wtorek, 12 czerwca 2012

Jedyna taka lokata tylko teraz tylko dziś


Ostatnia lokata Getin pokazuje w całej krasie umiejętność sterowania nastrojami ludzi. Lokata na wyścigi to bardzo trafnie dobrana nazwa, na którą bardzo łatwo się nabrać. Skoro ludzie się ścigają to musi to być coś nie tyle dobrego ile wręcz wyjątkowego.

Tylko teraz specjalnie dla Ciebie mamy 3-miesięczną lokatę. Opisałem ją już w artykule lokata na wyścigi czyli wyścig szczurów trwa. Zaczęła się ona 5 czerwca w Open online. Gdyby wierzyć reklamie, że faktycznie kto pierwszy ten lepszy to lokata trwałaby tylko kilka godzin. I koniec. Nie zdążyłeś to trudno

5 czerwca obserwowałem tę lokatę i opisywałem na bieżąco. W momencie pisania artykułu o godzinie 6:40 licznik pokazywał 4698 lokat co widać bardzo wyraźnie na print screenie w artykule do którego macie link wyżej. O godzinie 17.45 tego samego dnia licznik wskazywał już 0004. Czyli ostatki.

Gdyby zatem wierzyć hasłu kto pierwszy ten lepszy to powinno się zamknąć tę lokatę i albo zaoferować inną nową albo pozostawić puste miejsce. Tym czasem licznik zaczął odliczanie od nowa. Ok. Fajnie można uznać, że bank uznał jakąś ekstra premię dla osób które się spóźniły.

Tymczasem następnego dnia rusza identyczna lokata na wyścigi tym razem w Getin bank. Reklamowana wręcz jak plagiat: Kto pierwszy ten lepszy! Nie czekaj aż oferta się skończy. 

No dobrze. Można pomyśleć do trzech razy sztuka. Więcej razy nie damy się nabrać. Tymczasem w kalendarzu mija drugi dzień a lokaty na wyścigi robią rundki niczym rajdowcy na torze wyścigowym ale na jednym stadionie.

Mija trzeci dzień. A lokaty odliczane są do zera i od nowa.
Czwarty dzień to samo.
Piąty dzień bez zmian.
Szósty dzień licznik wciąż się kręci. W koło Macieju.

11 czerwca godzina 23:52 Źródło: Getin


To co początkowo robi się fascynujące z czasem robi się nużące. Po bardzo długim czasie robi się wręcz denerwujące. Wiedziałem od razu że takich lokat zakładać nie będę ciekawiło mnie tylko kiedy nabieranie potencjalnych klientów się skończy.

Jak na złość lokata trwa rekordowo długo. Zwykle promocje trwają 3-4 dni a tym razem ta co miała trwać kilka godzin zamieniła się w cały dzień a nawet tydzień. Widać tutaj bardzo wyraźnie, że to co piszą marketingowcy Getin oraz Open w reklamach nie ma tak naprawdę żadnej wartości realnej. To tylko sterowanie pragnieniami ludzi. Dyrygowanie naszymi emocjami.

Tylko teraz, tylko u nas, tylko najlepsi tylko dla tych najszybszych. I to tylko trwa dzień. Jeżeli policzyć średnio dwa obroty licznika na jeden dzień, to otrzymujemy po siedmiu dniach... 14 obrotów na jeden bank. A więc orientacyjnie 28 odliczeń kto pierwszy ten lepszy dla obu banków.

Idziemy na bazar. Sprzedawca mówi nam oto jedyne w swoim rodzaju ostatnie na ziemi cuda. Tylko dziś tylko dla Was. Kupujemy pełni ufności i jesteśmy dumni z tego, że zdobyliśmy fajną rzecz. Pojawiliśmy się po prostu we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Następnego dnia widzimy tego samego sprzedawcę sprzedającego te same ostatnie na ziemi cuda. Tylko dziś i tylko dla nowych klientów. Jeżeli wyjechaliśmy z tego egzotycznego kraju możemy do końca życia żyć w świadomości, że skorzystaliśmy z jedynej okazji i jesteśmy niejako wybrani.

Ale straganiarz to Getin. A naprzeciw na drugim straganie mamy drugą przekupkę. To Open. I oba sprzedają ten sam jeden jedyny towar: tylko dziś tylko teraz tylko dla najszybszych. 


Karta produktu Open zawiera informację o 18 000 lokat.
Karta produktu Getin zawiera informację o 34 000 lokat.
No to może jeszcze jedna rundka? Tylko dziś tylko teraz kto pierwszy ten lepszy...

12 czerwca godzina 5:45


Jest 12 czerwca - obie lokaty są dalej w ofercie. 
Dobrze, że to wyścigi tylko wirtualne bo w realu panowie siedzący za kierownicą dostaliby prawdziwego kręćka. 

14 czerwca lokata znika z oferty
18 czerwca lokata wraca w obu bankach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...