sobota, 16 czerwca 2012

Lokata kibica czyli trzymamy kciuki za Polskę


Wielki wyścig nareszcie dobiegł końca. Rajdowcy chyba dostali prawdziwego kręćka bo jazda trwała ponad tydzień i w dniu debiutu Alior Sync została w ciągu dnia brutalnie przerwana. Jakby kierowcy przerwali by zobaczyć jak beznadziejną ofertę przygotował bank nowej generacji o czym pisałem wczoraj.

Po lokacie na wyścigi pojawiła się od razu lokata kibica. I to dopiero niemal w tydzień po rozpoczęciu mistrzostw Euro 2012. Trochę późno ale w sam raz na finał rozgrywek grupowych. Polska wciąż ma szanse na awans. Dziś rozstrzygną się nasze losy czy wyjdziemy z grupy. Trzymamy oczywiście kciuki za wygraną z Czechami.

Wróćmy jednak do samej lokaty.  Muszę przyznać, że w Getin banku po ostrej jeździe na wyścigi gdzie dawał 6,25% którą opisałem tutaj wszystko się rozjechało w różne strony. Getin stacjonarny zaoferował lepszą lokatę zyskowną na 6,40% a Getin online oferuje teraz gorszą lokatę kibica na 6,15%.


Logiki w tym żadnej, ale ma to też swój urok. Opisywanie czegoś co jest całkowicie przewidywalne byłoby strasznie nudne a tak nigdy nie wiadomo co tam uknuli panowie bankowcy. Oto parametry:
Oprocentowanie: 6,15%
Okres: 4 miesiące
Minimum: 1000 złA więc to co zwykle. Tyle że o 0,10% mniej od tego co było jeszcze w pierwszej połowie tego tygodnia. jak widać lepiej wybrać się do oddziału stacjonarnego i mieć o 0,25 więcej.

A co u brata bliźniaka? Czy tam lokata kibica z żeńską odmianą kibica? Przecież kobiety też są na trybunach. 

Niestety nie. Open tym razem postawiło na... lemoniadę. Czytamy teraz takie cuda
Tak jak w gorące dni potrzebujemy orzeźwienia zimną, pyszną lemoniadą, tak też powinniśmy mieć nawyk oszczędzania - kumulowania i pomnażania naszych oszczędności. Oferujemy Ci więc lokatę o nazwie lemoniada.I oczywiście wszystko inne co konkretne to kopia lokaty kibica. A więc 6,15% na 4 miesiące, ale już od 500 zł. A więc źle może nie jest ale gorzej niż poprzednio bo Open też ścigało się na wyścigi o czym pisałem tutaj

Ale jeżeli jak piszą dalej ma to być sposób na oszczędzanie to nie licz na dostatnią przyszłość. Open pisze dalej im więcej odłożysz, tym będziesz miał bezpieczniejszą przyszłość

Do tego nie można się przyczepić ale przecież jest tyle ciekawszych alternatyw. Wystarczy poszperać albo na tym blogu choćby zaglądając na przykład tutaj albo na blogu Polak potrafi zaglądając chociażby tutaj.


2 komentarze:

 1. Obecnie najlepszą ofertę lokaty posiada Getin Bank (stacjonarny) - lokata zyskowna z oprocentowaniem 6,40 % na okres 4 miesięcy. Nie ma żadnych haczyków, nie muszą to być nowe środki, prosto i na temat. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie masz racji. Muszą to być nowe środki względem 1.06.2012 do tego dochodzi bardzo kłopotliwe awizowanie lokaty.
   Pisałem o niej dwa dni przed powyższym artykułem dnia 14 czerwca link poniżej
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/06/lokata-zyskowna-czyli-kopoty-z.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...