czwartek, 9 czerwca 2022

Powrót do 6% na lokacie w Inbank oraz do 6,5% na lokatach w Getin

Wydawało się, że nieoczekiwany ruch wstecz na lokatach w Inbank w końcówce maja jest sygnałem pierwszych spadków, na szczęście nic takiego się nie stało. W tym tygodniu Inbank powrócił do 6%, zaś Getin też wreszcie podrasował swoje lokaty.

 

 
W komentarzach trwają debaty o tym czy zakładać lokaty na 6% w Pekao. Trwają one co prawda strasznie długo bo aż 3 lata, ale w ciągu tych trzech lat wiele rzeczy może się wydarzyć. Niewykluczone że doczekamy się spadków, a wówczas taka lokata może się okazać się dobrym wyborem.

Kto nie chce czekać aż 3 lata na zysk rzędu 6% ma do wyboru inne banki na krótsze terminy. Inbank po dwóch tygodniach zrezygnował ze stawki 5,50% i powrócił do 6% na lokacie lojalnej, ale niestety ograniczył do wybór. Nie ma już lokaty na kwartał, możemy wybrać tylko lokatę na pół roku.

Tutaj założysz lokatę lojalną na pół roku ze stawką 6,00% w Inbank

W Getin z kolei dalej mamy wybór. Do dyspozycji mamy 3 lokaty według klasycznego schematu im dłużej, tym więcej. Na dziś stawki plasują się nieco wyżej od 5% które masowo pojawiły się na kontach oszczędnościowych.


Szczegółowo wygląda to tak: (od 10 czerwca czyli w dzień po publikacji niniejszego artykułu mamy znaczne wzrosty, patrz aktualizacja niżej)

 • 3 miesiące - 5,1%
 • 6 miesięcy - 5,50%
 • 12 miesięcy - 6,20%

Zatem patrząc na okres jednego roku oferta Getin jest bardziej atrakcyjna aniżeli Pekao. Każdy z nas inaczej jednak patrzy w przyszłość i inaczej osądza atrakcyjność obecnych ofert. W przypadku Getina należy pamiętać, że jest to lokata na nowe środki, zaś data badania salda obecnie przypada na 23 maja 2022.

Tutaj założysz lokaty w Getin ze stawkami do 6,50%

Być może wczorajsza podwyżka stóp zaowocuje kolejnymi wzrostami na lokatach. Będziemy tutaj przyglądać się kolejnym ruchom, być może stawka 6% pojawi się także na krótsze okresy aniżeli pół roku...

Aktualizacja 10 czerwca 2022:

Od 10 czerwca stawki uległy znacznej poprawie i wyglądają następująco:

 • 3 miesiące - 6,0%
 • 6 miesięcy - 6,50%
 • 12 miesięcy - 6,50%

22 komentarze:

 1. Getin mnie zadziwia. Bank w takich kłopotach nie rywalizuje o pieniadze z depozytów. Żeby się nie okazało ze nagle trzeba będzie obligacje wyprzedawać. Ze stratą.
  A co do przelewów do BOŚ to próbowałem z Getina, ale tylko 6k i nic mi się nie wyświetliło. Żadna oferta lokaty
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @MM
   Jak dobrze pamietam, to Getin wyswietlal oferte od 10 tys. Dla mnie Getin to juz przeszlosc, ale moze skorzystam z czegos tam w przyszlosci. 5 bezsensownych trans. karta skutecznie mnie powstrzymuje przed ich oferta (przynajmniej ta czesc oferty ktora jest uzalezniona od rach. biezacych).
   Chociaz "studiujac" toip, mozna otworzyc konto w wersji Noble zwalniajace z oplat przy 200tys lub przelewie 10 tys., wiec dla tych co nie lubia 5 trans. to tez jest rozwiazanie (dla @Polcana to chyba dobry deal, bo lubi przelewac).
   Obecnie dla PLN mam stary Nest ze stawka 6,4%, ktora niebawem podskoczy do +/- 6,8%, wiec zadna gimnastyka z BOSiem mnie nie kreci, mimo 7%.

   Usuń
  2. Przelew do BOŚ na kwote 10000 oferta 7%

   Usuń
  3. Ja mam na szczęście stare konto bezkartowe więc jestem zadowolony. Nie czekałem już na BOS tylko założyłem 2mc na 7% w getinie. Tylko 2mc bo na dłużej się teraz nie opłaca kasy mrozić. Stopy będą jeszcze wyższe. A jak przestaną rosnąć to fundusze obligacyjne. Niestety ... Podejrzewam że ta inflacja spadać będzie bardzo opornie więc potrzeba będzie drugiej mini-serii podwyżek w 2023
   MM

   Usuń
 2. Bank ochrony środowiska konto oszczędnościowe na 6 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 6% to tylko dla nadwyżki środków ponad 200 000 zł do 1 000 000 zł także oferta bez szału.

   Usuń
  2. 6% powyżej 200 tys., poniżej 2%

   Usuń
  3. niestety do 6% a to istotna różnica, a dokładnie
   2,00% dla salda do 200 000 zł (włącznie) rocznie,
   6,00% dla nadwyżki środków ponad
   200 000 zł

   Usuń
  4. Na tym KO w BOŚ masz "aż" 4%, bo wpłacasz 400.000,00 z tego 200.000,00 idzie na 2%, a nadwyżka na 6%:). Stare numery.

   Usuń
 3. 6% to tylko dla nadwyżki środków ponad
  200 000 zł do 1 000 000 zł

  OdpowiedzUsuń
 4. Alior KO: 5% na cztery miesiące. Badanie salda - 3 czerwca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak w maju wpłacił 2 tys i robił przelew do innego banku a w czerwcu nic nie robił to już wrzystko nowe środki?

   Usuń
 5. Przy przelewie z Getinu do BOŚ 20000 oferta lokaty na 7% na 2 lub 4 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś to potwierdza i tez dostał taką ofertę?

   Usuń
  2. tak. Ja dostałem propozycję 7% 2/4mc . Wymagana kwota pow 20k
   MM

   Usuń
  3. A na ile macie KO? U mnie propozycja na 5.2, wiec jakas lipa totalna. To normalne lokaty 6 i 6.5 maja bez oferty utrzymaniowej.

   Usuń
 6. Ja widzę na Getinie już 6% na 3m, 6,5% na 6 i 12m na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A faktycznie, linki się dziś rano same zaktualizowały i pokazują stawkę 6,50%:)

   Usuń
  2. Jestem na Getin i widzę ciągle 3m - 5,1%, 6m - 5,50%, 12m - 6,20%

   Usuń
 7. Dostałem w końcu maila z danymi do przelewu na lokatę w BOS. nie wiem czy wam też przyszedł mail w którym kodowanie strony wyświetla dziwne znaki w typie: Dzi=EAkujemy za z=B3o=BFenie wniosku o EKOlokata Promocyjna 3M= na kwot=E. Pozdrawiamy

  Zesp=F3=B3 BO=A6 Banku

  I tak do końca. Pomyślałem że ktoś mi jakiś phising podesłał z dalekiej Afryki albo gdzieś z Krasnojarska, ale dalej czytam że prawidłowo podano numer mojego konta z którego mam zrobić przelew wiec zakładam że to legit mail z BOŚ. Tylko jest problem. nawet jakbym chciał oplacić teraz ta lokatę (a założyłem już 7% w Getin) to skąd mam wiedzieć czy podobnych krzaczków nie wyświetla mi w kodzie jaki mam wpisać w tytule przelewu. Tam też są cyferki i literki.
  Kompletnie to wszystko bez sensu. Tydzień czasu zmarnowane a teraz jeszcze to. Wam też tak mail się wyswietla?
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie w mailu nie podają z jakiego konta, tylko na jakie konto BOS. Mail bez żadnych błędów.

   Usuń
  2. A co w getin na 7 zalozyles? Kiedy tyle dawali? Utrzymaniowa jakas? Mi na utrzymaniowej daja 5.5, co jest totalnie bez sensu, bo na eko mam 6.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...