piątek, 4 marca 2022

Lokaty Facto w BFF ze stawkami do 3,50%

Opisane w poprzednim artykule lokaty w Inbank niepokoją osoby, które patrzą na to co dzieje się za naszą wschodnią granicę. Zajrzymy zatem do bezpośredniego konkurenta czyli banku BFF, gdzie oferta lokat też została ostatnio podrasowana.

 

We włoskim banku, który od niedawno działa u nas oferty nie są aż tak atrakcyjne jak w Inbank, ale też bank leży w spokojniejszych rejonach Europy. Tutaj stawki sięgają nawet do 3,50% ale dotyczy to tak długiego czasu, że lepiej je omijać szerokim łukiem. Nas jak zwykle interesują lokaty krótkoterminowe.

Tutaj założysz lokaty w BFF ze stawkami do 3%

Jak zatem wyglądają tutaj stawki? Dla terminów do roku na dziś wyglądają one następująco:

 • 1 miesiąc: 1,50%
 • 3 miesiące: 2,50%
 • 6 miesięcy: 2,50%
 • 9 miesięcy: 2,50%
 • 12 miesięcy: 3%

Jak widzimy stawki są dość dziwnie poustawiane i wcale nie rosną wraz z długością. Między miesiącem oraz kwartałem mamy bardzo duży skok tak jak w Inbank, ale dla okresów kwartalnych, półrocznych oraz 9 miesięcznych, których nie ma w Inbank, nie ma żadnej różnicy.

Potem zresztą jest podobnie. Czy wybieramy rok, dwa, trzy czy cztery stawka się nie zmienia. Dopiero 5 lat przynosi skok widoczny w tytule artykułu, ale takie okresy nikogo nie interesują, to bowiem zdecydowanie zbyt długi horyzont.

Porównując powyższe stawki z Inbank omawianymi tutaj widzimy, że  w estońskim banku wygląda to ciekawie po 5 podwyżkach w tym roku. Ale to też pokłosie paniki jaki ogarnęła ludzi od ubiegłego tygodnia po wydarzeniach na Ukrainie.

Tutaj założysz lokaty w BFF do 3%

Mamy zatem wybór, bo też stawki w BFF wcale nie są aż tak dużo słabsze od Inbanku. Widząc powyższe stawki w obu bankach można już zacząć myśleć po dłuższej przerwie o pierwszym rankingu lokat, który być może już od wiosny tego roku powróci na bloga.

13 komentarzy:

 1. Mam lokaty w Inbanku a od dziś w Facto. In bank irytuje trochę sposobem zakładania lokat (np. poprzez Millenium można przelać szybkim przelewem tylko 50k) zaś odsetki i środki z lokaty potrafią wracać 2 dni. Jednak gdy przelałem środki do Inbanku rano (zwykłym przelewem za pośrednictwem Blue media), doszły w tym samym dniu więc nie byłem stratny. Plusem jest to, ze odnowiona lokata podnosi się o 0,1% w stosunku do % z obecnego dnia.

  W Facto zaś fajne jest to, że mamy dyspozycji konto „techniczne” które bardzo szybko można też zamknąć i środki poza lokatą też są oprocentowane 0,5%. Nie znalazłem póki co opcji odnowienia się lokaty, może jest, nie wiem. Jeszcze nie dawno Facto „grało w kulki” tym że z zerwanej lokaty środki odsyłano ponad miesiąc. Znalazłem jednak w necie informację że zostało to już zmienione i oby to była wiarygodna informacja.

  Z.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro jest na stronie banku to jest wiarygodna

   Usuń
 2. W banku Nest mam konto oszczędnościowe założone w roku 2015 (na szczęście go nie zamknąłem), tej chwili jego oprocentowanie wynosi 3,4. To a propos dylematów czy lepszy Facto czy Inbank...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale masz dobrze! 3.4% w skali roku. I tak od 2015 tam było? Pluję sobie w brodę, że mam tam 14 kont (2 osoby po 1NO,5 RO, 1 skarbonka) i każde na 2.9 ale wszystkie puste:( na mieszaniu walutami podczas ostatnich interwencji NBP zarobiłem 3.5% w 3 dni czyli ponad 400% w skali roku. Ale ty możesz tylko pomarzyć bo masz jedną wypłatę z konta w miesiącu i w tych dynamicznych czasach obudzisz się z ręką w nocniku gdy potrzebna będzie szybka reakcja.

   Usuń
  2. @8.48. mamy Alzheimera i zapomnieliśmy, że masz to super konto w Nest. Tak raz na tydzień trzeba faktycznie przypomnieć. A ty włóż karteczkę do pojemnika z lekami: "już pisałem u polcana o koncie Nest". Tak na wszelki wypadek.

   Usuń
 3. Czy na portfel depozytowy w banku w ciechanowie, już po otwarciu można wpłacać pieniądze z dowolnego konta, czy można robić to tylko z konta z którego się weryfikowaliśmy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można wpłacać z dowolnego. Sprawdzone, sam tak robiłem.

   Usuń
 4. W banku nowym (tym należącym do neo banku) dawnym PBS jest lokata miesięczna na 5%

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma lokaty takiej w oddziale

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście przestrzegam przed bankami krzakami w dzisiejszych czasach. Wcale się nie dziwię, że ludzie wypłacają gotowiznę bo czym to się wszystko zakończy nikt tego nie wie. Gotówka przy dup.e a w szczególności waluty, to jest nadzieja, że na chleb wystarczy.
  Franek szwajcarski oprocentowany w polskich bankach na 0,01% dorównał EURO. Ja tego jeszcze nie przerabiałem.
  OK, wszyscy sobie myślą, że to chwilowy kryzys, ja też mam taką nadzieję, pozostaje TYLKO czekać z dnia na dzień.

  OdpowiedzUsuń
 7. WIBOR 3 miesciecznie już na 3.7 a roczny na 4.2

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...