piątek, 11 stycznia 2013

Lokata z klasą na 8% w SKOK Wołomin


Kolejny raz w komentarzach pojawił się jeden temat obok którego nie da się przejść obojętnie. Wszędzie wokół obserwujemy obniżkę lokat a tu nagle ni stąd ni zowąd pojawiła się prawdziwa Lokata z klasą na... 8%.

8% dziś to bez wątpienia prawdziwa klasa i zarazem wydarzenie tygodnia a kto wie czy nie miesiąca. Jak nietrudno się domyśleć ofertę można spotkać w bez wątpienia najpopularniejszym ze SKOKów czyli Wołomin.

Mało tego owe 8% to... najniższa stawka dla osoby posiadającej zaledwie jeden udział. Bowiem jak to w SKOKach wykup większej ilości udziałów uprawnia do lepszych ofert. Jak to więc wygląda obecnie?


Oto oprocentowanie na dziś:
1 udział - 8,00%
11 udziałów - 8,10%
21 udziałów - 8,20%

Rewelacyjna oferta na dziś Źródło: skok.wołomin.pl


Czapki z głów. Pochwała się należy za ofertę godną uwagi. Czas trwania lokaty to 3 miesiące czyli tak jak lubimy. Gdyby ktoś potrzebował kasę w krótszym terminie i postanowił zerwać tę lokatę wcześniej może liczyć jedynie na 20% odsetek czyli jedną piątą zysku.

Do założenia lokaty musimy mieć konto ror, gdyż tylko w ten sposób możemy zasilić lokatę. Najlepsze jednak są relacje osób które już skorzystały z oferty a cały wczorajszy dzień byłem też informowany na bieżąco, przez świeżo upieczonego nowego członka Wołomina. Oto jak wygląda procedura.
No trochę śmiesznie wygląda zakładanie lokaty przez internet. Trzeba wysłać e-maila; nie można tego zrobić w systemie w którym nota bene jest zakładka lokaty (ale nie działa). Chyba jeszcze nad tym pracują, nie jest światowo ale swojsko co ma swój urok. Wydałem jednak pierwszą dyspozycję założenia lokaty na 1000zł, żeby zobaczyć jak to działa. Pani spisała się nad wyraz szybko i po 5 minutach dostałem e-mail zwrotny że lokata została założona ze skanem dyspozycji i parametrami lokaty. Lokata ma w systemie być widoczna jutro a pocztą mi wysyłają pisemne potwierdzenie, które po podpisaniu będę odsyłał.

A w chwilę później kolejny:
No myślałem że będę czekał do jutra ale już ją w systemie widzę, czyli niespodzianka.

Wygląda na początek ciekawie. Niestety trochę mniej ciekawie jeśli chodzi o wejście, czyli o sposób w jaki można zostać członkiem SKOKu.
Ja wszedłem na razie za minimum czyli wszystkich opłat było 75 zł. W tym jeden udział. ROR jest od 3,5 do 6.5%, żeby mieć 6,5% na ROR to trzeba mieć 21 udziałów (udział 30zet) Wszystko wiec zależy jaką kasę chcesz tam wpakować. Ja właściwie zacząłem myśleć o tym SKOK (Wołomin po krótkim rozeznaniu to lider SKOKów jeśli chodzi o warunki i drugi pod względem wielkości) że chyba będzie on głównym kontem jak zlikwidują lub coś innego wymyśla z PingPongiem - bo teraz to Idea to właściwie konto bieżące bo z PingPongiem można było to traktować jak 7% teraz 6,5% rachunek a vista. W SKOK wolomin ROR jest bezpłatny ale niestety jak chcesz mieć e-Skok czyli działać przez internet to 4,5 zet na miesiąc - no to mi się nie podoba ale nie będę z każdym przelewem jechał do placówki bo mam 50km do najbliższego oddziału, wiec jeden wyjazd to roczna oplata za e-SKOK, Czyli założyłem tez bankowość internetową


Jak widać dużym minusem jest płatny rachunek osobisty i to wcale niemało. po trzech miesiącach działania lokaty musimy już odliczyć od zysku aż 4,50 * 3 = 13,50 zł. Do szczęśliwców zatem należą ci co mogą korzystać z oddziału. To dość niecodzienne podejście gdyż zwykle to internetowy oddział jest tańszy.

Ale jakby nie patrzeć oferta jest godna uwagi. Przy kwocie 10.000 zł mamy już zysk około 162 zł. A na lokacie z oprocentowaniem 6%, które daje wczoraj opisywana lokata w kuluarach dostaniemy tylko 121,50 zł. Jak widać warto ponieść koszta ror już dla małych kwot lokat.

Ciąg dalszy: Koszta wstępne przy zapisie do SKOKu Wołomin

33 komentarze:

 1. Małe sprostowanie - max. oprocentowanie ROR wg ich strony internetowej to 6,3%.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Program Ochrony Oszczędności w SKOKu, który rzekomo gwarantuje oszczędności do 100 000 euro to jest sprawdzona "instytucja" ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Równie dobrze można napisać czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który rzekomo gwarantuje oszczędności do 100 000 eur to sprawdzona "instytucja"? Jakoś przez 20 lat żaden skok nie updadł a banki to i owszem i ludzie wtopili oszczędności. Zresztą lokata jest na 3 miesiące - czyli niejako zakladasz, że w tym czasie upadnie SKOK Wołomin - instytucja finansowa większa niż niejeden bank. Zresztą ja osobiście na to liczę, że SKOKi przez taką a nie inną politykę banków będą jeszcze potężniejsze i zaczną masowo pozyskiwać zdegustowaną bankową klientelę; ale banksterzy sami sobie winni.

  OdpowiedzUsuń
 4. No masz, a ja właśnie w ubiegłym tygodniu założyłem tam lokatę internetową na 7,5% i się cieszyłem, że takie dobre oprocentowanie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. FX- nie bądź zgryźliwy. Pytam w dobrej wierze. Rozumiem, że Program Ochrony Oszczędności stoi na równie z BFG i jest OK. Nie zakładam, że SKOK upadnie po prostu zadaję konkretne pytanie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiecie moze jaka maksymalna kwota lokaty?
  Co sie dzieje po 3 miesiacach?
  W jaki sposob wyplacane sa srodki?
  Czy mozna zalozyc lokate bez fatygowania sie do oddziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minimum to 1000 zł a brak kwoty maksymalnej. I nie trzeba fatygować się do oddziału.
   Właśnie koresponduję z tym SKOKiem i jest tutaj tyle warunków dodatkowych, że sprawa wymaga na pewno nowego artykułu.
   Będzie zatem niebawem.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Też z nimi koresponduje i zastanawia mnie jedynie informacja odnośnie miesięcznych deklaracji. Co jesli nie chce placic takiej skladki?

   " "Deklaruje miesięczną składkę członkowską w wysokości...." proszę wpisać 10
   zł. Jest to składka na Indywidualne Konto Spółdzielcze. Osoby posiadające
   depozyty w
   SKOK są zwolnione z opłat zgodnie z pkt 4 Regulaminu IKS: Zarząd Kasy może w
   stosunku do osób, dla których Kasa prowadzi wyłącznie rachunki
   oszczędnościowych lokat terminowych lub inne rachunki oszczędnościowe -
   zawiesić obowiązek dokonywania Obowiązkowych wpłat na IKS." "

   Usuń
  3. Też miałem wątpliwości przy tej miesięcznej składce członkowskiej jak podpisywałem umowę. W oddziale zapewniono mnie, że osoby zainteresowane tylko ROR i depozytami są z tego obowiązku zwolnione ale w umowie nic na ten temat nie ma. Co do samej składki to nie jest to opłata ani prowizja - osoby, które opłacają tą składkę (pewnie dotyczy to osób zainteresowanych pożyczkami) mogą ją sobie wypłacić po rocznym sprawozdaniu finansowym SKOK (ale 50% ma niby zostać na koncie IKS), podobnie jak z udziałami. W każdym razie ja tych 10zł nie opłacam.

   Usuń
 7. @ Anonimowy 12:45 Nie jestem zgryźliwy tylko nie rozumiem czemu mają służyć takie pytania i niby jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Jest rewelacyjna lokaty oferta SKOK Wołomin i albo z niej skorzystasz albo nie

  @ Anonimowy 14:02
  Nie ma ograniczeń kwotowych ani ilościowych. Bez fatygowania się do oddziału się nie obejdzie. Ja akurat jestem z wielkopolski i jest trochę kiszka bo np w Poznaniu nie ma SKOKu Wołomin i musiałem jechać kilkadziesiąt kilometrów. Ogólnie wszystko odbywa się tak jak w banku tu masz opisane co się dzieje i kiedy
  http://skok.wolomin.pl/115/Lokaty/Lokata_z_Klasa

  OdpowiedzUsuń
 8. @ Anonimowy 14:02
  Uściślenie - jeśli jesteś członkiem SKOK Wołomin to lokaty możesz założyć bez fatygowania się do oddziału.
  Ale żeby zostać członkiem SKOK i założyć ROR do oddziału musisz się udać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekamy za artykułem o dodatkowych warunkach, może jutro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da rady. Mam zbyt dużo zajęć by pisać zawsze z dnia na dzień. Jutro artykuł, który napisałem jeszcze w ubiegłym roku o innym SKOKu. Myślę bowiem, że warto podkreślać jak beznadziejnie banki traktują nas w chwili obecnej.
   O Wołominie planuję wstępnie na poniedziałek lub. Omawianą dziś lokatę będę zakładać w przyszłym tygodniu więc będę na bieżąco informował o wszystkich kruczkach i sztuczkach jakie Kasy mają.

   Usuń
 10. Też jestem klientem SKOK WOŁOMIN do tej pory jestem zadowolony ale admosfera wokół SKOKÓW jest delikatnie mówiąć nie najlepsze- dlaczego - niedawno było Amber Gold i wiemy jak państwo i odpowiedzialne służby Okradły klientów z oszczednośći- na mieście mówią ze klienci wycofują oszczednosci w SKOKACH bo to drugie AG - aby zaczymać klientów SKOK podwyzszył procenty - TVP-3 słuchałem PO-lityka z P.O.sam straszył Skokami i mówił ze czeka na wyniki AUDYTU jaki jest obecnie przeprowadzany w SKOKACH ze boi sie żęby to nie był AG
  Taka to jest sielanka mieszanka dla inwestorów że kazdy teraz sie BOI
  Ale zmojej strony wierzęw SKOKI bo działająponad 23 lata jest potęzną instytucją a porównywanie do AG to jak słońdo mrówki

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj dużo maja kruczków.

  OdpowiedzUsuń
 12. Piszcie jak coś wiecie. Wszystkie kruczki i niuanse.
  Chcę w poniedziałek tam właśnie założyć ror i lokatę. Jeśli ktoś ma jakieś info proszę niech napisze)

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja korzystam ze SKOK Wołomin od 4 lat. Zawsze mieli najlepsze oprocoentowanie lokat krótkoterminowych.
  Obsługa super. Nigdy żadnych problemów.

  Ale teraz załączyło mi się światełko ostrzegawcze.
  8.2% , to już Bardzo dużo ponad srednią nawet Skoków.
  Nic się nie dzieje bez przyczyny. Moim zdaniem jest to związane z kontrolą KNF która ma się odbyć w styczniu.

  O SKOKACH nie wiadomo prawie nic. Nie są notowane na giełdzie a więc nie muszą publikować sprawozdań. Myslę że nikt za wyjątkiem ludzi w Kasie Krajowej, ktora nadzoruje SKOK nie zna kondycji finansowej tych instytucji.
  Jeżeli nie jest ona najlepsza, to dużo bedzie zależało od sposobu podania wyników audytu nad SKOKAMI do wiadomosci publicznej przez KNF.
  Ja obstawiam wariant, że tak wysoko oprocentowane lokaty to "polisa" SKOKU Wołomin na jakies złe informcje w prasie. Proszę zauważyć że w lokacie idealnej, w przypadku zerwania otrzymuje się 20% narosłych odsetek, a dotąd standrdem bylo 75%, co przy wysokim oprocentowaniu czynilo lokatę dobrym kontem oszczędnosciowym.
  pozdrawiam
  Voyager

  OdpowiedzUsuń
 14. muszę się przyznać, że malo wiem o skok-ach, ale wiedze trzeba będzie jak widać uzupełnic. czytając te artykuł stwierdziłem, że zobaczę co oferuje skok, który mam najblizej - skok stefczyka. Oferta jest dość dziwna (na pierwszy rzut oka). Lokata podwójna (oko przyciaga oprocentowanie 8.5% na 3 miesiące), możliwośc wypłaty połowy srodków po 3 miesiącach z odsekami. nawet jest kalkulator, tylko nie sprawdzałem czy poprawny.

  niestety w tej chwili nie mam aczasu sprawdzic wszelkich kruczków, TOiP oraz regulaminu, ale za parę dni powino byc lepiej, to może dam znać jak to wyglada w rzeczywistości, chyba że polcan mnie ubiegnie ;)

  przesylam link i pozdrawiam
  http://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/lokaty/lokata-podwojny-zysk-kasastefczyka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już omawiałem Stefczyka na początku tego roku. Lokatę o której mówisz pominąłem milczeniem z prostego powodu że nie spełnia standardu bloga minimum 6%. Owszem przyciąga oko ale po przeliczeniu widać, ze to zwykły chwyt marketingowy. Zresztą Stefczyk słynie z afer ostatnio dostał karę.
   Kto przegapił ofertę raczej mało atrakcyjnego Stefczyka tutaj ma link
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/01/do-675-na-lokatach-w-kasie-stefczyka.html

   Usuń
 15. Witam,

  dubluję komentarz z najnowszego artykułu o SKOK Wołomin i lokacie 8%. Pragnę poinformować, że koszt przelewu na rachunek zewnętrzny (inny niż SKOK'wy) to 0,5% przelewanej kwoty i nie mniej niż 6 zł. Informacja z infolii SKOK'u WOłomin.

  Śmiem twierdzić, że jest to całkowicie nieopłacalne. Niestety.

  Pozdrawiam,
  WJA


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Jest to zawarte w tabeli opłat i prowizji i będzie o tym w jednym z przyszłych odcinków.

   Usuń
  2. a ja czytam, że to 0,5 % od kwoty
   nie mniej niż 2,50 zł
   nie więcej niż 6,00 zł
   http://www.skok.wolomin.pl/www/s02_5.html

   Usuń
  3. Posiadam ror w SKOK Wołomin i e-konto. Z e-konta wszystkie przelewy robisz za darmo.

   Usuń
  4. No dobrze ale o ile mi wiadomo e-konto kosztuje 4,50 zł miesięcznie.

   Usuń
  5. MAKSYMALNA OPŁATA za przelew DOWOLNIE WYSOKIEJ kwoty to 6 zł !!

   Usuń
 16. A jak uważacie po wczorajszej aferze o Skok Wołomin, w rmf fm podana została informacja że udzielali wielomilionowych kredytów bez żadbego pokrycia i że owe kredyty w ogóle nie są spłacane. Jestem klientem Skoku W od kilku lat i nigdy nie było z nimi żadnych problemów ani żadnych złych informacji na ich temat , Lokaty są tam bardzo dobrze oprocentowane (o ile można powiedzieć że to dobry % :)) chciałem wiedzieć co wy o tym myślicie czy warto trzymać oszczędności w tym skoku czy może lepiej powoli przenosić sie powoli gdzieś indziej ( tylko gdzie jak inne skoki dają mniejsze oprocentowanie )

  OdpowiedzUsuń
 17. jeśli ktoś ma wątpliwości związane z rewelacjami RMF to na stronie Skoku Wołomin dostępny jest wynik audytu przeprowadzonego ostatnio przez KNF. Jest też oświadczenie Zarządu.

  OdpowiedzUsuń
 18. http://www.mpolska24.pl/blogi/post/185/bankrutujace-skoki

  OdpowiedzUsuń
 19. No lokaty Skok Wołomin ma na prawdę konkurencyjne. Bez zakłądania Roru roczna lokata na 6,9%. Nigdzie ostatnio takiej propozycji nie widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 20. A powiedzcie mi właśnie tylko jedno. Skoro tutaj ktoś pisze o lokacie na 6,9% brutto w skali roku, to jaka to będzie kwota netto, czyli po odjęciu podatku belki?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...