piątek, 18 stycznia 2013

Lokata na otwarcie już bez grand opening


Wczorajsze odpowiedzi na zadane pytanie czy obniżyć minimum bloga na 6%, są dość zaskakujące. Po podliczeniu głosów wychodzi malutka przewaga osób, które widzą konieczność obniżenia progu do 5,50% chociaż wielu z was twardo obstaje przy 6%.

Najnowszy ranking nie pozostawia jednak złudzeń. Sześć procent i więcej to dziś niedobitki. Lokaty najczęściej obwarowane szeregiem warunków i w zdecydowanej większości lokaty dla nowych klientów. Mało tego wszystkie tak zwane lokaty wabiki, jak się je popularnie nazywa, odnotowały spadki.

Do omówienia została mi tylko już jedna lokata wabik. Ta którą proponuje nam dziadek. Mam na myśli na myśli lokatę na otwarcie, która przez długi czas proponowała 7%. Tak jak u synów dziadka czy to w Idei czy w Getin spadek oprocentowania jest identyczny czyli o 0,50 p.p.


Na stronie nie ma już starego filmu przedwojennego na którym widzieliśmy statek o który rozbijana była butelka, po czym statek odpływał a w zamian pojawiał się napis lokata na otwarcie. Dziś ta lokata schowała się wśród innych.

Tylko dla nowych Źródło: noble


Przypomnę zatem, że to lokata która dziś oferuje 6,50% na 3 miesiące, ale wymaga minimum 50.000 zł na start. Maksimum ustawiono na dwukrotnie większą sumę zatem anonimowi, którzy raz za razem w komentarzach mówią, że mają kilkadziesiąt tysięcy dostępnych mają ofertę jak znalazł. 

Pod warunkiem oczywiście, że jeszcze z niej nie skorzystali bowiem jest to lokata adresowana tylko i wyłącznie dla użytkowników, którzy otwierają ror w Noble bank. 

Co do zerwania lokaty mamy tutaj dwa warianty:
 • utrata odsetek, jeśli zerwiemy lokatę w ciągu pierwszego miesiąca
 • zaledwie 1% po tym terminie
Zatem nie dość, że to niewiele jak na taką kwotę, to jeszcze mamy tutaj dość drastyczne kary w przypadku zerwania.

Można założyć tyko jedną taką lokatę. Jak każdy inny wabik Wydaje się jednak, że o wiele bardziej ponętna jest lokata z klasą którą opisywałem równo tydzień temu a która wciąż jest w ofercie.

UWAGA: 
bank wyznaczył ważność oferty do 17 stycznia czyli do wczoraj ale w dalszym ciągu widnieje na stronie. Nie wiadomo zatem czy oferta zostanie jeszcze wydłużona czy też kolejny raz będzie cięcie.

Po południu okazało się, że bank wydłużyć ofertę do 31 stycznia 2013

5 komentarzy:

 1. Drobny detal jest jeszcze taki, ze konto jest darmowe tylko jesli spelnione sa dosc wysrubowane warunki (np. 12tys. wplywow miesiecznych lub 300tys. depozytu) - w przeciwnym wypadku oplata za konto wynosi 99pln...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polcan, czy to jest prawda z tymi warunkami? Nie mogę nic takiego znaleźć na stronie... W tabeli opłat i prowizji dla osób fizycznych koszt konta jest 0 zł - bez gwiazdek i innych dopisków.

   Kasia

   Usuń
  2. Wiadomość niepotwierdzona. Najnowszy wpis o Lokacie na otwarcie jest tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/06/ostatnie-dni-lokaty-na-otwarcie-na-525.html

   zacytowałem powyższy komentarz i nie znalazł się nikt, kto by to potwierdził

   Usuń
 2. A czy te wpływy mogą być na kilka godzin i zaraz mogę zrobić przelew z powrotem na inne konto? Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tą lokatą?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest jeszcze Idealna Plus w idei na 6% na 6 i 9 M tzn miała być do końca tygodnia, a od poniedziałku miała być też obniżka. Na opłacenie wniosku jest 14 dni więc można na luty wskoczyć jak by ktoś miał mieć kasę w ciągu 14 dni .

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...