sobota, 11 czerwca 2022

Już 6% na KO w Getin

To było do przewidzenia. Po raz trzeci z rzędu Getin nie zaczekał do końca promocji swojego konta oszczędnościowego i podniósł jego stawkę mimo iż w czerwcowym rankingu był na pierwszym miejscu. To efekt ruchów konkurencji, które masowo windują obecnie stawki do 5% która z dnia na dzień stała się standardem.


Oferta KO w Getin miała potrwać jeszcze przez grubo ponad tydzień do 22 czerwca, ale już dziś zobaczyliśmy 6% i to bez żadnych okrojeń. Stawka obowiązuje dla 400k przez okres 3 miesięcy, dokładnie tak jak to było w przypadku wczorajszej stawki 5%.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawką 6%

Najdziwniejsze w nowej 8 edycji konta jest to, że w przeciwieństwie do poprzednich przedwcześnie uruchomionych nowych stawek nie jest to nakładka na poprzednią edycję. Wcześniej Getin po prostu dźwigał stawkę pozostawiając wszystkie daty badania sald oraz końca promocji bez zmian.

Tym razem jest inaczej, nowa promocja nie zakończy się 22 czerwca lecz o 8 dni dłużej czyli 30 czerwca. Pozostawiono jednak datę badania salda i dalej przypada ona na 23 maja 2022. To samo dotyczy zresztą nowych lokat o których pisałem wczoraj na PP4.

Ten ruch powoduje, że kompletnie nie ma sensu brać udział w równoległej promocji Bonus na start, która rozpoczęła się raptem zaledwie 11 dni temu. W poprzednich latach ta promocja oferowała więcej niż standardowe konto i warto było przelewać sobie co miesiąc 2000 zł by mieć więcej. 

Od kilku miesięcy jednak warto nawet zrezygnować z udziału w tej akcji, nie przynosi ona bowiem żadnych dodatkowych korzyści za przelew. Jeszcze w kwietniu przy zamykaniu tutaj konta myślałem, że wezmę w niej udział, ale sytuacja zmienia się ostatnio na tyle dynamicznie, że praktycznie wszystkie plany po kilku dniach odwracają się o 180 stopni.

Moje saldo w Getin zeruje się w przyszłym tygodniu i moje plany by jeszcze w czerwcu wrócić tu z kontem już legły w gruzach. Zobaczymy co będzie w drugim półroczu, bo już od 1 lipca ruszy nowa edycja, być może dalej ze stawką 6%...

Regulamin nowej 8 edycji KO ze stawką 6%

 

19 komentarzy:

 1. W SCB już 5% na KO

  OdpowiedzUsuń
 2. Ponoć roczne obligacje schodzą jak ciepłe bułeczki.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-zwieksza-wartosc-oferty-rocznych-obligacji-detalicznych-do-7-mld-zl-z-3-mld-zl-8354812.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobra wiadomosc, bo mozemy liczyc na lepsze oferty w bankach. Ten pieniadz odplywa z bankow a nie ze "skarpety".

   Usuń
  2. "To dobra wiadomosc, bo mozemy liczyc na lepsze oferty w bankach. Ten pieniadz odplywa z bankow a nie ze "skarpety".

   Tyle ze to inwestycja mało płynna. lepsza niż lokata na porównywalnym poziomie, ale i tak mamy 50gr za zerwanie odczas gdy na lokacie tracimy wszystkie odsetki najczęściej. Ja i tak większe perspektywy widze na obligacjach indeksowanych przez jeszcze 2-3 lata. To wszystko i tak bezie tracić w relacji do inflacji, ale w przyszłym roku i tak inflacja bedzie jeszcze wyższa niż stopy najprawdopodobniej. Pozostaje ten feralny 1 rok. Jeśli jednak inflacja chćby się zatrzyma to fundusze obligacji będą bezkonkurencyjne gdy zacznie ona w końcu spadac. Tylko pytanie kiedy to nastapi i ile czasu do tego stracimy na lokatach/kontach.
   Wszystko zalezy od wielkich banków. Jeśli one zdecydują że inflację trzeba zdusić za wszelką cenę i za rok czy dwa zrównają stopy z inflacją to nasza RPP też będzie musiała gonic ze stopami. Zwłaszcza że u nas już teraz nalezałoby zrównać stopy z inflacją bazową przynajmniej. a mamy przed sobą jeszcze wzrosty cen żywnosci i wycofywanie tarcz

   Usuń
 3. a co to jest SCB ???

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ktoś moze wie czy to konto w SCB da się otworzyć przelewem weryf. z inteligo? Nie widze tego banku w zestawie, ale to w sumie PKO więc może pójdzie. Co sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie istnieje juz od wielu lat bank INTELIGO.
   Wiele lat temu zostal przejety przez PKObp.
   Nawet juz nie ma owczesnej odrebnej bankowosci internetowej itp.

   Usuń
  2. Że co takiego przepraszam szanownego pana? Inteligo nie istnieje? Dobre... To jakim cudem można istnieje usługa przeniesienia konta z Inteligo do PKO podczas której konieczna jest zmiana numeru IBAN?

   Usuń
  3. Inteligo jest produktem PKOBP - nie ma banku Inteligo. Kiedys byl.

   Usuń
 5. Wróciła lokata lojalna w Inbanku na 3 miesiące na 6% a na 6 miesięcy podwyższyli do 6,5%

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, wrzucilem na te 6% do getina. Zerwalem nawet parodniowe lokaty na 6%, aby przerzucic.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Zeby na KO wrzucic? KO lepsze, bo mozna wyplacac. Jak swieza lokata to lepiej zmienix.

   Usuń
 8. Co polcon znaczy done

  OdpowiedzUsuń
 9. A macie lokaty plan premia w Santander jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy te 6% (promocja) można mieć nie mając konta ROR tylko samo oszczednosciowe?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...