czwartek, 24 stycznia 2013

Kolejna oferta lokat promocyjnych w SK ale z wyraźnym podziałem


W SK banku pojawiła się nowa oferta lokat. Ponieważ na dzień dzisiejszy jest to jeden z najciekawszych banków, o ile nie najciekawszy warto przyjrzeć się najnowszej ofercie którą przygotowali rolnicy i rzemieślnicy.

W ubiegłym tygodniu opisałem InterLokatę SUPER o której na stronie była tylko informacja bez żadnej reklamy. Dziś reklama się pojawiła a wraz z nią cały szereg innych dobrych lokat.

I co ważniejsze takich które przekraczają 6%! A takie lubimy przecież najbardziej. Niestety w nowej ofercie widoczna jest jedna rzecz: na lokaty powyżej 6% mogą liczyć tylko posiadacze konta w SK. Kto nie chce lokatę może założyć ale dostanie za nią juz mniej niż 6%.


Co zatem poza omówioną Interlokatą na 6,75% możemy znaleźć u rolników i rzemieślników? Oto najnowsze oferty:

1) eLokata24 
3 miesiące - 6,45%
6 miesięcy - 6,66%
12 miesięcy - 6,80% - tylko dla nowożeńców

Widziałem już wiele ograniczeń ale ostatnie należy do najbardziej oryginalnych. Kto brał ślub w grudniu pewnie będzie złorzeczyć ale jak to mówią co nagle to po diable, a stworzenie z rogami straszy trzema szóstkami w poniższej reklamie: 

Źródło wszystkich reklam: skbank


Uwaga to jedyna lokata spośród omawianych dzisiaj która nie wymaga posiadania ror. Pozostałe wprowadzają wyraźne rozgraniczenie na swoich i obcych.


2 Lokata sezonowa MAX na 13 miesięcy
6,35% dla posiadaczy konta ror
5,55% dla nie posiadających konta rorDo plusów tej lokaty należy możliwość wpłaty i wypłaty środków w trakcie trwania lokaty. Do minusów fakt, iż dodatkowo oprocentowanie jest niestety zmienne.


3 Lokata sezonowa PREMIUM na 6 miesięcy
6,00% dla posiadaczy konta ror
5,30% dla nie posiadających konta ror
Podobnie jak w poprzednim przypadku mamy tutaj lokaty o oprocentowaniu zmiennym. Kto jednak zakłada taką lokatę jeżeli ma lepszą ofertę w tym samym banku na ten sam okres? To zawsze trudny orzech.


4 Rentierskie
12 miesięcy  - 5,55%
24 miesięcy - 6,75%
36 miesięcy - 7,25%

Minimum na lokacie rentierskiej wynosi zaledwie 8.000 zł. A więc przewaga jest miażdżąca nad Noble który na okres 36 miesięcy za minimum 500.000 zł oferuje dziś zaledwie 6% - szczegóły tutaj.

Gdyby nie oferta SKOK Wołomin pewnie tutaj przeniósłbym część moich środków.

13 komentarzy:

 1. A wczoraj założyłem w Idei Idelaną Plus na 6% na okres 6M. Dzisiaj oczywiście ją zrywam i przenoszę oszczędności do SK !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan - eLokata24 jest o oprocentowaniu zmiennym czy stałym??? Na pierwszej stronie podają "Oprocentowanie środków pieniężnych na rachunkach w złotych klientów indywidualnych (roczna stopa oprocentowania)" - nie ma mowy że jest to oprocentowanie zmienne. Natomiast w załączniku jest info - "Stopa procentowa zmienna". Czyli nie jest to żadna rewelacja !??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie miałeś nigdy lokaty o oprocentowaniu zmiennym i stąd twoja obawa. Ja takie pamiętam i stanowiły one podstawę inwestowania .Oprocentowanie zmienne zmieniało się co trzy miesiące lecz w górę hi hi Lokaty internetowe w SK B.. to chyba nowy wynalazek jeśli wyrolują (czytaj za bardzo będą obniżać ten typ lokat) a blogi i fora internetowe to potwierdzą to gotówka od nich odpłynie niestety WRAZ Z ZAUFANIEM a na tym powinno im zależeć

   Usuń
  2. Zaufanie zaufaniem ale regulamin jest bezlitosny i na drugi dzień po np. zmianie stóp procentowych oprocentowanie lokaty poleci w dół ! Tak to rozumiem ale może jestem w błędzie bo faktycznie - nigdy nie miałem lokaty o zmiennym oprocentowaniu !

   "W przypadku zmiennej stopy procentowej odsetki naliczane są od dnia wpływu środków na eLokatę24 do dnia poprzedzającego dokonanie zmiany według dotychczasowych stawek, a od dnia zmiany – według nowych stawek oprocentowania.
   4. W przypadku eLokaty24 o oprocentowaniu zmiennym, SK bank zastrzega sobie prawo do zmiany wysokości oprocentowania w trakcie trwania okresu umownego bez konieczności wypowiadania Umowy eLokaty24 w części dotyczącej oprocentowania.
   5. Zmiana wysokości oprocentowania, może być dokonana w przypadku zmiany jednego z następujących czynników:
   1) jednej ze stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej,
   2) stawek WIBOR/WIBID na krajowym rynku międzybankowym,
   3) stopy rezerwy obowiązkowej ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej oraz zasad jej odprowadzania,
   4) zmiany poziomu inflacji ogłaszanej przez Główny Urząd Statystyczny.

   Usuń
  3. Zaufanie zaufaniem, ale wszystko zależy od stóp procentowych. W Mbanku ścinają od marca oprocentowanie lokat i rachunków prawie do zera. Tak jak pisałem wszystko zależy od ruchów na walutach, tylko spadki na złotówce mogą powstrzymać Radę od dalszych cięć.

   Usuń
 3. Bardzo dobra oferta tego banku. Z pewnością zainteresuję się tym tematem i część pieniędzy powędruje właśnie do tego banku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oprocentowanie zmienne teraz, gdy leci na łeb... Nie ryzykowałabym, mam się cieszyć wysokimi odsetkami do pierwszej obniżki, czyli pewnie lada chwila... Czy to warto?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przed chwilą dzwoniłem do banku i wygląda to całkiem dobrze. Do tej pory na trzy obniżki oprocentowania stóp przez RPP bank ściął lokaty TYLKO RAZ i chyba coś o 0,2%. Ciekawe czy dalej tak będą postępować ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Patrząc na ich oprocentowanie to miażdży konkurencję. Ja jeszcze jakoś nie przekonałem się w pełni do SKOK, ale może w przyszłości u nich coś założę, to oferta SK Bank jest dla mnie wybawieniem i trochę więcej zarobię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zupełnie nie ma się czym podniecać. Oprocentowanie zmienne, pisze wyraźnie podczas składania wniosku.
  Więc dziś jest 6.66 a jutro może być 5.5% bo czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 8. W lipcu 2012 oprocentowanie mieli 6,45% na 3 miesięczną http://e-lokaty.pl/porownanie-lokat/wakacyjny-ranking-lokat-lokaty-bankowe-porownanie.html , więc aż tak strasznie nie zmieniają. Możliwość obniżki jest, ale jak patrzę na oprocentowanie innych banków oscylujące koło 5% to nawet się nie zastanawiam nad wyborem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oferta faktycznie miażdży konkurencję. Tym, którzy narzekają proponuję zapoznać się z ofertą innych banków i przedstawić tutaj lepsze oferty. Czekam z niecierpliwością:)

  OdpowiedzUsuń
 10. choćby lokata w getinie na 4 miechy 5,5 ale stała ,suma sumarum a sk może byc tyle samo na koniec lokaty

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...