niedziela, 13 marca 2022

2,50% na KO oraz łatwe do zgarnięcia 200 zł do Allegro w Pekao

Z nową promocją ruszył Pekao czyli bank z żubrem. Nie jest to lubiany bank, ale trzeba przyznać, że warunki do zgarnięcia premii ma łatwe, więc warto tu wejść, zgarnąć premię i zmykać, bo też do niczego innego ten bank raczej się nie nadaje.


Kto może z tego skorzystać? Niestety regulamin wyklucza dawnych klientów Idea bank, gdyż nie można tu mieć konta po 1 stycznia 2020 czyli dnia w którym przymusowo większość z nas została ich klientami. Pozostali mogą czytać dalej, zaś fani niebieskich mogą sobie podarować lekturę.

Tutaj zgarniesz 200 zł do Allegro za konto w Pekao

Promocja o dziwo jest bardzo krótka, bo tylko do końca marca. Bank co prawda ostrzega, że akcja jest limitowana ale wątpię by skończyła się przed 31 marca 2022, wszak najlepszą klientelę sobie sam wykluczył;)

A co trzeba zrobić by zgarnąć dwie stówki? Akcję podzielono na 4 etapy i w każdym z nich do zgarnięcia jest po 50 zł.


1) 50 zł za wpisanie Kodu Promocji

Początek jest łatwy do przesady. Wystarczy kliknąć w link promocyjny, wybrać załóż konto online i we wniosku wpisać Kod Promocji ALLEGRO oraz własny mail. To wszystko by zgarnąć premię, dla wniosków złożonych do 31 marca 2022. Premia zostanie wypłacona do 30 maja.


2) 150 zł za płatności kartą przez 3 miesiące

Dalej mamy getinowskie warunki. Wystarczy zapłacić 5x razy kartą w miesiącu i dostajemy za to 50 zł. Innymi słowy za jedną płatność dostajemy aż 10 zł premii, nawet jeśli kupimy sobie np. jedno jabłko. W Getinie robimy to za darmo, tutaj zgarniamy konkretną kasę.

Ten banalny warunek należy spełnić w kwietniu, maju oraz czerwcu. Premię 50 zł dostaniemy odpowiednio w czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Jak widać bank zwleka jakoś 2 miesiące z wypłatą premii o miesiąc dłużej aniżeli w innych bankach.


Co ciekawe bank ten ma dość konkurencyjne konto oszczędnościowe w porównaniu do Aliora czy Millennium. Na dziś Pekao daje 2,50% ale oczywiście z dużymi ograniczeniami. Można wpakować do 20.000 zł, ale za to na długo bo nawet przez pół roku, a dokładniej na 183 dni. Oferta ważna tylko do końca marca.

Tutaj zgarniesz 200 zł do Allegro za konto w Pekao

Podsumowując mamy typową ofertę w Pekao godną uwagi tylko przez fakt łatwej premii i w miarę dobre KO, chociaż z małym limitem kwotowym. Niestety oferta mocno limitowana pod kątem klienteli i chyba szybko ta karencja nie zostanie skrócona...

Regulamin promocji Przezakupy z kartą Visa FX

Promocja 2,50% na KO w Pekao

16 komentarzy:

 1. Może doradzicie... Na początku pandemii, dwa lata temu, poza tym że na szczęście kupiłem obligacje czterolatki indeksowane inflacją, założyłem też lokatę w BOŚ Banku na pięć lat z oprocentowaniem rosnącym w kolejnych latach: 1.5%, 1.7%, 2%, 4% i 5%. Uśredniając, dawałoby to 2.84% rocznie. Jednak można zerwać tę lokatę po pełnych latach bez utraty odsetek. No i teraz właśnie kończy mi się drugi rok, więc jak się zawinę z kasą to wyjdzie że rocznie miałem 1.6%. No i się zastanawiam czy zrywać, bo teraz oprocentowanie na lokacie będzie lepsze (2%), no ale wobec tego co się dzieje i tak może zostać w tyle za rynkiem ofert depozytowych. Pytanie co potem w ofertach, gdzie sufit... Mam przed sobą jakby depozyt trzyletni na 3.66%, wyliczając średnią z oprocentowania ostatnich trzech lat lokaty. No ale jakbym miał zrywać to lepiej zaraz niż za pół roku, bo odsetki doliczają się po pełnych latach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi sie, ze lepiej zerwac i umiescic na KO (np. 3%). Jak chcesz ulokowac dlugoterminowo to jeszcze warto poczekac na koniec podwyzek NBP i wtedy albo obligacje hurtowe SP z gieldy albo moze uatrakcyjnia oferte detaliczna za pare miesiecy.
   Generalnie lokata na dlugi termin to zawsze "slaba" rzecz, do tego sluza obligacje, ktore daja duzo wyzsze stopy zwrotu.

   Usuń
  2. o godz. 02.35 to się śpi smacznie...

   Usuń
  3. Nie, 02:35 to doskonała godzina na rozważania finansowe dla zaradnych kupców

   Usuń
 2. 3,66% przez najbliższe 3 lata może się okazać tym czym maksymalnie się wszyscy najemy.
  Nie jest powiedziane, że odsetki będą rosły powyżej 3,66% przy inflacji 9%.
  Sytuacja jest nieprzewidywalna ale jeśli inflacja 9% się utrzyma przez 3 lata to wszyscy pójdziemy z torbami.
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi: Zostaw lub zerwij. Faktycznie lokaty na bardzo długi okres czasu są ryzykowne, całe szczęście masz pole manewru. Najbliższy rok przecierpisz ale później 4-5% to już będzie nieźle.
  Sam nie wiem co bym zrobił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Guciu
   Nie patrz co oferuja banki, ale jakie sa rentownosci obligacji hurtowych, to jest wyznacznik rynkowych stop procentowych. Obligacje SP na GPW daja juz zarobic powyzej 4%. "Goldmany" przewiduja stopy sentralne na poziomie 5-5,5%.

   Usuń
 3. Goldmany przewidują stopy w NBP, nie w bankach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co tak kurczowo trzymasz sie tych bankow. Oszczedzanie dlugoterminowe to w obligacjach SP a nie w bankach. KUP papiery SP na GPW i w kazdej chwili mmozesz sie ich pozbyc, oczywiscie, te staloprocentowe trzeba kupowac na koncu podwyzek NBP.

   Usuń
 4. Taka sobie ta oferta 2.5% ale musieli się dostosować do rynku i też coś pokazać. Mnie jednak to nie interesuje. WIBOR 3M już na poziomie 4,22 i takie albo i nieco wyższe będzie od 16.03 oprocentowanie starszych kont oszczędnościowych w NEST banku - dla trochę młodszych kont będzi to o 0.5% mniej . Ja mam to na powyżej 4 i dopóki takich stawek nie zobaczę ani myślę coś zmieniać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężki przypadek:)

   Usuń
  2. Ile jest darmowych przelewów z KO w Nest?

   Usuń
  3. A ja mam kilka edycji COI które dają mi około 10 procent i nie pisze o tym przy każdej gównianej okazji. A ty o tym Neście napierd....z na okrągło powodując już odruch wymiotny. Daj żyć.

   Usuń
 5. No, właśnie !

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie tak, gość jest podjarany tym 4% jakby miał co najmniej 14%.
  Ja złorzeczę na 5,05% na COI0624,ale jest nadzieja w czerwcu na dwucyfrowy wynik.

  OdpowiedzUsuń
 7. ING 2 procent konto oszczędnościowe

  OdpowiedzUsuń
 8. Neo na Nowe Środki podwyższył do 2,8%.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...