piątek, 15 czerwca 2012

Alior Sync: kubeł zimnej wody dla rozpalonych


Na blogu Polak potrafi przedstawiłem wczoraj ofertę nowego banku Alior Sync. Przystawka w postaci 100 zł, którą zaoferował nam nowy klon Aliora, smakowała wybornie i rozbudziła tylko apetyt. Po czym podano nam łyżki, noże, widelce oraz przyniesiono talerze.

Ale jak to w restauracji po podaniu sztućców oraz talerzy trzeba trochę poczekać aż potrawa nabierze smaku. Wszyscy się jednak niecierpliwili. Niemal słychać było stukot łyżek, narastającą atmosferę oraz krzyki My chcemy jeść! O której otwarcie szampana?

Rewelacyjna grafika Alior Sync - szkoda tylko, że to jedyny pozytyw


Pyk! Korek szampana wystrzelił dokładnie w południe a kelnerzy przynieśli swoje potrawy. Na danie główne otrzymaliśmy lokatę z kontem oraz kartą debetową do popicia. I... konsternacja. Lokata niedopieczona a konto za rzadkie. Pytanie co teraz? Wstać od stołu i opuścić ten lokal czy spróbować mimo wszystko zjeść ten mdły posiłek?


Poruszać widelcem zawsze można. W prawym dolnym rogu widnieje wysuwalny slajd po którego kliknięciu pojawia się taki obrazek:Za każdym razem widzimy, że jest dość duża ilość wolnych bankierów. I nic dziwnego. Alior zachęca do rozmowy wideo, rozmowy audio lub czatu. Pytanie jednak o czym tu rozmawiać? Bo jedyne pytanie jakie miałbym do konsultanta byłoby: dlaczego oferta jest tak beznadziejnie kiepska?

Alior sync zamierza w ciągu 4 lat pozyskać milion klientów. Budżet potrzebny na uruchomienie tego projektu pochłonął 50 milionów złotych przy czym biznes plan zakłada wyrównanie strat break-even już po dwóch latach. 

Plany planami teraz trzeba je realizować ale jeśli w dalszym ciągu 
 • konto ror będzie oprocentowanie zaledwie 0,10% (Eurobank oferuje 3,5%
 • konto oszczędnościowe na 4,35% (Millennium da ci 7%)
 • lokata da ci 6,5% (Meritum da ci 8,5%)
nie mówiąc o ukrytych opłatach za drugi i kolejny przelew a przede wszystkim, co już woła o pomstę do nieba, opłata za wpłatomat, to nie ma tutaj co mówić o banku ze świetną ofertą.

Jakby na osłodę tych goryczy bank oferuje strefę rozrywki. Można tutaj oglądać filmy oraz słuchać muzyki - ale trzeba być zalogowanym. Ale czy YouTube jest zablokowany? Tutaj mamy praktycznie wszystko: każdy praktycznie utwór muzyczny, zdecydowaną większość filmów i nie musimy się specjalnie logować żeby czegoś posłuchać czy obejrzeć. 

A nawet jeśli nie ma tego na YouTube, to się znajdzie gdzieś indziej w wielkich czeluściach internetu. Jedno jest pewne. Od dnia premiery Alior Sync ma o jednego potencjalnego klienta mniej.

Ciąg dalszy: Alior Sync - wiele hałasu o nic

17 komentarzy:

 1. Ma już dwóch klientów mniej. Totalna porażka.
  Jerzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pocztę prywatną też dostaję potwierdzenia o rozczarowaniach osób zaprzyjaźnionych. Potwierdzają fakt, że to czysta kpina i mydlenie oczu. Więc jest nas już więcej niż dwóch.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Nie zapominajmy tylko o tym, że lokata w Meritum na 8.5% jest tylko na 3m a poza tym tylko dla nowych klientów. Stąd 6.5% na 6m wydaje mi się ciekawą ofertą, choć zdecydowanie nie najlepszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A oferta Alior Sync jest dla kogo, dla starych klientów?
   Różnica żadna a porównanie dobrane dla klientów na start. Podobna kwota maksymalna aż się prosi o zestawienie porównawcze.
   Nie zapominajmy, że Millenium daje 7% za 5 razy większą kwotę.

   Usuń
  2. do 5000 zł tylko to kpina z klientów.

   Usuń
 3. odpowiem chamsko ;)


  konto ror będzie oprocentowanie zaledwie 0,10% (Eurobank oferuje 3,5%) - to go do EB
  konto oszczędnościowe na 4,35% (Millennium da ci 7%) to go do millennium
  lokata da ci 6,5% (Meritum da ci 8,5%) no to do meritum zapraszamy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat w trzech wymienionych wyżej bankach wymagania są tak banalnie proste, że założenie konta ror w EB, oszczędnościowego w Millennium oraz lokatu w Meritum nie stwarza żadnego problemu.

   Usuń
 4. Za drugi i kolejne przelewy płacimy tylko w przypadku konta oszczędnościowego.
  Uważam, że już dla samego cashbacku 5% warto jednak mieć konto w Alior Sync.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo smaczny wpis, trudno się z Tobą nie zgodzić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyms dla mnie niepojetym jest reklamowanie uslug bankowych za pomoca postaci NINJA. :) Strzal w stope z armaty. Widzac pierwszy raz reklame usmialem sie niemalo i za kazdym razem poprawia mi humor. Jak mozna reklamowac bank za pomoca slowa utozsamianego z podstawowa przyczyna wielkiego kryzysu swiatowego? :) no jak? :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękujemy za wszystkie spostrzeżenia, sugestie i wskazówki na temat Alior Sync, jakie zamieściłeś na swoim blogu. Doceniamy bezinteresowny wkład w rozwój naszego Banku. Analiza Twoich wpisów pozwoliła nam na wdrożenie wielu usprawnień, m.in.:

  • rozwiązaliśmy wszelkie trudności związane z połączeniem z Wirtualnym Oddziałem, dzięki zastosowaniu nowej wersji Adobe Flash Player oraz umożliwieniu nawiązania połączenia użytkownikom przeglądarki Google Chrome;
  • usunęliśmy utrudnienia związane z wykonywaniem przelewów natychmiastowych przez użytkowników przeglądarki Internet Explorer 9;
  • wyeliminowaliśmy problemy z autoryzacją transakcji obsługiwanych przez eCard;
  • zapewniliśmy pełną funkcjonalność usługi natychmiastowych przelewów oferowanych we współpracy z firmą Blue Media S.A.;
  • przygotowaliśmy filmy instruktażowe, które w przejrzysty sposób informują o funkcjonalnościach dostępnych w Alior Sync.

  Zapewniamy, że kontynuujemy prace mające na celu zwiększenie komfortu korzystania z usług oraz produktów Banku. Pozostajemy również otwarci na wszelkie uwagi i sugestie, co mamy nadzieję, pozwoli nam wspólnie udoskonalać bank Alior Sync :).

  Pozdrawiamy,
  Zespół Alior Sync

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z niezrozumiałych dla mnie powodów powyższy komentarz został umieszczony w SPAM.

   Usuń
 8. Póki co to oferta Alior Sync jest skierowana chyba do beta-testerów aniżeli do "normalnych" użytkowników. Może to kwestia powikłań poporodowych, ale dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?
  - założyłem konto (sukces)
  - zmieniłem hasło (sukces)
  - zalogowałem się do serwisu (sukces)
  - założyłem konto nieletniemu dziecku (sukces)
  Od tego czasu:
  - nie mogę się zalogować do serwisu (zonk)
  - nie mogę zmienić hasła (zonk)
  - "sync-specjaliści" (w skrócie SS) od tygodnia nie mogą rozwiązać problemu

  OdpowiedzUsuń
 9. NINJA nie chodzi do banku !!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wpis przedawniony, ale... współczuję autorowi.
  Znęca się Pan tak nad tym bankiem, więc może krzyknie Pan z taką samą pewnością siebie do osoby, która ma 18 lat, idzie na studia i szuka konta, że Alior Sync jest do kitu? Jeśli student założy któreś z wymienionych wyżej kont - eurobanku, meritum to będzie płacił po kilkanaście złotych miesięcznie za kartę, konto, bankomaty! W przypadku Sync nie ma żadnych opłat, a do oszczędzania polecam BGŻ optima.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znęcam się. To były pierwsze wrażenia opisane na gorąco. Wynik wysokich oczekiwań, którym bank nie sprostał. Ale poza tym bank owszem jest godny uwagi i dla niektórych to dobra alternatywa. Przykład studenta jest jak najbardziej na miejscu.
   Cała tajemnica krytyki wynika z poczynionych założeń na tym blogu oraz tego co się dzieje u konkurencji.
   Sam korzystam jeszcze z tego konta, chociaż bardzo rzadko. Ma kilka mocnych punktów z których na szczególne wyróżnienie zasługuje 5% cashback.

   Usuń
 11. Teraz dopiero po ponad roku Alior Sync ma naprawdę świetna ofertę z tym kontem osobistym. Ponieważ mnie interesuje odkładanie pieniędzy bez jakiś warunków ukrytych. I o to chodzi. Dla mnie to czy jest rachunek oprocentowany czy nie, nie ma znaczenia bo to tak smieszny procent, że masakra. Chce oszczędzać bez ponoszenia opłat, a lokaty można zakładać w innych bankach.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...