piątek, 25 marca 2022

Znaczne podwyżki na lokach Facto w BFF do 4%

Tak jak zapowiadaliście w komentarzach od dziś mamy podwyżkę na lokatach w BFF. I to na tyle duże, że stają się one mocno konkurencyjne w stosunku do dotychczasowych liderów czyli Getina oraz Inbanku. Jak widać banki się obserwują i starają być na czele w tym wyścigu, a dla nas to tylko lepiej.


Jakie zatem stawki można liczyć oraz o ile wzrosło nam od dziś oprocentowanie? Podwyżki są znaczne co widać już na start. Inbank jakoś nie rusza od dłuższego czasu lokaty na najkrótszy okres, a tymczasem BFF właśnie tu zafundował nam największy ruch w górę z 1,50% na 3,25%! Ostro:)

Tutaj założysz lokaty w BFF ze stawkami od 3,25%

Jak zatem wyglądają tutaj stawki? Dla terminów do roku na dziś wyglądają one następująco:

 • 1 miesiąc: 3,25% (poprzednio 1,50%)
 • 3 miesiące: 3,50% (poprzednio 2,50%)
 • 6 miesięcy: 3,50% (poprzednio 2,50%)
 • 9 miesięcy: 3,75% (poprzednio 2,50%)
 • 12 miesięcy: 3,75% (poprzednio 3%)

Dalej oczywiście nie patrzymy, chociaż w dłuższej perspektywie stawki osiągają nawet 4%. Dotyczy to jednak strasznie długiego okresu 5 lat. Chociaż w takiej perspektywie zapewne znów zobaczymy spadki, a z tymi banki nie lubią się patyczkować i będą ciąć jak najszybciej.

Dziś jednak mamy wreszcie znaczne wzrosty. Jak widzimy na powyższym zestawieniu największy ruch zrobiono na najkrótszym okresie i to aż o 1,75p.p. a przecież to właśnie najkrótsze okresy interesują nas przecież najbardziej i właśnie lokata miesięczna choć oferująca najmniej paradoksalnie wygląda najciekawiej. 

Dla przypomnienia minimalna kwota dla lokaty nie wynosi standardowe 1000 zł lecz 5x więcej czyli 5000 zł. Nie ma przy tym górnego limitu, ale oczywiście należy pamiętać, że górny limit to 100 tysięcy euro. Oczywiście nie należy się sugerować obecnymi stawkami wymiany i przyjąć pewien margines w dół, do tej pory mówiliśmy o 400k lecz jak sądzę w krótkiej perspektywie czasu można myśleć o 450k. 

Tutaj założysz lokaty w BFF ze stawkami od 3,25%

Skala podwyżek wskazuje, że nawet okres następny czyli 3 miesięcy jest dość ryzykowny. Założyłem niedawno lokatę na 3% po pakowanie kasy na KO ze stawką 2% wydawało się 'przestępstwem' i wydawał się to dość dobry ruch. Minęło niewiele czasu i już mamy dużo lepsze stawki. Stąd w wyniku nagłych ruchów w górę to właśnie na miesięczny okres mam zamiar wpakować środki z KO w Alior.

44 komentarze:

 1. Z terminami powyzej 2 lat to bym "nie flirtowal". Na dlugie terminy to sa obligacje SP lub gwarantowane przez SP, ktore daja duzo wyzsze rentownosci i bezpieczenstwo.
  Przez okres najblizszych 3-4 miesiecy to najlepsze sa KO, gdyz praktycznie podwyzki RPP beda na kazdym posiedzeniu i stopa referencyjna z obecnych 3,5% bardzo szybko dojdzie do 5-5,5%. Potem moze pauza w podwyzkach centralnych i bedzie mozna myslec jak "zachowywac" sie dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to jest BFF?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bank ochrony środowiska nowe lokaty na 3.5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bedzie nastepowal wysyp takich lokat jak "wszyscy" juz wiedza, ze za 3 miesiace stopy centralne beda ok. 5%. Teraz przez nadchodzace kilka miesiecy tylko KO, z ktorych latwo mozemy wytransferowac kase na "dobra" oferte.

   Usuń
 4. Średnio oprecentowanie lokat musiało być 3 lub 4 procent to od 150 tys jest dopiero 2 tys odsetek za rok

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dziś nie trzeba nosić masek, a jednak na lotnisku po wyjściu z hali przylotów firmy nadal czekają na przebadanie przylatujących z zagranicy. Liczą na naiwnych?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem przekonany, że za wynajem miejsca na lotnisku nie płacą od dnia, analogicznie zatrudnieni pracownicy mają umowy czasowe. To nie targ. Do tego to, że nie trzeba się testować nie oznacza, że ktoś nie może chcieć tego zrobić dla bezpieczeństwa siebie i swoich najbliższych.

  OdpowiedzUsuń
 7. KNF zaleciła podnieść oprocentowanie lokat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zalecac to ja tez moge, zebys byl piekny, zdrowy, mlody i bogaty...
   Na powaznie to nic nie zrobia, bo w tym wzgledzie ruch jest po stronie NBP lub rzadu, zeby wprowadzic lokaty specjalne dla ludnosci lub specjalne krotkoterminowe obligacje o podwyzszonym oprocentowaniu i sciagnac nadmiar kasy z bankow. Oni nic nie zrobia, bo glownymi beneficjentami tej sytuacji sa upanstwowione Pekao i PKOBP, ktore oferuja 0,01% na lokatach a zarabija krocie na kredytach opartych o WIBOR.

   Usuń
  2. Czyżby ? Mogą to robić ? Ale to dobre zalecenie. Popieram !

   Usuń
 8. Czy ktoś ma jakieś przecieki jakie będzie % KO i lokat w Getinie od piątku 1 kwietnia?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyższe oprocentowanie z Happy Hours. Otwórz lokatę Millenet w godz. 10-13 i zyskaj oprocentowanie 1,00%! Taką oto propozycję mamy z Millennium.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś podczas przelewu w Millennium Bank ten zaproponował Lokatę Specjalną 1,75% na 3 miesiące. To jest oferta specjalna! Nawet do 50 tys. zł - jak podkreślono (z wykrzyknikiem).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co za kokosy. Typowe dla Millennium ! Mają węża w kieszeni (właściciele banku).

   Usuń
  2. Na KO 2%. Trzymam ich wyłącznie dlatego, że wymagania darmowości konta mają niewielkie (1.000,00 zł przelewu i jedna płatność), a na przechowanie "na chwilę" mogą się przydać. Od przynajmniej pół roku nie mam tam środków dłużej niż kilka dni. Ale chyba się w końcu zeźlę i zamknę.

   Usuń
 11. Tymczasem w Ciechanowie lokata na 3 miesiące, do 400 tysięcy = 3,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w takim razie pod koniec kwietnia złożę wniosek o konto w Ciechanowie na następnego "członka rodziny" (bo u mnie ich lokata będzie się kończyć). Jakoś neo nie kwapi się z podwyższaniem na nowe środki. Stracą - chociaż - to pewnie ta sama klika i wolą doinwestować mniejszego brata.

   Usuń
 12. Kilka dni temu dostałem na maila list z inbanku.Z okazji 5 pełnych lat działalności Inbank w Polsce mamy przyjemność zaprezentować lokatę „Nowe Środki” na okres 3 oraz 6 miesięcy oprocentowaną 4% w skali roku.

  Oferta skierowana jest do wybranych klientów Inbank Polska. W celu skorzystania z oferty zaloguj się do bankowości internetowej, a następnie kliknij w poniższy link, który udostępni Ci dedykowaną ofertę lokaty „Nowe Środki”:  Powyższy link jest ważny do 31.03.2022 r.

  Na wysokie 4% można ulokować w Inbank nowe środki w kwocie aż 100.000 zł, przy czym na pojedynczej lokacie maksymalnie 50.000 zł.

  Aby skorzystać z oferty – od dnia 24.03.2022 r. do ostatniego dnia obowiązywania umowy lokaty "Nowe środki" Posiadacz rachunku nie może zerwać żadnej z założonych wcześniej lokat w Inbank a suma aktywnych lokat „Nowe środki” w jakimkolwiek dniu obowiązywania umowy nie może przekroczyć 100.000 zł.

  W przypadku niespełnienia, któregokolwiek z ww. warunków Inbank ma prawo obniżyć oprocentowanie lokaty ‘Nowe środki’ do wysokości oprocentowania lokaty standardowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe jak tych klientów wybierają?Ja jestem z nimi prawie od początku i takiej oferta nie dostałem:)

   Usuń
  2. Ale jeśli coś tam u nich masz, to nie możesz zerwać. I to też się liczy do tego maksimum 100.000,00. Wrednie.

   Usuń
  3. Te stare się nie liczą.
   Suma aktywnych lokat „Nowe środki” w jakimkolwiek dniu obowiązywania umowy nie może przekroczyć 100.000 zł.

   Usuń
  4. Właśnie stare się liczą i nie można zerwać żadnej z założonych wcześniej lokat w Inbank

   Usuń
  5. To że nie można żadnej zerwać jest jasne.A na jakiej podstawie twierdzisz że te stare się liczą do limitu 100 tyś skoro jest wyraznie napisane że chodzi tylko o lokaty "nowe środki"?

   Usuń
 13. Z innej beczki: czy ktoś już dostał drugą część nagrody (250 zł) w promocji BNP "październikowa premia"?

  OdpowiedzUsuń
 14. Kiedy jakieś nowe promocje KO i lokat w Alior B. i w Getin B. ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W piątek rusza nowa promocja KO w Getin.

   Usuń
  2. a jakie będzie oprocentowanie KO w Getin ?

   Usuń
 15. 1 kwietnia zmienia tabela oprocentowania w milenium

  OdpowiedzUsuń
 16. W październiku 2022 ma być 12% inflacji!!! Pytanie, czy to będzie max?

  OdpowiedzUsuń
 17. 1 kwietnia to i w PKO BP będzie co najmniej 4%:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 KWIETNIA wszystko jest możliwe. Wszak to 1 KWIETNIA !!!

   Usuń
 18. W neo na Nowe środki podnieśli do 3%.

  OdpowiedzUsuń
 19. A anion dalej 2.5?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj sobie spokoj z tym platnym psedobankiem.
   To chyba najwieksza porazka w "nowozytnej" historii polskiej bankowosci od 1989r.
   "...zawinelo sie w papierek i udaje, ze cukierek"

   Usuń
 20. Dostał ktoś e-maila z Aion banku potwierdzającego zamknięcie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie, ale bank ma na to 44 dni, więc jeszcze ma czas.

   Usuń
  2. Mi zamknęli po 3 tygodniach od zgłoszenia sprzeciwu, najpierw po dwóch tyg. KO a później ROR i kartę. Dziwne to trochę bo miało wszystko działać do chyba 2 kwietnia ale mi to nie przeszkadza..

   Usuń
  3. A u mnie dziwna sytuacja.2 tygodnie temu złożyłem dyspozycję zamknięcia konta a dzisiaj próbowałem się zalogować i niestety już nie mogę.

   Usuń
  4. Po 44 dniach zablokowali mi aplikacje, ale maila nie było. Napisałem do nich maila bo z aplikacji już nie mogłem pisać. Przysłali w odpowiedzi maila z jednym zdaniem, że umowa została rozwiązana.

   Usuń
 21. Bank nowy ma fajne lokaty

  OdpowiedzUsuń
 22. A co tam zamykane konta w anion bank?środkowy plan opłaca się

  OdpowiedzUsuń
 23. Pytanie mam czy w credit Agricole Ukraińcy mogą założyć konto i korzystać z promocji 555 złotych pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z konto dla osób z Ukrainy jakie widzę i mógłbym opisać jest tylko Paribas, ale też nie widzę by były tutaj jakieś premie. Opis oferty jest w języku Ukraińskim, więc za dużo tu nie rozumiem. Uczyłem się niby rosyjskiego kupę lat w szkole, ale z przymusu i z oporami. Zawsze wolałem każdy inny język.
   Nie sądziłem jednak, że Ukraińcy zaglądają na mojego bloga, więc nie opisuję takich ofert. To zresztą pierwsze zapytanie tego typu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...