wtorek, 22 stycznia 2013

Lokaty internetowe od 7,50% wzwyż czyli uroki paradoksu


Obecna sytuacja na rynku lokat wygląda bardzo paradoksalnie. Banki masowo chowają głowę w piasek przed nadciągającym spowolnieniem gospodarczym zjeżdżając praktycznie codziennie z oprocentowaniem lokat i zmieniając warunki kont.

I dzieje się tak dzień po dniu. Jak nie w banku A to w banku B jakby ktoś odgórnie dyrygował nimi i mówił: dziś czas na Alior, jutro na Meritum a pojutrze ING czy w dowolnej innej kolejnosci, w dowolnym innym banku.

Tymczasem na drugim biegunie czyli w SKOKach wielki spokój jakby nic się nie działo. Oferta rewelacyjna, że palce lizać. Trudno przypuszczać, że wszystko tutaj jest OK. Ale fakty mówią same za siebie. A rewelacyjna lokata z klasą na 8% to tylko początek niebywałej oferty w Wołominie.

Założyłem lokatę z klasą zakładając wariant wycofanie się ze SKOKu po kwartale. Innymi słowy tak dobrałem wariant optymalizacyjny omówiony tutaj aby po zakończeniu lokaty zwróciły mi sie koszta tak wstępu do Kasy, jak i wypłaty środków.

Z drugiej strony ciekaw jestem czy oferta dzisiejsza będzie się bardzo różnić w momencie gdy skończy się lokata z klasa. W kwietniu może być zupełnie inaczej niż jest dziś. Aby nie stracić orientacji jak to wyglądało dziś omówimy sobie aktualną ofertę lokat internetowych. Dzięki temu w kwietniu będzie można porównać co się zmieniło w trakcie trwania lokaty z klasą.

Oto możliwości lokat na okres... do wyboru od 1 do 4 miesięcy:

Obok lokaty z klasą takie rarytasy Źródło: skokwolomin

Jak czytamy na stronie oprocentowanie może być stałe lub zmienne. To bardzo nietypowa oferta. Do tej pory każda oferta posiadała albo oprocentowanie stałe (co dziś jest bardzo pożądane) albo zmienne (co jest wręcz niewskazane) a tutaj masz jesteś Panem swojego losu:)

Przyglądając się bliżej wygląda to nieco zbyt cukierkowo. Kto podkręcił lokatę z klasą do 8,20% może teraz liczyć na przykład na lokatę miesięczną za którą dostanie aż 7,60%

Jakby tego było mało jego ror zostanie podrasowany z 3,50% do 6,30%. Patrząc na całość wygląda to nieco nierealnie ale wszystkie powyższe dane pochodzą ze strony internetowej z Wołomina. Nie ukrywam, że korci mnie by założyć na 1 miesiąc lokatę na 7,50% by sprawdzić jak to wszystko działa.

W przypadku zerwania lokaty przed terminem przysługuje nam prawo do 70% odsetek. Ale uwaga nawet taka redukcja zysku oznacza, że zerwanie najmniej atrakcyjnej lokaty czyli tej z 7,50% da nam 5,25% a więc... lepsze stawki niż ma obecnie Getin online!!!

I z dnia na dzień zastanawiam się coraz bardziej po kiego diabła grać jeszcze w Ping Ponga?

16 komentarzy:

 1. Ty te lokaty zakładasz korespondencyjnie czy osobiście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście korespondencyjnie. Nie ma oddziału w moim województwie więc szaleństwem byłoby jechać setki kilometrów po to by założyć lokatę.

   W osobnym artykule napisałem jak założyć lokatę w Wołominie.

   Usuń
  2. Ja dostałem odpowiedź, że do założenia lokaty konieczne jest konto a do konta wizyta osobista.

   Usuń
  3. A w jaki sposób dowiadywałeś się? Na infolinii? Ja skorzystałem z kontaktu mailowego i to z kilkoma osobami a w przypadku kontaktu na infolinii prosiłem o kontakt z osobami, które podpisały się w mailu.
   Owszem tak jak piszesz do założenia lokaty konieczne jest konto ror ale wizyta osobista nie jest konieczna.

   Usuń
  4. Witam . to w końcu można ROR założyć korespondencyjnie,

   Usuń
  5. Napisałem wiadomość na 'lokata@skok.wolomin.pl'

   Usuń
  6. Powinien być dobry. Po sprawdzeniu okazało się że ja odpowiadałem na 'lokata@skok.home.pl'

   Usuń
 2. Jest jedna nadzieja na powstrzymanie spadku oprocentowania. Ostry spadek złotówki i Rada będzie kwiczeć i zapomni i jakichkolwiek obniżkach. Mam nadzieję, że to niebawem się spełni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paradoks czy też nie należy korzystać. Co do mnie to ROR w Wołominie założyłem osobiście a cała reszta idzie elektronicznie (mam eSKOK) i korespondencyjnie.

  Co do osłabienia złotówki, to nie wiem bo nie jest to na rękę zachodniej finansjerze. Złoty obok forinta to jedna z najmocniejszych walut na świecie. Dlczego tak się dzieje wyjaśnia Bierecki z Szewczakiem tutaj (polecam): http://www.youtube.com/watch?v=N3Urw3_PoYY

  PS
  Ja sam siebie do niedawna nie podejrzewałem , że informacji ekonomicznych będę poszukiwał na stronach TV Trwam, ale dopóki w telewizjach publicznych i prywatnych dziennikarze będą się zajmowali bzdurami typu co powiedział jakiś sędzia w uzasadnieniu wyroku czy też o jaki stołek walczy ten czy inny poseł czy jakimiś kretynizmami w stylu podejrzenia o podejrzenie "zamachu" Brunona etc itd to nie ma innego wyjścia i Bierecki ze swoimi suchymi liczbami oraz zwracaniem uwagi na to co jest w Polsce realnym problemem jest przynajmniej dla mnie głównym źrodłem informacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Za kilka dni kończy mi się lokata na 21k, gdzie aktualnie najlepiej jest ulokować taką kwotę? Myślę o długoterminowej inwestycji.

  P.S. Przeczytałem część bloga i nie spotkałem się z rekomendacją oferty konta z podwyżką BGŻ. Jeżeli było to przepraszam, a nawet jeśli to może ktoś nie doczytał, a będzie miał możliwość teraz :). Mianowicie w przypadku wpływu na konto wynagrodzenia otrzymujemy 1% od największego przelewu przychodzącego w miesiącu (max. 50 PLN, czyli raz w miesiącu wystarczy przelać 5000 zł z konta prowadzonego w innym banku nie należącego do nas, dokonać płatności kartą na min 300 zł i dostajemy 50 PLN, od kwoty tej należy odjąć 5 zł na kartę, czyli na czysto wychodzi 45 PLN).


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zacznij czytać od początku było o tym w jednym z pierwszych wpisów bo oferta jest już na rynku od ponad 2 lat!
   Staram się nie powtarzać rzeczy o których była już mowa.

   Małe zastrzeżenie co do argumentacji - na czysto wychodzimy mniej bo trzeba odjąć stracone 300 zł bez cashback. Gdybyś płacił kartą debetową na tę kwotę miałbyś dodatkowy zwrot. A gdybyś zrobił to samo kredytówką zarobiłbyś jeszcze więcej z racji grace period.

   Usuń
 5. Tak jak napisałem, przeczytałem część bloga, a zacząłem od najnowszych postów. Nie ma co się denerwować, bo wyraźnie w swoim poście napisałem, że nie wiem czy wspominałeś o tym, a jeżeli nawet to pewnie jest sporo ludzi, którzy trafią na tego bloga teraz i nie będą czytać wszystkiego od początku.

  Masz rację, na czysto będzie mniej ale dla mnie to tylko teoretycznie, bo przyjmijmy, że oferta BGŻ i oferta cashback millenium wzajemnie się wykluczają, bo jeżeli wydasz 300 zł w BGZ to nie wydasz ich w Millenium i na odwrót. Z BGŻ dostaniesz 45 zł z millenium 9 zł, nigdy nie możesz mieć tego i tego.

  Ma ktoś jakieś propozycje jak najlepiej/najzyskowniej ulokować 21k na okres min 6 msc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KO i czekać na lepsze %. Osobiście mam 10 na 6% w dbnet i 10 na mSaver 7% do tego nowe środki wrzucam do Optimy 6.3%. Oni chyba mają jakaś bezkarną lokatę, jeszcze możesz grać w pingponga na 6.5%.

   Usuń
  2. Aż tak to źle zabrzmiało? Przecież niczym się nie zdenerwowałem tylko zwróciłem uwagę, że to temat wałkowany wielokrotnie od samego początku bloga.

   Owszem oferta jest godna uwagi i BGŻ to moje konto podstawowe właśnie z powodów które wymieniłeś. Ale fakt faktem owo 300 zł jest irytujące bowiem blokuje nieco cash flow.

   A propozycje? Sam artykuł mówi za siebie. Ewentualnie skorzystać z oferty SK.

   Usuń
 6. Nigdy nie założył bym lokaty w SKOKu. Wogóle SKOK Wołomin brzmi jak nazwa grupy przestępczej :). Jeśli o mnie chodzi to preferuje tylko normalne banki a od wszystkich skoków i parabanków trzymam sie raczej z daleka. Może oprocentowanie jest odrobine mniejsze niż w tamtych wynalazkach ale chociaż spię spokojnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Anonimowy, nie śpij Pan tak spokojnie... Zapewne uspokaja Cię gwarancja BFG? Oto fakty: Polacy mają depozytów jakieś 550 mld zł (a to tylko w postaci lokat w bankach zagranicznych, czyli prawie we wszystkich na rynku). Rezerwy BFG to... 16 mld zł. Jesteś pewien, że w razie czego dla Ciebie wystarczy? Dziwisz się, że SKOKi jak mogą bronią się przed BFG (mają własny fundusz gwarancyjny)?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...