poniedziałek, 21 stycznia 2013

Ciekawa długoterminowa lokata dla leniwych w Sokołowie


Nie da się ukryć, że pisanie o nowych bankach i to takich, które zaskakują nieoczekiwaną ofertą należy do przyjemności. A w ostatnim półroczu było takich banków niemało szczególnie spółdzielczych o których praktycznie nikt przedtem nie słyszał.

Na pewno najbardziej znanym jest neoBANK, ale niestety ten bank przestał być atrakcyjny. Był czas, że poznański bank nie miał sobie równych. Dziś po świetnym okresie prosperity i lokatach na 9% bez żadnych zobowiązań nie ma śladu. Są za to atrakcyjne SK czy Ciechanów. Do tego grona dołącza kolejny ciekawy bank spółdzielczy.

Mam tu na myśli Powiatowy Bank Spółdzielczy Sokołów. Zaglądając na stronę internetową tego banku nie dowiemy się wiele. Lokaty są poukrywane. A oprocentowanie niejawne. Z jednym wyjątkiem i to dość ciekawym.


Mam na myśli lokatę na przyszłość. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nie ma tu czego szukać bo to lokata progresywna a te jak wiadomo lepiej omijać szerokim łukiem, bowiem... żadna lokata progresywna w banku komercyjnym nie ma średniej powyżej 6%. Wszystkie są wabikami ale marnej jakości.

Nowy ciekawy bank Źródło: pbssokołów.pl


Weźmy dla przykładu lokatę progresywną w BGŻ. Co z tego, że reklamują tam 8% kuszą pustymi słowami typu Wysokie zyski to kwestia czasu. Gadać mogą zdrowo, my wiemy, że jeżeli w pierwszym miesiącu mamy zaledwie 2,80%, w drugim 2,90% a w trzecim 3,00% to lepiej trzymać się od tego z daleka.

Tymczasem w Sokołowie lokata progresywna zaczyna się od... 6,10% czyli już na starcie jest godna uwagi! Oto faktyczne oprocentowanie lokaty:
1 rok - 6,10%
2 rok - 7,00%
3 rok - 7,20%
4 rok - 7,50%
5 rok - 8,00%

Wygląda to bardzo przyzwoicie a  średnia przekracza 7% co jest dziś godnym uwagi wynikiem. Aż trudno uwierzyć, że istnieje lokata progresywna która zaczyna od tak wysokiego pułapu. Przecież najniższe oprocentowanie jest wyższe od praktycznie każdej lokaty w praktycznie każdym banku.

Bankowość zaczyna stawać na głowie. Jakby tego było mało bank dla pierwszych 200 Posiadaczy oferuje upominki

Trochę dziwnie to wygląda. Minimalna wpłata to zaledwie 50 zł. Nie znam żadnej lokaty o tak niskim wymaganiu. Do tej pory najniższa stawka z jaką się spotkałem to 100 zł. Ale jak widać rekordy są to to by je pobijać:)

Co więcej na stronie bankowej jest mowa o okresie umownym ale nie jest sprecyzowane ile on trwa. W każdym razie w tym okresie mamy pełna elastyczność. Możemy dopłacać dowolną kwotę i dowolną ilość razy czyli choćby codziennie. Albo i kilka razy codziennie.

Dla lokatowców czystej krwi oferta może być warta zbadania. Długość trwania oznacza że to lokata dla leniwych. Wysokość oprocentowania jest jednak nieco niepokojąca kojarzy się bowiem z jakimś IKE, na stronie nie ma jednak o tym ani słowa. Może ktoś z Was skorzysta z tej oferty i podzieli się wrażeniami z innymi czytelnikami.


11 komentarzy:

 1. Nie jest tak fajnie, oprocentowanie zmienne, a wypłata bez strat dopiero po pełnym roku czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. można znaleźć oprocentowanie innych lokat: http://www.pbssokolow.pl/Pliki/files/Tabela%20oprocentowania%2012_12_2012r.pdf

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokować na 5 lat to duże ryzyko. Chyba lepiej maks. 3lata. Amber Gold przetrwał 5lat? A jak upadnie bank zanim lokata zapadnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Środki są gwarantowane przez BFG. Poza tym wypłata po co najmniej roku nie powoduje już utraty odsetek. Bardzo ciekawa oferta, podobnie jak lokata "Rentier" i rachunek IKE. Interesujący "niszowy" bank, jeśli ktoś zamierza lokować na dłużej, to warto rozważyć, tym bardziej, że kwoty wejścia są bardzo niskie.

   Usuń
 4. Moze ktoś podpowiedzieć, jak założyć lokatę? Rozglądam sie po stronie banku i póki co nie wiem, jak to ugryźć... A sprawa wygląda fajnie, gwarancje BFG, dobre oprocentowanie, z czasem prawdopodobnie będzie bardzo dobre... Ktoś napisał, ze oprocentowanie jest zmienne, ale chyba zmienne tylko z roku na rok, podane stawki nie powinny ulec zmianie, nic na ten temat nie napisano.

  OdpowiedzUsuń
 5. W SK Banku są super lokaty rentierskie:
  1 rok: 5,55 %
  2 lata: 6,75%,
  3 lata: 7,25 %
  Minimalna kwota 8 000 PLN.
  Odsetki płatne co miesiąc.

  Niech się Noble wypcha ze swoimi Srebrnymi i Złotymi lokatami rentierskimi z marnymi 6% z groszami z kwotami 150 000 PLN i 500 000 PLN.

  Teraz się z nich śmieję ;)
  Jaki byłem kiedyś głupi, teraz otworzyłem oczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oprocentowanie zmienne i raczej można sobie podarować ten Bank.
  http://www.pbssokolow.pl/Pliki/files/Tabela%20oprocentowania%2012_12_2012r.pdf

  OdpowiedzUsuń
 7. W polowie lutego konczy mi sie lokata, rozgladam sie powoli za jakas ciekawa oferta. Obserwuje np SK Bank, oprocentowanie co prawda zmienne,ale i tak atrakcyjne, jesli nawet tna, to bardzo delikatnie (jak dotad tylko raz). Bede wdzieczny za wszelkie namiary.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdyby z 70tys urosło mi po 5 latach na 100 to była by super oferta. Pierwsze procenty nie zachwycają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja preferuję lokaty ze stałym oprocentowaniem. Od samego początku wiem co, jak i ile, a możliwości jest sporo. Lokaty na start mają najbardziej atrakcyjne oprocentowanie ale zazwyczaj można wpłacać niskie kwoty i niekiedy musimy zakładać ROR.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dowiadywałem się u Pani w PBS Sokołó Podlaski.
  PO pierwsze lokata jak Pani powiedziała jest już od roku.
  Po drugie prezent to były parasolki.
  Po trzecie wpłacam np. 100 zł na otwarcie (np. 2.02.2013) i w roku pierwszym mam 6,1% przez cały rok. Kapitalizacja jest na koniec każdego roku. Jak dopłacam np. jeszcze 300 zł ale w lutym 2016 roku czyli na ostatni pięty rok, to oprocentowanie tych 300 zł wynosi 6,10% ponieważ one będą na lokacie jeden rok i w lutym 2017 roku będę miał 100zł na 5 lat z oprocentowaniem jak w opisie, oraz 300 zł na 1 rok z oprocentowanie 6,1%.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...