poniedziałek, 27 czerwca 2022

7% na lokacie w Nest na pół roku

Na początku czerwca pojawiła się pierwsza lokata na 7% w BOŚ co wywołało duże poruszenie. Niestety nie było łatwo ją założyć, sam zresztą po trzech nieudanych próbach dałem sobie spokój. Dało to jednak nadzieję, że lokaty z siódemką z przodu będą się pojawiać. I faktycznie zaczynają się pojawiać.

 

Mowa o Nest bank który jest jednym z nielicznych banków do których jeszcze nie zawitałem. Powód był prosty, lokata Witaj jak sama nazwa wskazuje, to tylko jednorazówka przeznaczona dla nowych klientów. Jednorazówka z dobrym oprocentowaniem, ale małym wkładem na start.

W komentarzach zawsze przewijają się narzekania na zbyt małą kwotę. Jest to zrozumiałe gdy dysponuje się dużymi kwotami i trzeba je rozdysponować. Nabiera jednak innego wymiaru, gdy większa część środków jest zainwestowana poza bankami, a my dysponujemy tylko częścią środków, które warto rozdysponować jak najlepiej.

Nest daje obecnie dwa warianty lokaty Witaj

 • 7% na 6 miesięcy
 • 6% na 3 miesiące

w tym przypadku długi bo aż półroczny depozyt na 7% wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie. 6% wszak mamy już na lokatach wAliorze, Inbank czy mBank, a nawet na KO w Getin, więc szkoda marnować unikatowe hasło nowy klient na coś co jest dostępne gdzie indziej.

Co ciekawe wyższa jest też kwota, bo o ile pamiętam wabiki miały zwykle limit ustawiony na 10k, a w Nest mamy obecnie 2x więcej czyli 20k. Jedyny minus omawianej dziś lokaty jest fakt, że wymaga ona posiadania konta w tym banku, ale za to konto jest całkowicie darmowe i nie trzeba nic kombinować by obchodzić potencjalne opłaty.

Tutaj założysz konto w Nest dla lokaty na 6m ze stawką 7%

Na założenie lokaty mamy aż 30 dni od momentu założenia konta w Nest. Ten warunek jest chyba jednak dla każdego zainteresowanego nieistotny. Wszak zrobimy to praktycznie zaraz po założeniu lokaty lub w momencie, gdy zakończy nam się jakaś inna lokata. Moje masowo kończą się już na początku lipca.

Chociaż samo konto jest darmowe bez warunków, to jednak lokata na 7% ma dodatkowe warunki. Nie są to jednak jakieś zaporowe warunki typu wydawanie xxx kartą. Wystarczy tylko wyrażenie odpowiednich zgód oraz wykonanie:

 • wpływu na konto na min. 2000 zł
 • 3 przelewów na zewnątrz

Sprawa robi się więc banalna. przelewamy do banku 2k rano po czym w południe zwracamy sobie kasę trzema przelewami i po sprawie. Zabawa praktykowana od wielu lat w wielu bankach, znów staje się opłacalna. Przy czym uwaga: trzeba to robić przez 6 kolejnych miesięcy a ściślej w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty.


 

Na marginesie wyżej podałem warunki preferowane przeze mnie uważam je bowiem za najłatwiejsze. Jeśli jednak ktoś z Was chciałby skorzystać z tej oferty, to zamiast 3 przelewów do innego banku może wykonać płatność blik lub kartą. Ważne by były to 3 transakcje w miesiącu.

 

Zwlekałem wiele lat z wejściem do Nesta, raz że dysponowałem dużo większą kwotą w bankach i 10k na start wydawało się mało ciekawe, dwa że oprocentowanie było mało atrakcyjne i spadało przez lata przy czym Idea bank dawała podobne stawki bez dodatkowych warunków.

Teraz jednak przyszedł raczej ten właściwy moment by z niej skorzystać.7% na pół roku dla małej kwoty brzmi całkiem sympatycznie, na pewno dużo lepiej niż 4% i mniej z limitem do 10k, gdy się do niej kiedyś przymierzałem...

Regulamin promocji lokaty Witaj na 7%

24 komentarze:

 1. Polcan w podziękowaniu za świetnego bloga mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia , czyli mój pewny i sprawdzony już kod polecenia . Po skorzystaniu z niego saldo na naszych kontach zwiększy się o 50 zł. Proszę pisać śmiało na maila: plfa12 na interii pl . Jak ktoś też potrzebuje kodu to też niech pisze/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbliższą lokatą kończy się na początku lipca więc wkrótce skorzystam.

   Usuń
 2. W regulaminie jest napisane, że z lokaty witaj nie mogą skorzystać osoby które już z niej korzystały. W praktyce można ją założyć. 3 raz otwieram konto w nestbanku i za każdym razem mogłem skorzystać z tej lokaty na powitanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jak widać nie warto było tyle czekać...

   Usuń
 3. Kto z Nest bankiem jest od dluzszego czasu to ma KO bez zadnych limitow na 6,8/6,3%, ktore w polowie lipca wskoczy na min. 7/6,5% (patrzac na dzisiejszy WIBOR).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka jest maksymalna kwota na KO w Nest banku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
  2. Na tych starych kontach nie ma limitu, co sie tyczy nowych wersji, to musisz patrzec tabele oprocentowania dla twojego wariantu konta. Podzial KO jest ze wzgl. na date otwarcia.

   Usuń
  3. Od czego zależy czy masz 6,8% czy 6,3%? U mnie niestety ta niższa stawka...

   Usuń
 4. Kombinacje z zakładaniem konta, przelew na 2000 co miesiąc przez 6mc. oraz 3 przelewy miesięcznie na zewnątrz aby móc ulokować tylko 20k i mieć więcej o 13 zł. miesięcznie?? Naprawdę komuś za tyle się chce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powrót do starych dobrych czasów, gdy zarabiało się na przelewach:)

   Usuń
 5. Węgrzy podnieśli stopy o 1.85pp. Czesi wcześniej zdaje się o 1.25. Jakaś fala podwyżek idzie.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tymczasem ekonomiści PKO BP przewidują, że będą u nas już tylko 2 podwyżki stóp - w sumie do 7 proc. i na tym koniec.

   TomTom

   Usuń
  2. @TomTom
   Podwyzek bedzie tyle, zeby PLN calkowicie nie dostal zapasci. Jezeli FED bedzie dalej agresywnie podwyzszal, to RPP zrobi dokladnie to samo, bo chyba nikt nie chce zobaczyc USD po 5zl, a inflacji ok. 20%.
   Dlatego te wszystkie prognozy sa nie warte funta klakow i tyle. Ja swojej kasy bym nie obstawial, ze stopy NBP zatrzymaja sie na 7%.

   Usuń
  3. @ TomTom
   Ja nie moge słuchać ekonomistów z tego banku, zwłaszcza ich szefa bo nie znoszę jak nawet bankowi analitycy płaszczą się przed politykami. Być może mają rację, ale w taki sposób to te 7 % bedą musiały wisieć dłuzej niż gdyby RPP bardziej zdecydowanie walczyła z inflacją. Złoty może się osłabiać.

   "bo chyba nikt nie chce zobaczyc USD po 5zl, a inflacji ok. 20%."
   A czemu nie? Ja to czekam tylko kto pierwszy się wychyli jak zaczną się kłopoty ze wzrostem gospodarczym i zdecyduje się go napędzać tak jak erdogan w odróżnieniu od niego podwyszając jednak trochę stopy.
   Przeciez Erdogan utrzymuje władzę przy 70% inflacji i gospodarka jakoś się jeszcze nie rozleciała . Są cudacy, którzy dewaluację traktują jako źródło wyjscia z kłopotów gospodarczych a że zniszczą przy okazji ludziom oszczędnosci? Who cares.
   Mnie coraz bardziej kusi by kupić sobie coś materialnego i nie być wystawianym na skutki polityki ludzi ktorych glownym pomysłem jest kupowanie poparcia socjalem.
   MM

   Usuń
  4. No kup sobie coś (a nawet więcej) materialnego. Kogo to obchodzi ???

   Usuń
  5. Jeszcze niższy poziom dla max wysokości stóp od ekonomistów PKO BP wskazują ci z PIE:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/PIE-RPP-w-lipcu-zakonczy-cykl-podwyzek-stop-obnizki-w-III-kwartale-2023-r-Opinia-8365774.html

   TomTom

   Usuń
  6. @TomTom
   Przeciez to razem sie nie klei, rzad pompuje dajej kase na rynek przez programy "pomocowe", stad samo to dzialanie neutralizuje podwyzki NBP. Dodatkowo FED ma zamiar dosyc ostro podnosic do konca roku. No chyba, ze zalozymy USD po 5zl i inflacje 20%, ale wtedy banki "frankowe" wywroca caly system bankowy, gdy CHF bedzie w przedziale 5-6zl.
   Te informacje o koncu cyklu "wypuszczane" sa raczej celowo, zeby zobaczyc jak rynek bedzie reagowal na taka sytuacje. Jezeli faktycznie prezes po podwyzce lipcowej oglosi koniec cyklu, to czeka nas mega "zwala" na PLN.

   Usuń
  7. Dla mnie to też nierealne mrzonki w/w ekonomistów. Tym bardziej, że jeden z członków RPP (ten trzeźwo myślący) - chciałby podwyżki na najbliższym, lipcowym posiedzeniu aż (lub tylko;) o 100 pb.
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kotecki-RPP-W-lipcu-podwyzka-stop-proc-powinna-wyniesc-co-najmniej-100-pb-8365289.html

   Twoje przypuszczenie, że to tylko badanie rynku, jest bardzo prawdopodobne. Te opowieści prezesa i w/w przeze mnie ekonomistów, o kończeniu cyklu podwyżek - to tak jakby chęć poprawy humoru dla osób zaczynających wakacje, a "ubranych" ostatnimi czasy w kredyty mieszkaniowe.

   TomTom

   Usuń
 6. Faktycznie: i stopy rosną i stopa rośnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Lokata sprint - 7% na 200 dni w Toyota Bank

  OdpowiedzUsuń
 8. Inbank podniósł 3 miesięczną lokatę lojalną do 6,25%

  OdpowiedzUsuń
 9. W NEST dla starych klientow jest tylko marne 5,25 niestety

  OdpowiedzUsuń
 10. Bo nest lokaty tylko na nowe środki na dwa lat chyba 6 procent

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...