sobota, 2 czerwca 2012

Konto na 7% w Millennium!


Zakręcone warunki otrzymania oprocentowania 6,50% w Optimie oraz tworzeniu całej sieci blokad dla starych klientów, które opisałem wczoraj, jest dość irytujące. Dodając do tego koszmarny interface, kłopotliwy digipass oraz jednotorowe pasmo ruchu dla przelewów otrzymujemy mało atrakcyjne konto.

Jakby w odpowiedzi na wczorajszy wpis, dostałem maila od jednego z zaprzyjaźnionych fanów o nowej rewelacyjnej ofercie jaka znalazła się w Millennium. Wczoraj też opublikowałem najnowszy ranking lokat czerwca dostępny tutaj z którego wynika, że lokaty z trudem dobijają do 6,50%. A tymczasem ni stąd ni zowąd pojawiła się oferta nieosiągalnego przez dłuższy czas 7%!

Mało tego, owe 7% nie jest oferowane na lokacie, ale na koncie oszczędnościowym! Oferta jest tym bardziej zaskakująca, że Millennium nie należy do banków, które okupowałyby czołówki jakichkolwiek rankingów czy to lokat czy kont. Należy to zatem uznać za sporą niespodziankę. Zobaczmy zatem na szczegóły.

Omawiana oferta nazywa się Nowe środki na koncie oszczędnościowym i jak sama nazwa wskazuje dotyczy nowych środków czyli innymi słowy działa na identycznej zasadzie jak to było w przypadku Optimy. Zobaczmy zatem jakie warunki stawia Millennium.

Promocja wchodzi w życie od 1 czerwca i trwać będzie aż do 20 sierpnia. Podobnie jak w przypadku Optimy mamy tutaj podział oprocentowania w zależności od kwoty i tak:
7,00% - do kwoty 25.000 zł
6,00% - do kwoty 50.000 zł
5,50% - do kwoty 100.000 zł
5.00% - powyżej 100.000 złZnów mamy ograniczenie do 25 tys, ale nawet jeśli starzy bywalcy Optimy mają 5,80% to przeniesienie kwoty  większej niż 25 tys tutaj da im odrobinę lepsze oprocentowanie.


Nowe środki są porównywane z saldem jakie było w dniu 31 maja i oczywiście tylko nadwyżki będą objęte promocyjnym oprocentowaniem. Jako saldo bierze się tutaj pod uwagę, środki zgromadzone na:
 • rachunkach ror
 • rachunkach oszczędnościowych
 • lokatach terminowych
 • inwestycjach, które prowadzi bank na rzecz klienta
 • produkcie Mega Zysk
Co to oznacza odsyłam do artykułu wczorajszego. Po prostu nie będą możliwe żadne kombinacje z przelewami. Albo jesteś czysty jak łza i możesz liczyć na bardzo dobre oprocentowanie albo bank zsumuje wszystkie wypunktowane wyżej produkty i dopiero nadwyżkę będzie premiować oprocentowaniem podanym według kwot progowych.

Jaki z tego wniosek? Dla jednych świetna oferta, ale dla starych klientów - szczególnie tych którzy mają już dużo środków w Millennium frustracja. Należy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy - tylko 'dwie' wypłaty z konta są darmowe w miesiącu. Jeden internetowy i jeden w oddziale. Za drugą wypłatę czy to przez internet czy w oddziale zapłacimy aż 7,50 zł

Dla klientów słuchających bajki o Optimalnym zysku Banku Gwarantowanych Życzeń rzeczywistość okazała się lepsza, bo teraz mogą dostać jeszcze więcej. Szkoda tylko, że ograniczenie dotyczy tylko kwoty 25k.

7 komentarzy:

 1. chcialbym zwrocic uwage na blad- bank nie nazywa sie Millenium tyko Millennium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi.

   Usuń
 2. Powiem wam co dyskwalifikuje to konto oszczędnościowe, to że trzeba założyć w tym banku ror i za niego płacić. Oferta dla starych klientów lub nowych, którzy chcą ror, małe szanse przebicia jak ktoś ma już ror.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mylisz sie... konto internetowe w Mille jest bezplatne. Karty tez nie trzeba zakladac.

   Usuń
  2. jak nie trzeba jak trzeba i jest płatny byłem w banku i się pytałem. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

   Usuń
  3. Niestety prawda leży pośrodku. Konto jest bezpłatne ale przy dwóch warunkach.
   1) dokonania jednej płatności kartą
   2) wpłaty 1000 zł i utrzymania jej przez jeden dzień.
   Warunki są banalnie proste, więc mimo wszystko warto założyć to konto i spełnić warunki.
   W przeciwnym razie konto jest płatne a opłata wynosi 7 zł.

   Usuń
 3. Dlatego BGŻ Optima zostaje w czołówce i warto go wybrać (nowi klienci).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...