystarczy przez przelaniem nowych środków na fajne KO przelewu dokonać najpierw na ror, a potem dopiero na KO przelewem wewnętrznym. Koniec. 

Ciekaw jestem, czy przełoży się to teraz na reakcje w innych bankach, ale trzeba przyznać, że Getin zawiesił poprzeczkę naprawdę wysoko. Nie pamiętam bowiem tak dużego skoku w górę.

Regulamin 3 edycji KO w Getin z 3%

Regulamin programu polecającego dla dodatkowych 50 zł

37 komentarzy:

 1. Do 25 kwietnia kasę mam zamrożoną na 3% w Ciechanowie. Coś czuję, że przeniosę wtedy kasę już gdzieś na 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam tam władowane, do 04.05 bodaj, więć jeszcze sporo, do tego czasu możemy na KO mieć większe oferty nawet.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ale na 15 miechow. Przy rosnacych stopach najlepiej brack najkrótsze okresy.

   Usuń
  2. ale na krotsze okresy oproc. 3% w getin

   Usuń
 3. Bezczelność ze strony banku:
  Naliczyli mi opłatę 9zł za prowadzenie KPR + 5zł za kartę debetową dla KPZ za luty 2022.
  W lutym wykonałam płatność kartą:
  01.02 (1x)
  25.02 (1x)
  26.02 (3x) - natomiast w tym przypadku 26.02 to data zlecenia - czyli wtedy zrobiłam zakupy, ale sklep zaksięgował to dopiero 01.03.2022 - stąd niespełnienie warunku 5 płatności !
  Jakim prawem tak robią, skąd konsument ma wiedzieć ile dni zajmie zanim dany sklep zaksięguje daną płatność?
  Może się teoretycznie zdarzyć że kupimy coś 01.02 a sklep albo jakakolwiek instytucja będzie miała jakaś "obsówę" i zaksięgują to dopiero 01.03...
  Przecież to nieporozumienie jakieś, żeby klient obliczał ile zajmie im zaksięgowanie danej transakcji żeby sobie specjalnie wcześniej odliczał dni aby się zmieścić przed końcem miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to jest KPR? Co to za konto? Getin?

   Usuń
  2. Też się kiedyś nadziałem na różnice w ksiegowaniu i od tej pory zawsze ilosciowki w sekwencji rosnącej idą jako pierwsze zaś potem kwotowki.
   Przykładowo w marcu najpierw placilem:
   - Millennium 1x
   - Getin 5x
   - PKO 10x
   Zostały mi jeszcze 2 płatności ostatnie na dziś.
   Potem używam już tylko karty kredytowej. Nigdy nie zostawiam tego na koniec bo zwykle 3-4 trwa księgowanie. W lutym należy brać poprawkę na krótszy miesiąc więc płatności robi się do 24 choć ja i tak wyrabiam wszystko w pierwszej dekadzie by mieć to z głowy.

   Usuń
  3. Podobnie zresztą oblicza się opłacalność terminu wizyty np. u dentysty. Stomatologowi jest obojętne kiedy przyjdziemy, więc warto umawiać się tak by płatność przypadała na początek okresu grace period, a nie na koniec. Tym bardziej, że kwoty do zapłaty zawsze są duże. Akurat wczoraj zastosowałem te zasadę.

   Usuń
  4. polcan, przepraszam umawianie się do stomatologa pod kątem opłacalności terminu to już gruba przesada. To tak jakby na początku okresu grace period jedzenie kupować z wyższej półki, a wraz z upływem w/w okresu oszczędzać na jedzeniu. To już trochę paranoja.

   Usuń
  5. Masz rację. Sparzyłem się już na czymś takim bo przykładowo takie zwlekanie w przypadku zakupu lotu zawsze się mści, ale akurat dentysta jest ok. Nie mówię oczywiscie o sytuavji, gdy kogoś boli ząb, bo to zupełnie inny przypadek, ale o zwykłej profilaktyce, gdzie tydzień w te czy we wte nie ma żadnej roli. Zawsze jest się miesiąc do przodu.

   Usuń
 4. Bezczelność ze strony banku:
  Naliczyli mi opłatę 9zł za prowadzenie KPR + 5zł za kartę debetową dla KPZ za luty 2022.
  W lutym wykonałam płatność kartą:
  01.02 (1x)
  25.02 (1x)
  26.02 (3x) – natomiast w tym przypadku 26.02 to data zlecenia – czyli wtedy zrobiłam zakupy, ale sklep zaksięgował to dopiero 01.03.2022 – stąd niespełnienie warunku 5 płatności !
  Jakim prawem tak robią, skąd konsument ma wiedzieć ile dni zajmie zanim dany sklep zaksięguje daną płatność?
  Może się teoretycznie zdarzyć że kupimy coś 01.02 a sklep albo jakakolwiek instytucja będzie miała jakaś „obsówę” i zaksięgują to dopiero 01.03…
  Przecież to nieporozumienie jakieś, żeby klient obliczał ile zajmie im zaksięgowanie danej transakcji żeby sobie specjalnie wcześniej odliczał dni aby się zmieścić przed końcem miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz jeszcze na Berdyczów.Żalisz się na wszystkich blogach.

   Usuń
  2. Nie bardzo rozumiem o jaka date Ci chodzi, generalnie jest data transakcji, czyli dzien kiedy dana kwota jest blokowana i dzien rozliczenia transakcji przez MC czy VISA. Zadaj pytanie do Getina, jaka data decyduje do zwolnienia, czy dokonanie zakupu czy data obciazenia konta?
   W Aliorze np. jest jasne przy kredytowkach i chyba przy debetowkach podobnie, ze do wyliczenia, ilosci, kwot trans/mies decyduje data dokonania transakcji a nie jej rozliczenia.

   Usuń
 5. 26 lutego to była sobota. Skoro z płatnością zwlokłeś do ostatniej chwili i jeszcze w weekend to pretensje do składu desek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja poprzednią promocje miałem uruchomioną 9 grudnia, więc trwa 92 dni do 11 marca. Zazębia mi się z obecną. Saldo na 16 lutego było zero, ale to nieistotne. 14 tego kończy mi się lokata w neogangu więc mogłyby iść tu ale niestety nie da rady. Coś wymyślę. Mam jeszcze mała lukę w Ciechanowie, muszę sprawdzić czy dalej dają 3%.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam info że odpalona nowa promka przed czasem bo ludzie pouciekali z banku z kasa. Uciekli w gotówke. Była panika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panika ? przed czym, przed kim ? Chyba przed własną głupotą...

   Usuń
  2. Ja nie wpadnę w panikę. Teraz mam wolne niecałe 70% limitu w Getin. Szkoda go w całości nie wykorzystać, więc potrzymam gdzie indziej i zobaczę, co zaproponują po 1 kwietnia. Może i "stracę" na tym niespełna 600,00 złotych, ale może się okazać, że potem zyskam więcej. Tym bardziej, że dwa rodzinne Getiny pozamykane, więc nie muszę wykonywać żadnej gimnastyki z kartami.

   Usuń
 8. @ptok na tych samych warunkach można założyć lokatę np. 3 miesięczną, nie jest to samo co KO ale opcje istnieją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale lokata w getinie gdy się skończy i chcesz wyjechać z tą kasą z getinu to tracisz promocyjne oprocentowanie na części kasy z KO. Dlatego nie lubię lokat we getinie. Do wyliczenia salda na nowe środki w ko liczą się wszystkie depozyty. Lokaty też.

   Usuń
 9. Polcan, gdzie znajduje się informacja o dacie badania salda. Napisałeś, że saldo dla nowych środków badane jest identycznie do tego z poprzedniej drugiej edycji czyli w dniu 16 lutego 2022. Gdzie znajduje się ta informacja? Nie mogę jej znaleźć w regulaminie 3. edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strona 3 kolumna 3: data salda początkowego

   Usuń
  2. do Ptok 10 marca 2022 17:50 Tak, zgadza się. Dopiero od 1 kwietnia br. (czyli nie obecna edycja, a następna).

   Usuń
 10. do Ptok 10 marca 2022 14:56 Mam podobnie. U mnie trwa grudniowa edycja ze stawką 1,7%. Musi zakończyć się, by móc wejść w obecną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli nie możesz wejść w ta która zaczęła się dzisiaj nawet jak zakończy się grudniowa na 1,7. Trzeba czekać na następną

   Usuń
 11. do Anonimowy 10 marca 2022 12:06 Dobrze, że zamieściłeś tę informację. Wydaje się, że zabiegi, które opisałeś, są oczywiste. Jednak warto o nich przypominać. Nb., w Millennium, jeśli zrobisz zakupy kartą 26 lutego, to dopiero 1 marca transakcja taka zostaje zaksięgowana w Millennium. I Millennium dzięki tej lutowej transakcji zaznacza, że spełniłeś jeden, obok wpływu 1000 zł (tysiąca), warunek darmowości konta za marzec (a to nieprawda, wszak w marcu nie płaciłeś jeszcze kartą).

  OdpowiedzUsuń
 12. Do Polcan, Polcan, tak jak napisałeś w poście, dzień, na który Getin wylicza saldo początkowe na produktach depozytowych oraz na EKO, to 16.02.2022 r. Informacja ta znajduje się na karcie 3. REGULAMINU - EDYCJA NR 3/2022.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cały czas w Getin jest aktywny program poleceń. Jeśli chciałbyś dodatkowo zgarnąć na start 50 zł a nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod.

  Czy osoba która jest polecana ma jakiś bonus z tego? Pytam czy opłaca się pod kątem założenia dwóch kont na siebie i drugie na żonę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w każdym programie poleceń tak jest, że korzystasz z kodu zakładasz konto, a potem generujesz sobie kod i polecasz żonie.

   Usuń
 14. Mam u nich konto oszczędnościowe w wypowiedzeniu. Jak chcę założyć lokatę, to mogę tylko z tego konta przelać pieniądze, tak samo do zwrotu mam tylko to konto. A podobno można bez konta lokaty założyć, ale poje..bali.

  OdpowiedzUsuń
 15. W trakcie składania wniosku o lokatę w Getinie przez dostęp internetowy (nie mam już tam żadnego konta) chciałam zmienić z odnawialnej na nieodnawialną. Nie da się. Czy po jej opłaceniu (jeszcze nie wiem jak, bo wniosek jest "w przetwarzaniu) będę to mogła zrobić, czy trzeba czekać, aż się zakończy, wtedy ją zerwać i dopiero podać rachunek do zwrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Getinie wszystko sie da, ale na infolinii. Tam zmienisz na nieodnawialna i podasz rach zewnetrzny do zwrotu, ewentualnie jak wolisz w placowce bankowej.
   W bankowosci intern. jezeli lokata byla zasilona z rach zewnetrznego, to powinna byc mozliwosc ustawienia jako nieodnawialna na ten rach, ale nie jestem tego pewien. Jak nie bedzie mozna to patrz infolinia/placowka opisane wyzej.

   Usuń
 16. Mam już wniosek w Getinie o lokatę z podanym numerem konta. Co teraz? Po prostu wpłacić na nie z innego banku deklarowaną kwotę? (w Getinie żadnych kont nie mam). I co wpisać w "Tytule" wpłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelej deklarowaną przez Ciebie kwotę na numer konta, który wysłaliśmy Ci na e-mail podany we wniosku.

   Usuń
 17. Cieszmy się tym 3% bo to ostatnie miesiące Getinu. BFG już się przygotowuje do skoku, kwestia czasu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie wladza ma na glowie inne problemy, takze jeszcze troche czasu to zajmie. Musi byc kontrolowane przejecie, bo BFG to taka kasa nawet "nie smierdzi", zeby zrobic upadlosc i wyplacac kwoty gwarantowane.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...