czwartek, 10 stycznia 2013

Najnowsza odsłona lokaty idealnej plus czyli w kuluarach ciągle wrze


W związku z wczorajszymi prośbami zawartymi w komentarzach dziś opis najnowszych zmian w kuluarach. Choć lokata jest niewidoczna jakoś wielu z was o nich wie ale nic dziwnego. Kto gra w Ping Ponga od razu po zalogowaniu się do bankowości internetowej zamiast Pinga otrzymuje info RZEŹNIA LOKAT TRWA.

A jakże trwa i to w najlepsze. I nie ma się co oszukiwać kolejnymi pięknymi słowami: Idea Bank przygotował jeszcze lepsze warunki Lokaty IDEALNEJ "PLUS" z ubezpieczeniem Plus, które anonimowy zacytował. Dla banku wszystko co on oferuje jest cacy i picuś glancuś. I nieważne ile procent mamy na lokacie, każda jest doskonała nawet jeśli oferuje tylko 4,85%.

Bądźmy szczerzy nie ma lepszych warunków. Są kolejny raz jeszcze gorsze. Nas interesuje zysk i przede wszystkim lepsze oprocentowanie a te jeszcze zasługuje na opis na tym blogu, ale każda kolejna wersja z pewnością będzie już poniżej minimum 6%.


Przejdźmy zatem do szczegółów:
Zmieniły się teraz minimalne oraz maksymalne kwoty na lokatach ale tylko w tym przypadku w którym zmieniono oprocentowanie. Tam gdzie oprocentowanie pozostało bez zmian tam ekstrema (czyli minimum oraz maksimum lokaty) pozostały bez zmian.Skoro podwyższono minimalne kwoty dla lokat 3 oraz 6 miesięcznej odpowiednio o 1000 zł oraz 1500 zł. To możemy mniemać że zmieniło się niekorzystanie oprocentowanie lokat. I tak jest faktycznie.

Oto faktyczne oprocentowanie powyższych lokat na dzień dzisiejszy:
3 miesięczna - 6,00% (4,86%)
6 miesięczna - 6,00%
9 miesięczna - 6,00%

Dwie ostatnie pozycje w tabeli pozostały bez zmian. Wynika z tego, że lokata z gwiazdką ma w dalszym ciągu dość atrakcyjne oprocentowanie:
3 miesięczna* -   6,50% (5,265%)

Co więcej rozszerzono zakres lokat, które można zamienić na najnowszą edycję idealną. Obok czterech wymienionych w ostatnim artykule dostępnym tutaj, mamy także możliwość zamiany dwóch ostatnich promocyjnych lokat czyli:

Wniosek z tego prosty warto było założyć dwie ostatnie lokaty by teraz je podrasować do idealnej i mieć 6,50%. I pewnie ta tendencja będzie kontynuowana w następnych edycjach lokaty idealnej plus, ale wówczas oprocentowanie zagwiazdkowanej lokaty może być już niższe.

Następne edycje najpopularniejszej lokaty w kuluarach pewnie już będą poniżej 6% trudno bowiem sobie wyobrazić, żeby było inaczej skoro w Getin promocyjne lokaty są teraz poniżej... 5%! Teraz tam się ścigają z 4,95% na liczniku! A RPP poinformowało o kolejnej trzeciej już z rzędu obniżce stóp o następne 0,25 p.p..

14 komentarzy:

 1. Witam,
  sorki że nie w temacie "odcinka", ale wpadłem właśnie na ciekawy art.

  http://podatki.wp.pl/kat,70474,title,Zarabiasz-na-cashbacku-Wpisz-go-do-PIT-u,wid,15234084,wiadomosc.html?ticaid=1fdba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za namiary. Będzie jutro komentarz na PP2.

   Usuń
 2. Stopy w dół, ale jest pozytyw, bo prawdopodobnie była to ostatnia podwyżka w najbliższym czasie. Tak wypowiadał się Belka. Jak stopy przestaną spadać, to jest szansa na pojawienie się okazji na wyższe lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie lokat tak samo zależy od stóp NBP jak pogoda od meteorologów

   Usuń
 3. Proszę o odpowiedź skąd te dane, gdyż przeczytałem wszystkie załączniki do lokaty idealnej plus tego nie ma cytuję:
  "Oto faktyczne oprocentowanie powyższych lokat na dzień dzisiejszy:
  3 miesięczna - 6,00% (4,86%)
  6 miesięczna - 6,00%
  9 miesięczna - 6,00%

  Dwie ostatnie pozycje w tabeli pozostały bez zmian. Wynika z tego, że lokata z gwiazdką ma w dalszym ciągu dość atrakcyjne oprocentowanie:
  3 miesięczna* - 6,50% (5,265%)"
  Jest natomiast wzór oprocentowania gdzie "Y" to tylko 2%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Pisałem o tym w ostatnim artykule o lokacie idealnej, że takich danych nigdzie nie można znaleźć.
   Takie dane dostają tylko i wyłącznie doradcy Idei. Ponieważ zostałem poproszony o ten artykuł przez czytelników, udałem się specjalnie w tym celu do oddziału aby uzyskać dokładne dane.

   Usuń
  2. ja dostałem propozycję czegoś takiego:

   W nawiązaniu do rozmowy przesyłam budowę naszego rozwiązania. Zakładam Lokatę Idealną Plus 180, która przyniesie zysk w wysokości 5,02% co przy ubruttowieniu wynosi 6,2%. W systemie będzie widoczna z oprocentowaniem 0,1%, natomiast w ciągu 14 dni roboczych na adres mailowy zostanie dosłany certyfikat w którym znajduje się kwota świadczenia (odsetek). Świadczenie zostanie przesłane po zakończeniu lokaty na rachunek bankowy który został mi podany. Po 180 dniach otrzymuje się 100% świadczenia i cały kapitał jeżeli nie będzie kontynuacji lokaty. Na certyfikacie będzie także wyszczególniona wysokość składki jaką Idea Bank przekazuje do TU na Życie Europa i to jest nasza wewnętrzna umowa, która nie obniża zysku ani kapitału. Opłatą za ubezpieczenie jest kwota odsetek jaka zostanie wypracowana przez okres lokaty na 0,1%.

   Do tego załączniki:
   Regulamin_Swiadczenia_Uslug_droga_elektroniczna_ubezpieczenia.pdf
   Taryfa_sumy_ubezpieczenia_PLUS.PDF
   Regulamin Promocji Lokata Idealna Plus z ubezpieczeniem Plus.pdf
   ONEPAGERY.PDF
   jeżeli ktoś chciałby je obejrzeć to mogę podesłać na maila (grafika)

   Usuń
  3. Witam
   Chciałbym zapoznać się z wyżej wymienionymi załącznikami. Mój mail: bejano@freenet.de
   Z góry dziękuję

   Usuń
 4. Skok Wołomin daje 8% na lokacie 3 miesięcznej, coś dziwnie to wygląda, ale jest prawdziwe, ale musi być nieciekawie na rynku, że aż takie oprocentowanie dają, a może jest sztuczni obniżane, żeby zmusić oszczędzających do wydania pieniędzy, ale oni tego nie zrobią jeśli zbierają na coś, taka zależność, a nasza politikiera nie rozumie tego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co wy na to http://banki.wp.pl/kat,6599,title,Zarabiasz-na-cashbacku-Wpisz-go-do-PIT-u,wid,15234084,wiadomosc.html?ticaid=1fdc4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o tym niedawno
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/01/dziwny-pomys-opodatkowania-cashback.html

   Usuń
 6. W neobanku spadlo drastycznie oprocentowanie tym samym juz chyba nikt nie oferuje 6% na 6mc :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, ja również dostałem taką ofertę z przykładową symulacją (50tyś na 6mc, oprocentowanie 4,86%)

  Proszę o opinię do następującej kwestii, która wzbudza moją wątpliwość:

  1. Opłata za objęcie ochroną ubezpieczeniową, którą bank pobiera ode mnie to 1,666%*1198,36zł =19,97zł

  2. Natomiast prawdziwy koszt tego produktu "ubezpieczenie", czyli podana poniżej Składka dla kwoty lokaty 50000zł została określona na 1186,66zł (zwiększona potem o 2% da oczekiwane oprocentowanie).

  3. Czyli wykupione ubezpieczenie jest opłacone zrzutkowo:
  - 19,97 pokrywa mój kapitał (moje odsetki)
  - 1166,69 dorzuca od siebie bank

  4. Czym z punktu widzenia Urzędu Skarbowego jest kwota 1166,69, którą Bank mi dał w postaci "dorzucenia" się do mojej polisy? Czy nie powinienem tego zaksięgować jako swój przychód i zapłacić od tego 19% podatku?

  Analogią do powyższego jest nagłaśniany od roku przypadek popularnej praktyki, w której firmy kupują swoim pracownikom karnety sportowe lub abonament medyczny. Urząd Skarbowy nakazał traktowanie tego jako dodatkowy przychód pracownika i muszą oni pokryć należny zus i podatek od wartości otrzymanego od firmy bonusu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam podobną wątpliwość, zwłaszcza że w Warunkach ubezpieczenia Rozdz. 8 pkt 11 jest mowa, że kwestię opodatkowania świadczenia ubezpieczeniowego reguluje ustawa o podatku dochodowym od os. fizycznych lub uopdo prawnych.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...