poniedziałek, 25 czerwca 2012

Lokata na wyścigi przyspiesza ekspresowa zwalnia


Opisywanie produktów które przynoszą nikły zysk rzędu zaledwie 3,6% wydaje się być powrotem do epoki kamienia łupanego. Owszem w tej epoce paleolitu mamy możliwość zarobić nawet 5% ale ograniczenie do maksymalnie 3000 zł to czysta dyskryminacja. Kto poważniej myśli o oszczędzaniu na pewno trzyma na koncie o wiele wyższe kwoty.

Mówiąc o procentach bankowych powinniśmy zawsze pamiętać, że choć mówimy 3,6%  to tak naprawdę jest to oprocentowanie brutto i od nich zapłacimy podatek więc w sumie na rękę mBank da nam zaledwie 2,9% a to już zdecydowanie poniżej inflacji zatem nasz mSaver będzie przynosić realne straty.

Wracamy zatem do komentowania normalnego świata w którym oferowane są normalne stawki czyli przynajmniej 6 procent, co po unettowieniu da nam chociaż 4,86%. Niewiele ponad inflację ale przynajmniej zawsze do przodu.

W międzyczasie w ofercie kolejny bodaj czwarty raz wróciła w Idei banku lokata ekspresowa. Kolejny raz lokata o tej samej nazwie i kolejny raz bez numerku rzymskiego które gromadzi lokata z kuponem. Gdy opisywaliśmy ją ostatnio tutaj oferowała 6,25% teraz wróciła do nas kolejny raz.

I niestety oferuje w chwili obecnej niższą stawkę. Dalej jest 4 miesięczna, dalej ma minimum 1000 zł ale procentowo dostaniemy o 0,10% mniej czyli 6,15%. Dokładnie tyle samo ile lokata kibica w Getin czy lemoniadki w Open. Jak widać tym razem trojaczki się pogodziły i są zgodne w tym co oferują. 

Źródło: Idea bank


Do tej pory Idea była najbardziej zbuntowanym bankiem ze stajni Leszka Czarneckiego i oferowała odrobinę więcej od swoich współbraci. Ale po zeszłym tygodniu kiedy bliźniaki  Open oraz Getin się rozbrykały i przebiły lokatę nr 1 w Idei swoimi lokatami super i perfekt doszło do zamknięcia wszystkich ofert i przez weekend mieliśmy pogodzonych i grzecznych trojaczków. 

Co dziwne nie doczekaliśmy się jak dotąd ani lokaty na dzień taty ani lokaty letniej mimo, że lato już jest od kilku dni a dzień taty już minął. Za to od dzisiaj wróciły lokaty na wyścigi, które opisywałem tutaj tak w banku Getin jak i Open. I co ważniejsze ich oprocentowanie wzrosło! Niewiele bo tylko 0,05% ale zawsze.

Źródło: Getin Online

Wszystkie parametry bez zmian na trzy miesiące, dostępna od kwoty minimalnej na 1000 zł. Więc nie jest taka zła. Jak widać trojaczki pogodziły się tylko na chwilę. Bo w chwili obecnej Open oraz Getin znów się rozbrykały. Na naszą korzyść.

Oferta lokaty ekspres jest aktualna do jutra czyli 25 czerwca

Oferta lokat na wyścigi teoretycznie jak licznik dojdzie do zera praktycznie wygląda to tak jak opisałem w artykule Jedyna taka lokata tylko teraz tylko dziś.

Oferta lokaty ekspres wróciła po kilku dniach przerwy i jest aktualna do 2 lipca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...