niedziela, 10 czerwca 2012

Dostaniesz 100% w Credit Agricole czyli wielka loteria nadziei


Skoro ludzie zaczynają wycofywać pieniądze z banków, te dwoją się i troją, żeby jakoś przyciągnąć klientów. Już nie 10% o których pisałem dwa razy w tym tygodniu. Teraz dostaniesz 100% od banku Credit Agricole. Czy na pewno?

Omówiliśmy 10% w BGŻ oraz 10% w Alior tak jak to prezentują banki na stronach internetowych a potem odkryliśmy karty i pokazaliśmy jak to wygląda w rzeczywistości. A w realu nie ma czegoś takiego jak 10%. Chyba, że to jest parabank a potem są problemy o których piszę dziś tutaj.

W BGŻ tylko dla wybranych i tylko na sportowe artykuły i tylko do kwoty 50 zł miesięcznie. W Alior tylko po podpisaniu umowy z nowymi dostawcami energii czy ubezpieczenia, bez gazu i bez czynszu więc bez konkretów.

Credit Agricole mówi daj 1000 a my damy ci 2000 zł. Brzmi tak niewiarygodnie, że długo zastanawiałem się czy warto przyjrzeć się temu bliżej. Spójrzmy jednak bliżej choćby dlatego, że takiego przypadku jeszcze nie opisywałem.


To niestety tylko loteria Źródło: Credit Agricole


Co trzeba zrobić żeby dostać a właściwie wygrać dwa razy więcej?
1 Zgromadzić minimum 1000 zł
2 Założyć konto, lokatę albo polisę w Credit Agricole
3 Zarejestrować się w loterii.

Oto wyniki dotychczasowych zwycięzców:

Czyżby kobiety nie miały szczęścia? Źródło: Credit Agricole


Jak widać ludzie pakują  o wiele większe kwoty niż 1000 zł, które dałoby im 2x tyle. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie słowo loteria. Jak widać pan Dariusz ze Szczecina zainwestował 25.000 zł i wygrał 50 tys.

No tak. W reklamach pokazuje się zawsze tylko zwycięzców. Jeżeli jednak będziemy trzymali 25 tys żeby wygrać tak jak on czy jego następcy, możemy czekać na wygraną aż do dnia 9 sierpnia czyli do terminu, kiedy kończy się ta loteria i nie wygrać nic. A wówczas zamiast wygranej będziemy stratni!

Akurat taka kwota jest premiowana w Millenium na 7% o czym informowałem tutaj. Dziennie kwota 25 tys generuje zysk w wysokości 3,88 zł. Do końca loterii zostało 61 dni zatem osoby, które zdecydują się przelać z Millenium do Credit Agricole tę kwotę z zamiarem wygranej będą stratne
3,88 * 61 = 236,68 zł

Przy czym trzeba tutaj zaznaczyć, że powyższy zysk 236 zł jest pewny w 100%!

 A owe 100% od Credit Agricole? Cóż, to bardziej Toto lotek niż jakakolwiek inwestycja zatem nie wydaje mi się, żeby ta oferta była godna uwagi. Szczęście sprzyja tylko szczęściarzom. Można mu oczywiście pomagać ale w tym przypadku wiąże się to ze stratami.

Czerwiec to wysyp naprawdę dziwnych ofert bankowych. Ciekaw jestem kto będzie następny i ile da tym razem i za co? Czy będzie to 200% za granie w jakiejś loterii sms?


2 komentarze:

  1. W gwoli ścisłości jeżeli w CA wrzucimy kwotę 25tys. na rachunek oszczędnościowy codzienne zyski, przy 4,05% (czyli bez szału) generującego codziennie 2,77 to 61 dni da nam 168,97.
    Pomniejszając zysk z Millenium 236,68 o zysk z CA 168,97 to rzeczywisty zysk który daje nam millenium w 100% pewny wynosi 67,71zł!!!, a nie 236,68zł.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...