poniedziałek, 18 czerwca 2012

Powrót jednodniowej okazji lokaty numer 1


Po raz czwarty już w tym roku wraca do nas lokata numer 1 którą można nazwać sztandarowym produktem Idei skierowanym do wszystkich. Ostatnim razem opisywałem ją 14 maja tutaj i pojawiła się po zaledwie tygodniu od edycji drugiej. Teraz przyszło nam czekać aż ponad miesiąc.

Co ciekawe ta lokata pojawia się zawsze w poniedziałki i bank jest zdania, że oferta jest ważna tylko jeden dzień. Spośród trzech tegorocznych edycji pierwsze dwie faktycznie ważne były tyko jeden dzień, ale już trzecia została przedłużona co jest bardzo często praktykowane przez banki ze stajni Getin Holding.

I niestety kolejny raz oferta ulega pogorszeniu. Już nie 6,5% jak w kwietniu ani nie 6,3% które mogliśmy mieć w maju, ale zaledwie 6,25% które mamy na chwilę obecną w czerwcu. A co z resztą parametrów?

Znów niestety mniej Źródło: Idea bank


Cała reszta parametrów bez zmian. 4 miesiące przy minimum 1.000 zł czyli mimo wszystko mniej atrakcyjnie. Innymi słowy im dalej w las tym niestety mniej drzew bo kolejne 5 brutalnie wycięto a przecież prosi się o cień bo upały ostatnio nieznośne są.

Z drugiej strony trzeba odnotować, że reszta banków ze stajni Getin holding też nie próżnują i tak sam Getin nie tylko przedłuża swoją lokatę kibica o której więcej tutaj ale także wraca ze zwariowanymi rajdowcami, którzy kręcą się w kółko niczym opętani o czym przeczytacie w tym miejscu.


Polska odpadła myślałem zatem że lokata kibica też odpadnie z oferty. Ale jak widać plan planem, a nikt na poważnie nie brał możliwości odpadnięcia Polski. Nam więc pozostaje kibicować innej drużynie z którą się sympatyzujemy.


Natomiast jeżeli chodzi o lokatę na wyścigi to widać ludzie nabierają się na podsycany wyścig szczurów i hasła kto pierwszy ten lepszy. Opisywana dziś lokata numer 1 przecież nie każe śledzić malejącego licznika i zastanawiać się czy czasem nie mija nas świetna okazja. Lokatę możemy spokojnie założyć przynajmniej do północy dziś.


UWAGA:
Na koniec informacja dla osób, które dokładnie rok temu założyły pierwszą edycję lokaty antyinflacyjnej. Warto ją teraz zerwać. Była to lokata dwuletnia z możliwością zerwania co kwartał bez utraty odsetek więc właśnie mija czwarty kwartał.


Należy jednak sprawdzić dzień założenia lokaty gdyż przypominam, że mamy tylko 3 dni na zerwanie lokaty bez utraty odsetek, poczynając od dnia kiedy dokładnie minie rok. W moim przypadku przypada to na dni 20-22 czerwca ale w waszym przypadku może być inaczej gdyż lokata była w ofercie kilka dni.


Lokata antyinflacyjna była dość atrakcyjna za czasów antybelek ale od ostatniego kwartału stała się totalnie niedochodowa gdyż teraz daje mniej niż 6%. Pamiętajcie jednak o sprawdzeniu dnia jej założenia, gdyż szkoda byłoby jednak tracić rok odsetek.

Ofertę przedłużono do 20 czerwca 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...