czwartek, 3 marca 2022

Już piąta podwyżka na lokatach w Inbank w tym roku

Powoli zaczynam się gubić w ilości podwyżek na lokatach jakie serwuje nam Inbank, ale o ile się nie mylę to już piąta. Staram się omawiać tutaj wszystkie, ale poprzednia była na tyle kosmetyczna, że nie było co omawiać. Teraz jest wreszcie co omawiać.


To być może da kopa innym bankom, bo jak wiemy banki obserwują się wzajemnie i zmiany w jednym pociąga za sobą zmiany w kolejnych. Póki co mamy tutaj wreszcie zauważalne podwyżki, przewyższające nawet stawki jakie ma obecnie omawiany przedwczoraj Santander na swojej lokacie mobilnej.

Tutaj założysz lokaty w Inbank które podwyższają stawki przy odnowieniu

Podwyżki nie dotyczą co prawda najkrótszej lokaty na 1-miesiąc, ale to wcale nie dziwi. Skoro jak wiemy bank podwyższa odnowienie lokaty o 0,10pp to stawka takiej lokaty rosłaby tak szybko, że zakładanie innych nie miałoby najmniejszego sensu.

Obecnie stawki wyglądają następująco:

 • 3 miesiące: 2,60% (wzrost o 0,60pp)
 • 6 miesięcy: 2,75% (wzrost o 0,55pp)
 • 12 miesięcy: 3,25% (wzrost o 0,75pp)

to już przypomina stawki jakie widzieliśmy w Idea bank zanim ten bank zlikwidowano. Podane w nawiasach podwyżki dotyczą porównania z trzecią podwyżką, którą omawiałem na blogu na początku lutego.

Jak widzimy Inbank od nowego roku ma fajną passę dwóch podwyżek w miesiącu. Oby tak dalej, planuję bowiem stopniowy powrót z środkami do banków, przesadziłem bowiem z inwestycjami, które w dzisiejszych czasach stają się nieco zbyt ryzykowne. I nie ukrywam, że środki będą lądowały właśnie tutaj.

53 komentarze:

 1. Nie żebym straszył bo sam tam jeszcze coś mam, ale mają ponoć duży odsetek zerwanych lokat. Dlatego podwyższają bo nie mają innego wyjścia. Muszą być atrakcyjniejsi względem naszego krajowego rynku. Komunikat z ich strony:
  "Szanowny Kliencie, Twoje środki w Inbanku są bezpieczne, zachowaj spokój i nie trać odsetek. Sytuacja na Ukrainie nie ma wpływu na stabilność finansową banku. Inbank jest częścią systemu bankowego Unii Europejskiej".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to zachęta. Jak dla mnie lepszy dowolny bank niż nieruchomość.

   Usuń
  2. do Ptok 3 marca 2022 10:01 Komunikat podobnej treści pojawił się już kilka dni temu w Pekao SA. Wielu Znajomych mówi mi, że są problemy z wybraniem pieniędzy z bankomatów różnych banków. Sam nie sprawdzałem, bo płatności robię kartami.

   Usuń
  3. Zawsze podwyższali i zawsze byli atrakcyjni,nic się nie zmieniło.

   Usuń
  4. Santander też wysyła wiadomości:Uspokajamy - nie zabraknie gotówki w naszych bankomatach i placówkach.

   W związku z wydarzeniami w Ukrainie obserwujemy większe wypłaty pieniędzy. Z uwagi na tę sytuację uspokajamy, że nie zabraknie gotówki w naszych bankomatach i placówkach.

   Dostawy pieniędzy, zarówno w złotówkach jak i walutach, są realizowane na bieżąco i bez ograniczeń.

   Stale monitorujemy sytuację. Lokalnie mogą wystąpić czasowe opóźnienia w dostawie pieniędzy. Wynikają one jedynie z ograniczeń logistycznych, czyli wydłużonego czasu transportu gotówki.

   Prosimy o zachowanie spokoju i dziękujemy za wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji

   Usuń
 2. Spotkaliście się kiedyś z odmowa przyjęcia wpłaty do wplatomatu? Tak wczoraj jak o dziś we wplatomacie PKO dostaje wydruk z informacja 'nastąpiła blokada modułu wplat'. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ..."taki komunikat we wpłatomacie oznacza problem sprzętowy. W większości przypadków spowodowany jest nieprawidłową wpłatą, gdy banknoty spięte były gumką lub spinaczem, uszkodzone lub zgięte, a także zdarza się że do urządzenia wkładano monety lub inne ciała obce, które mogą spowodować awarie modułu. "

   Usuń
  2. Brzmi logicznie.
   Trudno, planowałem kasę wpłacić wczoraj i zrobić przelew do Santandera, dziś w południe do Aliora, a wieczorem ekspresem do Getin by za jednym zamachem wyrobić wymagane przelewy w tych bankach jak co miesiąc. Dzięki temu kasa pracuje od razu, a tak leży w biurku bo kolejki do PKO cholernie długie, więc wybiorę się dopiero wieczorem przed zamknięciem, kiedy są ostatki. Dobrze ze dziś nie piątek.

   Usuń
  3. Kombinacji Twojej trochę nie rozumiem. Ale nie muszę. Trzymasz kasę w "papierach" i do wpłatomatu potem, żeby mieć na przelewy?

   Usuń
  4. Nie po prostu w jeden dzień w ten sposób zalatwiasz wymagane wpływy do banków. Zaczynasz od wypłaty blikiem czy karta obojętnie, by potem wpłacić te kasę we wplatomacie PKO co jest uznawane przez ten bank jako wymagany wpływ.
   W ten sposób w mig masz z głowy pierwszy wymóg bez czekania kilka godzin na przelew. Potem tego samego dnia robisz dwa pozostałe przelewy w opisany wyżej sposób i całość wymagań miesięcznych jest załatwiona w jeden dzień.

   Usuń
  5. @Polcan,
   Jestem zbyt leniwy, zeby chodzic po gotowke, wyplacac/wplacac, toz to robota jak XX wieku, kiedy przelewy byly papierowe miedzy bankami.
   Tez mam wymog zasilenia kont, ale zalatwiam to przelewami natychmiastowymi i bez zadnego kontaktu z gotowka. Generalnie, tyle co wiem, to wymagane przez banki "zasilenia" nie sa na astronomiczne kwoty i nawet gdybys stracil 2 zlote na odsetkach, to nie warto za to wkladac tyle pracy z gotowka.

   Usuń
  6. Każdy ma swoje nawyki. Ja tego nabrałem gdy 10 lat temu w millennium wpłaciłem w kasie 1000 zł po czym przy wychodzeniu z banku wyplacalem go w bankomacie.
   Wyplata i wpłata w bankomacie zajmuje mi około minuty, więc to żaden problem, a ja traktuje to jako zabawę. Akurat taki bankomat mam w drodze do netto, więc nie ma z tym żadnego problemu.

   Usuń
  7. @Polcan,
   Oczywiscie twoj wybor, ja pamietam operacje z gotowka, ale to na przelomie wiekow; wtedy to byla najszybsza forma "przelewu", bo one szly miedzy bankami do 3 dni roboczych. A wplaty i wyplaty to "cwiczylem" w Kredyt Banku (byl kiedys taki) w czasach kiedy ROR byl na kilkanascie %% i oplacalo sie to robic, bo pieniadze wplacane w okienku byly od razu na koncie, a wyplacone z bankomatu w tym samym banku, ksiegowane po kilku dniach. Tak zarabialo sie wtedy jak Baksik na "oscylatorze", takie to byly czasy.

   Usuń
 3. Niewykluczone, że będą podwyżki na lokatach. Obserwowana jest wzmożona wypłata pieniędzy z banków (m.in. z bankomatów). I, jak pisałem przed chwilą, w wielu bankomatach brakuje pieniędzy lub występują limity wypłat (banki próbują poprzez limity w bankomatach zapewnić wypłatę pieniędzy dla każdego zainteresowanego).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam przedwczoraj miałem problem z wypłatą z bankomatu. Akurat szedłem na rehabilitację i nie miałem gotówki, a pani rehabilitant nie ma terminala. Płatność z ręki do ręki. Jeden bankomat był pusty, a w drugim na szczęście była kasa. Zdziwiło mnie tylko, że wszystko dostałem w 20-złotówkach :)

   Usuń
  2. Że mnie najwięcej zdziera dentysta, ale na szczęście od roku ma już terminal, więc nie muszę już kombinować ile kasy trzeba mieć przy sobie, bo nigdy nie wiadomo ile sobie stomatolog policzy.

   Usuń
  3. Ludziom udziela sie panika, Alior limituje wyplaty waluty do 10tys., bo nie moga dostarczyc logistycznie.

   Usuń
 4. W PKO BP tak samo wyświetla się komunikat, więc to jest w każdym banku. Nie ma co się dziwić. Mam koło siebie bank spółdzielczy to od poniedziałku cały czas kolejki. Natomiast koło taty pracy jest santander to w poniedziałek ludzie stali 3 godziny, żeby się dostać, tutaj sytuacja już się uspokoiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, po zalogowaniu przekierowuje na tę stronę
   https://www.pkobp.pl/aktualnosci/gotowki-nie-zabraknie-zachowaj-spokoj/

   Usuń
 5. Estonia to może być zajęta w kilka godzin przez Putina, więc nie dziwię się, że mieli duży odpływ kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym tam nie lokował.
   Już lepiej u Włochów.
   Podobne procenty.

   Usuń
  2. Dlatego nigdy nie wchodzę w "stosunki towarzyskie" z bankami poza naszym krajem.

   Usuń

 6. polcan3 marca 2022 10:20
  "Dla mnie to zachęta. Jak dla mnie lepszy dowolny bank niż nieruchomość."
  No, chyba że się już ją (tę nieruchomość) od dawna ma. Za największy swój sukces okresu pandemii uważam fakt, że nie sprzedałam swojej rolnej działki 1,5 ha z domkiem, chociaż było już bliziutko. Wystarczyła jedna pieczątka (sprawa techniczna - podjechanie do urzędu i już, ale to "Zostań w domu" na mnie podziałało). Teraz: 1. mam gdzie zamieszkać "na wsi" jakby co; 2) Cena tej ziemi wzrosła o 50%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem tutaj na myśli nieruchomość, która mam jako zabezpieczenie moich inwestycji. Wystarczy że jakaś bomba pierdyknie w taki sklep jak teraz na Ukrainie i cała umowa praktycznie do niczego. W banku raczej nie masz takich problemów.

   Usuń
 7. Gesso3 marca 2022 10:36
  Dzień przed tymi pustymi bankomatami wybrałam stamtąd 1.000,00 złotych, bo czekałam na paczkę, za którą można było kurierowi zapłacić tylko gotówką (taka była informacja na stronie sklepu - środki medyczne z "refundacją" z NFZ). Okazało się, że Inpost chce kartą albo blikiem, więc pieniążki zostały - na przykład na bazarek. A refundacja w cudzysłowie, bo po zmianie przepisów od grudnia 2021 roku pacjenci naprawdę potrzebujący wsparcia po prostu są okradani.

  OdpowiedzUsuń
 8. A tymczasem neo bank wreszcie zmienił dzień badania salda. Czyżby ich kum Ciechanów już się "zatkał" i nie muszą się blokować? Chwilę poczekam, bo teraz powinni podwyższyć oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń

 9. polcan3 marca 2022 19:18
  No to rozumiem. Ja mam trochę starsze konto w PKO, gdzie jest wymagany wydatek 300,00 złotych, żeby konto i karta były darmowe. Ale ponieważ to jest mój podstawowy bank, to w ciągu miesiąca "samo się robi".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku wymagany jest tylko wpływ na 9000 żeby wszystko było darmowe.

   Usuń
 10. US$ dochodzi do 4,40, a Euro przebiło 4,80 złotego. To najwyższe kursy tych walut w historii i wcale nie jest powiedziane, że nastąpi rychły odwrót. Od 20 lat byłem pod presją rodziny na sprzedaż majątku trwałego i całe szczęście tej presji nie uległem. W jakim kierunku to wszystko pójdzie w 2022roku? Nie napawa to optymizmem! Niezakończona pandemia, wojna przy naszej granicy, wzrastająca inflacja musi przynieść wyhamowanie gospodarki i dalsze obciążenia ludności. Przyglądam się temu wszystkiemu z niepokojem. A napływu miliona Ukraińców do PL też się obawiam bo wzrośnie bezrobocie Polaków.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwaga uwaga, GETIN BANK NIE CHCE wypłacać walut gotówka z kont. Wprowadzili limit arbitralnie 1000 euro.
  Sytuacja tragiczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie siej paniki niepotrzebnie

   Usuń
  2. W Aliorze tez jednorazowo, ale 10 tys. Z EUR nie ma problemu, otworz konto w EUR w innym duzym banku, gdzie wyplacaja bez problemu i przelej tam za darmo EUR.
   ------------------------
   Dla posiadajacych np. USD w Getin i chcacych je bezplatnie przelac do innego banku moge podpowiedziec, jak bezplatnie przelac USD do innego banku. Normalne koszty ze standardowego konta USD sa nawet 250zl za swift.
   Jakby ktos byl zainteresowany to wysle info do @Polcana, ktory poda je dalej.
   Noszenie USD jest bardzo upierdliwe do drugiego banku, gdzie mamy np. sensowny kantor.
   ----------------
   Triku nie opisuje, tak jak kiedys tego zwiazanego z wielokrotnoscia przelewow z EKO na osobisty bez prowizji. (@Polcan wie o co chodzi)

   Usuń
  3. Czy przesłałeś już info o tym triku do Polcana, bo wysłałem do niego emaila ale jeszcze nie wiedział co i jak z tym przelewem USD do innego banku.

   Usuń
 12. Nie siej paniki i dezinformacji. Od zawsze w Getin kwoty powyżej 1000 usd/eur wymgały wcześniejszej awizacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacali powyżej 1000, zależało od oddziału. W Aliorze zresztą to samo od dzisiaj, limituja waluty, gostek ma troche racji bo to skandal. Bank w każdej chwili powinien obsłużyć każdego klienta inaczej to piramida

   Usuń
  2. Może jak im akurat w oddziale nie brakowało waluty to nie robili z tym problemu. Jednak takie warunki były od zawsze zapisane w umowie, to nic nowego, po prostu zaczęli stosować się ściśle do regulaminu. To nic nadzwyczajnego, w każdym banku trzeba awizowac większe wypłaty, w pln również. Nie siejcie ludzie niepotrzebnej paniki tylko czytajcie regulaminy, które sami akceptowaliscie

   Usuń
 13. Aion bez zapowiedzi i poinformowania klientów zakończył oprocentowana promocyjne na Euro nawet w najdroższym planie. Z 1% spadło na 0.05%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten psedobank juz powinien sie pakowac i zwijac z PL. Nad "trupem" nie bedziemy sie pastwic, szkoda na niego czasu.

   Usuń
  2. Na dodatek wprowadzili spread. Na Euro co prawda ok. 2.70 grosza ale było w obie strony 0. Czyli niezgodne z umową produktową.. nie ma wymiany po kursie międzybankowym

   Usuń
  3. O oprocentowaniu 0,05% na KO w euro jest zapis na ich stronie natomiast o wprowadzeniu spreadu nic nie ma.Nadal jest napisane że wymiana jest po kursie międzybankowym.Może jeszcze ktos to potwierdzić,że wprowadzili spread?

   Usuń
  4. W Alior Kantor jest ponad 15 groszy spreadu. Czyli 6 razy więcej. Pewnie efekt weekendu ale i tak Aion o niebo lepiej.

   Usuń
  5. W jaki sposób można wytransferować walutę z aiona? Widzę tylko przelew na konto główne w złotówkach.

   Usuń
 14. Do 07.14 Jak napisałem, że jest spread to jest. Każdy kto ma appke może to sprawdzić próbując generować przelewy wewnętrzne między walutami i widząc po jakich kursach będą one realizowane. Jak masz konto w Aion to to łatwo sprawdzisz. Jak nie masz to po co ci ta wiedza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobraź sobie że mam konto ale tylko złotówkowe bo walutowe jest mi narazie niepotrzebne a wiedza ta potrzebna jest mi na przyszłość żeby zdecydować czy pożegnać się z tym bankiem.Zrozumiałe?

   Usuń
  2. 19.09. Bzdury piszesz i siejesz ferment kolego/koleżanko ale ci odpowiem. Jak masz u nich konto to czemu nie zapytasz na czacie BOK banku a robisz awantury na blogach? Mając appke i konto PLN konto walutowe darmowe otwierasz w 3 sekundy i możesz w kolejne 15 sekund zweryfikować spready symulując przelewy. Ale po co jak lepiej pyszczyć na forach. Jak nie ogarniasz appki to faktycznie lepiej zamknij konto w Aion bo jeszcze przez pomyłkę komuś środki przelejesz. Pomogłem? Dziękuję.

   Usuń
  3. Zamknij to ty lepiej dziób prostaku.Moje pytanie nie było do ciebie to po co zabierasz głos?Swoje prymitywne rady zachowaj dla siebie.Co za klient?OMG:)))

   Usuń
  4. Czytając wynurzenia z 10.58 - faktycznie wykluczonym cyfrowo szkoda udzielać rad. Dostało to indywiduum podstawowe instrukcje. Jak widać niepotrzebnie. Więc pojedź do większego miasta i kupuj czy sprzedawaj waluty w kantorach. Tam ceny wiszą wyraźne jak wół. Nie zapomnij liczydła by sprawdzić czy cię nie okradli. I pamiętaj: 'One' dolary to nie liczba mnoga (żeby zer na banknocie nie dopisali). To tylko jeden dolar a nie więcej.

   Usuń
  5. Nie rozumiesz pajacu że ktoś narazie nie ma zamiaru wymieniać walut ani zakładać konta walutowego a chciał tylko zweryfikować informację o spreadzie?Głupi by to zrozumiał.

   Usuń
 15. Z ortografii ("narazie") pała. Z chamstwa celujący. Średnio 3.5, a że wiochą trąci na kilometr to nie ma promocji do drugiej klasy. Idź miotło w inne strony po naukę bo tu niczego nie pojmiesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje chamstwo i ironię można wyczuć już w pierwszym komentarzu więc czego się spodziewałeś pajacyku?Ale tego pewnie też nie zrozumiesz,że jesteś zwykłym chamem:)

   Usuń
 16. A starszy brat miał rację mówiąc: "Pszczoły nie tłumaczą muchom czym się różni gówno od miodu. Bądź jak pszczoła". Trzeba jednak wybierać komu radzić:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Po ostatnich komentarzach to powiało wielkim światem, ech.
  A nie, czekaj, to znowu polski zaścianek.

  OdpowiedzUsuń
 18. Adams, masz jakiś problem z przynależnością narodową? Chamstwo nie ma nacji ale jak widać lubisz pluć na swoje gniazdo. Paszport/dowód zawsze możesz oddać i wybrać Ausweiss, ID czy udostovereniye lichnosti.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...