poniedziałek, 30 września 2013

Konto 1|2|3 z lokatą powitalną do 5% pierwsze testy


BZ WBK ostatnio szaleje w zakresie swoich kont. Opisane w tym miesiącu na blogu rozdawanie 700 zł oraz uruchomienie po raz czwarty systemu poleceń na którym polecony i polecający mogą zarobić dodatkowe 400 oraz 760 zł to nie wszystko. 

W ofercie pojawiło się ostatnio nowe konto o nazwie 1| 2| 3 i oferuje nawet więcej aniżeli dotychczasowe Konto Godne Polecenia. Ale jednocześnie bank także wymaga nieco więcej od swoich nowych klientów a więc jest to oferta dla klienta z nieco grubszym portfelem.

Premia jest właściwie dokładnie taka sama jaka obowiązuje posiadaczy KGP. Do zgarnięcia jest 700 zł według zasady 10 razy po 50 zł + premia 200 zł na koniec co opisałem szczegółowo w artykule Promocja 700 zł w drugiej edycji konta godnego Polecenia. Co różni zatem KGP od 1|2|3 ?


Do otrzymania 700 zł różnią je tylko wymagania minimalnego przelewu z tytułu wynagrodzenia. W nowym koncie 1|2|3 mamy wymóg przelewania miesięcznie pięć razy większej kwoty a więc 5.000 zł. Reszta wymagań jest taka sama czyli 3 przelewy oraz płatności kartą na kwotę 300 zł.

Do 1760! zł Źródło: bzwbk


Ale jednocześnie 1|2|3 daje większe możliwości zarobku. Zdaniem banku sięgającej kwoty... 1760! To swoisty rekord wśród premiowania jakiegokolwiek produktu przez jeden bank. Warto zatem bardzo dokładnie prześledzić to konto ze wszystkich stron i zajmie to niestety kilka postów.

Bank do konta dodaje całą gamę bonusów. Ale patrząc krytycznym okiem trzeba przyznać, że nie są one jednoznacznie bezkonkurencyjne. Spójrzmy krytycznym okiem po kolei na prezentowane przez bank korzyści:

1 Oprocentowanie konta

Większość kont osobistych na rynku jest nieoprocentowanych. BZ WBK oferuje 
1% do 1000 zł
2% do 2000 zł
3% do 3000 zł
z tego prosty wniosek, że warto tutaj trzymać stale kwotę w granicach 2000-3000 zł. Nie wiem czy jest to opłacalne gdy dla wielu klientów Meritum ma 4% na koncie bez ograniczeń, Ping Pong oferuje 4% do kwoty 20.000 zł. Kto jednak nie załapał się na Meritum i nie lubi odświeżać codziennie lokaty ma możliwość trzymania kasy na drobne wydatki na w miarę oprocentowanym koncie.


2 Lokata powitalna
Do konta 123 można także założyć lokatę powitalną 123. Pytanie jednak czy warto bowiem stawki wyglądają następująco.

Niestety średnio mamy stawkę poniżej minimalnych 4% Źródło: bzwbk


Widzimy zatem, że jest to lokata progresywna o wyjątkowo krótkim okresie trwania. I niestety chociaż w ostatnim miesiącu dochodzimy do 5% to jednak średnie oprocentowanie jest poniżej 4% a więc nie jest to oferta godna uwagi. Maksymalna kwota jaką możemy tutaj ulokować to 20.000 zł a więc bardziej opłacalne jest używanie Ping Ponga gdzie mamy 4%.

Na blogu po spadkach przyjęliśmy zasadę minimum 4%. Konto 123 jak widać nie spełnia tego wymogu ani w przypadku oprocentowania konta ani lokaty. Ma za to inne niezwykłe funkcjonalności o których szczegółowo omówimy sobie w następnym odcinku.

Podsumowując w kwestii lokowania kapitału konto 123 nie spełnia wymaganych zadań. Jest za to doskonała alternatywa w postaci bardzo dobrych obligacji korporacyjnych o których dziś mowa na PP2

Ciąg dalszy:
1 300 zł cashback za rachunki na Koncie 1|2|3
2 760 zł cashback na karcie kredytowej 1|2|3

5 komentarzy:

 1. Czy to musi być wynagrodzenie w wysokości 5 000 zł czy dowolny wpływ w tej wysokości i niezależnie wpływ niższego wynagrodzenia, tak jak w BGŻ ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to być przelew własny najlepiej z innego banku.

   Usuń
  2. W BGŻ można dostać teraz 50 zł premii co miesiąc jak wynagrodzenie wyniesie minimum 5000? Czy może się mylę i za szybko uciekłem z wynagrodzeniem do WBK?

   Usuń
  3. wynagrodzenie wystarczy 1000zł

   Usuń
 2. Czy aby na pewno wystarczy zwykły przelew z innego konta? W opisie promocji napisane jest: "Zapewnij wpływy na Konto 1|2|3 z tytułu wynagrodzenia w łącznej wysokości minimum 5000 zł. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, w promocji uwzględnimy wpływy z konta firmowego lub płatności od kontrahentów realizowane bezpośrednio na Twoje konto"
  Ktoś to konsulował z bankiem?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...