niedziela, 17 lutego 2013

Lokata Avocado czyli progresja z klasą


No i proszę jaka niespodzianka. Dalsze poszukiwania najlepszych lokat do jutrzejszego rankingu naprowadziły mnie na trop całkiem ciekawej lokaty i to w banku, którego nie posądziłbym o zaoferowanie czegoś ciekawego.

Mowa o BZ WBK, który ostatnio wchłonął Kredyt Bank i z miejsca pogorszył jego ofertę do własnych co tu dużo mówić miernych stawek. A szkoda bo Kredyt bank miewał okresy w których liczył się na rynku i potrafił zabłysnąć dobrą ofertą. Dziś jest już w szeregu z innymi bankami, gdzie wizyta to strata czasu w najczystszej postaci.

Tymczasem BZ WBK zaproponowało lokatę, która na dzisiejsze standardy jest lokatą godną uwagi. Niestety to wabik wymagający założenia kolejnego konta w tym mało ciekawym banku. Chyba, że planujemy założyć lokatę z kontem, zgarnąć raczej nieduży zysk a potem wszystko pozamykać.

Mowa o lokacie progresywnej avocado. W przeciwieństwie do innych progresywnych ofert ta jest godna uwagi bowiem nie musimy czekać długie miesiące w ciągu których będziemy mieć liche 2,00% i piać się w górę co 0,25 czy 0,50 p.p. by na samym końcu mieć np. 8% a średnia to jakieś 4-5%. 

Szkoda że wymaga konta Źródło: m-avocado.pl

Tutaj mamy 5% na start a w drugim miesiącu już 8% i koniec bo to zaledwie dwumiesięczna lokata. A więc w sumie średnia to 6,50% czyi całkiem nieźle jak na dziś. Gdzie są haki? Tam gdzie są w wabikach czyli w ograniczeniach.

Wzorem innych wabików możemy ulokować zaledwie do 10.000 zł a więc mniej aniżeli na Ping Pongu który oferuje takie samo oprocentowanie, zatem potencjalny zarobek jest równy miesięcznemu zyskowi z Ping Ponga gdzie można wpakować 20.000 zł. 

Z drugiej strony porównując go do bumeranga u jednego z bliźniaków mamy teoretycznie również mniejszy zysk skoro broń aborygenów pozwala także na 10.000 zł a latać będzie podobno dłużej niż dwa miesiące.

Zatem oferta teoretycznie ciekawa bo odstaje znacznie od dzisiejszych mało ciekawych lokat ale niestety wymagane jest założenie konta Avocado. Kogo zainteresowała niniejsza oferta powinien zapoznać się z regulaminem opłat, który można znaleźć tutaj.

Podsumowując oferta raczej dla wrogów trojaczków lub dla leniwych, którym nie chce się codziennie rzucać bumerangami czy grać w Pong Ponga. A trzeba przyznać, że w zabawie z bumerangiem wczoraj do południa były cyrki gdy założenie lokaty powodowało... wylogowanie zamiast założenia lokaty.

9 komentarzy:

 1. Otóż lokatę tą można faktycznie założyć tylko jeden raz... Posiadam konto Avocado i ma ono dla wybranych klientów pewne zalety: mam na myśli klientów Plus GSM. Po wpływie nawet wirtualnym 1000zł na m-c oraz operacjach na 500staje się darmowe. Przez 1sze 6miesięcy kliencji Plusa dostają 50% wartości abonamentu na konto, a po pół roku można zamienić operacje bezgotówkowe na 2%owy cashback. Nie wiem czy nadaje się ono do ujęcia w rankingu, ale Ci którzy i tak korzystają z Plusa mogą nawet na 6m-cy stać sie klientami BZ WBK...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodatkowo bank po Zimowej Promocji, w której do zdobycia było 2 x 50 zł tym razem startuje z promocją 10% zwrotu za płatności kartą gdzie zwrot maksymalny również wynosi 100zł. Udział możliwy po rejestracji na stronie: https://www.bzwbk.pl/mikrosite/50za500/strona-glowna.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy lokatę można otworzyć mając Konto<30?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie.

   Tylko dla konta avocado, ktore jest dostepne tylko dla uzytkownikow Plusa.

   Usuń
  2. A nie da się tego konta przekształcić za darmo na avokado i kupić starter?

   Usuń
 4. Do ping-ponga w IdeaBank trzeba zalozyc konto. Wie ktos, czy mozna zalozyc bez karty, zeby nie placic miesiecznej oplaty?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam tabelę opłat, ale nadal nie wiem: czy przelew internetowy z konta avocado na konto w innym banku jest bezpłatny, czy kosztuje 3 zł?
  (Bo z jednej strony "Przelew złożony za pośrednictwem usług BZWBK24 za wyjątkiem usługi Teledysponent - Bez opłat" a z drugiej "Transakcje na rachunek w innym banku - w systemie ELIXIR złożony za pośrednictwem usług BZWBK24 - 3,00 zł").
  I czy karta jest obowiązkowa?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...