środa, 9 kwietnia 2014

200 zł cashback w promocji Codzienne zakupy w Raiffeisen


Opisane wczoraj promocje w BZ WBK pokazały jak zwodnicze mogą być obecne pseudopromocje. Konkurs z nagrodą na 500zł jest czystym naciąganiem na zakupy bez gwarancji nagrody, darmowa dostawa mało atrakcyjna, karta Master Card nieuznawana a 5% cashback skierowany tylko do losowych klientów.

O wiele ciekawszą promocją jest trwająca już od pewnego czasu Codzienne zakupy - Wyjątkowy prezent. Do zgarnięcia pozostało jeszcze 200 zł w pakietach po 50 zł za każdy miesiąc. Promocja potrwa bowiem do końca lipca tego roku.

Kto może brać udział? Osoby które będą posiadaczami karty kredytowej w Raiffeisen. A to duży plus, skoro bank nie zmusza nas do założenia niepotrzebnego konta. Karta kredytowa zawsze się przecież przyda, gdyż nie wymaga specjalnie zachodu, i wie tym każdy kto raz skorzystał z dobrodziejstw kredytówki.

Źródło: raiffeisenpolbank.com

Karta nosi nazwę MasterCard Raiffeisen Polbank T-mobile. Nazwa sugeruje, że klient powinien posiadać telefon w sieci T-mobile. Przeglądając jednak regulamin, który zwyczajowo każdy z was znajdzie na końcu, nie natrafiłem na taki wymóg.

Jak zwykle premiowane są tylko wskazane przez bank punkty sprzedaży, a ściślej określone kody MCC. Bank zebrał je w specjalnej tabeli, którą widzimy poniżej:  
Jak widać lista uznawanych sklepów jest dość spora skoro wchodzą w grę nie tylko supermarkety, co często jest jedynym premiowanym miejscem, ale także stacje benzynowe, sklepy odzieżowe, zakupy internetowe, sektory Dom i ogród na który zaczyna się właśnie sezon a także wszystkie punkty handlowo usługowe.

Wygląda jednak na to, że nie mamy tutaj swobody wyboru. Raiffeisen zastrzega sobie, że poinformuje klienta w jakich miejscach transakcje będą wliczane do promocji. Oferta jest zatem podobna do mOkazji, gdzie mBank z góry mówi gdzie w danym miesiącu są premiowane zakupy. Może się zatem okazać, że będziemy chcieli coś kupić na internecie w maju, a zwrot za internet bank będzie uznawać tylko w lipcu.

Co ciekawe nagroda może być dwojakiego rodzaju. Jest tutaj to co lubimy najbardziej czyli po prostu zwrot na rachunek karty, co zmniejsza kwotę do spłaty. Jest jednak jeszcze inna opcja otrzymanie Bonu żywieniowego Bonus Systems Polska SA, który dostaniemy do domu.

Uwaga: ważnym ograniczeniem jest spełnienie warunków w przynajmniej dwóch etapach promocji. Jeśli ktoś spełni warunki tyko w jednym miesiącu, niestety nie dostanie 50 zł. To dość nietypowy warunek, nie jest jednak jakoś szkodliwy sugeruje tylko, że w lipcu nie warto już skorzystać z tej promocji. Dodatkowym warunkiem jest przetrzymanie karty do dnia 31 lipca 2014.

Niestety w przeciwieństwie do BZ WBK nagroda jest opodatkowana, co zmniejsza nieco atrakcyjność oferty. Chyba że zmienią się przepisy w dniu wypłaty nagrody co jest raczej wątpliwe. Regulamin wedle obietnicy do wglądu tutaj.

15 komentarzy:

 1. Jak wygląda sprawa z podatkiem od cashbacku takiego jak w alior sync? Płacicie od tego podatek?

  OdpowiedzUsuń
 2. polcan -->
  warto by jeszcze zerknąć w Tabelę opłat i prowizji, bo tutaj Raiffeisen szykuje bardzo niemiłą niespodziankę, na tyle niemiłą że wielu moich znajomych wypowiedziało im karty :(

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecz jasna Raiffeisen nie publikuje TOiP na reklamowanej stronie, trzeba poszukać głębiej by odkopać taki pdf
   http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/30395127/TOiP+-+16.09.2013+%28RBPL%29.pdf

   Co ciekawe karty Raiffeisen Polbank T-mobile nie ma na liście omawianych kart
   http://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/karty
   ani w pdf do którego link podałem.

   Chociaż jest wymieniana w innych miejscach jak chociażby tutaj:
   http://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/karty/aktualne-promocje-kart-kredytowych

   Jak widać zainteresowani powinni udać się do oddziału po szczegóły. Chyba że ty masz TOiP dla T-mobile.

   Usuń
 3. http://www.groupon.pl/oferty/poznan/pko-bank-polski-s-a/37226293?zanpid=1888888709068692480&CID=PL_AFF_66_10_1_1&utm_source=znx&utm_medium=afl&utm_campaign=1574159&utm_content=aff_1&nlp

  OdpowiedzUsuń
 4. @polcan
  Czy jest wiadomo, dla jakiej wielkości transakcji będzie przyznana nagroda 50zł ? Bo jeśli dla np. 1000 zł, to będzie to średni interes.
  Czy w poszczególnych miesiącach biorą udział wszystkie sklepy, czy tylko dany typ w danym miesiącu, np. stacje benzynowe w marcu, a spożywcze w kwietniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam tej karty więc trudno mi osądzać. Bank podaje taką informację:

   W czasie trwania promocji otrzymasz komunikację z informacją, w jakich miejscach transakcje dokonywane Twoją kartą będą wliczane do promocji. Nie musisz się więc martwić, że przegapisz swoją szansę.

   A więc o tym które sklepy biorą udział w promocji wiedzą tylko jego uczestnicy. Dostaną zapewne info na komórkę lub na pocztę mailową.

   Nie wiadomo też zbytnio o wysokości cashbacku. Gdy ja miałem tę kartę, był to 1% ale pomniejszany o opłatę 0,1% czyli w sumie miałem 0,9%. Obecnie jednak używam karty z Citi Handlowego a nie Polbanku.

   Usuń
 5. @polcan
  Pytanie trochę związane z dzisiejszym tematem. Czy są obecnie dostępne karty kredytowe, które dają możliwość wyjęcia pieniędzy bez prowizji i ulokowania na lokacie czy koncie oszczędnościowym w okresie grace period? Wiem, że swego czasu taką możliwość dawała karta BZWBK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedawno coś takiego było w mBanku, ale już się ta promocja skończyła. Na chwilę obecną nic mi o tym nie wiadomo. Jeśli ktoś z czytelników wie gdzie jest taka możliwość będziemy wdzięczni za wskazówki.

   Usuń
 6. polcan --> podanie tego typu informacji w sieci powoduje że kończy się zabawa :(

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego też nie pisałem o tej promocji w mBanku. W artykule oczywiście nie podaje się tego typu informacji, a uważasz że w komentarzach też nie powinno się o tym pisać?

   Usuń
 7. polcan -->
  myślę że najwyższy czas na forum niepubliczne służące do wymiany tego typu informacji:)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry pomysł:) Poradź jak takie forum utworzyć bo przydałoby się z pewnością niejednemu.

   Usuń
  2. ---> zdezintegrowany
   dziwny masz nawyka pisania ---> xxx
   przecież od tego masz 'odpowiedź', gdybyś tego używał wiedziałbym, że pisałeś ostatnio do anonimowego a nie do mnie, ale ty jakoś uparcie zaczynasz wątek nie prowadząc dialogu w osobnym. Byłoby łatwiej to czytać

   Usuń
 8. polcan --> probelm z tym, że piszę z fabryki i ze względu na różne "blokady" nie widzę gdzie jest pole odpowiedz :(

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 9. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15768286,KNF__wywlaszcza__udzialowcow_FM_Banku_i_kaze_sprzedac.html?biznes=wroclaw#BoxBizTxt ------> CIEKAWE INFO O NEO GANGU polecam dodać by wszyscy fani lokat wiedzili :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...